Rząd ma nóż na gardle. Ustawa o OFE ma zostać...

Rząd ma nóż na gardle. Ustawa o OFE ma zostać przegłosowana już w piątek. Koalicja chce zmieścić trzy czytania na jednym posiedzeniu Sejmu. Jeśli nie zdąży, czeka nas drastyczna podwyżka podatków.





19 komentarzy

Radio_Moskwa

Jedyne wyjście to trzeba to wszystko na nowo wywrócić do góry nogami! Tego już się dalej nie da utrzymać! Prywatna firma jednoosobowa lub kilkuosobowa, czyli ludzie, którzy powinni na emeryturze sobie odpoczywać musi odprowadzać haracz w wysokości prawie 1100 zł od łepka! Czy zarobiłeś czy nie zarobiłeś haracz musi być, co miesiąc! Jaką będziesz mieć emeryturkę? Obliczono, że może 600 zł!!! Oczywiście jak dożyjesz do niej! Jedyne, co mogą zrobić to emerytura obywatelska każdy po 1500 zł bez względu czy prokurator, wojskowy, były ubek, minister czy zwykły robol wszyscy jak leci! Inaczej bankructwo ZUS-u za max 5 lat!

5 7
ID:58084

Rychu

Jestes zapewne u źrdla skoro jestes tak dobrze poinformowany

2 1
ID:58085

????

@~Radio_Moskwa: ZaPOmniałeś wsPOmnieć o planowym okradaniu naszych składek na ZUS , NF(POdobno)Z a ostatnio OFE przez POlityczną zarazę .... która robi wszystko by nie POzwolić właścicielom składek do bezpośredniej kontroli swoich pieniędzy ...bo z czego POlityczna zaraza by czerpała pełnymi garściami ? Sama nic nie wytwarza ...

4 11
ID:58088

Johan

@~Rychu: Wiadomości o Polsce i świecie współczesnym ,nigdy nie jest za wiele.

4 0
ID:58091

fiskus

r@~Radio_Moskwa: Wywrócić wszystko do góry nogami , albo utrzymać przy naszych warunkach geopolitycznych i finansowych może tylko rewolucja , słowo nieużywane ,ale wraca jak bumerang w kontekście zamieszek politycznych albo kto woli gospodarczych na Ukrainie Turcji Grecji ...... Możemy sobie gdybać !

4 2
ID:58097

Adam

Wiadopmym jest ze szukaja pieniadzy i to bedzie zawsze naszym kosztem. Unia Europejska, NATO, utrzymanie politykow i kosciola oraz inne kretynstwa kosztuja zbyt duzo.

1 2
ID:58098

Bogdan

@~????: A jaka to kontrolę i wpływa masz na OFE? Na OFE z ZUS idzie40% składek i teraz te brakujące pożycza się od tych co prowadzą OFE.
Nie ośmieszaj się.

3 1
ID:58100

????

@~Bogdan: własnie o tym piszę że POlakowi cały czas odmawia sie prawa do bezpośredniej kontroli nad swoimi pieniędzmi na tych kontach ...np za pomocą kart magnetycznych ... chyba że ty wiesz ..telepatycznie ' ile masz na koncie w ZUS , NF(POdobno Z) albo na OFE ...

2 8
ID:58101

peso

@~Johan:

Jeśli dojdzie u "skoku" rządu na kasę zgromadzona w OFE to grupa prawników z renomowanej kancelarii zapowiedziała złożenie pozwu zbiorowego.

Do pozwu będzie mógł się przyłączyć każdy z nas.

W takiej sytuacji ja zapewne dołączę do tej lub podobnej inicjatywy.

I będzie to konkretne, praktyczne działanie z szansą na sukces a nie takie wycie na forum w stylu:

- uuuuuu POlitycy mnie oszukali,

- uuuuuu a ja, eeeee zarabiam 250 EUR a nie 1.500 EUR,

- uuuuuu a wszystkiemu to winne te pejsate .....

Osobiście zawsze preferuję działania a nie biadolenie i użalanie się nad sobą.

0 0
ID:58104

Bogdan

@~????:
Co ty ględzisz. . Przecież to są wirtualne pieniądze. Kurcze nie będę ci wykładów robił.

2 0
ID:58105

fiskus

Nikt nie przekona mnie do OFE - matematyka albo polityka .
Państwo zawarło umowę z niejaką firmą pod nazwą OFE .

2 0
ID:58107

????

@~Bogdan: gdyby były wirtualne to POlitykierstwo nie wydłużło wieku emerytalnego ....POmyśl trochę ...

0 5
ID:58109

Johan

@peso: Ale z Ciebie niepoprawny optymista.Poszukaj w necie ile ZUS pożycza pieniędzy na wypłatę rent i emerytur .

2 0
ID:58117

tymi_tunie_pier

@~????:
Ty rzeczywiście nic nie kumasz. Przecież wyłożył ci kawę na ławę.

1 1
ID:58126

peso

@~Johan:

Wręcz odwrotnie. Nie mam złudzeń, że ZUS to taka dziura bez dna.
Natomiast ja odniosłem się tylko i wyłącznie do kwestii próby zajęcia kasy z OFE.

0 0
ID:58135

fiskus

System emerytalny jak w Chile w powiązaniu z amerykańską giełdą .

1 1
ID:58137

peso

@~fiskus:

".... powiązany z amerykańską giełdą" ?

Boże uchowaj .....

0 0
ID:58166

fiskus

Boże uchowaj ......odetną ci rękę . Pozdrawiam .@peso:

0 0
ID:58188

peso

@~fiskus:

Ooooo czyżby ucinanie mi ręki miało by być przejawem katolickiej miłości bliźniego ?

0 0
ID:58196


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA