Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic, kłamstw i  wzajemnych oskarżeń kończy się. A wyjdzie jak zwykle. Czy jest na to jakaś rada? Jest, ale trzeba stworzyć najpierw takie warunki aby nie współrządzili nami skazańcy, aferzyści, oszuści i złodzieje.  

Pani Kopacz prosi - głosujcie na nas, bo tylko my jesteśmy w stanie powstrzymać PiS od przejęcia władzy. Sami sobie winni. Pytam, a niby dlaczego 90% Polaków ma wybierać między dżumą a cholerą - Przecież PO i PiS walczą o władzę i kasę między sobą i bardzo skutecznie ramię w ramię walczą z innymi ugrupowaniami m.in. lewicą socjalną, na tyle bezczelnie, że robią to za nasze, podatników pieniądze. Musimy wprowadzić do parlamentu taką ilość posłów aby mieć wpływ na podejmowane decyzje. Należy zmienić niektóre zapisy w Konstytucji oraz Ordynacji Wyborczej.

W tej chwili, wbrew pozorom, nie mamy wpływu na wynik wyborów.  Robią to media, czyli tzw. czwarta władza za pieniądze, za NASZE pieniądze. Najgorsze są sondażownie. Jak da się zauważyć na każdym sondażu jest napisane kto, kiedy i dla kogo wykonywał badania. Otóż chyba  osiem lat temu Onet na stronie internetowej opublikował trzy sondaże tej samej firmy robione w tym samym czasie lecz dla różnych zamawiających. Bardzo się różniły.   Moim zdaniem sondażownia powinna być jedna państwowa przy NIK-u, PKW lub GUS-ie i ostatni sondaż powinien być tydzień przed wyborami. Prywatne powinny kończyć na dwa tygodnie przed wyborami. 

Podobnie dzieje się w radiach i telewizorniach. Redaktorzy audycji wycinają z  konferencji fragmenty, które komentują kilkadziesiąt razy dziennie. Dobierają do tego polityków i komentatorów wg własnych kryteriów.
Nie da się ukryć, że POPIS oraz współpracujące z nim media są przeciw Lewicy. Cztery lata temu wyśmiewano pana Grzegorza Napieralskiego. W tym roku seksistowska ekipa zniszczyła kampanię pani Magdaleny Ogórek.  Ale kiedy wykorzystywano ich pomysły przez POPIS jakoś nie przeszkadzało nikomu.

Wybory prezydenckie nie wygrał pan Andrzej Duda tylko media, bo pani Ogórek miała podobny start, ale ją zniszczono. Lewica nie miała tyle kasy, więc w takiej sytuacji zaprzestano ją finansować. Nie było innego powodu. To nasilenie nienawiści jest ze strachu przed lewicą, ale elektorat przejrzy na oczy. Do tej pory jeszcze wypomina się panu Kwaśniewskiemu tytuł magistra. Ale dr Pawłowicz tytułuje się profesorem i nikomu to nie przeszkadza. Nawet na stronie internetowej wpisała sobie prof..

Na temat NSZZ Solidarność zgadzam się z wypowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy na obchodach 35-lecia Solidarności w Gdańsku: historia zatoczyła koło. Tylko, że wtedy Solidarność liczyła ponad 10 milionów członków, a teraz została grupa cwaniaków na ciepłych zakładowych stołkach. Trzeba pewnie będzie odkurzyć tablice z 21 postulatami bo niewiele z nich osiągnięto. Tych związkowców trzeba wysłać tam gdzie jest kilka milionów byłych członków - na bezrobocie lub angielski zmywak, bo przecież oni nie wiedzą co to jest praca.

Kodeks wyborczy wymaga wielu zmian. Najważniejsza to wprowadzenie sankcji karnych w trybie wyborczym w stosunku do tych co go nie przestrzegają. Głównie chodzi o przepis gdzie kandydat powinien zamieszkiwać na terenie obszaru, z którego kandyduje. 
 
W kodeksie postępowania karnego trzeba zmienić przepisy dotyczące biegu przedawnienia. Powinno bardzo zmniejszyć kolejki w sądach (chociaż tam). Mam nadzieję, że sympatycy i członkowie "razem" i "biało-czerwonych" zagłosują na Zjednoczoną Lewicę. Proszę, nie mieszajcie spraw prywatnych z państwowymi.  
Źródło: Dionizy
2 komentarze

Zbonikowski zawieszony w

No to zostało nam do "ciszy" .
Obecnie odbywa się konwencja wyborcza PO i pani Premier. Ze zdumieniem słuchałem i słucham wypowiedzi czołowych działaczy PO i Przewodniczącej pani Kopacz.
Przemawiający nie biorą pod uwagę, że nie mają szans na wygranie w tych wyborach. Te przemówienia i ten optymizm jest przerażający. Jest to zaklinanie rzeczywistości.
.Wysłuchałem i obejrzałem w TVP wszystkich wypowiedzi przywódców partii politycznych.
W tych oglądanych wypowiedziach zdecydowanie wyróżniała się Przewodnicząca Zjednoczonej Lewicy pani Barbara. W Jej wypowiedziach ani razu nie usłyszałem ataków w których tak się wyżywali liderzy innych ugrupowań politycznych.
Uważałem i uważam, że najwyższy czas by ze sceny politycznej wszystkie dinozaury.
Najwyższy czas by dopuścić do władzy trzydiesto - czterdziesto latki i przystąpiły do przebudowy i budowania kraju dla swych dzieci, poprawili to o myśmy zepsuli
Będę głosował na młodych ludzi ze Zjednoczonej Lewicy i trzymał za nich kciuki

1 1
ID:224

gość-59871

Popieram Ciebie w tym, o czym napisałeś.. Lewica i młodzi z panią Barbarą Nowacką na czele mogła by burzyć mury katoprawicy!! i PiS dzielcze zapędy do przejęcia władzy absolutnej.

0 1
ID:234


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA