Ten człowiek o krystalicznym życiorysie? Władysław...

Ten człowiek o krystalicznym życiorysie? Władysław Bartoszewski mógł tak powiedzieć "Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody"

56 komentarzy

Johan

Mam pytania do Władysława Bartoszewskiego :dlaczego pan, w latach 60. tak zdecydowanie reagujący na początki fali antypolonizmu, milczy w tej sprawie, gdy fala antypolonizmu jest wielokrotnie większa? - Dlaczego piętnował pan w Izraelu antyżydowskich polskich ciemniaków, a nie wypowiada się pan na temat skrajnych przejawów żydowskiego antypolonizmu? Dlaczego nie reaguje pan na coraz silniejszą falę antypolonizmu w niemieckich mediach? - Dlaczego pan, były żołnierz AK i Powstania Warszawskiego, nie zareagował na potworne oszczerstwa rzucane na Powstanie w artykule Cichego i na AK w tekście Yaffy Eliach? - Dlaczego nic pan nie zrobił w celu wystąpienia na arenie międzynarodowej przeciw używaniu oszczerczego nazewnictwa: polskie obozy zagłady i polskie obozy koncentracyjne ? (Zrobił to dopiero kilka lat po Panu minister Adam Daniel Rotfeld). - Co skusiło pana, jako 83-letniego staruszka niemającego zielonego pojęcia o lotnictwie, do przyjęcia swoistej synekury, posady prezesa Rady Nadzorczej LOT, znajdującego się skądinąd w bardzo trudnej sytuacji finansowej? Czy w czasie pana zarządu LOT-em może się Pan pochwalić choć jednym, jedynym posunięciem, które przyczyniło się do poprawy sytuacji finansowej firmy? - Czy w czasie pana pierwszego szefowania resortem spraw zagranicznych zrobił pan w ogóle choć jedną konkretną rzecz dla obrony polskich interesów narodowych w polityce zagranicznej, czy wystarczyło panu bierne reagowanie na wszelkie przypadki brutalnego dyskryminowania Polaków? - Dlaczego pan po tylekroć kłamliwie wychwalał kanclerza Helmuda Kohla znanego z niechęci do Polaków i do uznania granicy na Odrze i Nysie? - Dlaczego pan antykomunista zgodził się być ministrem w postkomunistycznym rządzie Józefa Oleksego? - Dlaczego nie zdobył się Pan na publiczne wystąpienie w obronie pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, swojej byłej przełożonej?

11 11
ID:54980

bam

dlaczego ten pan/tego pana tytułuje się profesorem? W Niemczech jak wykładał na uczelniach zabroniono mu używać tyt. profesora bo go nie posiada. W Polsce natomiast to jest wielki pan profesor, który żydów wielbi a Polakom ubliża. Skoro on na mnie i moich rodaków mówi motłoch to ja na niego mówię bezczelny kłamca, perfidny cham i hmmmm... dlaczego został zwolniony z obozu? ze względu na zdrowie? taaaaaaaaa, jasne, chory był i go wypuścili, hehehehehe, tak jak innych żydów nie? tez chorych wypusczali...podobno przez komin...

kilka na szybko:

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/78749,wladyslaw-bartoszewski-juz-nie-profesor.html

http://www.pardon.pl/artykul/5713/nasz_dziennik_triumfuje_bartoszewski_jus_nie_profesor

http://www.fronda.pl/a/bartoszewski-do-prokuratury-za-tytulowanie-sie-profesorem,21354.html

5 lat temu a pan profesor to nadal pan profesor, łątwo lemingom wcisnąc każdy kit, jakim k..a prawem ten facet określa się tytułem naukowym?

23 10
ID:54986

$$$$

Zwykłe karły moralne i prymitywy intelektualne jesteście w stosunku do tego CZŁOWIEKA. Całkowicie inaczej Polska by wyglądała gdybyście wszyscy krytykańci choć w jednym promilu byli podobni do Bartoszewskiego. Dziadek ma ponad 90 lat i intelektem powala niejednego Wojewódzko-Karlikowsko-Pospieszalskiego. Ten człowiek to chodząca historia Polski.

12 10
ID:54992

????

@bam: Sugerujesz że Platformersi i tu bez zakłamania nie mogą się obyć? Jeśli do towarzystwa dodać temu panu innych ,,towarzyszy '' starozakonnych to wyjdzie na to że to żydowska koszerna partyja ?

6 10
ID:54993

cichyobserwator

Widzę ,że mamy jednak bohaterów naszych czasów . Schowali się pod paroma literkami ( Johan, bam ) i olśniewają tekstami ze stron dziennika gajowego Maruchy . Tytuł profesora w przypadku Bartoszewskiego jest tytułem grzecznościowym po wykładach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytetu Ludwiga-Maksymiliana w Monachium a tytułu zdobyć nie mógł bo komuniści nie dali mu zrobić magisterki wyrzucając go ze studiów w 1962 roku.
Tacy jak wy ( klapki na oczach jak kasztanka Marszałka ) mówią ciągle o Kaczyńskich albo o pani Pawłowicz - profesor , a wiadomo przecież ,że ani Kaczyńscy ani ,,błyskotliwa" p. Pawłowicz tytułu profesora nigdy nie mieli. To wam nie przeszkadza?
Kogo miał na myśli - mówiąc motłoch - dokładnie wyjaśnił i ja również kogoś gwiżdżącego i buczącego nad grobami bohaterów uważam za motłoch żeby nie użyć jeszcze ostrzejszych słów.
Co do Was - to nie będę używał żadnych określeń bo maluczkich się po prostu ignoruje a reagować można tylko na ich żałosne poszczekiwania co tu właśnie czynicie. Nawet teksty od innych ,, wielkich bohaterów " wzięliście bo nie potraficie sami nic sklecić - praca prawdziwych ,, patriotów " ze wspaniałymi życiorysami - gratuluję tych patriotycznych i bohaterskich czynów . Przy tej waszej odwadze pewnie i Powstańcom byście zaimponowali.

7 13
ID:54997

wyborca

@$$$
Człowieku o czym Ty piszesz , czy choć rozumiesz to co napisałeś .. Ten język o karłach jest mi dobrze znany z minionej historii . Za bardzo go sobie przyswoiłeś w zaciszu partyjnych gabinetów ...

2 10
ID:54998

Moher

@~$$$$:Podany został link przez~Johana ,przeczytaj masz swój rozum? ,bo to co wypisujesz to stwierdzam z przerażeniem ,że Gazeta Wybiórcza i TVNieprawdy ugniotła ci mózg

3 6
ID:55000

polak

do bam- w szkole sredniej tez mowilismy pani ,pan profesor,ale ty zakonczyłes edukacje w siódmej klasie ,wymagac od ludzi ktorzy reaguja na słowo motłoch,przeciez to was dotyczy

8 11
ID:55002

fiskus

Jeden z wielu , bardzo ważny element polskiej historii i walki o wolność ! Dla uczestników wielki szacunek ! Ci ludzie polegli , za ten szacunek zapłacili własną krwią Pamiętajmy o Nich , pamiętajmy , żeby nigdy nic takiego nie musiało się powtórzyć ! Nie mieszajcie do tego Bartoszewskiego , przeżył swoje , ale dlaczego wciąż tak aktywnie bierze udział w POLITYCE ? Prawda historyczna TAK - polityka Nie !!!

4 3
ID:55003

????

@~$$$$: tylko dlaczego kilka lat z rzędu na tych uroczystościach jest ,,wybuczany , wygwizdany '' , a ,,profesura'' i przeszłość tego pana nie jest podobno tak oczywista ... jak POkazują ,,niezależne'' pachnące czosnkiem media ?

6 10
ID:55005

????

@~cichyobserwator: Rozumiem że ,,ogarniasz swą myslą'' również tych ....,,bohaterów'' którzy POzwolili przywieźć ze Smoleńska pomieszane z błotem zwłoki POLAKÓW w zalutowanych trumnach bez prawa otwarcia ? BO CI ,,BOHATEROWIE '' TEŻ TAM STALI ...i mieli ,,bohaterskie'' miny .

6 7
ID:55007

poliszynell

@ cichy - wykłady w KUL-u i w UL-uM czyli "goowno z ceboolum" REB'e Bartoszewskiego :)
bartoszewski + jp II + wspólny ziomek brzeziński= globalna sitwa

5 5
ID:55011

Johan

@~cichyobserwator: Dla ciebie wzorem do naśladowania jest także Wajda,
Ojciec Pana Andrzeja nie zginął w Katyniu, o czym Pan Andrzej dobrze wiedział.
Ojciec Pana Andrzeja zginął podczas wojny to fakt. Osoba, do której Pan Andrzej się przyznaje, a która zginęła w Katyniu, nawet nie należała do rodziny Pana Andrzeja, o czym Pan Andrzej dobrze wiedział. Po co więc głosić nieprawdę? Żeby czuć się lepszym? Bardziej doświadczonym przez los?
Po co szargał dla swej pychy kolejną świętość Polaków?
Faktem zamykającym wszystkie niedomówienia co do osoby zamordowanej w Katyniu była publikacja życiorysów ofiar w Wojskowym Przeglądzie Historycznym (lista ta była drukowana w latach 1989-1994). Według historyków, wspomniany już w 1943 r. zamordowany kapitan Karol Wajda to rzeczywiście Karol Konrad Erazm Wajda, kapitan, syn Stanisława i Marii z Königów.
Nie miał on nigdy nic wspólnego z Jakubem Wajdą, synem Kazimierza (czyli ojcem Pana Andrzeja).
Ten światowiec wyrzekł się swojego ojca i wybrał sobie innego,dla auto reklamy to twoje ideały i wzory do naśladowania ?








4 4
ID:55012

$$$$

Dlaczego Redakcja wprowadza cenzurę? Mam prawo do riposty na to zajadłe szczekanie różnorodnych parchów.

1 6
ID:55013

sportowiec

@???? Co to znaczy wybuczany? Czy jeśli paru imbecyli bez kultury, bawi się w orangutany naśladując ich małpie ujadanie oznacza, że ktoś jest wybuczany. A jak jeden z tych orangutanów pierdnął w trakcie składania wieńców przez kogoś, (na przykład PiS) to znaczy, że ten ktoś został wypierdziany? Piejących orangutanów było może 30-tu na kilka tysięcy osób. Procentowo to mniej niż zawartość debili w społeczeństwie.

3 2
ID:55014

Johan

@~cichyobserwator: To są fakty ,a faktom się nie zaprzecza.Czy Gazeta Wybiórcza i TVNieprawdy ugniotła Ci mózg?Jeśli to do ciebie nie dociera ,to czytaj broszurki z serii POczytaj mi mamo

4 4
ID:55016

Johan

@~cichyobserwator: Bartoszwwski wystepując w knesecie (sejm) ubliżał Polakom -https://prawda2.info/viewtopic.php?t=1105

7 4
ID:55017

cichyobserwator

@~????: Poproś admina tego forum żeby ci udostępnił maksymalną wielkość czcionki wtedy to co piszesz będzie jeszcze bardziej prawdziwe i mądre.
A potomków bitwy pod Grunwaldem tam nie było ?
A w główce to czasem wszystko ci sie juz nie przemieszało ?
Powstańcy i Smoleńsk ? Idz do lekarza specjalisty, to najwyższy czas !

4 7
ID:55018

bam

do polak
widzisz, a na studiach "zwykły" magister w życiu nie pozwoli na siebie mówić profesorze, sorze, doktor również nie pozwoli tak się nazywać. Wśród ludzi wykształconych należy używać odpowiedniego tytułu. No ale try zakończyłeś edukację w szkole średniej, jakbyś chociaż przez miesiąc studiował synu, wiedziałbyś o tym.

A że w szkole średniej magisterki lub licencjaciki każą sobie "sorować", no cóż. Próbują się pewnie dowartościować jakoś albo wywyższyć poniekąd.

8 3
ID:55021

wloclawek.info.pl

riposta ripostą, a Ty po prostu naubliżałeś wszystkim posiadającym inne zdanie niż Twoje. To nie piaskownica, takie wpisy nie będą się ukazywać.

9 4
ID:55022

????

@~cichyobserwator: Jak brakuje ci argumentów to POszczają nerwy i zaczynasz wzorem swojego idola Tuskiewicza ,,demokratyczną '' kucjatę na niePOrawnie , niezaleznie myślacych .A prawda jest taka że Bartoszewskiemu(bez prof) raczej wypada zadbać o ciepłe ,,papucie'' niż POpierać bezkrytycznie żydów gdzie tylko się da i wyPOwiadać na temat młodych Polaków z których trzy miliony jgo koleś Tuskiewicz wygnał ,,za chlebem'' z Ojczyzny . Ale natura żyda już taka POdobno jest . I wynika to z faktów historycznych -cichociemna agenturo PO....

4 6
ID:55024

cichyobserwator

@~Johan: Ciebie i Pytajnika to już całkiem pogięło ? Mowa jest o kilku troglodytach nie umiejących się zachować nad grobami przodków i to tych , którzy oddali zycie za ojczyznę . A wy wyjeżdżacie ; ty z Wajdą i jego ojcem a Pytajnik ze Smoleńskiem .Wam od tej zawiści i zacietrzewienia już całkiem rozum odbiera ?
Wklejacie teksty od Maruchy albo jakiejś Gośki przepisującej teksty pana Tadeusza Bednarczyka i mówicie o faktach ?
Chcecie faktów o p. Bednarczyku - służę :
http://forum.gazeta.pl/forum/w,175,120555427,120629955,Tadeusz_Bednarczyk_kolaborant_pracownik_MBP.html
I urywki z tego linku :
,,Tadeusz Bednarczyk, poborca skarbowy w getcie, szewc aspirujący do roli historyka wniósł największy wkład w dyskusję wokół ŻZW. W warszawskim IPN zachowało się sporo teczek osobowych Bednarczyka, pierwsza dotyczy jego służby w Ministerstwie Bezp. Publicznego. W zakładach Toebbensa, wcześniej działającego na terenie getta, gdzie, jak wspominałem, był poborcą podatkowym, znienawidzonym przez Zydów, czego ślady sa w dokumentach Ringelbluma.
Z notatki z marca 1946 dołączonej do akt wynika, że po rozpoczęciu likwidacji getta Bednarczyk otrzymał pożydowskie mieszkanie na ul. Chłodnej wraz meblami. Wg tej notatki widziano go w tym okresie w towarzystwie wyższego dostojnika niemieckiego, który woził Bednarczyka do domu swoim samochodem. "

Przeczytajcie sobie cały tekst to dotrze do was może jakiego ,, historyka " cytujesz.
I tu pasuje twój uniwersalny tekst :
,,To są fakty ,a faktom się nie zaprzecza" . Miłej lektury.

5 7
ID:55025

fiskus

@~Johan: Tak to prawda , Bartoszewski , Wajda i wielu wielu innych, można by wymieniać, to zwykłe tzw " autorytety moralne " wykreowane wiadomo przez kogo i po co !
Wajda zwyczajnie kłamie i wstydu niema , zapomniał o HONORZE i podstawowych zasadach moralnych !
Bartoszewski tylko za same używanie słów "motłoch " i " bydło " stracił u mnie szacunek !

4 3
ID:55026

amityr

Większość z z was tak nie lubi"komuchów" pytam się więc komu to wszystko zarzucacie? Sobie, solidarne ciumoki.Hahaha

0 0
ID:55029

zbuntowany_kaloryfer

@cichy: nic dodać nic ująć - 10/10;)

2 2
ID:55030

cichyobserwator

@~fiskus: Jak ktoś nazywa motłoch i bydło - motłochem i bydłem traci u ciebie szacunek ? Jak ty nazwiesz kogoś , kto gwiżdże i buczy nad grobami bohaterów ?
To może w/g Ciebie ,, wzorowi patrioci i katolicy " byli ? Mam rozumieć ,że dla nich szacunek masz ?
Zdumiewa mnie jak łatwo przychodzi Wam ocena czyjejś moralności . Pewnie jesteście do tego uprawnieni bo sami jesteście jej wzorem. Wiecie najlepiej kto kłamie a za potwierdzenie swoich racji dajecie teksty byłych UB- ków i szmalcowników jak to zrobił Johan wklejając teksty p. Bednarczyka kilka wątków wyżej.Przeczytaj link wyżej o tym panu , do niego pewnie masz szacunek bo pasuje ci co napisał. Waszych autorytetów nikt nie wykreował ? To sami mędrcy moralności od niemowlęcia są, wszak wy - wzory moralności - żeście ich wybrali .
Piłsudski już się poznał bo twierdził ,że ,,Naród dob­ry, tyl­ko ludzie c.... "
Wy to na pewno ten naród a ci co mają inne zdanie to ci drudzy. Przecież to już z ,,podstawowych zasadach moralnych !" wynika - nieprawdaż ?

4 7
ID:55031

poliszynell

@@iskus "motłoch" i "bydło'" to jeszcze Bartoszewskiemu mogę odpuścić ale w wywiadzie dla "Die Welt " powiedział :
"Mieszkałem w Warszawie przy ulicy Mickiewicza, w kamienicy pełnej inteligencji. Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania, nie musiałem się go obawiać. Ale gdy sąsiad Polak zauważył, że kupiłem więcej chleba niż normalnie, wtedy musiałem się bać"
Ja zdaję sobie sprawę, że Polacy nie są idealni i jakaś szuja / nie ubliżając naszemu forumowiczowi @szuja bo to spoko gość/ mogła się znaleźć ale z tej wypowiedzi wynika, że Polacy podczas okupacji byli gorsi od nazistów.
Szanowny "profesor" zapomniał co napisała żydowska myślicielek XX wieku Hannah Arendt w książce "Eichmann w Jerozolimie " :
Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii /Judenraty, Żagiew / i to byłoby tyle na temat mąciciela Bartoszewskiego w relacjach polsko-żydowskich czy jak kto woli żydowsko-polskich bo dla mnie żaden naród nie jest narodem wybrańców:)

3 1
ID:55032

pietreq

Ja również, podobnie jak @~cichyobserwator, czy np. @~$$$$ czciłem kiedyś pana Bartoszewskiego, podobnie jak inne wylansowane przez media autorytety.
Dlaczego w naszym kraju żyją ludzie, którzy walczyli o naszą wolność, a są całkowicie pomijani?
-----------------------------------
Pytanie za 10 puntów:
Dlaczego tak wybiórczo traktuje się ludzi, którzy zasłużyli się w walce o wolność Polski?
Ja mam na to odpowiedź, lecz chętnie poszerzę swój pogląd na tę sprawę poznając opinie innych.
Pozdrawiam wszystkich.

1 0
ID:55034

????

@amityr: Wiesz co to znaczy ,,normalność'' ? Wiesz kto to jest ,,osoba publiczna'', ? Wiesz co to są zasady moralne , ? Jeśli tak to czy one dotyczą tylko owiec wyborczych(motłochu) czy może również Żydów którzy wstydzą się POwiedzieć otwarcie że są Żydami i występuja POdstępnie przeciw interesom o obywateli Polaski udając ,,patriotów'' ?

3 4
ID:55038

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator: Są ludzie, których uprzejmość jest gorsza od bezczelności Ty należysz do nich .

5 4
ID:55043

cichyobserwator

@~Koalicja Moherowa: Twoja myśl abstrakcyjna jest za szybka i nie mogę jej dogonić. Daj jakiś przykład do tego stwierdzenia bo :
Uprzejmość - postawa cechująca się życzliwością, grzecznością, przyjaznym stosunkiem do ludzi
Bezczelny - nieliczący się z niczym i nikim, odznaczający się zbytnią pewnością siebie

Życzliwość , grzeczność , przyjazność gorsza od bezczelności ? Wytłumacz !

5 8
ID:55046

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator: "ino" zerkniemy w Wikipedie, to zaraz ci odpowiemy.Uzbrój się w cierpliwość specjalisto od kazań umoralniających i czekaj.POśpiech jest złym doradcą, my synu mamy przedwojenną szkołę,nie kupowane wykształcenie na bazarze

3 4
ID:55050

????

@~Koalicja Moherowa: Chyba jesteś dla cichegoagentaPO zbyt delikatny...on lubi od czasu do czasu usłyszeć prawdę ...to go nw tej formacji ,, wódzowskiej'' to odgórnie zakazane POd rygorem ,,dyscypliny partyjniackiej'' . Gowina już od dawan POdsłuchuja i szykują mu szafot ....partyny wlaśnie za odmienne od cudotwórcy myślenie ... ,,brązowopalcy....cichy... POstępuje POdobnie ...

3 5
ID:55052

czytacz

@~poliszynell: Sumując Twoje różne wypowiedzi, widzę że Twoje opinie nie są zbyt przychylne dla tzw. narodu wybranego. Nie jest to na pewno obojętna dla Ciebie nacja, bo dużo o nich wiesz, interesujesz się, dociekasz.
Z pewnością nie zauważyłbym tego u Ciebie, gdybym sam nie czynił podobnie :D
Myślę, że każdy interesujący się tym, co się tak naprawdę na tym świecie dzieje na jakim etapie musi dostrzec wiele zależności pomiędzy tym narodem, a polityką światową w przeszłości i współcześnie.
Pozdrawiam.

2 1
ID:55054

amityr

Bartoszewski powiedział prawdę. Dodam za niego jeszcze solidarna hołota.

4 3
ID:55073

cichyobserwator

@~Koalicja Moherowa: Widzę ,że gwarowe śląskie ,, ino " bardzo ci przypadło do gustu . To co napisałeś : ,, uprzejmość jest gorsza od bezczelności " to w jakiej przedwojennej szkole uczyli ? To pewnie jakaś katolicka ochronka albo u Sióstr musiało być bo miłość do blizniego wyczuć można w każdym słowie.
Spokojnie; poczekam , niech ojciec się nie spieszy jak ma to być coś mądrego to czas nie gra roli !

4 6
ID:55077

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator:Chłopie to są znane aforyzmy ,wyszła teraz szydło z worka.Wszystkich pouczasz ,umoralniasz,udzielasz porad, a tu lipa ! ~cichy
Konwersacja z tobą żadna cichy .

2 3
ID:55084

????

@~Koalicja Moherowa: Jakoś nawoływania Tuska do niepłacenia abonamentu rtv (wszyscy słyszeli ) cichyagent PO POkrywa milczeniem ,POdobnie jak referendum w sprawie odwołania tworczyni ,,tunelowej Wenecji'' w Warszawie ...widocznie na egzekutywie ...zakazali ...

3 1
ID:55088

amityr

Słowa Pana Profesora dotyczą również wypowiadających się na forach.Co za ciemnota rośnie w tej RP.

2 2
ID:55094

fiskus

@~cichyobserwator: Czytam link o Bednarczyku i nie wierzę , podobnie jak Bartoszewski przedstawiał się jako profesor i badacz problemów żydowskich Poniżej komentarze do artykułu : Polska i Polacy , niewygodnym świadkiem : cóż Żydzi też powinni poznać prawdę , niewiniątka tak gorliwie rozpisujący na temat sadyzmu Polaków , nie ma żadnego usprawiedliwienia dla policjantów żydowskich, skamieniały im serca, co zrobił Bednarczyk - skupił wokół siebie ludzi , którzy nie zgadzają się z teorią lansowaną przez W Bartoszewskiego o rzekomej bierności Polaków , współodpowiedzialnych za wymordowanie Żydów przez Niemców O mordach sowietów na kresach wschodnich milczano 70 lat ! A my ciągle wałkujemy temat : ANTYSEMITYZM Dla przypomnienia - buczenie to wyraz arogancji dla ambasad Rosji i Niemiec podczas składania wieńców pod pomnikiem powstańców warszawskich ileś lat wcześniej

2 0
ID:55095

????

@amityr: ta w jarmółkach ....czy ta PO linii ?

4 1
ID:55097

poliszynell

@pietrq & @czytacz::) serdecznie pozdrawiam:)
@amityr - przejechałeś się na Amer Gold kolego::)?
To powinieneś wiedzieć, że jakich "profesorów " mamy taka ciemnota rośnie w RP
pzdr

3 3
ID:55099

cichyobserwator

@~Koalicja Moherowa:
Aforyzm (łac. aphorismus, gr. aphorismós) zwięzła, lapidarna, przeważnie jednozdaniowa wypowiedź, wyrażająca ogólną prawdę filozoficzną lub moralną, w sposób zaskakujący i błyskotliwy..

Jeżeli ten twój ,, aforyzm" jest taki znany to podaj jego autora.Potrzebowałeś czasu żeby 3 linijki nabazgrać ? Twoje ,, uprzejmość jest gorsza od bezczelności " to w/g ciebie ogólna prawda filozoficzna i moralna ?
Z definicją aforyzmu to twój tekst spełnia ostatnie dwa słowa ;
zaskakujący - bo nawet ciebie zaskoczyło to co napisałeś i nie potrafisz wytłuma -
czyć co ,,mistrz" miał na myśli,
błyskotliwy - błysk intelektu chwilowy był a tu lipa bo teraz trzeba na następny błysk
poczekać żeby sam twórca załapał o co mu chodziło

To czekamy na ten błysk - spokojnie , mam czas.

3 6
ID:55102

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator: http://aforyzmy.org/aforyzmy/c3
Pouczasz wszystkich ,jak mają postępować co czytać ,broń Boże Maruchę ,Niepokornych ,wytykasz błędy ortograficzne ,a sam robisz ,usprawiedliwiasz to że to gwara śląska ,robisz to w złośliwy sposób ,już niejednokrotnie zwracano ci uwagę i określili cię jako MOMUS.Uważasz to za uprzejmość i zacny cel?Takie twoje posłanie? na głoszeniu kazań umoralniających ,a dla mnie jest to bezczelność.Ten aforyzm pasuje do ciebie Testujesz nas razem z żoną PO wiedz co mnie obchodzi twoja żona .Straszysz Pudzianem i innymi osiłkami z MMA.
Podam na zakończenie jeszcze jeden aforyzm -Tolerancja wobec siebie samego nie ma granic- to jest nasz następny błysk ( nie czekałeś długo prawda cichy)
Załapałeś ? czy jeszcze nie kumasz? Nota- bene piszesz, że nabazgrałem , ja napisałem mędrcu drugi po L. W.

4 2
ID:55105

Johan

@amityr: Bartoszewski uczynił sobie hobby z obrażania ludzi. Od kilku lat siał wiatr, więc niech się nie dziwi, że zaczął zbierać burzę"

5 1
ID:55106

szuja

@~poliszynell:
Masz bardzo podobny i wygładzony charakter.Co ten Amityr może wiedzieć. Lepiej zadaj się z ???????? Przez ciekawość zapytam czy golisz baczki? Hahaha

1 1
ID:55110

poliszynell

@szuja nie zrozumieliśmy się:)
@ amityr wiedział gdzie wpłacać pieniądze by mieć zysk.
Naiwnością klientów Amber Gold było to, że uwierzyli, iż żydowski system bankowy pozwoli Amber Gold działać. System nie pozwolił i zaczęła się nagonka na AG.
A co do golenia baczków - Polskie Pekaesy nie pejsy
pzdr

2 0
ID:55120

cichyobserwator

@~Koalicja Moherowa:
nota bene, notabene łac., zauważ dobrze (że); (przy czym) zwróć uwagę na to (że); do tego, w dodatku, nawiasem mówiąc; propos; (skr. nb.).
www.slownik-online.pl/kopalinski/E019D9CB197EA555C125657000611C68.php

ino (język polski) - partykuła (1.1) reg. pozn., reg. śl., reg. kuj.- tylko
https://pl.wiktionary.org/wiki/ino

Właśnie dlatego poprawiam takich mundroli jak ty żeby inni zobaczyli jacy mistrze intelektu próbują oceniać innych a co sami reprezentują. Nie masz pojęcia co to sarkazm czy ironia ( straszyłem Pudzianem ? przebłysk nie zaskoczył?) , a podobno szkoły przedwojenne i za darmo,i tak dobrze edukowały.
Notabene; wkleiłem te dwa linki bo na naukę nigdy nie jest za pózno .

1 6
ID:55122

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator: Pycha to, wysokie mniemanie o sobie, duma, wyniosłość, zarozumiałość. Wyrazów bliskoznacznych jest wiele: zadufanie, arogancja, zuchwałość, hardość, buta, ale i wiara w siebie, poczucie własnej wartości i godność. Analogicznie, duma to poczucie osobistej godności, wartości własnej, własnego środowiska, ambicja, także nieraz zbyt wygórowane pojęcie o sobie, nieprzystępność, wyniosłość, pycha. Duma może być szlachetna, urażona albo zraniona. Specyficzną cechą języka polskiego jest synonimiczność pychy i smakowitości. Pycha nadyma. Zarówno pycha, jak i duma wyrastają z poczucia własnej wartości i raczej trudno stwierdzić, gdzie kończy się duma, a zaczyna pycha.

Pycha to pojęcie i postawa człowieka charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości. Człowiek pyszny ma nadmierne mniemanie o sobie i jego wyniosłość często powoduje agresję. Z pychą również kojarzona jest duma lecz ta cecha może być też szlachetna, urażona lub zraniona. Duma może człowieka rozpierać, natomiast pycha nadyma. Obie wyrastają z poczucia własnej wartości, ale trudno jest stwierdzić, gdzie kończy się duma, a gdzie zaczyna pycha. Pycha to nic innego jak próżność wynikająca z oceniania, wartościowania i porównywania. Jest egoizmem i fałszywą oceną własnej osoby. Każe nam stawiać samych siebie jak najwyżej, innych zaś niżej. A tak w rzeczywistości wygląda inaczej.

Ponieważ pycha wynika z błędnego sądu, dlatego zaliczana jest do gatunku dewiacji intelektualnych jako zarozumiałość. Człowiek pyszny to nadęty i zadufany w sobie, który wierzy tylko w swoją wielkość. Pycha jest zwyczajnie niedostrzegalna, bo bardzo trudno jest uzmysłowić sobie, że jesteśmy mniej warci, niż nam się wydaje. Tymczasem do tej skłonności powinniśmy się przyznać i starać się ją kontrolować. Prowadzi ona bowiem do frustracji i stresu, gdyż sprawia że nie umiemy przegrywać. Nie pozwala nam się pogodzić z zajęciem drugiego miejsca. Dzisiaj gdy rywalizujemy między sobą w osiągnięciu sukcesu, gdzie liczy się przebojowość, siła przebicia, asertywność, promocja własnej osoby można bardzo łatwo zlekceważyć skromność co doprowadzi do pychy i agresji. Jest to dramat powszechny znany nam dzisiaj.

Człowiek pyszny podkreśla swoją niezależność poprzez rozdzielanie łaski, ale nie potrafi jej przyjmować. Nie umie również prosić, gdyż to uwłacza jego godności. Nie potrafi dziękować, ponieważ nie widzi powodu do wdzięczności. Również nie umie przepraszać, gdyż w jego charakterze nie leży przyznanie się do błędu. Pycha wkrada się na wszystkie płaszczyzny stosunków międzyludzkich, nie pozwala przyjąć rady i porozumienia, nie potrafi przegrywać.

4 1
ID:55123

zbuntowany_kaloryfer

Ale numer! 50 opinii na naszym Forum jak dotąd jeszcze nie widziałem. @koalicja moherowa jest/są 50te. Jakaś nagroda powinna być - coś jak dla milionowego klienta w niektórych sklepach;)))

3 0
ID:55127

????

@~Koalicja Moherowa: No , to teraz narobiłeś cichemuagentowi PO zamieszania w ...ideologii.Na egzekutywach takich skomplikowanych zagadnień nie POruszają- ,,dyscyplina partyjna obowiazuje) .Tam taka jak w kabarecie ...kogo oskubać i ....kiedy haratnąć w gałę ...

3 3
ID:55130

cichyobserwator

@~Koalicja Moherowa: Co ty mi tu jakieś teksty z Chrześcijańskich Portali Kierownictwa Duchowego ,, Przemiana " wklejasz ? ( http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php?page=10&id=10-01&sz=&pyt=362 )
Nie wiedziałem ,że masz takie problemy duchowe i emocjonalne które próbujesz rozwiązać czytając takie wzniosłe teksty. Nie prościej na następnej mszy wrzucić na tacę 100 - kę więcej i sprawa załatwiona. Nie chcę mieć Ciebie na sumieniu więc wybaczam , odpuszczam ci wszystkie winy i życzę bogatego życia duchowego a to masz załatwione bo takich adresów znasz pewnie więcej. Amen.

3 5
ID:55136

Koalicja Moherowa

@~cichyobserwator: Tobie jeszcze polecamy gorąco ,modlitwę o Pogodę Ducha
Boże,
użycz mi pogody ducha,
abym godził się z tym,
czego nie mogę zmienić.
Odwagi, abym zmieniał to,
co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
Naucz się modlitwy na pamięć,bo takie będą pokolenia jak ich nauczanie.
Saecula saeculorum Przekazujemy ci znak pokoju .

2 3
ID:55143

Moher

@~????: POnoc Donald Tusk ma POharatana klatę ,bo przecież powiedział ,ze wszystko przyjmuje na klatę, ale na litość Boską ileż razy można.

2 0
ID:55149

fiskus

@~Koalicja Moherowa: @~cichyobserwator: Szanowni Panowie , " w tem jest sęk / a w sęku dziura " , " Kup kota w worku " Tadeusza Różewicza - kilkadziesiąt stron kpiarskiej logorei

0 2
ID:55166


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA