Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas której odnieśli się do krytycznych wypowiedzi o osobach LGBT ordynariusza diecezji włocławskiej abp. Wiesława Meringa na antenie Radia Maryja.


Ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp. Alojzy Wiesław Mering kilka dni temu był gościem programu „ Aktualności dnia” - Radia Maryja. Kapłan krytycznie wypowiadał się o działaniach grup LGBT twierdząc, że są zagrożeniem dla państwa, narodu i człowieka.

To, co się dzieje z LGBT, to jest zagrożenie państwa, narodu, człowieka, a dla nas ludzi wierzących to jest zagrożenie więzi, które Bóg pomyślał między sobą a człowiekiem, bo we wszystkich tych zakresach dokonuje się taka straszna redukcja w dół(…). Wszystko to widzimy nie tylko w Europie, ale przecież w Stanach Zjednoczonych: obrazy policjantów klękających w imię tej strasznej, chorej ideologii przed tymi, których powinni ukarać, to były obrazy wstrząsające. Ja bym czegoś takiego nigdy nie chciał zobaczyć w naszym kraju. Zwolennicy LGBT bardzo się obrażają, kiedy im się mówi, że to jest ideologia. Ideologia to jest nic innego jak świadomy światopogląd wprzęgnięty w korzyść, interesy jakiejś grupy ludzi. Tą grupą ludzi mogą być właśnie ci rozmaici dewianci, tak jak to się dzieje teraz, ale to może być całe państwo czy jakaś grupa dążąca do zdobycia władzy – mówił ks. bp Mering jako gość Radia Maryja

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej do wypowiedzi ordynariusza diecezji włocławskiej odnieśli się radni Lewicy - Piotr Kowal i Joanna Hofman-Kupisz.

Ks.bp. Wiesław Mering zaatakował jedną z grup na antenie Radia Maryja używając nieprzyjaznych słów. W związku z tym Lewica, która ujmuje się za mniejszością i za pokrzywdzonymi musi zabrać głos w tej sprawie. Musimy zabrać głos, ponieważ jesteśmy samorządowcami i nie możemy pozwolić, aby określenie Włocławek, włocławski było odbierane w sposób pejoratywny – zaczął przewodniczący Klubu Radnych SLD 

Radni apelowali do biskupa, aby ten na temat osób LGBT wypowiadał się delikatniej, gdyż będąc autorytetem jego słowa mogą mieć dalsze konsekwencje i wpływ na wykluczenie oraz piętnowanie mniejszości.

Szczególnie w kontekście tej grupy, chciałbym zaapelować do ks. bp. Meringa, aby wypowiadał się zdecydowanie delikatniej, dlatego że bracia w kapłaństwie między innymi ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski niekorzystnie wypowiadają się w kontekście włocławskiej kurii, ale to już jest przesłanie dla księdza biskupa- dodał Piotr Kowal

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna-Hofman Kupisz twierdzi, że grupa LGBT nikomu nie zagraża, a jest celem bezpardonowych ataków. Działaczka Lewicy podkreślała, że osoba która pełni tak wysoką godność kościelną, jak ks.bp. Mering powinna być wsparciem i zrozumieniem dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla osób, które mają inne wartości, niż on sam.

Ksiądz biskup Mering ma, jak każdy obywatel prawo do wyrażania swoich opinii, jednak powinien pamiętać, że będąc biskupem, jest dla wielu wiernych drogowskazem, wyznacznikiem prawdy, wiary i jego wypowiedzi niosą za sobą konsekwencje. Nazywanie ludzi nieheteronormatywnych dewiantami, zagrożeniem dla narodu, dla państwa jest bardzo niebezpieczne. Jest to przyzwolenie na wykluczenie tych ludzi ze społeczeństwa, traktowanie jako wrogów oraz napiętnowanie ich. Czy biskup przyjmie na siebie odpowiedzialność za tragedie, które mogą dotknąć ludzi, często bardzo młodych, którzy wobec takiej fali nienawiści popadną w depresję, albo spróbują targnąć się na swoje życie? - mówiła Joanna Hofman-Kupisz

Radni Lewicy nie oczekują od ordynariusza diecezji włocławskiej przeprosin, jednak nie chcą, aby Włocławek był kojarzony z miastem wykluczającym jakiekolwiek grupy i mniejszości. Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa można odsłuchać (TUTAJ).
10 komentarzy

gość-14704

Czy może ktoś wskazać przykłady prześladowania w Polsce ludzi ze zboczeniami seksualnymi ? Czy to znaczy że państwo ma chronić zboczeńców a prześladować ludzi normalnych ? Czy to nie pachnie absurdem ?

3 3
ID:83476

LALA 20


Niemiecki , wielki Baron , którym był Barbarossa , nie chciał podać strzemiona ówczesnemu papieżowi , nie pamiętam , jak ten
pajac miał na imię , po prostu , nie chciał mu nadstawić swego grzbietu , czyli , tym gestem , zadbał o swój lud .
A jak potem się okazało - zadbał o Naród - o Gerrmanię

P.S.
My Polacy , korzymy się przed szamanami , od 966 roku - błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S.
Szanuję Kościół , wyznaję wiarę w Jezusa Chrystusa , który stąpał po tej Ziemi , i nauczał .
Nie uznaję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , zawiadowców tego Kościoła , panów w purpurach, i w czarnych kieckach .
P.S.
Panie Mering , na chwilę obecną , powinien Pan być w otoczeniu żony , dzieci i wnuków .
P.S.
Panie Mering , - zapytam , jakie jest pańskie zdanie , - niemiecki pastor , protestant , ma żonę , dzieci , dom - jest
mężczyzną szczęśliwym - zaspokojonym .
A Pan - ????????????????????? ,- Pan nieuważnie słuchał nauk Jezusa .

Adminie - przejdzie ??????????????????????

2 1
ID:83478

gość-28544

@~LALA 20 : A skąd ty wiesz że niemiecki pastor jest ,,zaspokojony '' ?
,,Wyznajesz wiarę w Chrystusa ''a popierasz mamotaty i tatomamy ?

1 2
ID:83481

LALA 20

@~gość-28544:

'' Do serca przytul psa , weż kota na kolana .................................................................................... '' - fragment .
Polski szaman , to Drakula , biorąc pod uwagę nasze dzieci i młodzież , przypadki , można mnożyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a!
P.S.
Zapytam , byłeś ministrantem , siedziałeś księdzu na kolanach , robił ci '' dobrze '' ???
P.S.
Żona , jak każda dobra żona , zmysłowa , inteligenta żona , żona pastora też , stara się spełniać w małżeństwie . aby utrzymać
więż , rodzinne stadło , dom , i wzajemne stosunki .

P.S.
Na plebanii ,
proboszcz zapytał gosposię - jaki mamy dzisiaj dzień ? -
bezpłodny , - odpowiedziała gosposia .

P.S.
Mam dom , żonę , dzieci , - kwalifikujesz się , abym , zrobił ci '' korektę '' nosa .


1 1
ID:83491

gość-45087

Biskupi wypasiony RYJ powinien siedzieć w pierdlu !!!!!!!!!!!!

3 2
ID:83594

gość-45087

~ gość-14704 Nie słyszałem by ktoś prześladował zboczonych biskupów, kardynałów, kleryków..etc...Tak, masz rację państwo chroni zboczeńców w czarnych sukienkach i czerwonych biretach. A prześladuje ludzi o odmiennym kolorze włosów, o dziwnym ubiorze, ludzi którzy się kochają, chcą wychowywać dzieci...tak tak, prześladuje lesbijki, prześladuje gejów, prześladuje ludzi którzy chcą żyć spokojnie, płacić podatki między innymi na kler. Amen.

4 1
ID:83595

gość-73136

~gość-45087 Zaiste prawdę świecisz o Panie !! Wszak ni widu ni słychu odzewu ode pisowskiej maści złoczyńców, tudzież nawiedzonych i namaszczonych przez kler !!

2 2
ID:83627

gość-10636

@~gość-14704: To sa poglady zacofanych fanatykow religijnych o mentalnosci sredniowiecznej

1 3
ID:83680

gość-66585

@~gość-14704:
Uważasz się za normalnego ? Co przez to rozumiesz ? Bo ja widzę, żeś nienormalny.

2 1
ID:84588

gość-12387

Brawo księże biskupie.

3 1
ID:85933


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA