Pani premier na konferencji prasowej odniosła się do...

Pani premier na konferencji prasowej odniosła się do wypowiedzi prezesa PiS‑u Jarosława Kaczyńskiego, który na Jasnej Górze powiedział m.in.: „Nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat”.

Te ważne słowa spotkały się z natychmiastową reakcją Ewy Kopacz, która oświadczyła, że w PO są katolicy z poglądami, z którymi ona się nie utożsamia, ale je toleruje. Nazwała tych członków swojej partii „frakcją”. Należy zadać pani premier pytanie, czy do tej frakcji należy ona sama, skoro podczas wizyty u Ojca Świętego przyklękła, całując papieski pierścień; czy do frakcji należą osoby, które wchodziły w skład delegacji do Watykanu: Jacek Cichocki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Małgorzata Kidawa-Błońska i wreszcie „Misiu” Kamiński, który długo wpijając się w pierścień papieża Franciszka, wzbudził zaniepokojenie Gwardii Szwajcarskiej. Czy należą do niej ludzie, którzy zamienili znaczek Solidarności na legitymację PO? Pewne jest jedno: nie należy do niej niejaki poseł Szejnfeld, który zamieścił w internecie wbity w mapę Polski krzyż z logo PiS, a pod nim hasło: Paranoja i Schizofrenia.

8 komentarzy

george best

Powiem tyle jeśli ktoś wierzy niech wierzy .Ale każda religia doprowadzała po 1000-lecia do różnych wojen .A w Polsce powinno raz zrobić się porządek aby pozamykać i osądzić pedofilów którzy skrywają się za czarną sukienką .Druga sprawa pisałem już to wielokrotnie religia powinna zająć się wiarą nie polityką .Kto to widział aby obok premiera zasiadał biskup nosz kurw. mać

7 2
ID:67123

peso

~Moher:

Wiesz, w przeciwieństwie do Ciebie, mnie średnio interesują wypowiedzi polityków.
Za to chciałbym aby w Polsce katolicyzm nie był taki płytki.
Fajnie by było jakby katolicy w Polsce przestrzegali 10 przykazań i kierowali się zasadą miłości do bliźniego.
Jak myślisz czy za dużo oczekuję?

5 2
ID:67126

Moher

@peso: Fajnie byłoby jakby katolicy w Polsce przestrzegali 10 przykazań i kierowali się zasadą miłości do bliźniego ,masz słuszną rację.Jeszcze fajniej byłoby gdyby gdyby, rządzący przestrzegali Konstytucji Rzeczpospolitej Polski, a w szczególności rozdział. I art. 2.

Rzeczpospolita Polska ,jest demokratycznym państwem prawnym ,urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej .@peso a czy ja dużo oczekuję?

2 3
ID:67128

peso

@~Moher:
Tak, żebym dobrze rozumiał, chodzi Ci na przykład o to aby równe prawa mieli wszyscy:
na przykład osoby żyjące w związku partnerskim niezależnie od płci,
czy też aby prawo do dofinasowania metody in vitro miały nie tylko małżeństwa ale również osoby w związkach partnerskich (też bez rozróżniania płci).
bo skoro zasady sprawiedliwości i demokracja to dla wszystkich bez różnicy, czy tak?

4 2
ID:67129

Moher

@peso: ,Chodzi mi także o to, aby rolnicy byli opodatkowani podatkiem dochodowym PIT,aby płacili tyle samo na KRUS co prywatna inicjatywa na ZUS,I to co miesiąc, a nie raz na kwartał. Aby kler płacił także podatki ,aby kapelani wojskowi nie trzepali kasiory podatników .Emerytura i renta najmniejsza wynosi 880,45 i emeryt i rencista płaci podatek PIT.To dotyka miliony ludzi i to jest sprawa pilna i niecierpiąca zwłoki,aby emeryci i renciści mogli wykupić leki,aby nie czekali po kilka lat za operacją. Bo rząd PO & PSL, już ogłaszał że rewaloryzacja rent i emerytur w roku 2016 przy najniższych dochodach wyniesie 5zł a przy wyższych 10zł.
A jeśli chodzi o osoby żyjące w związku partnerskim niezależnie od płci ,czy też prawo do dofinansowania metody in vitro, niech poczekają zgodnie z zasadami demokracji że większość decyduje .Właśnie tu się prosi urzeczywistnianie sprawiedliwości społecznej

2 5
ID:67133

peso

@~Moher:

Oj patrząc po minusach to chyba się rolnikom naraziłeś.

2 1
ID:67135

Moher

@peso: Czytaj uważnie to zobaczysz komu jeszcze się naraziłem ,czytasz wybiórczo .Wolałbym żeby wypowiedzieli się ,a nie stawiali minusy czy plusy,jak się nie ma argumentu to tak jest z tymi minusami i plusami.

3 2
ID:67136

peso

@~Moher:

Ależ ja Cię czytam bardzo uważnie, zauważyłem że wypunktowałeś też innych,to był tylko taki żarcik z mojej strony
:D

2 1
ID:67147


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA