Śmiali się obecnie rządzący z Pana Władysława Skrzypka,...

Śmiali się obecnie rządzący z Pana Władysława Skrzypka, że jedynki nie umiał naprawić za swojej kadencji, że miał projekty, a nie uzyskał dofinansowania, że w oni to zrobią szybko i w 3 lata. Minęła JEDNA kadencja (4 lata), teraz DRUGA kadencja (ponad 3 lata) i ukończenie REMONTU drogi zajmie łącznie 8-9 lat. Brawo. Opluli Pana Władysława, że Jadwigę zrobił. Ciekawe, gdzie teraz tiry by jechały od Kruszyńskiej, pewnie przez rondo WRONIA-OKRZEI, to przy Waszym tempie robót byłby GIGANTYCZNY KOREK. Dzięki Panu Władysławowi, mamy to, że jak ktoś zjedzie z Pikutkowo z Autostrady do Włocławka, to ominie rondo WRONIA-OKRZEI i pojedzie Aleją Królowej Jadwigi, dalej w PII.
Apropos programu wyborczego:
REMONT JEDYNKI i PII miał by skończony za JEDNEJ KADENCJI. W DRUGIEJ KADENCJI to się robi NOWE DROGI. KIEDY ZAZAMCZE, będzie miało wreszcie połączenie BEZKOLIZYJNE Z JEDYNKĄ. CZAS NA KONTYNUACJĘ BUDOWY ALEI KRÓLOWEJ JADWIGI. A BŁAGAM, NIE RÓBCIE WIOCHY, to jest MIASTO. Drogi w standardzie 2x2 od Toruńskiej do Kruszyńskiej, to DRUGA KADENCJA, oczywiście BUDOWA NOWOCZESNEGO DWORCA. Ale WY WYBRALIŚCIE przystań, dublująca się z Zarzeczewem i budowę stadionu. Brawo!!! Róbcie tak dalej, na czele z byłą już Panią od kultury, pracownica Urzędu Skarbowego, z takimi ludźmi to zajedzie na wioskę.

20 komentarzy

Moher

Ja już pisałem ,że pan prezydent Andrzej Teodor Pałucki i jego zastępcy powinni przykład brać z burmistrza Kowala pana Eugeniusza Gołembiewskiego.Proszę się nie obrażać ,przykład należy brać z lepszych.
Panie burmistrzu miasta Kowal ,jeśli pan czyta portal włocławski ,jestem pewien ,że czyta pan ,to pan spełni moją prośbę i udzieli non profit korepetycji dla włocławski włodarzy, za co z góry serdecznie dziękuje, z wyrazami szacunku dla pana burmistrza miasta Kowal.

9 2
ID:55866

Bogdan

@wstydliwy
Ty najpierw napisz dlaczego autostradę w naszym województwie koczy się jako ostatnią i z takim przesunięciem.I już będziesz miał na wszystko odpowiedź!
Napisał co wiedział ,a że byle co, no to co.

1 0
ID:55867

GUMOL log-out

przeciez skrzypek to komuch - zapomnialas/es.
nie badz tendencyjny jak CW, przeciez skrzypek i palucki to ta sama klika

2 0
ID:55870

peso

@~Moher:

Drogi Panie @~Moher, jeśli Pan to czyta to proszę się nie obrażać tylko wziąć sobie do serca.

Jeśli piszemy o konkretnej osobie a chcemy jej okazać nasz szacunek co jak domniemuję było Pańską intencją w doniesieniu do osoby Pana Eugeniusza Gołembiewskiego to formy:
Pan, Pani, Ty, Wy, Oni piszemy z dużej/wielkiej litery.

Jest to oznaka naszego szacunku dla wymienianej osoby, rozmówcy etc.
Co oczywiste odwrotnie pisanie z małej litery jest oznaką braku szacunku.

Pozdrawiam
:)

3 2
ID:55873

Moher

@peso: Terminowałeś u cichegoobserwatora?odpowiedz merytorycznie na komentarz a Ty szukasz błędów w pisowni. Ogólnopolskie Dyktando najstarsza i największa impreza promująca kulturę języka polskiego. Jej uczestnicy piszą tekst specjalnie opracowany na tę okazję przez znanych polskich językoznawców. Osoba, która popełni najmniejszą liczbę błędów lub napisze dyktando bezbłędnie, otrzymuje tytuł Mistrza Polskiej Ortografii.@ peso weź udział w dyktandzie tam sie sprawdzisz .sprawdzą Cię profesorzy Miodek i Bralczyk.Miło mi będzie usłyszeć w mediach że zdobyłeś tytuł Mistrza Polskiej Ortografii.Ja w dowód szacunku za twoje zwycięstwo w dyktandzie ogólnopolskim, podam pod rozwagę radnym miasta ,aby w należyty sposób upamiętnić twoje zwycięstwo i nadać nazwę jednej z ulic włocławskich twoim imieniem i nazwiskiem.Trzymać będę kciuki za ciebie i wspierał modlitwą.Pozdrawiam

3 4
ID:55879

????

@~Moher: masz rację- to cichoobserwacyjna zielonowyspiarska szkółka ucząca jak brak argumentów przerabiać na proPOgandę sukcesu ...

2 4
ID:55884

peso

@~Moher:

No cóż mnie faktycznie zależy na promowaniu kultury języka naszego ojczystego.

A Tobie ?

4 2
ID:55889

peso

@~????:

ipewniedlategouważaszżejaksiepiszebylejaktoniematożadnegoznaczniaboformaniejestdlaciebieważnabyletylkopisaćoPOtajtanymPOlitykierstwieczyżnie?????

3 2
ID:55890

Moher

@peso: Podpowiedz sam jak nie nazwa ulicy włocławskiej twoim imieniem i nazwiskiem To co teraz spłodziłeś jest przedziwnym majstersztykiem Jestem pod wrażeniem. Uffff

2 3
ID:55891

fiskus

Darmowe korepetycje w sieci z języka polskiego .

Gwara rdzennych Kujawiaków , którzy nie zostali poprawieni językowo jest zaskakująco miła .

Piszemy Wysoki Sądzie , znajomość języka polskiego nam tu nie pomoże , paragrafy przepisy ustawy, doczytasz i tak nie nie racji , bo .....



0 1
ID:55894

peso

@~Moher:
Cieszę się, że Ci się podobało.
:)
P.S.
Zauważ, że odnoszące się do Twojej osoby słówko "Ci" napisałem z dużej litery co jest oznaką szacunku dla Ciebie.

1 3
ID:55903

peso

@~fiskus:

A czy mógbyś rozwinąć, bo nie załapałem co chciałeś przekazać.

:)

1 2
ID:55904

Moher

@peso: może caps lock mi nie działa tak jak powinien,ale nie rób z tego wielkiego problemu ,temat był inny kolego.

2 2
ID:55907

fiskus

Proszę bardzo , gminy ortodoksyjne przed wojną zachowywały się podobnie ja TY , nie chciały zespolić się z polskim narodem choć miały własne szkoły , sądy i kościoły , wciąż zachowywały swoją odrębność . Dzisiaj nie można powiedzieć że jest się Polakiem ?
Kibic to faszysta ?
Na fałszu i zakłamaniu buduje się wartości ?

3 2
ID:55917

peso

@~fiskus:

"Proszę bardzo , gminy ortodoksyjne przed wojną zachowywały się podobnie ja TY , nie chciały zespolić się z polskim narodem"

Odpowiadam zakładając, że jest to adresowane do mnie.

Czyli jak ja postuluję aby dbać o kulturę naszego języka ojczystego (co nawet kol @Moher zauważa) to wg Ciebie jest to przejaw braku chęci zespolenia się z Narodem Polskim. Hmmmmm.

A jak kol @Moher ma do kultury naszego języka dość lekkie podejście to On się zapewne utożsamia z narodem polskim.

Zaiste dość pokrętna logika
:/

1 2
ID:55925

peso

@~Moher:

OK, przyjmuję do wiadomości Twoją uwagę.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tematu dowolnego wątku Nasze wpisy zawsze mogą wywołać odbiór odmienny od planowanego przez nas i sprowokowac innego internautę do dowolnego komentarza. Ja tego doświadczam dość często, a Ty?

0 2
ID:55926

Moher

@peso: Drugi@ cichyobserwator.Kazanie umoralniające/

2 2
ID:55927

peso

@~Moher:

Hmmm, napisałem jedynie, za jak ktoś. np.Ja pisze coś w necie to później nie mam już wpływu na to jak inny internauta to obiera czy komentuje.

To Twoim zdaniem kazanie?

Czy mam rozumieć, że się z tym też nie zgadzasz?

1 1
ID:55931

fiskus

Często piszę skrótami myślowymi , bo żaden ze mnie polonista i klucz do zdania matury obecnie jest mi obcy . Nie mam szacunku do obecnej władzy i nie będę pisać z wielkiej litery , co to to nie ! Władza wzywa , nie prosi o przybycie i to według ciebie jest kultura języka ojczystego w polskie krainie ? Ciekawostką jest ożywienie Tych na Śląsku, którzy \\\\\\\" pitnęli \\\\\\\" do \\\\\\\" efu \\\\\\\" a teraz \\\\\\\" szkwiflają \\\\\\\" na gliwickim forum .

0 1
ID:55938

peso

@~fiskus:

Myślę, że nie w tym rzecz, że masz z automatu szanować władzę i pisać: Pan Prezydent, Pan Premier, Pan Poseł itd. itp.
Twoje absolutne prawo aby pisać jak uważasz, szczególnie jak chcesz w ten sposób zademonstrować swoj brak szacunku dla nich.

Natomiast mnie niepodoba się zaśmiecanie języka polskiego zwrotami/słowami przyjętymi np. z j.angielskiego. Choć przyznaję, że niektórych nie sposób uniknąć, jak komputer, marketing, weekend etc.

Dla przykładu wkurza mnie coraz częstrze używanie słówka blender co w dosłownym tłumaczeniu oznacza poprostu mikser. Więc czemu do cholery nie użyć polskiego słowa?

Ponadto w interncie pisze się wg mnie coraz bardziej niechlujnie a dla mnie patriotyzm to również poszanowanie swojego języka ojczystego, utożsamianie się z nim.
Przecież nasz język jest częścią naszej kultury, dziedzictwa, elementem odróżniającym nas od innych nacji. Chciałbyś abyśmy wszyscy przeszli na j.angielski?

Dlatego ja nie patrzę co robią z naszym językiem inni ale na to co ja robię lub mogę robić.
Tak mnie wychowano - równaj do najlepszych a nie do średniaków czy najgorszych.

Tak więc mimo, że ten i ów będzie się zapewne na mnie wkurzać, ja do kwesti poprawności językowych będę pewnie jeszcze wracał.

Pozdrawiam i miłego wypoczynku życzę
:)

2 0
ID:55950


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA