Nowe kierunki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku

Od października 2016 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie można podjąć studia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Proponujemy także blisko 50 zakresów studiów podyplomowych.

W ramach prowadzonych kierunków zapraszamy na nowe specjalności, które są odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy. Wśród nich odnaleźć można: e-administrację, administrację gospodarczą, administrację bezpieczeństwa publicznego, obronę narodową, zarządzanie wiedzą i innowacjami czy bezpieczeństwo i higienę pracy.
Bezsprzecznym hitem są dwie specjalności związane z odnawialnymi źródłami energii tj. systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii na kierunku informatyka (studia inżynierskie) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii na kierunku zarządzanie (studia magisterskie). Włodkowic jest jedyną uczelnią w regionie oferującą podjęcie studiów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dostępne są one zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia.W procesie przygotowania nowych specjalności Wydziały współpracowały z ekspertami z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii oparte będą o budowę i infrastrukturę w budynkach OZE oraz automatykę, sterowanie, budowę i eksploatację urządzeń OZE. Studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii dystrybucji i magazynowania energii oraz rynku energii odnawialnej w Polsce.

Absolwent specjalności Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii nabędzie specjalistyczną wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii. Pozna ich znaczenie w gospodarce, a także uwarunkowania prawne i środowiskowe, dotyczące ich wykorzystania. Absolwent specjalności nauczy się diagnozować, analizować i rozwiązywać problemy związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Zdobędzie usystematyzowaną wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem funkcjonującym w branży OZE. Nabędzie umiejętności oceny ekonomicznej inwestycji związanych z wykorzystywaniem energii ze źródeł odnawialnych oraz pozyskiwania środków z funduszy wspierających te inwestycje. Pozna metody analizy potencjału energetycznego regionu z uwzględnieniem zasobów energii w źródłach odnawialnych. Nauczy się zarządzać projektami inwestycyjnymi w tym obszarze.
Duże znaczenie ma dla nas zapewnienie studentom płynności edukacyjnej. I tak np. absolwentów kierunku Informatyka zapraszamy na studia magisterskie na Grafice i mediach w edukacji lub Informatyce w zarządzaniu. Studenci z tytułem inżyniera mile widziani są na specjalności uruchomionej z myślą o nich – zarządzaniu odnawialnymi źródłami energii.

Nowością 2016 na wychowaniu fizycznym jest możliwość zdobycia dyplomu Trenera personalnego fitness i wellness, instruktora sportu oraz instruktora wychowania fizycznego w grupach dyspozycyjnych. Absolwent tego kierunku oprócz specjalności podstawowej otrzymuje równolegle dodatkowe uprawnienia.
Włodkowic jako uczelnia o profilu praktycznym kładzie duży nacisk na maksymalizację liczby zajęć o charakterze praktycznym. Studenci Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego w ramach toku studiów, mogą ukończyć praktyczno-umiejętnościowe przeszkolenia:
- kurs ITR i uzyskać Certificate of Basic Safety Training in Personal Survival Techniques w zakresie podstawowych Indywidualnych Technik Ratunkowych na wodzie zgodnie z wymaganiami prawidła VI/1Konwencji STCW,
- podstawowy kurs w manewrowaniu łodziami ratunkowymi,
- podstawowy kurs płetwonurkowania,
- podstawowe szkolenie spadochronowe,
- kurs strzelania bojowego (kbkAK, PW, PM) oraz walki w bliskim kontakcie zakres I
- kurs w posługiwaniu się pałką tonfa oraz z walki w bliskim kontakcie zakres II.

Źródło: Artykuł sponsorowany
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA