Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę walczyliśmy. Smutne ale prawdziwe. To co się w ostatnich dniach dzieje przekracza już wszelkie normy przyzwoitości, sprawiedliwości i praworządności. Jak można ludzi ogłupiać za ich własne pieniądze? Duże partie walczą nie o Twój los Polaku, o poprawę standardów Twojej egzystencji. Walczą o pełen żłób, z którego w różnych formach  będą wyciągali kasę. Kasę dla siebie, rodzin i partyjnych kolesi. Pobrali po 30 milionów kredytu po to aby wciskać Ci ciemnotę.  Kredyt ma to do siebie, że trzeba go spłacić. A kto go spłaci? Oczywiście ciemny lud w podatkach, a budżet wypłaci zwrot kosztów poniesionych na kampanie. Nie wierzcie w obietnice, bo ci ludzie  są w stanie obiecać wszystko a jak się dorwą do władzy to niejeden wyborca z płaczem powie: a ja myślałem, że Prawo i Sprawiedliwość to nie tylko nazwa ale i moralność. O co oni się  modlą? A to tak jak z tym makaronem 4-ro jajecznym. Po badaniach próbek makaronu okazało się, że on nawet nie jest półjajeczny. Producent ze smętną miną stwierdził: myślałem, że to taka nazwa.

To nie jest kabaret, jak mówią niektórzy politycy. Nie ubliżajcie artystom kabaretowym, oni nie szkodzą ludziom tylko pokazują z przesadą co jest złe. Po wczorajszych wystąpieniach polityków PiS-u część prawdy ujrzała światło. Okazuje się, że kandydatka na premiera wachluje się pustą teczką z napisem USTAWY a zawartość teczki leży u Prezydenta w szafie w ramach dobrej współpracy z rządem. Nie wiem od czego pani Szydło było tak gorąco. Może piekło ją od wewnątrz sumienie?

Natomiast pan Prezes otwarcie już twierdzi,  że interesuje go tylko  pełna władza w rękach jego partii. Skąd ja to znam? Ano pan prezes jeszcze niedawno walczył z komuną, czyli rządami jednej partii nazywającej się PZPR. Czyżby chciał zostać dyktatorem? Jestem starszy od prezesa i mogę spokojnie powiedzieć ? nie będziesz uczył ojca dzieci robić. To była dyktatura proletariatu ? w pewnym okresie partia PZPR miała około trzy i pół miliona członków. Ponadto jeszcze było dwóch koalicjantów ? ZSL i SD. Chciałbym zwrócić uwagę, że PSL to chyba nie tkwi korzeniami w  ZSL, mimo że PSL obchodziło niedawno 120 lat to nie przyznają się do współrządzenia w PRL-u.  Ale pamiętam wujka, który był działaczem w ZSL-u i w klapie miał wpiętą koniczynkę. Teraz władzę chce przejąć jedna osoba z sitwą zaufanych funkcjonariuszy na wszystkich stołkach władzy. Jak to nazwać ? dyktatura. Może będzie miał wsparcie ekipy ordynarnego *****, który ubrał przedwojenną muszkę i rżnie ćwierćinteligenta, deklamującej czerwonej hołocie wierszyk ?a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści?.
 
Trudno przewidzieć zachowanie dwóch liderów, którzy w programie ?Kawa na ławę? zwracali się do siebie: panie Kukizie, panie Petrusie. Czy wystąpią na tle baneru   #Damy Rade#   #Damy Rade# ? [pisownia oryginalna]
Wypada jeszcze nadmienić, że PiS i PO bardzo chętnie korzystają z pomysłów innych. Niby prawicowe partie, które wcześniej niszczyły wszystko co pozostało po PRL-u, teraz nagle zaczęły naprawiać wykorzystując pomysły lewicy socjalnej. Starsi ludzie dobrze pamiętają kto likwidował żłobki, przedszkola i szkoły. Najlepiej to widać na przedszkolach bo zmieniano numeracji. Najwyższy numer przedszkola to 36 a ilość przedszkoli zaledwie 19 [dotyczy Włocławka] W kampanii wyborczej wykorzystano nie tylko części programów ale również i chwyty PR pana Grzegorza Napieralskiego i pani  Magdaleny Ogórek, których wcześniej sprzedajne media i politycy zaszczuli.

Z ostatniej chwili przykład rządów PiS-u. Prezes Kaczyński w Toruniu zakazał głosować na jednego kandydata z listy PiS. Nie powiedział nazwiska ale wiadomo było, że chodzi o posła Zbonikowskiego.

Źródło: Dionizy
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA