Ostatnio na ulicy widziałem ogłoszenie o pracy przy zbiorze...

Ostatnio na ulicy widziałem ogłoszenie o pracy przy zbiorze truskawek w jednej z okolicznych wsi.
Tak, więc sobie myślę, że osoba, której własnością jest owa plantacja truskawek jest niewątpliwie osoba zaradną życiowo. Co za nietakt w tych czasach.
Równocześnie osoba ta spełnia idealnie kryteria wymienione przez kol @???? Jako ktoś, kto:
„dziwnie odPOwiada definicji ...ZŁODZIEJA i OSZUSTA '' okradającego innych ,,mniej zaradnych''
Bo przecież można z góry założyć, że:
- na pewno nikt nie płaci w Polsce za zbiór truskawek 1.500 EUR miesięcznie, a raczej bliżej ulubionych 250 EUR,
- właściciel plantacji raczej nie opłaca zbieraczom ZUS-u, podatku PIT itp. itd. Tylko płaci im na rękę bez żadnej umowy,
To, co właściciela plantacji należałoby wysłać do więzienia za jego „zbrodniczą” działalność?
Lub choć zlinczować, czyż nie?
A na koniec plantację truskawek należy znacjonalizować w duchu postulatów Adama, Ady, Oliwi czy innych francuskich korespondentów.

10 komentarzy

ozon

No tak.Każdy zaradny ,operatywny to albo złodziej albo przy korycie.Mentalność iście fajansowa..."Korespondenci zagraniczni" tyle wiedzą co zjedzą. Mniej wieprzowinki, więcej warzyw i owoców (jak na Francuzów przystało zresztą) a szare komórki odżyją- długi to proces ale nie niemożliwy.....

7 2
ID:53859

????

@~ozon: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsweek-po-wydala-fortune-na-ubrania,1,5541902,wiadomosc.html - takich ,,zaradnych'' z pieniadze podatków masz na myśli -cichaagenturo PO ?

1 8
ID:53867

ozon

"Inteligencja jest tą przyprawą., która z najpospolitszych rzeczy robi cuda"- to Maria Dąbrowska powiedziała. Dedykuje to Tobie "pytajniku" i wielu innym "intelektualistom sprawnym inaczej" Dobrego dnia życzę i chrońcie głowy przed udarem bo jak widać u niektórych "czachy dymią"

6 1
ID:53869

cichyobserwator

@~????: Pewnie przeoczyłeś bo pewnie też byś wkleił :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14147849,PiS_placi_miliony__Komu_i_za_co___Malo_kto_w_partii.html#BoxWiadTxt

To tylko opozycja . Aż strach pomyśleć jak da im się władzę .Czemuż to mesjasz narodu Pytajnik ma tyki wybiórczy umysł ? Pracodawca zabronił ?

2 2
ID:53872

szuja

Nie martwcie się wchodzi nowa Ustawa podatkowa. Nawet o przekazie pocztowym trzeba powiadomić US.

1 2
ID:53874

peso

A swoją drogą to dziś chyba miałem okazję spotkać kol @~?????.

Siedział przy sąsiednim stoliku w restauracji i klarował dwum Niemkom, że Polacy zarabiają 250 EUR. No to kto mógł być jak nie @~?????

Jedyne co nie pasuje to te Niemki, no bo tak się bratać ze znienawidzonym narodem Niemieckim.

P.S.
Żeby nie było, nie podsłuchuję cudzych rozmów ale ów gość mówił tak głośno, że nie dało się nie słyszeć co mówił.

1 0
ID:53881

????

@~cichyobserwator: Już niedługo ....http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsweek-po-wydala-fortune-na-ubrania,1,5541902,wiadomosc.html... wytrzymaj jeszcze trochę ....i zostaną rozliczeni....

0 5
ID:53882

Raport

@peso: Po co siejesz pomiędzy ludźmi jakieś dziwne wątki o innych?
Co do tematu.Wiesz ile temu rolnikowi płacą skupy lub duże korporacyjne firmy spożywcze za owoce?Wiesz ile musi wydać by je wyhodować zebrać i dostarczyć?
A tak poza tym może Pan PESO pochwali się wszystkim w jakiej firmie pracuje i jak ta firma zarabia na ludziach.I czy "przypadkiem" Panie "peso" ta branża nie jest powiązana z tematem który Pan założył?Czyżby jakiś kontrahent zdenerwował?

Pozdrawiam

1 2
ID:53894

peso

@~Raport:

~Raporcie drogi,

Jak widzę zostałem przez Ciebie opatrznie zrozumianiany. Ja do owego rolnika nic nie mam. Zaś firma w której pracuje nie skupuje truskawek.

Na tym forum wiesza się często przysłowiowe psy na tych zaradnych ludziach którzy radzą sobie w życiu nie patrząc na to kto jest prezydentem czy premierem.
( bo jak piszą niektórzy to wted to złodziej albo osoba przy korycie).

Równocześnie niektóre osoby z uporem maniaka powtarzają na forum, że wszystko należy znacjonalizwoać i dopiero wtedy będziemy żyli długo i szczęśliwie.

Wykorzystałem więc przypadek plantatora truskawek aby w ironiczny sposób odnieść się do takich postaw.

Moje propozycje "więzienia" czy "linczu" dla owego plantatora miały tylko i wyłącznie charakter sarkastyczny.

Osobiście zaś uważam, że ów człowiek dając w sezonie zarobić innym robi kawał dobrej roboty i obu mu się szczęściło.

Pozdrawiam

2 0
ID:53902

????

A wracając do tragedi przed ,, pałacem premiera'' -to jest w tym roku kolejna taka tragedia i raczej nie spowodowana dobrobytem i dbałością rządu o wszystkich Polaków , bo ile milionów trzeba jeszcze wygnać ,,za chlebem do Niemca'' ? Ilu musi się podpalić , lub zostac sprzedanych z mieszkaniem , ile ziemi i przemyslu trzeba sprzedać w obce ręce by naród zasadził kopa krętaczom i kłamcom POlitycznym ?

0 3
ID:53906


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA