Najbardziej znany niemiecki krytyk literacki Marcel...

Najbardziej znany niemiecki krytyk literacki Marcel Reich-Ranicki zmarł w środę we Frankfurcie nad Menem w wieku 93 lat - o czym przeczytać można na stronie "Frankfurter Allgemeine Zeitung". "Papież literatury" pochodził z Włocławka. Oczywiście jest znienawidzony w Polsce gdyż był wybitnym naukowcem pochodzenia żydowskiego...

7 komentarzy

????

Czyżby z tego samego POwodu nie tak dawno w Islandii zabrakło miejsc w samolotach do ,,Israela'' .. po zasadzeniu kopa starozakonnej mafii bankowej powiązanej z unią -http://wiadomosci.onet.pl/swiat/islandia-wstrzyma-rozmowy-akcesyjne-z-unia-europej,1,5523612,wiadomosc.html ...tam Polacy stanowiąnajwieksza grupę obcokrajowców a więc może ....? Ciekaw jak ,,niezależne polskie'' media nabraly wody w usta na ten temat ...?

0 7
ID:56061

peso

@~????:

Słusznie, więc skoro polskie media o tym nie pisza to podrzuć nam proszę link z prasy zagranicznej ( ja poproszę o wersję w j. angielskim, może być z Al-Dżaziry) gdzie napisano o tym jak:
"w Islandii zabrakło miejsc w samolotach do ,,Israela'' .. po zasadzeniu kopa starozakonnej mafii bankowej powiązanej z unią"

Bo ja faktycznie takiej informacji w polskich mediach nie znalazłem.

6 0
ID:56067

ozon

...a może "eksperci" od sklejania modeli samolotów udzielą tej "niezależnej" odpowiedzi bazyliszku - "pytajniku"?"dolar"- ciekawi mnie czy Towarzystwo Przyjaciól Włocławka w swoich broszurach coś o Marcelu Reich _ Ranickim pisze..?Mam parę ich wydawnictw ale niestety nic w nich nie ma? może w jakiś nowszych jest? wiesz coś o tym?

5 1
ID:56068

niun

@~ozon: WTN pisało w wielu publikacjach

3 0
ID:56070

mn

Dobre , krytykiem literackim , wybitnym naukowcem i to bez względu na pochodzenie jest każdy z forumowiczów tu pisujących .

1 0
ID:56071

poliszynell

Marcel Reich-Ranicki: "Jestem w połowie Polakiem, w połowie Niemcem, a w całości Żydem"

4 0
ID:56081

LALA20

Tak. O śmierci Marcela Reicha - Ranickiego pisały wszystkie niemieckie gazety.

P.S.
Witam i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Kilkanaście godzin snu, po podróży, dobrze mi zrobiło.
Taka mała ciekawostka - na ulicach Monachium, spotykałem starszych, w
podeszłym już wieku ludzi, którzy nosili na rękawach opaski z Gwiazdą Dawida.

3 0
ID:56096


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA