Jechałem se autobusem tzw. wikaryjką nad jezioro...

Jechałem se autobusem tzw. wikaryjką nad jezioro Wikaryjskie. Były kanary.
Żądali od pewnej kobiety, która jechała z dzieckiem w wózku biletu za wózek. Kobitka skasowała dwa bilety: za siebie i za dziecko, bo w autobusach specjalnych płaci się za każdą osobę bilet za 2,60 zł. Nie ma zniżek dla dzieci.
Według kanarów pasażerka ta powinna skasować również za wózek, czyli 3 bilety. Wystawili jej mandat za brak biletu za bagaż.
Wydawało mi się to absurdalne i postanowiłem sprawdzić sobie te nasze uchwały dotyczące cen usług transportu zbiorowego i nie znalazłem żadnego zdania mówiącego o kasowaniu biletu za wózek dziecięcy w autobusach linii z literką W.

Teraz pytanie do oblatanych w temacie:
Czy oni mieli prawo żądać biletu za wózek?

10 komentarzy

donperchino

http://www.mpk.com.pl/?id=25 w tej drugiej tabelce niby wyszczególniony przewóz wózka ale nie wiem jak to się tyczy tej sytuacji. Siedziało w wózku dziecko, które miało ważny bilet. Ja nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie.

1 0
ID:55180

donperchino

Aha z tym, że dotyczą ceny przejazdów do Modzerowa, Wieńca, Świętosławia i Gąbinka a o "wikaryjce" mowy nie ma. więc kobieta raczej powinna się odwoływać.

4 0
ID:55181

JA

placić nawet za walizkę trzeba,sama widziałam jak mierzyli dziewczynie bagaż.kobitka wsiadała przy dworcu-powiedziała,że jeszcze sie nie spotkała z taką sytuacją.oczywiście dostała mandat.też miałam "przyjemność" dostać mandat bo miałam bilet tańszy o 5 groszy,nic nie dało odwoływanie się przez 8 miesięcy-firma windykacyjna szybko mnie znalazła.

2 1
ID:55183

zbuntowany_kaloryfer

Ciekawe jaka byłaby opłata za podróżowanie z krokodylem. I czy wolno. Oczywiście krokodyl byłby na smyczy i w kagańcu;) Kanary mogłyby jednak powiedzieć, że to dzikie zwierzę i poprosić o opuszczenie autobusu. Z drugiej strony właściciel mógłby przed sądem udowodniać, że posiada zezwolenie oraz powołując wielu świadków, że to krokodyl domowy, zwykły pupil mieszkający na co dzień w specjalnie przystosowanej dla niego łazience z dużym brodzikiem;)))
Ale media by miały extra temat gdyby w sądzie rozstrzygano taką sprawę;)
A poza tym w nowojorskim metrze znaleziono martwego rekina, któremu ktoś życzliwy kupił nawet bilet i położył obok!
http://deser.pl/deser/1,111857,14405155,Znalezli_martwego_rekina_w_nowojorskim_metrze__Ktos.html#BoxWiadTxt

7 8
ID:55185

zx

To brak edukacji wsród kanarów -wsiada inwalida z dwiema laskami i nie płaci za laski ,albo na wózku to tez nie płaci dwóch biletow .

1 0
ID:55198

Nai

Powinniśmy się bić o to. by w każdym autobusie obowiązkowo wisiał lub był wyświetlony duży i czytelny cennik dla tego numeru linii, z wyszczególnieniem: tańszy, droższy, zniżki, opłaty dodatkowe. Na pewno dałoby się to zwięźle sformułować. Lepsze to, niż plakaty i reklamy, na które miejsce jakoś zawsze się znajduje.

1 0
ID:55199

????

@zbuntowany_kaloryfer: a jak jest z przewozem zardzewiałych i zamulonych kaloryferów ? Czy POnownie przebywałeś w towarzystwie cichego i ozona na sierpniowym słońcu ?

3 2
ID:55205

pietreq

W dzieciństwie pamiętam, jak się jeździło na Wikaryjskie, to bilet kupowało się u kanara w wejściu do autobusu.

1 0
ID:55208

wadera

@~pietreq:
Ale w tedy nie było demokracji dla 5 % społeczeństwa.

0 0
ID:55210

Wpyskgo

@~zx: hola,hola, za laski płaci!! Ja zawsze płacę. Bo laski nie mają kasy.

1 0
ID:55220


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA