Fundusze Europejskie na początek 2014 roku. Pieniadze na...

Fundusze Europejskie na początek 2014 roku. Pieniadze na rozwoj firm. A co beda mieli z tego ludzie ? Placa podatki a firmy lokuja zysk na kontach zagranicznych. Konsultanci zarabiajacy ladne pieniadze mowia o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pomimo tylu milionow zycie ludnosci nie polepsza sie lecz przeciwnie. Zadluzenie wzrasta a splacaja tylko i wylacznie ci najslabsi. To jest zwiekszanie zadluzen a nie inwestycje.

19 komentarzy

cichyobserwator

Jesteś następny nawiedzony , którego obchodzą czyjeś pieniądze ? Co Was ( jesteś następny ) obchodzą czyjeś zyski ? Każda firma czy przysłowiowy Kowalski ze swoimi zyskami ( po zapłaceniu podatków ) moze zrobić co zechce czyli lokować i wydawac tam gdzie przyjdzie im ochota z zagranicą włącznie. Lepiej dla naszej gospodarki byłoby jakby wydawali u Nas ale to decyzja tych ,którzy wydają własne ,zarobione pieniądze. Dziwisz się ,że wolą zyski wydawać lub trzymać za granicą ale to właśnie przez takie gadanie jak twoje boją się trzymać je w kraju bo chętnych do ich brania wciąż przybywa.
Co do poziomu życia , które się ,,nie polepsza " to poczytaj ( obrazki łatwiej ) i wskaż gdzie się pogarsza :
http://polska.newsweek.pl/polakom-zyje-sie-coraz-lepiej,55643,1,1.html

6 8
ID:58959

tymi_tunie_pier

@? ,socjalizm juz był. Cierp ciało jak chciało. Czemu biednyś? Bo głupi! A głup? Bo biedny! Hahaha Zapisz się do SOLIDARNOŚCI!!!

8 4
ID:58960

peso

@~?:

Innymi słowy dofinasowanie z Unii ( a w tym i dopłaty dla rolników) jest złe i należałoby z niego całkowicie zrezygnować, czy tak?

7 3
ID:58967

ozon

Był "poczwórny ( chyba?) znak zapytania- pytajnik"- teraz ostał się już tylko pojedynczy... a to już coś!!U większości Polaków zagnieżdził się w głowie defetyzm i przechodzi z pokolenia na pokolenie jak pałeczka w sztafecie..... jakoś nie pojmują ,ze i tak zostają w tyle???

6 6
ID:58970

Selin

Pytajnik, co ty bredzisz! Ja od kilku lat korzystam z tych funduszy. Podniosłam swoje kwalifikacje zawodowe, dostałam awans i oczywiście więcej zarabiam. Ale wymagało to ode mnie ogromnego wysiłku, czasu i woli poprawy swojej sytuacji. Radzę Ci, rusz się od komputera, zrób coś ze swoim życiem, bo od samego narzekania Twój los Ci się nie poprawi! Najgorsi są wiecznie narzekający i niezadowoleni ze wszystkiego.

7 5
ID:58972

Radio_Moskwa

@~Selin: Napisz konkretnie gdzie? W urzędzie? czego cię nauczyli? jak się ślicznie uśmiechać po europejsku?

5 6
ID:58974

Ja

Selin?
A kto Tobie najpierw stworzył możliwość zarobku czyli zatrudnienia za którym jak to piszesz idzie podnoszenie swoich kwalifikacji? hmm?Podniosłaś swoje kwalifikacje? dostałaś awans?czy dlatego,że byłaś takim przodownikiem pracy? a kto 'dzięki Tobie' został zdegradowany lub zwolniony,pozbawiony pracy? I to wcale nie dlatego,ze był gorszy czy też mało przydatny _ Ale jeśli piszesz o własnej działalności gospodarczej i tak dobrze Ci się powodzi to proszę daj przepis na to szczęście jakim jest w naszym obecnym systemie zapewnienie sobie minimum socjalnego przy obecnych opłatach zus podatku itp. by starczyło uczciwie opłacając oczywiście wszelkie należności państwu nie tylko na chleb i mleczko ale i godne niekoniecznie wykwintne życie. Pozdrawiam

6 8
ID:58975

ONI

Ok 37 mln zł wydanych przez PUP we Włocławku w minionym roku do walki z bezrobociem - skutkiem czego ruch bezrobotnych w w/w urzędzie jest porównywalny z ruchem na dworcu centralnym w Warszawie . Tzw dofinansowanie z unii i mln przełożyły się na spadek bezrobocia tu I tam np . w Hiszpanii ?

5 3
ID:58976

?

@~Selin: Przeciez to Ty i wszyscy podatnicy utrzymuja ta brukselska maszyne. Nic Ci nie dali. Poza tym Przed "otrzymaniem" pieniedzy z Unii trzeba zainwestowac projekt w wysokosci 50%. Po zatwierdzeniu bilansu i kontroli wyplacaja finansowanie. Poniewaz najpierw trzeba sfinansowac projekt, miasta i gminy czesto zadluzaja sie. Dlaczego tyle firm splajtowalo przy budowie drog ? Nie mieli pieniedzy na oplacenie wykonawcow. Rezultat ? Dlugi rosna. Kto bedzie splacal ? Na nowo Ty i inni podatnicy. Ten slogan Unia dala pieniadze to jest bzdura dla naiwnych.

2 6
ID:58980

Selin

A guzik Wam powiem nieudacznicy, bo cokolwiek napiszę, to i tak wiecie lepiej. Siedźcie w tych swoich slamsach i narzekajcie dalej. A uśmiechałam się też bez funduszy europejskich, a Wam i tak nic nie pomoże, bo macie wieczny grymas niezadowolenia na twarzy. Zostaliście daleko w tyle, bo PGR-y już rozwiązali i nikt za Was nie myśli co? I dobrze Wam tak, trzeba było się uczyć.

7 3
ID:58983

Selin

@~Ja: Możliwość zarobku stworzyłam sobie sama poprzez odpowiednie wykształcenie, nikt przez moje podnoszenie kwalifikacji nie stracił pracy, a wręcz przeciwnie! Za moim przykładem wielu moich współpracowników obecnie korzysta z tych samych funduszy. Zamiast szkalować innych, powinniście wziąć sprawy w swoje ręce. Szkoda mi czasu na tłumaczenie komuś, kto jest z góry nastawiony negatywnie do wszystkiego.

8 1
ID:58985

tymi_tunie_pier

@~Selin: ,że nie jesteś Szuwarkiem politykiem. Ładnie nawijasz przędze na motek jak ten generał u Barei .Hahaha

3 3
ID:58989

LALA20

@ cichyobserwator
@ peso

" Zatańczcie " trochę z @ - pą Selin

2 3
ID:58995

tymi_tunie_pier

@~LALUŚ 20: ,że oni coś wspólnego z naszym Avatarem mają ???

0 3
ID:59000

LALA20

@ tymi tunie pier

" Scio me nihil scire "
Sokrates

0 0
ID:59006

Selin

Mój nauczyciel historii powtarzał te słowa do znudzenia, ale oczywiście w odpowiednim kontekście.

3 0
ID:59011

tymi_tunie_pier

@~LALUŚ20: ,hehe,że jak wiesz ,że nic nie wiesz ,to nie wiesz bo przecież logicznym jest ,że wiesz o tym ,że nic nie wiesz a to już coś.

3 2
ID:59013

LALA20

@ Selin

Jesteś drapieżna, chętnie bym się z Tobą " pobawił ", i chciałbym krzyknąć -
" Trwaj chwilo, jesteś piękna ".
Faust

3 2
ID:59016

Selin

O, jak miło się zrobiło na forum! Facet cytujący fragmenty Fausta , to bardzo intrygujące..Trwaj więc w tym radosnym uniesieniu, pozdrawiam

5 0
ID:59019


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA