Wszystko wskazuje na to, że Bronisław Komorowski nie wygra...

Wszystko wskazuje na to, że Bronisław Komorowski nie wygra tych wyborów, lecz może się to rozstrzygnąć dopiero w drugiej turze. Może tego tak nie widać, ale należy przypuszczać że wyniki uzyskane w pierwszej turze przez poszczególnych kandydatów zweryfikują to, co prezentowały dotychczas tzw. sondażownie. Gwałtownie malejący spadek poparcia i nieuchronna klęska Komorowskiego może wynikać z głównych, nakładających się powodów, a mianowicie: 5 lat biernego ale zgodnego z interesem PO, a nie społeczeństwa "urzędowania" pod żyrandolem Bronisława Komorowskiego, społeczeństwo polskie wyrobiło sobie miarodajną opinię na temat faktycznych "zasług" i troski o istotne ludzkie sprawy! Jako charakterystyczne wymienię tylko 3 z wielu, które również kwalifikują się do tego miana: 1) wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat, przy jednoczesnym braku możliwości zatrudnienia, szczególnie po 50-tym roku życia, umowy śmieciowe, konieczność pracy "na czarno" by przeżyć . 2) Oddalane w Sejmie, "dzięki" głównie głosom parlamentarzystów z PO + PSL wszelkie kluczowe inicjatywy społeczne wyrażone we wnioskach o przeprowadzenie referendum (poparte milionami podpisów obywateli), 3) Pieniądze przydzielane w ramach tzw. "waloryzacji" emerytom i rencistom pobierającym świadczenia z FUS, które nie można inaczej nazwać jak upokarzająca ludzi DZIADOWIZNA!!! Szczególnie będzie zapamiętany rok 2012, w którym minister finansów Vincent Rostowski "zaoszczędził" na tej najsłabszej grupie społecznej do budżetu kwotę prawie 3 miliardów złotych! O takich sprawach nie sposób zapomnieć i w ramach podziękowania jeszcze przyczynić się do reelekcji prezydenta, którego popiera Platforma "Obywatelska" Na temat prawdziwego oblicza "obywatelskości" i "bliskości" ze społeczeństwem tej jedynej i słusznej partii PO, można by powiedzieć wiele. Zapamiętałem, z nieukrywaną radością wypowiedź Grzegorza Schetyny udzieloną w programie wieczornym "Uwaga po uwadze" w TVN 24, zaraz po przegranej kandydatki PO w wyborach samorządowych w Elblągu, gdzie wówczas wygrał Jerzy Wilk. Grzegorz Schetyna wypowiedział wtedy charakterystyczne słowa, które być może PO do dziś nie może mu zapomnieć i wybaczyć, cytuję: "Powodem porażki w Elblągu jest fakt, że Platforma Obywatelska zajęta swymi wewnętrznymi sprawami - zapomniała o społeczeństwie ...". Myślę, że przywołana wypowiedź jednego z liderów PO jest tak wymowna, że moim zdaniem nie wymaga komentarza!!!

19 komentarzy

george best

Przeciez panujące od 25 lat klany w ogóle zapomniały o społeczeństwie o czym my mówimy .
Albo Korwin Kukiz Braun to wygrają i zacznie się normalnośc albo zostanie tak jak jest.

3 3
ID:66275

peso

Tak, żebym dobrze zrozumiał

Nowy prezydent, NieKomorowski z tej jedynej słusznej Partii
1) Przywróci wiek emerytalny od 65 lat,
2) Wprowadzi w Polsce system referendalny wzorowany na Szwajcariii,
3) Zwaloryzuje emerytury i renty w sposób godziwy,

No to jak jeszcze:
4) podwyższy nam wszystkim pensje o uczciwą a nie dziadowską podwyżkę
5) wybuduje 3 mln mieszkań,
6) da wszystkim bezrobotnym pracę i tym którzy sa dziś na emigracji z godziwą pensją,

To ja obiecuję na Niego głosować

Czuwaj !
:)

7 2
ID:66278

1

PO, PIS, PSL, Korwin niebezpieczny, to jest paczka, ktorej nalezy uniknac. Tylko czolgi, zbrojenia, wojny a o ludziach ani slowa, nawet wzmianki. To jest wrecz bezczelnosc. Juz lepiej glosowac na Ogorek, tylko zeby groche wziela sie w garsc i poprawila uczesanie i troche lepiej ubrala sie. Àle to mozna jej podpowiedziec.

2 5
ID:66279

peso

A tak w ogóle to tylko Korwin Panie, tylko Korwin ....

2 10
ID:66280

????

Jesteś tego pewien że nie wygra ? A jak PKW zastosuje wiedzę nabytą na szkoleniu w NKWD i uruchomi imPOrtowane z Moskwy serwery ? Ten ,,chłit martketngby '' już się platformersom sprawdził w wyborach samorządowych . A parcie do koryta i strach przed trybunałem POlitycznych złodziei jest ogromny i mobilizujący ! Co widać też PO taktycznym zagraniu nowego prezydenta Włocławka . On patrzy w przyszłośc która dla cichychagentów PO jest mętna by nie POwiedzieć śmierdząca !

6 7
ID:66283

Ja2015

Kochani. nie szkoda Wam czasu na taki bełkot Nawet w polityce jest wiele ciekawszych tematów.

2 0
ID:66286

george best

@~1: Jak dla Ciebie Korwin jest niebezpieczny to chyba zostań w domu Pan powie Tobie jak masz żyć a dlaczego nie wymieniłaś tych czerwonych mord partyjniaków /?

1 5
ID:66287

george best

@peso: Widzisz PESO ile kure. z układu jeszcze chce dalej grabic Polskę i oni chcą zmieniać kraj złodzieje jeb..
Dla mnie jak już pisałem KORWIN BRAUN KUKIZ i sprzątać te śmieci ludowe.

3 3
ID:66288

cichyobserwator

@~????: Ale niespodzianka ! XXI wiek i Pytajnik znów na przepustce , i bedzie miał kto wybory komentować . teraz już wszystko jasne i pachnące - będzie wesoło chociaż.

4 6
ID:66289

george best

@~????: Jeśli nadal w Polsce panować będzie władza ludowa wtedy zostaną emeryci renciści urzędasy i PO PIS PSL I SLD bo reszta stąd wyjedzie .Połowe Polski wezmą Niemcy połowę Ruskie i po zabawie rezimowe media robią wszystko aby wygrał KIM UN YES

3 3
ID:66292

peso

A tymczasem Kukiz ma 11% w sondażach, czyżby czarny koń wyborów ?

3 0
ID:66299

dziwisz

@peso: Kukizowi coś się porąbało. KK mu sie podoba.

0 0
ID:66300

Bajerant

Jesteście same pole. Hahaha Przecież program Korwina jest taki ,że jak ktoś jeszcze nie zdechł z głodu, to na pewno zdechnie.Ogarnijcie się dobrze pomyślcie co ten men z zaawansowana miażdżycą mówi. U niego jak na razie tylko prostata jeszcze działa.Kukiz , to bardzo nawrócony katolik. Tylko Palikot.

1 1
ID:66302

george best

@peso: Sondaże to o kant dupy rozbic rezimowe media robią co mogą.

2 0
ID:66306

????

Partyjne tuskomatoły zamiast martwić się o dobrych adwokatów nadal łudzą się nadzieją że ich partyjny wodolejca POnownie wygra wybory a koryto zostanie zachowane ? Nic z tego , koryto oddala się a perspektywa następnych lat okłamaywania i oszukiwania sPOłeczeństwa jest coraz bardziej mglista - ale ,,nic się nie stanie '' tuskomatoły , ,,nic sie nie stanie ''' jak was wyborcy wreszcie POpędzą boso PO zielonej wyspie ...

3 3
ID:66311

peso

@~Bajerant:

Faktycznie, program Korwina to w uproszczeniu zero podatków i zero świadczeń.
Ja nie miałbym nic przeciwko, poradzę sobię sam.

Natomiast co do polityków nie mam złudzeń.
Wg mnie nie ma znaczenia kto wygra te wybory. Zwycięzca i tak nie zrealizuje swoich obiectnic.

@~????:

No cóż. łudź się dalej, że politycy uczynią Cię szczęśliwym.

1 1
ID:66318

Moher

@~????: Robakolog będzie miał kram ze szczawiem i mirabelkami.

3 2
ID:66320

peso

@~Moher:

Ja byłbym za restauracją monarchii w Polsce i likwidacją funkcji Prezydenta.
O jedne wybory było by mniej, za to spokojniej, bez tego jarmarku i licytacji kto obieca więcej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do: Admina,
Cóż to, zawiesiliście się na moich postach ? Czyżbym trafił w czuły punkt?

1 0
ID:66321

peso

@~dziwisz:

Sorry, że tak późno, ale lepiej tak niż wcale,

Co do Kukiza, no cóż najmłodszy to On już nie jest. Może uznał, że czas najwyższy aby popracować na zasługi tam na górze.

A co sobie pożył wcześniej to i tak jego.
:D

1 0
ID:66334


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA