Jak przygotować auto na przyjście zimy?

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy w pierwsze mroźne dni, warto już teraz pomyśleć o gruntownym przygotowaniu samochodu na nadejście znacznie chłodniejszej pory roku. Podczas przeglądu technicznego pojazdu po sezonie letnim, poza standardową wymianą ogumienia oraz kontrolą poziomu płynów chłodniczych i hamulcowych, zwróćmy szczególną uwagę na stan szyb samochodowych i wycieraczek.


Na liście przygotowań pojazdu do trudnych warunków atmosferycznych obowiązkowo należy uwzględnić kompleksowy przegląd szyb i stanu używalności. Na co kierowcy powinni być wyczuleni podczas jesienno-zimowego przeglądu auta. Podążając za poniższymi, praktycznymi wskazaniami z pewnością będziemy w stanie już zawczasu przygotować się na nadejście mniej przychylnej aury.

Zachowaj jasną perspektywę

W okresie, w którym noc dominuje nad dniem, a opady atmosferyczne znacznie utrudniają widoczność, podstawą bezpiecznej jazdy są prawidłowo działające wycieraczki. Koszt ich wymiany nie jest wielki, a komfort i bezpieczeństwo, które podwyższa zamontowanie nowych, jest nieocenione zwłaszcza podczas długich podróży. Pierwszą oznaką, że pióra uległy zużyciu, jest zamglona powierzchnia szyby po wykonaniu cyklu pracy wycieraczek. Jeśli takie zjawisko zaobserwowaliśmy również w naszym samochodzie, zweryfikujmy, czy pióra wycieraczek nie są rozwarstwione lub popękane.

Zaopatrz się w nowy płyn do spryskiwaczy

Zanim nadejdą pierwsze mrozy, obowiązkowo wymieńmy płyn do spryskiwaczy. W przeciwieństwie do letniego, zimowy charakteryzuje się dużą zawartością alkoholu, dzięki czemu nie zamarza w chłodniejsze dni, a dodatkowo rozpuszcza zalegający na szybie lód.


„Niewidzialna wycieraczka”

Aby dodatkowo zwiększyć widoczność szyb podczas pierwszych ulewnych deszczy oraz opadów śniegu, jeszcze przed rozpoczęciem na dobre sezonu zimowego warto zadbać o dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie szyb. Naprzeciw kierowcom wychodzi firma NordGlass, oferująca innowacyjny zabieg hydrofobizacji. Polega on na nałożeniu na powierzchnię szyby nanopowłoki, która zabezpiecza ją przed uciążliwymi zabrudzeniami, a także poprawia widoczność. Dzięki zastosowaniu „niewidzialnej wycieraczki” od firmy NordGlass zwiększymy bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem.

Ostrożnie ze skrobaczkami!

Przed nadejściem zimy często zaopatrujemy się w nowe akcesoria do samochodu – miotełki, odmrażacze oraz skrobaczki do szyb. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród kierowców, gdyż stanowią najszybszą metodę oczyszczenia szyby z lodu i śniegu. Na rynku znajdziemy różne rodzaje - krótkie i długie, z dołączoną rękawicą, z tworzywa sztucznego czy z mosiężnym zakończeniem. Niezależnie od tego, którą wybierzemy, musimy uważać - intensywne skrobanie lodu z szyby może porysować szkło, zwłaszcza, jeśli wraz z lodem zamarzł brud i piach.

„Nie” dla „pajączków”

Zanim na dobre aura zmieni się na zimową, dokonajmy skrupulatnego przeglądu szyby czołowej i zlećmy usunięcie uszkodzeń na jej powierzchni. Jeżeli wnikająca do wnętrza pęknięć woda zamarznie, istnieje ryzyko, że niewielki, z pozoru niegroźny ”pajączek” znacznie się powiększy, a szyba, którą początkowo można było naprawić, będzie nadawała się wyłącznie do wymiany.

Zatroszczmy się o przygotowanie naszego samochodu do trudnych warunków pogodowych jeszcze przed nadejściem zimy. Zwiększymy tym samym bezpieczeństwo swoje i najbliższych. 
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA