Pytanie do @~????? Jak to jest, że we Włoszech...

Pytanie do @~?????

Jak to jest, że we Włoszech wielokrotnie stawianych przez Ciebie za wzór jako idealny kraj ludzie protestują przeciwko rządowi>

8 komentarzy

????

Protestują bo mają do tego prawo i nikt w nie nazywa protestujących łobuzami czy bandytami tak jak TVN czy dziennik TV w POlsce . Włoscy inżynierowie z którymi pracuję zarabiają ok 3 tysięcy Euro i narzekają że to za mało i też protestowali -BO MAJĄ DO TEGO KONSTYTUCYJNE PRAWO ! Nie stawiam Włoch za wzór ale widzę tu względną normalność i stabilizację w przeciwieństwie do POlskiej nienormalności , bałaganu i ciągłego dzielenia sPOłeczeństwa POlskiego przez rządzących partyjnych nierobów i złodziei . Włoska prasa oficjalnie POddawała POd wątpliwość prawidłowość ostatnich wyborów w POsce a bałagan w PKW uznała za niedpuszczalny !

0 5
ID:64836

peso

Tak ale ja nie o to pytałem.

Pytałem skoro we Włoszech jest wg Ciebie tak dobrze to czemu ludzie portestują ?

Umiesz odpowiedzieć na takie dość porste pytanie ?

3 0
ID:64845

iii

Abonament telewizyjny przy takiej ilości reklam, jest naruszeniem Konstytucji RP.
Poczta polska jak i tv polska jest spółką, dosyć tego bałaganu i złodziei.

0 0
ID:64854

????

@peso: a ty POtrafisz czytać ze zrozumieniem ? Czy tylko TVN -do ciebie przemawia ?

0 4
ID:64912

peso

Hmmm, czy potrafię czytać ze zrozumieniem, ależ proszę Cię bardzo.

Jako główny powód protestów podajesz :
„BO MAJĄ DO TEGO KONSTYTUCYJNE PRAWO !”

Zaiste to bardzo ciekawy powód do protestu.
Mogę sobie wyobrazić taką scenę, ulicą włoskiego miasta idą protestujący Włosi
Podchodzi do nich włoski dziennikarz i pyta:
- Czemu protestujecie?
W odpowiedzi słyszy:
- Wie Pan, jest ładny dzień, to przyszliśmy sobie poprostestować bo mamy do tego konstytucyjne prawo.
Dziennikarz pyta dalej:
- No dobrze ale przeciwko czemu protestujecie?
Protestujący:
- Właściwie to przeciwko niczemu konkretnemu po prostu dlatego, że mamy do tego konstytucyjne prawo

- ?????

Może nie wiesz ale na przykład we Włocławki w dniu 17 grudnia protestowali pracownicy Anwilu,.
Mogli protestować bo mają do tego konstytucyjne prawo ale nie to było powodem ich protestu.
Protestowali przeciwko planom wprowadzenia czterobrygadówki i ewentualnym zwolnieniom i to był powód ich protestu a nie konstytucyjne prawo do niego, dziwne, że nie umiesz rozgraniczyć tych dwóch spraw.

http://www.wloclawek.info.pl/nowosci,wiadomosci_wloclawek_i_region,1,1,zwiazkowcy_z_anwilu_zablokuja_dz,26723.html

Drugi powód jaki podajesz:
„Włoscy inżynierowie z którymi pracuję zarabiają ok 3 tysięcy Euro i narzekają że to za mało i też protestowali”

To ciekawe, bo zakładam, że owi inżynierowie pracują w prywatnej włoskiej fimie a o ile mi wiadomo protesty nie były przeciwko żadnej z włoskich, więc czego chcieli od włoskiego rządu protestujący włoscy inżynierowie ?
Podwyżki płacy minimalnej we Włoszech ? Chyba nie bo skoro zarabiają 3 tys. EUR to nic by im to nie dało ?
Rządowej dopłaty do ich pensji w prywatnej firmie ?

Czego więc konkretnie domagali się owi włoscy inżynierowie bo jeśli podwyżki pensji to winni w tej sprawie rozmawiać z pracodawca a nie protestować przeciwko włoskiemu rządowi, nieprawdaż ?

Może jednak ja nie umiem czytać ze zrozumieniem Twoich postów więc uprzejmie proszę wskaż mi gdzie w swoim wcześniejszym poście napisałeś o powodach dla których włosi protestują przeciwko rządowi.

4 0
ID:64932

????

@peso:Protestują bo mają do tego prawo tak jak mają prawo do poprawiania sobie warunków materialnych i nikt nie ma prawa mieć o to pretensji , sytuację Anvilu znam z prasy i współczuję manipulowanuym pracownikom a jesli chodzi o protesty w Italii to ich głównym podłożem jest niechęć do pejsatej Brukseli i ochota do powrotu do lira . We Włoszech wielu żydów np. pochodzenia USA to w większości nie są ludzie z sektora bankowego który budzi tu największą niechęć i psuje opinię ze względu na przekręty walutowe i bezczelne łapownictwo w handlu nieruchomościami . W firmie z którą współpracujemy pracuje żyd informatyk , bardzo sympatyczny facet ale też negatywnie ocenia swoich rodaków niszczących Palestynę i kręcących nieuczciwie światowym biznesem .

0 3
ID:64936

peso

@~????:

No proszę jak chcesz to potrafisz odpowiedzieć bez obrażania się i obrażania pytającego.

Dziękuję za odpowiedź

1 0
ID:64938

LALA20

" Historia gigantycznych przekrętów Banku Watykańskiego ".
Zapraszam.
Miliony ludzi i instytucji z pustymi portfelami.

P.S.
Ale w tym banku chyba rządzą " Żydzi ".
Zazwyczaj, sprzątaczki na ogół wiedzą, kto w jakim biurze pracuje i co robi.
Tymi wścibskimi sprzątaczkami są te z Polski - hm, hm .

3 1
ID:64941


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA