Gwarantowany dochód dla każdego Polaka czy może...

Gwarantowany dochód dla każdego Polaka czy może Europejczyka! Czy to mrzonki czy coś realnego a może to będzie konieczność? W reportażu WP zdziwili mnie oponenci tego rozwiązania i ich słaba argumentacja przeciwko tego typu dochodowi! Borykamy się z brakiem ludności, która ucieka, ludzie ubożeją i wręcz dziczeją! Brak konsumentów powoduje masowe zwolnienia gdyż firmy ze względu na słabą sprzedaż zwalniają ludzi i kółeczko się zamyka. Proszę zwróćcie też uwagę na fakt ciągłego postępu technologicznego, który będzie ograniczać zatrudnienie ze względu na automatyzację i robotyzację. Wiele Państw Europy ma socjal na całkiem dobrym poziomie i nie ma z tym problemu. Oczywiście są i wypaczenia, ale gdzie ich nie ma?

http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title,Tysiac-zlotych-dla-kazdego-Polaka,wid,16336351,wiadomosc.html

5 komentarzy

peso

@~Radio_Moskwa:

Czy się stoi, czy się leży 1000 złotych się należy ?

Mam wrażenie, że osoby które chciały by zarabiać więcej i tak będą brały wyjazd do UE pod rozwagę i to ich by nie zatrzymało.

Byłby to poprostu taki socjal gdzie zapewne najwiekszymi beneficjenatmi były by osoby niepracujące a finansowały by osoby pracujące ze swoich podatków.

Czy nie spowodowało by to więc większego obciążenia nas podatników?

Zauważ, że w artukule z linku piszę się, że w bogatej Szwajcarii mówi się o postulowanej kwocie 2,5 tys franków czyli jakichś 740 złotych.

Ciekawe też, że ów pomysł zyskał tylko niecałe 300 tys. podpisów w Polsce.
Może argumenty oponentów pomysłu były jak piszesz słabe ale widać argumenty zwolenników też jakoś mas nie porwały.

2 1
ID:59479

Radio_Moskwa

@peso: No właśnie o to chodzi, że ci, którym ta kwota zupełnie by nie wystarczyła a zapewne takich osób było by około 80%-90% i tak szukałyby pracy lub pracowały! Dzięki takiemu dochodowi pozbyto by się ogromnej rzeszy zupełnie niepotrzebnej biurokracji! Zyskałyby na tym rodziny wielodzietne a więc dzietność by rosła argumentów za jest mnóstwo. Sztuczne zatrudnianie na siłę urzędników tylko po to by byli oraz stwarzanie coraz to większej liczby przepisów biurokratycznych tylko po to by uzasadnić przyrost biurokracji jest równie demoralizujące, co zwykłe rozdawanie pieniędzy. Nieuchronnie zmierzamy jednak do tego, że ludzie wcale nie będą musieli pracować tak jak to wyglądało w XX wieku. I co wtedy?

4 4
ID:59482

peso

@~Radio_Moskwa:

"Nieuchronnie zmierzamy jednak do tego, że ludzie wcale nie będą musieli pracować tak jak to wyglądało w XX wieku. I co wtedy?"

Nic, będzie po staremu, ja nie mam takich złudzeń.

Jesteś idealistą i fantastą.

1 1
ID:59494

fiskus

@peso: Fantasta z Ciebie i realista zarazem . Frank szwajcarski w kwocie 2,5 tys razy 3,35785844 złotego polskiego

daje jakieś 740 zł ?

2 1
ID:59506

peso

@~fiskus:

A słusznie, tu mnie masz, mój błąd.

0 0
ID:59599


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA