Kiedy w 2007 roku Jacek Rostowski (62 l.) wchodził do...

Kiedy w 2007 roku Jacek Rostowski (62 l.) wchodził do rządu, dług publiczny wynosił około 527 mld zł. Teraz zadłużenie Polski wzrosło do 874 mld zł. W tym samym czasie minister finansów zarobił 2,7 miliona złotych. To m.in. my, Polacy, składaliśmy się na jego pensje! Mamy więc prawo zapytać: ministrze, dlaczego tak nas zadłużyłeś? Za co brałeś pieniądze?!
Rostowski grubo pomylił się w rachubach. Deficyt finansów publicznych miał wynieść niecałe 36 miliardów złotych. Teraz okazuje się, że przy wariancie „optymistycznym” wyniesie 51,6 miliarda, a jak pójdzie źle – to nawet 60 mld zł.

- Minister Rostowski popełnił błąd w swoich szacunkach. Ewidentnie się pomylił. Pytanie, czy nie była to pomyłka, nazwijmy ją, świadoma - zastanawia się ekonomista Marek Zuber. Po co Rostowski miałby kręcić? Gdy planował budżet, sytuacja w strefie euro była bardzo zła. Gdyby wówczas obwieścił, że i prognozy dla Polski są fatalne, wszystko mogłoby się skończyć katastrofą. Najgorsze jest jednak to, że główny księgowy Polski zadłuża nasz kraj w kosmicznym tempie. Odpowiada za dług, który idzie w setki miliardów złotych.

18 komentarzy

cichyobserwator

Taki oblatany Moher w cyferkach jest więc mam prośbę . Podałeś : ,,W tym samym czasie minister finansów zarobił 2,7 miliona złotych." Podaj mi prosze skąd wziąłeś tę kwotę( zródło, wyliczenia ) bo ja sprawdzam i dowiaduję się , że po awansie na wicepremiera i podwyżce z tym związanej zarabiał 19600 zł / mc.
http://www.fakt.pl/Jacek-Rostowski-dostal-podwyzke-Wicepremier-Jacek-Rostowski-bedzie-wiecej-zarabial-Podwyzka-dla-ministra-finansow-Jacka-Rostowskiego,artykuly,201427,1.html
2,7 mln podzielić przez 19600 = 137 miesięcy czyli 11,5 roku . mam pytanie - od kiedy rządzi PO ?
Rostowski posiada wysoką brytyjską emeryturę ale to chyba nie o to ci chodziło
Napisałeś : ,,składaliśmy się na jego pensje" więc ja pytam skąd ci wyszło 2,7 mln pensji ,jeżeli w internecie możesz sobie sprawdzić jego oświadczenia majątkowe za ostatnie lata i to sprawdzić . Dlaczego ludzie nie potrafiący liczyć na poziomie podstawowym rozpisują się na temat miliardów ? Lubię matematykę bo to nauka ścisła ale jak czytam takie ,, wyliczenia " to nasuwa mi się proste pytanie : Jak niektórzy pokończyli szkoły ?
Co do reszty to masz 10 -ke najbardziej zadłużonych w UE :
1. Grecja 170,6 proc. PKB
2. Włochy 120,7
3. Portugalia 108,1
4. Irlandia 106,4
5. Belgia 97,8
6. Francja 86,0
7. Wlk. Brytania 85,0
8. Węgry 81,4
9. Niemcy 80,5
10. Austria 72,4
http://www.pb.pl/2820817,29747,10-najbardziej-zadluzonych-panstw-ue
Irlandii, Wlk.Brytanii , Niemcom czy Francji też pewnie Rostowski zle policzył .

4 9
ID:54614

fiskus

Świadomość jest uciążliwa i śmieszna , zwłaszcza ta narzucona !!!

2 2
ID:54616

John

Jak ja bym się pomylił to bym wyleciał z pracy , a minister szkody narobił nam wszystkim na długie lata i kończąc kadencję dostanie odprawę finansową .

8 3
ID:54622

ozon

"Johan"- w pewnym sensie masz racje ale jak sam wiesz w naszym kraju polityków zwłaszcza tych rządzących trudno jest pociągnąć do odpowiedzialności bowiem to ONI ustanawiają prawo i żadna partia nie zrobi niczego co mogło by jej w przyszłości zaszkodzić.Smutna prawda ale tak jest,. Dużo jeszcze trzeba żeby mentalność się zmieniła- nie tracę jednak nadzieiTeraz mamy kopanie się po kostkach pod publiczkę i mnóstwo demagogi...Czym innym jest jednak to co napisały "mohery" i sprostował "cichy" .Tworzenie "różnych dziwnych faktów" to ulubione zajęcie rodaków. Tani chwyt ale jeszcze wielu to łyka bo lepiej klepać głupoty na klawiaturze niż poszperać i zastanowić się.Chodzenie na skróty- to wyboista droga.,prędzej czy póżniej można się wywrócić.

2 2
ID:54636

????

@~cichyobserwator: to tam tez kradną i kłamią ....? to jak z tymi murzynami których gdzies tam TEŻ bija .... masz POkomunisyczne metody tłumaczenia nieudolnosci swoich ideologów ...może nie chdź na następną egzekutywę ...co ?

5 3
ID:54637

szuja

@cichyobserwator | 21 godzin temu
Sęk nie w tych 2,7 melonach ale w 380 odłożonych w angielskim banku.Hehehe z giełdy.
Jak się nie ma obywatelstwa polskiego to i zaufania do PKP brak.

3 1
ID:54648

fiskus

@~ozon: W moim ciekawym życiu w Polandii, a nie na uchodztwie przydaje mi się niewielka znajomość języka łacińskiego, a nie chemii, chyba że coś pomyliłam
Demagogia !

0 1
ID:54651

ozon

Wyrażne objawy po zjedzeniu szaleju.. a już myślałem ,ze zaprzestałeś to konsumować \"pytajniku\"

2 1
ID:54652

cichyobserwator

@szuja: Ale pojechałeś teraz Pytajnikiem. Sęk w tym ,że jak ktos pisze ,, pensja " to powinien wiedzieć co to słowo oznacza . Co innego jest wynagrodzenie za pracę a co innego kto, gdzie, ile odłożył przed laty. Po tobie takiej nonszalancji się nie spodziewałem.

0 3
ID:54663

????

@~ozon: Ci co tobie namieszali w głowie i oskubali Polaków raczej preferują czosnek i gęsinę ....w Islandi POdobno zakazano uprawy czosnku....profilaktycznie ...?

1 1
ID:54670

ozon

"fiskus" nie wiem co to jest Polandia- na mapach brak. Jeśli uważasz ,że jesteś dowcipna ( no tu podałaś płeć więc sory za nazwanie Ciebie kolegą) to popadasz w samozachwyt a to nieuprawniony stan ducha. ....w Twoim przypadku.

0 0
ID:54672

szuja

@~cichyobserwator:
Jak pensja coś chyba brałeś.Pensja to jest szkoła dla dziewic.Gdzie ty teraz spotkasz dziewicę? Więc po co pensja.Hahaha
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Swiadectwo_1865_Maria_Kolbe.jpg

1 1
ID:54677

cichyobserwator

@szuja: Pytajnika rozumiem - po hemisferektomii musze mu wklejać podstawy i tłumaczyć ale nie wiedziałem ,że ma sobie podobnych.
Z Wikipedii też trzeba umieć korzystać - otwórz tutaj bo twoja wklejanka ci nie wyszła :
http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca

i się doinformuj :
,,Płaca inaczej: pensja, wynagrodzenie, zapłata, gratyfikacja wypłaty pieniężne oraz wartość tzw. świadczeń w naturze (towary, materiały, usługi itp.) lub ekwiwalenty wypłacane pracownikom lub innym osobom fizycznym przez pracodawcę za wykonaną na jego rzecz pracę."

A wydawałoby się takie proste słowo a tyle trudności ze zrozumieniem.

1 2
ID:54682

????

@~cichyobserwator: faktycznie twoja ,,logika '' jest niePOdważalna ...partyjnie i ideologicznie .Bo juz z faktami ma niewiele wspólnego -http://biznes.onet.pl/praca/pracujemy-wiecej-niz-inni-mniej-zarabiamy,18493,5555772,5451429,468,1,news-detal .Ale POdobno wasz idol nie toleruje niezależnie myślących ...http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/premier-tusk-licze-ze-warszawiacy-odmowia-udzialu-,1,5562151,region-wiadomosc.html....

0 2
ID:54700

zbuntowany_kaloryfer

@szuja. Gdzie znajdziesz? W przedszkolu. Chociaż i to nie jest do końca pewne;)

5latka bawi się w piaskownicy. Podchodzi typ.
- dziewczynko, chcesz snickersa?
-tak!!!
- a mogę cię potrzymać za rączkę?
-tak!!!
Dzień drugi.
- dziewczynko, chcesz czekoladę?
- tak!!!
- a mogę cię potrzymać za nóżkę?
-tak!!!
Dzień trzeci.
- dziewczynko, chcesz bombonierkę?
-tak!!!
- a mogę dać ci buziaka?
- tak!!!
Gdy typ poszedł 5latka mówi do 3letniej koleżanki:
- wiesz, zanim ten nieśmiały frajer w końcu mnie przeleci to cukrzycy dostanę..;)))))

1 1
ID:54708

cichyobserwator

@~????: Czy ty czytasz to co wklejasz ? Wkleiłeś tekst :
,,Jak policzyli to autorzy badania, w ciągu godziny wytwarzamy równowartość ok. 10 euro, czyli cztery razy mniej niż w Niemczech i trzy razy mniej niż w Hiszpanii i Włoszech.W relacji do bliższych i dalszych sąsiadów z Europy Środkowej była to wartość jedna z najwyższych jedynie pracownik na Słowacji wytworzył w 2011 r. produkt o wyższej wartości (33 tys. dolarów), zaś w Czechach o takiej samej (27 tys. dolarów). W relacji do krajów Europy Zachodniej (42-45 tys. dolarów) wydajność polskiego pracownika była o 35-40 proc. niższa."
To jest ten twój powód do dumy ? Twoje fakty ? Czytaj nie tylko nagłówki tylko całość . Powoli - jedno zdanie dziennie - a przyjdzie olśnienie i wreszcie zrozumiesz co czytasz.

0 2
ID:54709

zbuntowany_kaloryfer

@cichy: pytajnik umie czytać. Jest w stanie przeczytać wklejane linki, a nawet - jak się uprze - schemat budowy reaktora atomowego.
@pytajnik ma tylko pewne problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. To się nazywa analfabetyzm wtórny;)
Pal licho schemat reaktora, to oczywiście można wybaczyć. Dramat pytajnika polega m. in. na tym, że nie bardzo rozumie treść wklejanych przez siebie not prasowych dość nieudolnie (nie zawsze, ale b. często) montowanych przez onetową załogę... Bo to przecież nie są ani artykuły, ani felietony. Pytajnik za felietony się nie bierze i nie kopiuje - ze względu na stopień komplikacji. Mógłby się pogubić, "zaginąć w akcji" i dopiero byłaby draka;))

2 0
ID:54721

????

@zbuntowany_kaloryfer: a jak tam owłosienie PO przodkach ....już wydepilowałeś ...pamiętasz ...czy zaPOmniałeś ?

1 0
ID:54751


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA