Naprawdę syf jeżdżąc ulicą Kapitulną nawet ładną...

Naprawdę syf jeżdżąc ulicą Kapitulną nawet ładną ścieżką rowerową można zobaczyć totalnie zasyfione trawniki,krzewy na nich dziesiątkami śmieci zaczynając od dużej ilości butelek, buteleczek po papiery i paczki po papierosach itp. oto wizytówka miasta nie licząc przybocznych uliczek i placów po dawnym wojsku jak by ktoś zaprzeczał na wszelki wypadek mam kilka zdjęć

8 komentarzy

Bogdan

Podobnie jest na nowiutkiej ul Obwodowej , Planty gdzie z takim hukiem prezydent przecinał wstęgę. Wstyd jak cholera.W UM sprawy odpowiedzialności za czystość na ulicach sprytnie rozdzielono tak ,że nie wiadomo kto za co odpowiada. Ktoś za zieleń pomiędzy jezdnią a chodnikiem ,ktoś za chodnik ,inny za jezdnię a jeszcze kto inny za studzienki na jezdni i jeszcze inny za przystanki autobusowe.
Fakt ,że syfek sam się nie zrobił.

4 1
ID:59047

pionier

a co ma rozdzielenie odpowiedzialności za utrzymanie czystości do tego syfu?przestańcie smiecić to będzie czysto.Zrujnowane przystanki autobusowe-pretensja do MPK ,brudno na ulicy-żale do UM,nieporządek w toalecie w markecie-reklamacje do obsługi że nie sprząta.A może zacznijcie od siebie włocławskie brudasy to będzie porządek.

9 1
ID:59049

peso

No cóż wygląda na to, że NAM łatwiej jest domagać się czystości od służb niż samemu o to dbać.
Tym czasem, żadne przepisy, służby etc. nie wystarczą jak MY sami nie będziemy dbali o czystość i porządek i to na codzień a nie od święta.

5 1
ID:59065

Bogdan

@~pionier: Skoro dyr Sołtysiak powiedział publicznie ,że płaci się więcej za wywóz śmieci niż powinno ,to w ramach tej nadpłaty niech też"sprząta" ten syfek. Straż Miejska nie chodzi ......tylko jeździ,to nie widać. Więc też nie reaguje. Psy srają bo tyłki mają i kółko się zamyka.

1 3
ID:59068

`a`

Jeżeli są służby powołane do utrzymania czystości w mieście i biorą za to duże pieniadze to powinni ze swoich obowiązkow się wywiązać bez względu na to kto naśmiecił.

2 2
ID:59074

peso

@~`a`:

Nie kwestionuję tego, że służby mają rzetelnie wykonywac swoją pracę. Sam interweniowałem w MZD w sprawie ścierzek rowerowych.

Natomiast uważam, że to nigdy nie będzie do końca skuteczne, jak MY wszyscy nie będziemy też o to dbali.

Dam Ci 2 proste przykłady:

1. Dość często jadąc w poniedziałek po pracy widzę mnóstwo przydrożnych koszy na śmieci poprzewracanych a ich zawartość rozrzucona.
Wina służb czy kogość kto wracając z nocnej imprezy dla zabawy poprzewracał te kosze?

2. W okolicznych lasach jest móstwo śmieci (papiery, butelki, puszki a i gruz i inne). Czy leśniczy też wg Ciebie bierze od mieszkańców kasę za sprzątanie lasu?

Kiedyś na tym forum formowiczka napisała, że chciałby aby był plac zabaw na Michelinie. Ja zaś pamiętam, że taki był. Moje dziecko bardzo lubiło się tam bawić. No dziś już nie ma śladu po nim bo został totalnie zniszczony przez wandali.

Ja wyznaję zasadę, że aby mieć postawę roszczeniową i to najpierw od siebie należy wymagać. A nie ja płacę to mam prawo smiecić.

3 1
ID:59083

Bogdan

@peso: Błędne koło. Po co sprzątać jak nabrudzą. Lepiej pisać mandaty tam gdzie jest prywatny właściciel.

4 1
ID:59094

`zas`

Drodzy mieszkańcy Włocławka. Zawsze w każdej sprawie jest tyle prawd ilu ludzi bierze udział w dyskusji. Nasze miasto powinno być czyste a my mieszkańcy powinniśmy o to dbać. Największą odpowiedzialność za wygląd miasta mają osoby do tego powołane. Jeśli nie będziemy domagać się czystości i estetyki w naszym miescie to jej nie będzie. Może trzeba wrócić do pracy dozorców . Wtedy nasze miasto było czyste. Spółki sprzatające nie wywiązują się z tego obowiązku. A dlaczego nie płacą kar za brudne miasto?

2 1
ID:59099


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA