Smierdzaca Zgłowiaczka

Tylu mamy przyszłych "Prezydentów" tyle przedstawiają propozycji ale nie słyszałem aby któryś powiedział wprost - pozatykam wszystkie smierdzace dopływy do Zgłowiączki. Park Sienkiewicza przez który płynie Zgłowiaczka niby nabiera kolorów, inwestowane sa tam miliony naszych pieniedzy i co z tego jak Zgłowiaczka cuchnie- zmarnotrawione pieniadze. A gdyby tak przyszły któryś prezydent wynajął kajak zawiózł go chociaż na Marianki i turystycznie zrobił spływ zobaczył by ile mamy dzikich dopływow Zgłowiaczki - czy to takie trudne, opalił by się, nawąchał by się , wiedział by co we Włoclawku można zrobić nie wydając pieniędzy-do boju przyszli prezydenci a nie tylko planować wydatki i zadłużać miasto.

20 komentarzy

LALA20


@ zbych

Masz słuszną rację.
Trzeba zorganizować rzetelną inspekcję tych rejonów, nałożyć wysokie kary za samowolę.
Brudasów, nygusów, niechlui, zmusić do budowy, solidnych, bezpiecznych szamb - ba, powiem więcej, regionalnych kacyków
zmusić do budowy kanalizacji.

P.S.
Mentalność zaścianka - urodziłem się i wychowałem przy ścieku { lewym ścieku }, i jest mi z tym dobrze - krótkowzroczność.

P.S.
Podam jeden z przykładów - rzeka Mekong, jest kloaką Azji Płd - Wsch. - żyje tam ryba, która nazywa się panga.


]

0 0
ID:77005

gość-41699

@~zbych,

Tak się zastanawiam jak w praktyce miało by wyglądać to zatykanie dopływów? No i jeśli by faktycznie było to wykonalne to jak by się to odbiło na ilości wody w Zgłowiączce. Trzeba by się raczej zastanowić co zrobić aby dopływy dostarczały czystej wody.
Tylko to chyba nie jest i nie będzie w gestii jakiegokolwiek Prezydenta.

1 0
ID:77010

gość-99717

Jakiś spacerowicz patrząc na ten ściek powiedział -,, Zgłowiączka to obraz obecnych elit politycznych Włocławka '' i chyba ma rację . Potwierdzają to wyczyny ,,Jacka Fuksiewicza'' .

1 0
ID:77011

LALA20

@~gość-41699:

Zdecydowanie twierdzę, że nie zrozumiałeś tematu - problemu, przedstawionego przez @ zbych.

P.S.
Zapytam, a Twym nauczycielem, kto był ???
Rzymska arystokracja, swych synów, nieuków, wysyłała w szeregi legionów.
Zapisz się do '' W.O.T. ''

0 0
ID:77013

LALA20

@~gość-41699:

Wiesz co to są dopływy danej rzeki???, - zapoznaj się z dorzeczem Amazonki, podołasz???

P.S.
Znawcą wszelkiej tematyki o Ameryce Południowej, jest Antek Macierewicz, to jego '' chleb '' - praca.
Poproś go o pomoc.

P.S.
Do dzisiaj, w Królewskiej, Brytyjskiej Akademii Nauk są spory o prawidłowe żródła Nilu i Amazonki.
Ba, w pewnym okresie czasu, czytałem o sporach, na temat żródła Wisły.

0 0
ID:77014

gość-41699

@~LALA20:

No cóż, trochę ze zdziwieniem ale zdecydowanie twierdzę, że nie zrozumiałeś mojego posta, który jest o tym, że "zatykanie" dopływów rzeki jest raczej bardzo trudne czy może wręcz nierealne ( ze względów technicznych i ekonomicznych).
Zaś rzeka Zgłowiączka ma długość około 80 km. Z czego większość poza Włocławkiem, więc kwestia jej regulacji, czystości, etc. nie jest w gestii Prezydenta Włocławka a raczej odpowiednich służb administracji Państwowej.
Tak więc może przeczytaj sobie na spokojnie o czym pisałem i piszę, to wtedy pogadamy.
Oczywiście mogę się mylić i podzielasz zdanie @zbycha mówiące o tym, że:
a) da się "pozatykać" dopływy,
b) jest to kompetencja Prezydenta M. Włocławka.
Jeśli tak to gratuluje.

2 0
ID:77019

gość-48616

Zbych - pisałem "pozatykac smierdzace dopływy" to znaczy lewe dopływy ścieków . Widze ze niektórym trzeba dokładnie tłumaczyc. Wychowałem sie nad Zgłowiaczka, piłem wode bezposrednio z niej, wowczas Wisła była zatruta . Dzis jest odwrotnie Wisła powyzej Włocławka jest w miare czysta - Zgłowiaczka to sciek. Przy okazji gratuluje przy ujsciu Wisły wybudowania progów wodnych przez które zadna ryba nie wejdzie do Zgłowiaczki a scieki z niej wpływaja do Wisły przy "pieknej" wypoczynkowej przystani której utrzymanie jest kulą miasta.

1 1
ID:77022

gość-83324

@~gość-48616:

A ja mieszkam nad Lubieńką która jest dopływem Zgłowiączki. Woda Lubienki raczej nie pachnie, no i prędzej znajdziesz tam śmieci niż ryby.

1 0
ID:77023

gość-41176

@~LALA20:

Woda z małych rzeczek które są dopływami Zgłowiączki jest generalnie bardzo złej jakości. Przykładem wspomniana wyżej Lubianka czy Rakutówka. Niewątpliwe mogą mieć na to wpływ nielegalne szamba, czy zrzucanie tam ścieków ale też spływające z pól wody zawierające środki ochrony roślin. Brak regulacji tych rzeczek, regularnego oczyszczania ich korty z przewróconych drzew, czy wycinania krzaków też nie pomaga. Bo tam gdzie woda stoi tam będą zachodzić procesy gnilne. W rzeczkach tych pływa też całe mnóstwo śmieci, plastikowe i szklane butelki, puszki, etc. Sam wyciągałem z rzeki całe mnóstwo takich "znalezisk".

Jesteś taki elokwentny i oczytany. To ja chętnie posłucham jak rozwiązać ten problem (rzeczek-dopływów które zanieczyszczają Zgłowiączkę). Może to być nawet pomysł wprost z Amazonii, byle realny i możliwy do wdrożenia u nas.

2 0
ID:77026

gość-49500

@~gość-41176: Kolego , zapomniałeś że we Włocławku mamy znanego specjalistę-polityka od oczyszczania wód powierzchniowych ?
Onegdaj ten specjalista za pomocą snopków słomianych ,,oczyścił'' j. Czarne .Do dziś sekret tej metody jej autor trzyma w tajemnicy ....

1 0
ID:77030

gość-39835

@~gość-49500:

Umieszczenie słomy w jeziorze wspomaga jego oczyszczanie (słoma ulegając tlenowej mineralizacji, zapobiegają rozwojowi sinic). Pomysł jest stosowany w wielu miejscach i złośliwości pod adresem byłego Prezydenta Skrzypka są zbędne.

0 0
ID:77035

gość-78456

@~gość-49500:

No popatrz, metoda jakoś nie jest okryta taką tajemnicą jak się tobie wydaje

Słomiana instalacja pokonała sinice - nowatorskie i ekologiczne oczyszczanie wody przemysłowej w Grupie LOTOS
http://www.lotos.pl/322/p,174,n,4154/grupa_kapitalowa/centrum_prasowe/aktualnosci/slomiana_instalacja_pokonala_sinice_-_nowatorskie_i_ekologiczne_oczyszczanie_wody_przemyslowej_w_grupie_lotos

0 0
ID:77037

gość-38501

@~gość-78456: Czy widziałeś tych kilka snpków utopionych w j Czarne ? Nie ? To nie porównuj tej zapory ze zdjęć do tego co robiono na j Czarnym .Wykorzystanie słomy czy siana jako zapory do zatrzymania np plam oleju czy zanieczyszczeń fekalnych jest znane od dawna .

1 0
ID:77039

Janusz z PZPR

Głównym doradcą Jarosława Chmielewskiego jest komunista Janusz Dębczyński, który na początku lat 80 pracował w Manometrach będąc tam sektretarzem zakładowej organizacji partyjnej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.Wszystko jest w ludzkiej pamięci w archiwach zakładu oraz lokalnych gazetach z tamtych lat .

0 0
ID:77041

gość-34561

@~gość-38501:

skoro jest znane od dawna to Prezydent Skrzypek raczej tego nie wymyślił, czyż nie?

0 0
ID:77042

gość-29933

@~gość-38501:

Jak to jest znane od dawna, gość-39835 twierdzi, że to Prezydent Skrzypek wynalazł całkiem niedawno. Czyżby gość-39835 był łgarzem i kłamcą?

0 0
ID:77046

Dziadek 33

Nie byłem i nie jestem "rzekologiem". W wieku 85 lat z pewnością już nie zostanę. Po prostu "oświata czerwonego Włocławka" mnie nie douczyła. mnie.
Myślę, że w okresie rozpoczynającej się zmiany klimatu warto by było uratować Zgłowiączkę.
Specjalistom przypomnę, że istnieje jeszcze jeden sposób. Zlecić regulację tej rzeczki bobrom.
Przecież 80 kilometrów tej rzeki byłby fantastycznym szlakiem spływów kajakowych

3 0
ID:77047

gość-79221

@~gość-29933: Jest znane owszem , ale w ,,wydaniu kabaretowym'' zastosowane po raz pierwszy we Włocławku właśnie przez tow. Skrzypka .

0 0
ID:77048

gość-81620

@~gość-79221:

Taaaaak? Ja słyszałem, że pewien samiec imieniem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Abli.

0 0
ID:77058

LALA20

@~Dziadek 33:

Dziadku, witam Cię serdecznie - Twoja wypowiedż, '' pachnie '' Kanadą.
Spływ kajakowy, rzeczką Zgłowiączką, byłby wspaniałą przygodą.
Wiesz, w swym czasie, nasz '' Biały Tatuś '', też pokonał kajakiem pewien odcinek małej rzeczki - fanatycy religijni, poszli, za
jego przykładem.

P.S.
Szkoda, że nasz '' Biały Tatuś '' nie pokonał kajakiem przylądka '' Horn '' - dziś, mielibyśmy spokój z legionami toruńskimi.

P.S.
Pozdrawiam Cię serdecznie - dobranoc.
Freiburg.

0 0
ID:77074


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA