Nauczyciele do roboty, do szkół a nie do władz miasta czy...

Nauczyciele do roboty, do szkół a nie do władz miasta czy parlamentu. Jesteście kłótliwi, pazerni , niewiele wnosicie oprócz zamętu.

3 komentarze

Moher

@kataryna
"Dziennik Gazeta Prawna" przyjrzał się nauczycielskiemu czasowi pracy. Okazuje się, że niewiele ponad 30 proc. tego czasu to praca w klasie. Z kolei, przygotowanie do lekcji zajmuje nauczycielom średnio ponad 7 godzin tygodniowo. Tyle samo trwa sprawdzanie prac uczniów. Prawie 3 godziny zajmuje tworzenie dokumentacji. Okazuje się, że najwięcej pracują poloniści, historycy i matematycy (to oni powtarzają, że są przepracowani). Najmniej – nauczyciele WF.

Badania na ten temat jakiś czas temu wykonano na zlecenie OECD (organizacji zrzeszającej 34 najlepiej rozwinięte gospodarki świata). Okazało się wówczas, że polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie. Rocznie spędzają oni przy tablicy 489 godzin, wynikało z raportu. Daje to dziennie "zegarowo" 2 godziny i 42 minuty. Średnia dla krajów UE to 779 godzin czyli blisko pięć godzin dziennie. Natomiast w USA nauczyciele pracują 1100 godzin rocznie. Pamiętajmy jednak, że to badanie nie uwzględniało pracy, którą wykonywali pedagodzy w swoich domach.

W "Raporcie o stanie edukacji 2013" IBE czytamy też, że większość nauczycieli najczęściej prowadzi zajęcia metodą kreda plus tablica, zaniedbując przy tym działanie w grupach i pracę nad projektami. Przykładowo połowa lekcji polskiego polega na zapisywaniu notatek, które do zeszytu dyktuje nauczyciel. "Zmiana myślenia i sposobu pracy wymagałaby wysiłku i nowych kompetencji" - twierdzi na łamach „DGP” dr hab. Michał Fedorowicz, dyrektor IBE.

3 3
ID:63930

krzyżak

To nie nauczyciele, to hołota , która tylko uczyła się na nauczycieli.

3 1
ID:63942

Moher

Mamy" mądrą" Minister Edukacji ,wpadła na genialny pomysł ,aby ustawić ławki w kształcie podkowy. Pewnie za ten pomysł jej przełożony, premier Tusk jedni zwą go Słońcem Peru inni uzdrowicielem Europy ,w należyty sposób Joannę Kluzik Rostkowską wynagrodził.

3 1
ID:63952


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA