- Dla mnie to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu -...

- Dla mnie to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu - powiedział premier Donald Tusk tuż po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Już ponad dwa lata minęły od decyzji przyznającej Polsce największą część unijnych funduszy na lata 2014-20. Zdecydowano wtedy, że Polska dostanie w sumie 105,8 mld euro. - Nie tylko udało się zdobyć więcej niż w poprzednim budżecie, ale też jesteśmy liderem jako największy beneficjent UE - chwalił się wtedy premier.

Kłopot w tym, że wraz z osłabieniem euro znacznie stopniały kwoty, które przyznano nam w ramach nowej perspektywy. To co w lutym 2013 r. roku dawało 441 mld zł, teraz daje nam w sumie 430,6 mld zł czyli o ponad 10 mld zł mniej.

W ramach przyznanej nam kwoty (105,8 mld euro) najwięcej możemy wydać na politykę spójności - 72,9 mld euro (teraz to równowartość 296,7 mld zł czyli o 6,9 mld zł mniej niż w 2013 roku). 28,5 mld euro możemy przeznaczyć na wspólną politykę rolną w tym głównie na dopłaty dla rolników (to teraz równowartość blisko 116 mld zł, o blisko 3 mld zł mniej niż przed dwoma laty).

8 komentarzy

ozon

... i co z tego wynika? Pozew zbiorowy bo spadła wartość waluty? czy odpowiedzialność Tuska za ten niższy kurs?
Czasami w dniu ślubu ludzie są bardzo szczęśliwi i mówią o tym głośno bo trudno aby przewidzieli ,ze za jakiś czas związek może sie rozlecieć co nie znaczy ,ze tego dnia nie mieli prawa mówić o swoim szczęsciu!!
Co chcesz przez to powiedzieć "Moherku"? , prowokacja zbyt grubymi nićmi szyta i powiem Ci w sekrecie- bardzo nieudolna!!

4 4
ID:66474

peso

@~Moher:

No cóż tak to jest z walutami i kursami. Mogło być też odwrotnie.
Ogłosił byś wtedy, że Polska zarobiła na różnicach kursowych N mld złotych ? Nie sądzę.

Co więc proponujesz aby do takiej sytuacji nie doszło na przyszłość?

Pozdrawiam
:D

1 2
ID:66475

wd43

Widzisz Moher, gdybyś głosował na Kaczysława, Rydzola, Dudę a nie na Tuska to już oni zadbaliby o silne Euro i podwojenie przyznanych Polsce funduszy. Dobrze wiesz co taki np. Duda potrafi - na Śląsku obiecał otworzyć kopalnie, na wybrzeżu stocznie a w reszcie kraju rozbujać przemysł. Co to dla niego wyciągnąć z Unii marne 100 000 000 000 000 000 mld Euro!

6 3
ID:66476

george best

W żebractwie Unijnym mogli by sobie podac ręce Po z PiS-em.
Bo kto wie ile jeszcze poszło na lewo .Stadion Narodowy w Warszawie ,autostrady i inne gówna które nadają się do remontu i hit kawałek autostrady z Polski na UKrainę .
Szkoda słów na tych cudotwórców

2 7
ID:66480

dr POpłucz PiSuary

@moher kup sobie nowy berecik.Bo cię piorun walnie

2 3
ID:66481

Moher

@~ozon: Po powrocie z Japonii, proponuje Ci pojechać na Ukrainę co z twoim wdrożonym projektem się dzieje, czy w ogóle działa, a jak tam przeszkoleni Ukraińcy przesz ciebie ,czy twoja praca nie została zniweczona ,tyle wysiłku ,nie przespanych nocy i tyle mądrości włożyłeś w ten projekt.Domniemywam że z Japonii przywiozłeś sobie pamiątkę,pozwól ,że zgadnę, Katanę?

3 2
ID:66487

peso

@~Moher:

A ja ? Co ze mną ? Też mnie gdzieś wyślesz?

Pozdrawiam
:D

0 1
ID:66491

ozon

"Moher" chełpisz się tą bardzo negatywną cechą charakterologiczną jaką jest zawiść w stopniu zasługującym na co najmniej medal z kartofla!
Owszem projekty firmy dla której pracuje sa wdrażane , spisują się całkiem nieżle i zapewniają bezpieczeństwo wielu milionom ludzi nie tylko na Ukrainie- to rynek "raczkujący" dopiero. Łączność jest istotą współczesnej cywilizacji i cieszę się ,ze mam w tym swój udział i pracuję tak, aby i ci co latają i pływają byli bezpieczni ..
A swoją drogą to nie przypuszczałem , że tak interesujesz się moją osobą.. wyrazy współczucia ,ze spędzam Ci sen z powiek.
Spoko. Wszystko odbyło się legalnie- co trzeba opłacone- pamiątek całe mnóstwo w tym piękne ORYGINALNE kimono dla mojej błękitnookiej żony!Wygląda w nim bardzo seksownie- mniam!!

4 1
ID:66493


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA