Polacy najdrożej w całej Unii europejskiej płaca za...

Polacy najdrożej w całej Unii europejskiej płaca za gaz!!!!!! -a co na to POlityczna klika ? Ano nic tak samo jak Gronkowiec do czasu referendum POdnosiła ceny biletów MPK i POdatki lokalne nawet o 700% -POdatnik głupi , POdatnik i tak musi zapłacić ? http://biznes.onet.pl/ure-zaklada-ze-nowa-taryfa-gazowa-pgnig-bedzie-na-,18490,5572517,1,news-detal....a moze POtrzebne referendum krajowe by POlityczni kretacze przestali Polaków oszukiwać ?

16 komentarzy

Mk

Cena detaliczna gazu zależy od bardzo wielu czynników (koszt dostarczenia, podatek) ale najistotniejszym elementem jest cena po jakiej producent sprzedaje dany surowiec energetyczny konkretnemu odbiorcy hurtowemu, a ta z kolei bywa uwarunkowana względami innymi niż tylko ekonomicznymi . Z resztą i tak wszystko daje skutki ekonomiczne czy to pierwotne czy też wtórne w skali mikro i w skali makro.

0 0
ID:55554

peso

@~?????

Skorzystam z okazji i poproszę o podanie prawdziwych powodów konfliktu w Syrii.

0 0
ID:55566

Kebabydodomu

Spójrz na mapę, Syria to część większego planu, mają irak mają izrael, USA chce mieć swoją kolonię między iranem i turcją, żeby się przypadkiem ze sobą za dobrze araby nie dogadywały i nie stawiały się usa. A plan jak zwykle, opłacić rebeliantów narobić hałasu, obalić straszliwego tyrana, opłacić media żeby odpowiednio pokazali sytuacje, i w odpowiednim momencie najechać kraj jako wybawca... dziekuję dobranoc

1 1
ID:55568

????

@peso: czy brak ci logicznego myslenia czy po Iraku nie potrafisz wyciagac wniosków ?

0 2
ID:55577

ozon

A jak to referendum krajowe ma wyglądać? Wg tego co napisałeś to pytanie brzmiałoby tak: " czy chcesz aby politycy oszukiwali społeczeństwo czy nie"?Myślę ,że spokojnie możesz do współpracy poprosić bohatera książki Kornela Makuszyńskiego i przeprowadzić je w Pacanowie! Sukces masz murowany!

2 0
ID:55579

????

...azorek jednak nic w bieszczadach nie zmądrzał ...a bnawet wręcz przeciwnie ...

0 2
ID:55600

peso

@~????:

Chcę znać Twoje zdanie, więc spróbuj odpowiedzieć

0 0
ID:55605

peso

@~Kebabydodomu:

A czy przypadkiem rebelianci nie mają na swoich transparentach wypisanego hasła: "Pracy i chleba" a prawdziwym powodem rebelii nie jest fakt, iż syryjskie owce zbuntowały się wobec niesprawiedliwego podziału dóbr?
A ile wynosiła przed rebelią przeciętna płaca w Syrii?

1 1
ID:55606

peso

@~????:

A tak dla Twojej informacji ja się wyzbyłem złudzeń oglądając relacje z interwencji w Grenadzie czy z relacji o ataku na Rainbow Warrior. Afganisatn 1979-1989 również się w to wpisuje i wiele innych wczesniej i później.

Pamiętaj jednak, że już Clausewitz stwierdził, że wojna jest jedynie przedłużeniem polityki.

0 0
ID:55609

????

@peso: czyżbyś nie dostrzegał ze głównym celam żydków z USA jest od zawsze hegemonia na dolarowym rynku ropy ? A że przy okazji będzie blizej do Iranu , który cały czas straszy braci starozakonnych ...Irak chciał wejść na światowe rynki z ropą za Euro ...i dlatego został ,,odstrzelony'' ...a Syria za bardzo sprzyja fundamentalnemu Iranowi ...więc ...help mi ...help yu...

0 4
ID:55611

peso

@~????:

Innymi słowy nie dopuszczasz mysli, że syryjskie owce mają prawo się zbuntować.
Czyżby wg Ciebie winny siedzieć cicho i słuchać grzecznie Prezydenta Baszara który rządzi od 2000r a schedę przejął po tatusiu któren to rządził od 1971.
Czy tak ?

0 0
ID:55613

????

@peso: biorąc pod uwagę że politykę w tamtym regionie reżyserują USA przy pomocy żydowskiego ,,stanu- Israel'' , to ,,bron chemiczna '' można zawsze znaleźć przy odrobinie inwencji odzdziałów specjalnych (tak jak w Iraku) . A jaką masz pewnośc że ,,bunt syryjskich owiec'' nie jest sterowany by dać pretekst do ,,ochrony'' światowego rynku ropy przez policjanta zza oceanu i jednocześnie zblizyć się do granic Iranu który starszy żydków swoja niezaleznością i stanowi zaplecze ,,światowego terroryzmu''?

0 3
ID:55638

peso

@~????:

Dla mnie fakt, że ktoś użył lub nie broni chemicznej jest bez znaczenia.
Dla ofiar nie ma różnicy czy zgineły od kul, bomb czy w inny sposób a faktem jest, że dziś tam gina ludzie z obu stron konfliktu jak i ludność cywilna.

Ja jestem przeciwny zbrojnej interwencji USA, Francji czy UK.

Natomiast byłbym za tym aby weszły tam oddziały pod flagą ONZ i ludzie z tamtego rejonu przestali się zabijać (niezależnie kogo reprezentują).

Przyczym aby było jasne nie chodzi mi o armię amerykańską pod flagą ONZ a raczej przedstawicieli jakichś neutralnych państw.

Niestety moim zdaniem ONZ nie jest zdolne do przeprowadzenia takiej akcji

Faktem też jest, że Baszar Ojciec i Baszar Syn rządzą Syrią od 1971 tępiąc zdecydowanie wszystkich którzy chcą pozbawić ich władzy.

Moim zdaniem syryjskie owce maja prawo aby się przeciw temu zbuntować tak samo jak egipskie, algierskie czy tunezyjskie.
Zaś Ty im tego prawa ewidentnie odmawiasz bo wg Ciebie są sterowani przez Żydów. A na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem Baszar jest dla Ciebie dobry.

1 0
ID:55644

????

@peso: ONZ to zbiegowisko nygusów żyjacych z kasy takich jeleni jak my i chodzących na pasku żydków z USA którzy ich podsłuchują .....Świadczy o tym postawa tej organizacji wobec Palestyńczyków . Zwróć uwagę że misje ONZ wysyłane są tylko tam gdzie USA nie wypompowuje pieniędzy ....albo ropy , w obszary finansowe USA wysyłana jest armia tego kraju ...bez względu na powody i ofiary majc w du....e rezolucje i potępienia tej zgrai ...

0 2
ID:55657

peso

@~????:

ONZ przywołałem gdyż przynajmniej w teorii jest to organizacja która takimi sprawami jak konflikt w Syrii winna się zajmować.
Niestety jak napisałem nie mam złudzeń, ze ONZ to zrobi bo dziś ta organizacja nie spełania swojej roli. A w przypadku Syrii na jakąkolwiek interwencję ONZ nie zgodzą się Rosjanie. Czy oni też wg Ciebie są na usługach Żydów?

Tak czy inaczej nie odniosłeś się do kwestii prawa owiec syryjskich do buntu?
Mają do tego prawo czy nie ?
I nie pisz mi tu, że owce syryjskie są sterowane przez Żydów bo nawet jesli jakieś są to oprócz tego będą te "sterowane" przez przywódców religijnych i inne grupy interesów. Bo rzadko kiedy świat i ludzie są zero/jedynkowi. Weź przykład Egiptu gdzie ludzie mieli różne motywacje aby obalić Mubaraka a na koniec wygrało Bractow Muzułmańskie (obalone ostatnio). Zaryzykowałbyś stwierdzenie, że pierwszy protest w Egipcie miał podłoże tylko i wyłącznie religijne?

0 0
ID:55667

fiskus

A może za atakami chemicznymi w Syrii stoją te same siły , co za zamachami z 11.09. Broń chemiczna w Syrii , dziwna sprawa , USA wprowadza demokrację tam gdzie jest ropa naftowa. Prezydent Syrii , sam mówił , że jest gotów do rozmów z protestantami , jeśli zaprzestaną swoje ataki . A ci nadal walczą w imię wolności i demokracji . A może lepszym prezydentem jest dyktator , takim jak był np. prezydent Jugosławii , niż doświadczony prezydent Polski ?

0 1
ID:55673


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA