Drodzy kierowcy! Zwracam się do Was z ogromną prośbą jak...

Drodzy kierowcy! Zwracam się do Was z ogromną prośbą jak stoicie w korku i na skrzyżowaniach to nie zatrzymujcie swoich samochodów centralnie na przejściu dla pieszych tylko przed. No chyba, że chcecie aby Wam piesi poskakali po samochodzie. Jak sama nazwa wskazuję przejście dla pieszych to powierzchnia jezdni przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowym. Pionowym znakiem jest znak D-6 oraz poziomym znak P-10 w postaci równoległych do drogi, białych pasów tworzących ciąg ustawiony poprzecznie względem tej drogi, potocznie zwany zebrą. Powtórzcie sobie teorię, a w praktyce nie utrudniajcie nam przejścia na drugą stronę ulicy. W/g taryfikatora zatrzymanie pojazdu na przejściu to mandat w wysokości 100-300 zł.

10 komentarzy

Oliwia

Zgadzam sie, ze kierowcy nie powinny zatrzymywac sie na pasach dla pieszych. Ale w miescie sa takie korki, ze czasem trzeba zatrzymac sie na tym pasie bo nie ma innego wyjscia. Zeby nasze idiotyczne kasty rzadzace mialy troche oleju w glowie to rozwinieta bylaby siec transportu zbiorowego, sciezek rowerowych z prawdziwego zdarzenia i oczywiscie kolej, ktora ledwo zipie. zlikwidowaloby sie conajmniej 50 % samochodow na ulicach i drogach.

1 2
ID:56758

ktosssss

Skoro zatrzymanie się na przejściu dla pieszych jest karalne to dlaczego nie zgłosicie tego na policji tylko wyrzucacie swoje wypociny na forum? Strach przed kierowcami? Wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym i przekazać policji. Nic trudnego.

2 3
ID:56761

Bogdan

@~Oliwia:
Ty @oliwia lepiej się w tych sprawach nie wypowiadaj.Bardzo cie proszę.

4 2
ID:56766

Oliwia

@~Bogdan: to Twoje prywatne forum ? Co Ci sie nie podoba ?

2 3
ID:56769

peso

@~Oliwia:

"Ale w miescie sa takie korki, ze czasem trzeba zatrzymac sie na tym pasie bo nie ma innego wyjscia."

I tu pozwolę się z Tobą niezgodzić, bo jeżdżę codziennie i teraz próbowałem sobie przypomnieć kiedy to ostatnio korek wymusił na mnie takie zachowanie.
I wiesz jakoś nie mogę sobie teraz przypomnieć.
Nie twierdzę, że nigdy w życiu tak nie zrobiłem ale korki absolutnie tego nieusprawiedliwiają.

Taka postawa, tak samo jak stanie na środku skrzyżowania blokując ruch poprzeczny jest faktycznie często tłumaczona "korkami".

Tylko, że nie tylko jest to w sprzeczności z PoRD ale też jest to oznaką braku szacunku dla innych użytkowników dróg: pieszych, rowerzystów, innych kierowców.

Demonstruje to, że taki kierowca ma innych w tak zwanym "głębokim poważaniu" i tylko jego interes jest najważniejszy, kosztem innych.

Jesli Ty rozgrzeszasz takie postawy, Twoja sprawa. Ja uważam, że są naganne i należy je piętnować.

1 0
ID:56771

dzonny_killer

@~Bogdan: to naprawdę niesamowite, ale w czymś się z Tobą zgadzam... :p

0 0
ID:56774

ozon

dyskusja na te tematy jest żenująca! Na brak kultury nie wynaleziono lekarstwa i żaden transport zbiorowy tudzież ścieżki rowerowe nie spowodują ,że będzie inaczej droga "Oliwio". Cieszy mnie wogóle ,że zgadzasz się z przepisami o ruchu drogowym- to już coś!

3 1
ID:56779

Kierowca

Z obserwacji powiem że kierowcy-kobiety w naszym mieście stwarzają niesamowite niebezpieczeństwo na drodze. W praktycznie każdej niebezpiecznej sytuacji drogowej jaka mnie spotyka patrząc w stronę kierowcy widze przerażoną twarz kobiety młodszej lub starszej która ma taki wyraz twarzy jakby w ogóle nieznała przepisów drogowych.. Nie mam nic do kobiet a wręcz przeciwnie ale one są poprostu złymi kierowcami!

1 1
ID:56826

????

@~Kierowca: a kto ustala zasady i kryteria egzaminów na prawa jazdy ....? No kto POdPOwie ? Bo moim zdaniem pachnie tu łapkami POlitykierów ....im drożej tym...gorzej...

0 2
ID:56839

pionier

no i temat kultury na drodze został zeszmacony sprowadzeniem go do polityki normalnie chamowo.A mogło być miło.

2 0
ID:56849


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA