wybór szkoły ponadgimnazjalnej

Ja wybrałam II lo im. Mikołaja Kopernika. Co sądzicie o tej szkole? Chodzi mi głównie o profil technologiczny (mat-fiz) ale milewidziane są informacje ogólne tj. Ludzie, nauczyciele, sposób nauczania, organizacja i czy w ogóle warto.

6 komentarzy

gość-95395

Przez 3 lata chodziłam do tej szkoły i wiem, że to będą piękne wspomnienia. Byłam na biol-chemie, ale miałam czas na rozwijanie zainteresowań pozaszkolnych (może nie jakoś szczególnie dużo tego czasu, a na pewno nie w ostatnich miesiącach 3 klasy, ale lepszy rydz niż nic). Miałam też fantastycznego wychowawcę, który nie chował głowy w piasek, gdy był jakiś problem, tylko starał się go rozwiązać. Wiem, że co do wychowawcy miałam duże szczęście, bo nie każdy nauczyciel w kopcu jest tak ogarniętym człowiekiem, ale wydaje mi się, że z większością nauczycieli można się dogadać. Nie spodziewaj się wielu wycieczek, a nawet wyjść do kina, bo na to pani dyrektor pozwala niemalże tylko klasom humanistycznym. Poważnie, w kinie z klasą nie byłam nigdy - i to nie z winy wychowawcy, bo parę razy próbował nam coś załatwić, ale pani dyrektor biol-chemowi pozwoliłaby iść tylko na film "o zwierzątkach". W zamian za to organizowane są bezbłędne wycieczki do Londynu - serdecznie polecam. Cudowny przewodnik - zawsze ten sam - i świetni angliści w rolach opiekunów. Tylko zgłaszać się trzeba bardzo szybko, bo jest dużo chętnych.
W pierwszej klasie dostaliśmy świetnych nauczycieli, ale w drugiej część z nich nam zabrano - na rzecz kolejnych klas pierwszych. Wyszło tak, że przez 3 lata miałam trzech różnych polonistów (a maturę ustną zdawałam u polonisty, który uczył mnie w 2 klasie - taki mały plus sytuacji). Za to z tymi nauczycielami, którzy uczyli nas przez 3 lata mieliśmy nawet wspólne anedgotki i żarty.
Według mnie warto przyjść do tej szkoły. Z większością nauczycieli można pożartować, ale też przycisną kiedy trzeba. Chciałabym tam jeszcze wrócić :)

2 2
ID:69368

gość-63265

Wybrałam ta szkołę i decyzji żałuję :)

4 4
ID:69374

gość-81973

@~gość-63265: dlaczego żałujesz? :)

1 0
ID:69382

go�-42568

No cóż,nie jest to szkoła przy ul.Mickiewicza ani Bechiego.Ale jeżeli chcesz się uczyć i trafisz na dobrych nauczycieli przedmiotów maturalnych,to będą z Ciebie "ludzie".Wolny wybór i do dzieła.

0 0
ID:69398

gość-37690

Najgorsza szkoła we Włocławku. Nauczyciele faworyzują innych uczniów, wybierają kogo lubią a kogo nie. Fajnych było może z dwóch. Nie reagowali gdy jedni uczniowe dokuczali drugim. Nauczyciel biologii zamykał drzwi na klucz i jeżeli ktoś się spóźnił automatycznie był karnie odpytywany. Serdecznie nie polecam. Dopiero na studiach udało mi się odetchnąć i stanąć na nogi psychicznie. Wraca do mnie czas liceum w koszmarach.

7 3
ID:79301

gość-47569

Gość 95395 - Skąd ty bierzesz info o wycieczkach do Londynu? Przez 3 lata ta szkoła nie zrobiła nic żeby było miło. Bardzo żałuję, że tam poszłam. Okropna nauczycielka matematyki. Jak na kogoś się uwzięła to już koniec. Reszta klasy się mogła nie uczyć, a gnębiła jedną/dwie osoby. Całe szczęście na studia człowiek ma większy wybór. To był najlepszy czas w moim życiu, bo mogłam uwierzyć w siebie i swoje możliwości

1 0
ID:86211


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA