Partia Palikota rozpoczęla przygotowania do wyborów...

Partia Palikota rozpoczęla przygotowania do wyborów samorządowych. Będa pytać ludzi, czego potrzebują. Smieszne. To nie wiedza ? Wszyscy wiedza, tylko oni musza pytac sie. To jest program? Czynsze, energia, ceny artykulow spozywczych, bezrobocie, sluzba zdrowia, transport zbiorowy... Biedacy nie wiedza czego ludzie potrzebuja.

10 komentarzy

george best

Zosiu oni pytają bo inni tylko szczekają i obiecują.Dajcie jakis kredyt zaufania jak się nie sprawdza won .

2 6
ID:53209

zbuntowany_kaloryfer

Nie dalej jak kilka czy kilkanaście tygodni temu @dżordż publicznie na naszym Portalu wyrzekł się polskiego obywatelstwa, czyniąc z tego wręcz manifestację pogardy, obrzydzenia i pokazówkę - niczym mały chłopiec, któremu zabrano zabawkę i obrażony opuszcza piaskownicę. Zastanawiam się zatem czy inkryminowany internauta ma moralne prawo wypowiadać się na tematy dot. Polski, a szczególnie oceniać i wartościować. Przecież zrzekając się obywatelstwa przestał być Polakiem, stając się Holendrem polskiego pochodzenia;) Czy ktoś z tu obecnych wypowiada się nt. sytuacji wewnętrznej, sporów między partiami w Holandii..? No właśnie. Tak @dżordż - każdy kij ma dwa końce;))

9 3
ID:53212

????

POdobno tym ktorzy odPOwiedzą przedstawicielom 5 kolumny PO najbardziej PO linii będą wręczane ...,,działki '' i strzykawki . A najwierniejsi będą mogli ,,POciągnąć'' z zaślinionej lufki PO Spalonym kocie ....takie wyróżnienie ...

6 7
ID:53215

george best

@zbuntowany_kaloryfer: Po troszku masz rację ale byłeś na pewno w kilku krajach europy czy może gdzieś dalej i widziałes nie raz jak jest to wszystko poukładane.Obywatelstwo przyjąłem tylko dlatego żeby nie męczyć się na starość i dzieci które wychowuję nauczyły się że każdy człowiek bezdomny,narkoman alkoholik to to samo co dyrektor czy profesor.A co do p[olski to mam takie samo prawo jak i do francji czy hiszpani nie ma już granic i jest wspólna europa kolego.

2 3
ID:53218

wadera

@zbuntowany_kaloryfer:
Po nim spływa tłusta ślina.

0 0
ID:53222

ozon

Wydaje mnie się "kaloryferku" ,że "best" trochę sie zagubił ale jeśli "w duszy Mu gra Polska" to chyba dobrze/ ?

1 1
ID:53225

Zofia

@~george best: mam sugestie , ktora na pewno poprze Palikot. Jestesmy zmuszeni utrzymywac wszechobecny kosciol. Zbieraja jeszcze na tace, wydzieraja ludziom ostatnie pieniadze podczas koledy, ceremonie... W takim ukladzie na kazde pobierane pieniadze kosciol powinien wystawiac fakture, a osoby placace za te uslugi powinni pomniejszyc sobie z tego tytulu podatek. Co Wy na to ?

2 1
ID:53226

zbuntowany_kaloryfer

No dobrze. Przyznaję, że moja wcześniejsza wypowiedź jest nieco przejaskrawiona. Zrobiłem to celowo - aby dodać dyskusji nieco dynamiki.
Masz rację @dżordż, zwiedziłem nieco krajów i regionów naszej pięknej Niebieskiej Planety. I faktycznie w wielu miejscach pewne sprawy i mechanizmy mają się lepiej i są "lepiej/wydajniej poukładane". Ale właściwie wszędzie istnieją enklawy biedy, a nawet nędzy. Bo muszą, tak już jest świat skonstruowany. Nie ma sensu obrażać się na rzeczywistość. Biedacy byli, są i będą. Taka większości z nich dola od urodzenia do usranej śmierci. A demokracja... jest ułomna, ale podobno nic lepszego jak dotąd nie wynaleziono. Aczkolwiek osobiście skłaniam się ku ustrojowi starożytnego Rzymu (zarówno republice jak i cesarstwu), a nawet feudalizmowi. Tam każdy znał swoje miejsce, co bezpośrednio przekładało się na większe lub mniejsze poczucie stabilizacji. Przy czym uważam, że największą ułomnością demokracji jest założenie, że wszyscy obywatele są sobie równi. Człowiek nie jest równy człowiekowi, tak jak samochód samochodowi, pies psu czy buty butom. Przecież to oburzające, że cuchnący menel ma takie same prawa jak ja, a jego jeden jedyny głos może przesądzić o wyniku wyborów w ponad trzydziestomilionowym kraju. Tylko dlatego, że ktoś mu dał wino za oddanie głosu. A przecież ten zbiór zatrutych komórek nie nadaje się nawet do banku narządów. Co najwyżej na nawóz;)To oburzające i chore, że na zwyrodnialcach nie wykonuje się wyroków śmierci, tylko społeczeństwo, któremu się nie przelewa musi ich utrzymywać. Tak, to jest WYBITNIE chore. I taki morderca, gwałciciel czy pedofil pasie się w więźniu na nasz koszt zamiast zostać skazanym na pobranie narządów. W tym czasie wielu uczciwych obywateli umiera bo nie doczekali się na wątrobę, serce czy nerki... Czy to jest normalne..?
Świat schodzi na psy, pędzi inercyjnie donikąd. Ale mam nadzieję, że pewnego dnia wszystko się zawali i wrócimy zdrowych zasad rządzących społeczeństwami. Gdzie prawo będzie b. surowe acz sprawiedliwe, gdzie dane komuś słowo będzie niczym żelazo, gdzie wyruguje się biurokracje do absolutnego minimum i gdzie ponosi się konsekwencje swojego postępowania. Bardzo poważne konsekwencje zamiast np. bezkarnie odchodzić na wcześniejszą generalską emeryturę w wysokości 10 tys... złotych czy zostać "zdymisjonowanym" za nieudolność i brak kompetencji (by następnego dnia zasiąść w radzie nadzorczej jakiejś spółki). We wszystkich kulturach i cywilizacjach na przestrzeni tysiącleci takich typów skrócono by o głowy. W najlepszym wypadku zdegradowano, dożywotnio pozbawiono wszelkich świadczeń i wypędzono z kraju, a dobytek skonfiskowano. Ha! Mało takich przypadków lądowania w przeróżnych "bezpiecznych przystaniach" dzięki różnym powiązaniom, układom i układzikom...?

4 2
ID:53228

????

@zbuntowany_kaloryfer: ...A tak bez wodolejstwa ....możesz przejść na grunt włocławskich ukladzików .....dasz radę czy ...ogonek opadnie ?

1 9
ID:53233

fiskus

Prawo nasze racz wrócić Panie.

0 0
ID:53258


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA