Kolejny przykład skandalicznego rządzenia przez...

Kolejny przykład skandalicznego rządzenia przez POlitycznych zakłamywaczy -otóż Polacy mieszkający na Mazurach i ,,ziemiach odzyskanych''OD II WOJNY ŚWIATOWEJ POzostawieni zostali od ubiegłego roku przez POlski(?) rząd ustawowej ochrony prawnej !!!!! A to znaczy że Niemiec mimo iż w 80 latach zrezygnowł pisemnie DLA ODSZKODOWANIA NIEMIECKIEGO ze swojej właśności na tamtych terenach ma większe do niej prawa niż POLAK mieszkający tam od zakończenia II wojny swiatowej i posiadający akt nadania ziemi !!!! Jeśli dodać do tego obietnice Tuska o odszkodowaniach dla żydów ......to na kogo my w tym kraju jeszcze mamy tyrać i kogo wybierać by nas przestali okradać i rozdawać NASZ DOROBEK ? Ale w ,,niezależnych '' mediach o tym cicho sza...

19 komentarzy

?

Wszystkie media niestety sa na uslugach rzadzeacych. Co do dorobku narodowego to juz go nie ma. Mafie i zlodzieje polityczni rozgrabili go i zniszczyli. Stu lat zabraknie aby odbudowac to, co bylo. Z kraju zrobili jedna ruine a z Polakow glodujacych nedzarzy.

1 7
ID:55844

george best

Wpisz sobie ile będa kosztować ziemie w Polsce od2016 i jak możesz kupuj do woli zarobek pewny.Na Niemców nie patrz patrz na siebie co Ty robisz żeby było Tobie dobrze a pretensje miej wyłącznie do garbatego .

6 1
ID:55847

peso

@~?????:

Problem faktycznie jest bo np. w wielu miejscach jako właściciele nieruchomości w księgach wieczystych figurują osoby pochodzenia niemieckiego czy żydowskiego lub innego np. mazurom potraktowanym przez wladze PRL-u jak Niemcy i zmuszonym do wyjazdu. Otwiera to drogę tym osobom lub ich spadkobiercom do dochodzenia swoich praw przed sądami w Polsce i odzyskania tego mienia. Sąd choćby chciał zrobić inaczej to będzie musiał chronić właściciela i przyznać mu prawo do jego własnosci bez oglądania się na narowodość. Inczej jutro ktoś przyjdzie do Ciebie i powie wpis w księdze wieczystej gdzie jest napisane, że jesteś właścicielem nic mnie nie obchodzi a teraz to ja będę właściciele Twojego domu, pola czy działki a może też samochodu i ulubionych przez Ciebie majtek.
Na coś się trzeba zdecydować albo jest prawna ochrona prawa własności albo jej nie ma a w przypadku nieruchomości właścicielem jest osoba wpisana do ksiąg wieczystych. Możesz ten fakt ingnorować, możesz się na to wkurzać ale tak stanowi prawo i pod tym względem Polska nie jest wyjątkiem. Szkoda, że tego nie rozumiesz.

Natomiast co do mienia porzuconego, no cóż według mojej wiedzy zaniedbania są przedewszystkim po stronie:
- władz z okresu PRL-u które od 1945 do 1989 mogły to uregulowac prawnie przejmując na rzecz Skarbu Państwa "porzucone" mienie i zadbać o odpowiednie wpisy w księgach wieczystych,
- oraz owi przytoczeni przez Ciebie Polacy mieszkający w tych domach o na tych ziemiach którzy mogli wystąpić dawno, dawno temu, o nabycie tego majątku przez zasiedzenie.

Tak więc, faktycznie ma racje @~George Best, że miej pretensje do przysłowiowego garbatego.

2 0
ID:55855

Tata

antydziałkowiec - hahahaha...........

2 1
ID:55856

fiskus

@peso: Najgorzej , że cały ten galimatias i deficyt wystrzelił pod niebiosa . Nagminne wpisywanie hipotek na nieruchomościach dłużników , w jakim celu ?

0 2
ID:55857

????

@peso: Ci ludzie nie otrzymali tych ziem i nieruchomości od anonimów ale od przedstawicieli ówczesnego Państwa Polskiego często za udział w wojnie . I jakie by ono nie było to na nim spoczywał obowiazek uregulowań prawnych . Nie wyobrażacie chyba sobie że przesiedlony z kresów chłop miałby występować w czasach Bieruta o stosowne ustawodawstwo ...natychmiast by został okrzyknięty kułakiem i ,,zaplutym karłem reakcji '' i wyslany do ,,sanatorium'' w Kołymie . Chyba nie macie świadomości że w tamtych czasach własność prywatna była prześladowana z urzędu ....radzę poczytać albo popytać swoich dziadków , oni wam to opowiedzą z autopsji tak jak moi .

0 3
ID:55858

peso

@~fiskus:

"Nagminne wpisywanie hipotek na nieruchomościach dłużników , w jakim celu ?"

To chyba nie ten przypadek. Ja też mam bankowy wpis hipoteczny na swojej nieruchomośc.
Zaś w firmie w której pracuję jeśli ktoś ( hurtownik) nam nie oddaje kasy a ma nieruchomość to staramy się uzyskac wpis hipoteczny aby zabezpieczyc nasze roszczenie.
Nie uważasz, że działamy racjonalnie chcąc się zabezpieczyć, że ktoś kto dostał od nas towar na kredyt odda nam kasę a nie nas przekręci?

@~?????:

Hmmm, Bierut to okres do 1956, potem Towarzysz Wiesław od 1970 Tow. Gierek.
Więc oczym ta mowa, temat można było spokojnie załatwic za Gierka kiedy to chłopi byli wręcz hołubieni. Więc bardzo Cię przepraszam ale daruj sobie tego Bieruta.
Poniżej krótki poradnik jak można uzyskać własność przez zasiedzenie adekwatny do tematu:
http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12527913,Jak_uzyskac_wlasnosc_przez_zasiedzenie.html

Tak więc jeszcze raz podkreślam jak sami zainteresowani nie kiwneli palcem aby uregulowac kwestię własności nieruchomości na których mieszkali czy pól które uprawiali to wybacz. Każdy winien dbac o swoje interesy.

Oczywiście w wielu przypadkach zaniedbania są ewidentne po stronie Państwa ale Państwa PRL.

2 0
ID:55871

fiskus

Hipoteka to jest kolejne narzędzie do manipulacji ! Nikt nie dba , ani rząd ani sąd o odpowiednie wpisy w księdze wieczystej ! Hipoteka powstaje i wygasa, ale to wiedza dla wtajemniczonych !

0 0
ID:55877

????

@peso: Jednak braki w wiedzy na temat administracji państwowej z okresu komunistycznej nacjonalizacji masz poważne ...moi dziadkowie ćwiczyli to na własnej skórze ( rozkułaczanie, rekwirowanie zboża , obowiązkowe dostawy, wcielanie do ,,kołchozów (PGR ) pod pałką milicyjną '' , wciąganie na listy ZSL ..... i tym podobne polityczne zagrania partyjnej bandy z korzonkami w Moskwie , więc mnie nowomowa POlityczna nie przekonuje . Zwróc uwage jak ta partyjna banda o tym wszystkim stara się zapomnieć i wymazać swoje ideologiczne dziadowstwo z historii .A to oni są za to odpowiedzialni a nie mieszkańcy ,,ziem odzyskanych'' tak jak teraz usuiłuje się to Polakom wmówić ...Opowiedz na pytanie -kiedy Polacy(obuwatele Polski a nie partyjna zaraza )) otrzymali odszkodowania za zniszczenia wojenne ....w ramach reparacji od Niemców ?

0 1
ID:55881

peso

@~????:

No wybacz ale moi dziadkowie też pracowali na roli i maja podobne doświadczenia. Nie kwestionuje tego co działo się za Bieruta czy Gomułki. Napisałem wyraźnie za Tow. Gierka podejście było juz na tyle odmienne, że kwestie uzyskania sądownego zasiedzenia możn było spokojnie przeprowadzić.

1 0
ID:55887

fiskus

@peso: Kto tym ludziom powiedział ,że mogą uzyskać sądowe zasiedzenie , przecież to był tylko " chłop ". Moja babcia zaciągnęła się do wojska mając 16 lat i uzyskała nieruchomość na ziemiach odzyskanych za udział w wojnie, jest " kresowianką " ! Czy wygnańcy zaburzanie - obywatele dawnej Rzeczpospolitej otrzymali odszkodowanie za mienie tam porzucone ? Zostali wygnani z rodzinnych stron na mocy umowy jałtańskiej i układu poczdamskiego z sierpnia 1945 roku . Co stracili i jaką gehenną przeżyli podczas przymusowego przesiedlenia , o tym się nie mówi . To przykre , ale pytajnik napisał prawdę aż do bólu . Prawo własności jest chronione konstytucyjnie i nic wierzycielom nie pomoże wpis na hipotekę , pierwszeństwo ma zawsze własność , stąd ten galimatias .

0 2
ID:55892

????

@peso: Taaaaa Gierek być dobry ....dla swoich ...,,towayszy''''... z PGR które popierał jak tylko mógł ...,,bo to ,wicie podobnie jak u naszych towyszy radzieckich kołchozy '' -tego też nie słyszałeś ?

0 3
ID:55897

peso

@~fiskus:

Hmmm, przecież nie napisałem, że probelmu nie ma. Przeczytaj uważnie mój pierwszy wpis.
Napisałem, że jest, z tym, że największą winę za takie zaniedbania i brak uregulowania kwestii własności ponosi wg mnie Państwo PRL z lat 1945-1989 które mogło i powinno to uregulowac.
Równoczesnie sami zainteresowani mogli w czasach owilży temat też załatwiać. No bo wybacz ale o swoje interesy trzeba też dbać samemu. Inaczej zawsze Cię ktoś wydyma.

Zaś kol @~???? przekonuje, że za wszystkie nieszcześcia ponosi odpowiedzialność POlitykierstwo, czytaj PO.

Nie twierdzę, że PO jest tu bez winny tylko, że wszystkie rządy po 1989 to przespały. To jaki jest sens przypisywać winę tylko jednemu?
Oczywiście Twoje prawo zgadzać się w pełni z kol @~????

1 0
ID:55912

ozon

Słowiański bałagan? Jakoś to będzie a potem larum. Oj ludzie ,ludzie- o swoje sprawy sami musicie dbać a porady prawne nie są aż tak drogie i pora nauczyć się załatwiania spraw od "A doZ". Zacznijcie być europejscy w każdym calu...

2 1
ID:55919

fiskus

@~ozon: Porady nie porady zawsze są w cenie , europejczyk Ozon ze Szwecji przypomniał sobie , że ma korzenie słowiańskie ?

0 2
ID:55921

????

@~ozon: POdobnie jak z ,,reformami'' bankowości i systemu emerytalnego wykonywanymi w POlsce POd dyktando żydowsko-unijnych ,,opiekunów politycznych ''....taką ,,europejską aktywność'' miałeś na myśli ..? Islandia już im dawno podziękowała za opiekę ...podobnie jak Węgry gdzie sadzaono kopa złodziejskim kartelom unijnyo-starozakonnym ., ale o tym ,,niezależne '' media milczą ...

0 2
ID:55922

ozon

Ja zawsze o tym pamiętam dlatego nie opluwam swojej Ojczyzny co wielu przychodzi z łatwościa niestety.Każdy naród ma tzw słabe strony" i tajemnicą poliszynela jest ,że Polacy mają takie motto: "jakoś to będzie"- no cóż socjalizm tego nauczył- państwo myślało za obywateli,. Jedni wydostali się z tej mentalności inni nie- samo życie. W szkole też są lepsi gorsi ,mniej lub więcej zdolni no i lenie..

2 1
ID:55934

fiskus

@~ozon: No to jesteśmy w tym samym klubie , tylko minusy .

0 1
ID:55939

????

@~ozon: Sugerujesz że do 90 roku ,,słaba strona '' całowała w du....ę Moskwe a teraz druga ,,słaba strona'' całuje w starozakonną du....ę Brukselę ? A moze to ta sama strona tylko ....przefarbowana w Magdalence i POnownie osłonięta na ,,nocnej zmianie '' ? A jej symbolem ,,niewidzialna lepka ręka '' ?

0 3
ID:55942


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA