Ekonomik bez dyrektora

Ekonomik bez dyrektora. Wstyd panie prezydencie, ze nie uznaje pan dyrektora wyłonionego na drodze konkursu. Czy boi sie pan czegoś? Może woli tak jak dotąd dyrektora bez kwalifikacji. Chyba warto opoisać szerzej co dzieje sie w tej sprawie.

376 komentarzy

gość-28664

za to naczelnik wydziału sportu (były pracownik klubu koszykówki, kolega prezydenta, wieeeelki znawca sportu lokalnego hahah, koń by się uśmiał) jeśli się nie mylę został naczelnikiem bez konkursu!. To jest skandal. Jeśli się mylę i był konkurs, to prosze mnie poprawić, ale śledziłęm temat i nie słyszałem o żadnym konkursie. Pewnie dyr. ekonomika to nie kolega prezydenta i nawet wygrany konkurs mu nie ppomoże. TO JEST WŁASNIE PLATFORMA OBYWATELSKA. hahahha, oni są obywatelscy i demokratyczni, hahaha, nigdy nie byli i nigdy nie będą.

7 3
ID:79485

gość-68910

Dokładnie. Dotychczasowy dyrektor nie miał kwalifikacji i nie mógł stanąć w szranki z kandydatką, która przeszła w konkursie. Niestety to nie kandydatka prezydenta. Ciekawe co teraz będzie.
Ilu dyrektorów nie miało kwalifikacji i sprawowało funkcje...może teraz to wyjdzie w praniu....
Szkoda tylko nauczycieli i uczniów. Szkoła traciła z roku na rok.

10 3
ID:79487

gość-28925

Obecnie najlepsi fachowcy to historycy i WF-iści więc po co te uszczypliwosci ?

1 2
ID:79489

gość-57466

Proponuję zapoznac się z

Nasza prezentacja w informatorze - Korporacja Dyrektorów Szkół. O wadach konkursów na dyrektorów szkół.


3 1
ID:79490

gość-62779

Dotychczasowa dyrekcja to dramat !!!....szkoła doprowadzona do ruiny...kadra pedagogiczna nieustannie zastraszana, traktowana przedmiotowo, manipulowana...wszyscy mają dosyć tego złego traktowania: uczniowie, nauczyciele, administracja i obsluga....spróbujcie tak popracować tylko 1 rok, a w Ekonomiku to już trwa 15 lat !!!...czy w koncu władze miasta to dostrzegą ???...

11 5
ID:79492

gość-24517

A dlaczego organ prowadzący szkołę przez tyle lat kadencji obecnej dyrekcji, nie pokusił sie o przeprowadzenie ankiety anonimowej wśród pracowników szkoły na temat pracy szkoły i dyrekcji???
Najwygodniej jest nie chcieć znać prawdy, wtedy nie trzeba reagować, wszyscy udają że nic sie nie dzieje.
W tej szkole od wielu lat jest źle, bardzo źle !!!

8 2
ID:79494

gość-59159

Takie sobie zadaję pytanie: czy Ekonomik to nie zasłużył w końcu na dobrego dyrektora ? Tam zmiana jest konieczna, bo szkoła jest w recesji, a nauczyciele skłóceni i podzieleni. Jak to wpływa na uczniów ? Czy ktoś o tym pomyślał ? Musi przyjść nowy menadżer, potrzebny jest dopływ świeżej krwi, żeby ruszyć tę placówkę.

12 1
ID:79495

gość-69109

mnie to bardziej interesuje naczelnik wydziału sportu, wybitny specjalista samorządowy i znawca lokalnego sportu, którego głównymi działaniami jest pokazywanie się to tu to tam razem z szefem i pozowanie do zdjęć. Jak to się stało, że prezydent sobie kumpla wsadził na stołęk, a pisowi wmawiają nepotyzm. To mnie ciekawi. Może ktoś wyjaśni jak było?

4 2
ID:79496

gość-59159

Pracowałam kiedyś w Ekonomiku, uciekłam stamtąd do innej szkoły, jak tylko pojawiła się okazja. Współczuję nauczycielom, że muszą pracować pod takimi "autokratycznymi rządami". Zawsze wychodziłam skołowana i poniżona z gabinetu dyrekcji. Nigdy nie było wiadomo o co tak naprawdę chodzi dyrektorowi. Obecnie mam o niebo lepsze warunki pracy.

9 5
ID:79497

gość-97976

W tym roku skończyłam Ekonomik i nie życzę sobie, aby mówić źle o mojej szkole i dyrekcji. Zawsze każdy uczeń mógł zwrócić się do kogoś z dyrekcji z prośbą o pomoc. Mojemu koledze, który miał problemy rodzinne i mieszkaniowe pomagała cała dyrekcja, aż kolega znalazł miejsce w środku roku szkolnego w bursie. Dla niepełnosprawnej koleżanki, szkoła zorganizowała duża akcję, by jej pomoc. Ostatni rok wprawdzie był trudny , bo na Leśnej, ale remont szkoły się kończy i moi młodsi koledzy będą mieli ładną szkołę. Ja się nie zgadzam, żeby tak szkalować szkołę i dyrekcje.

6 17
ID:79499

gość-64499

Mam wrażenie, że czytam o innej szkole. Ktoś przypadkiem nie pomylił nazw szkół?? Moje dwie córki chodziły do ZSE, sama przez 6 byłam zaangażowana w Radzie Rodziców, wtedy jeszcze pod przewodnictwem p. Milczarka, i nie mogę dziś uwierzyć w to co czytam. Jako matka, mogę śmiało powiedzieć, że współpraca z dyrekcją układała się bez zarzutów. Moje dziewczyny z każdym problemem mogły się zgłosić do wicedyrektorek. Sam Dyrektor, świetny człowiek, konkretny, profesjonalny i bardzo miły.
Prawdą natomiast jest, że grono pedagogiczne jest ze sobą skłócone, W mojej opinii ( i jeszcze kilku rodziców ) tylko i wyłącznie przez własną głupotę, pychę i zbyt wysokie mniemanie niektórych Pań Nauczycielek, które potrafiły źle mówić o innych nauczycielach przy uczniach. Przecież to jest niedopuszczalne, szczególnie, że same nie były wzorem człowieka, który zna się na edukacji. Drogie Panie, zamiast robić burzę o nic i obrzucać kolegów i koleżanki z pracy błotem cieszcie się wakacjami. Powtarzam raz jeszcze Dyrekcja Ekonomika była naprawdę na poziomie.

6 6
ID:79500

gość-64501

W Japonii, jeśli relacje w zespole ludzi szwankują, to zmienia się szefa. Może czas najwyższy wziąć przykład z tego stylu zarządzania ?

7 1
ID:79501

gość-12295

@~gość-69109: Obecnie na stołkach to sami kumple .

3 1
ID:79502

gość-51485

Podejrzewam że gdyby nie karta nauczyciela to dyrekcja w ekonomiku dawno by już zrobiła porządek z miernotami i wiecznie 'chorymi' nauczycielami. Jak się jest nygusem to każdy kto wymaga jest zły.
Ps. Skłóceniu nauczycieli w szkolach to chyba pomogł glownie strajk
Pozdrawiam

5 3
ID:79503

gość-88252

@~gość-64499: Myślę, ze jako rodzic nie ma Pani w ogóle oglądu sytuacji. Dyrekcja ma dwie twarze: miła twarz dla rodziców i okrutna dla pracowników szkoły. Nie chciałaby Pani pracować w takich warunkach. I szkoda, ze nie wysunęła Pani wniosków, dlaczego ludzie są skłóceni ze soba. Dlatego, ze do tego doprowadziła dyrekcja i jest im to na rękę. Z pewnoscią zna Pani metodę zarządzania przez konflikt ? Tak zarządza się w Ekonomiku. Czy Pani zna uczucie, kiedy przychodzi sie do pracy codziennie z bólem żołądka, glowy itp.? To jest STRES !
Jeśli chce Pani więcej się dowiedzieć, to ja Pani chętnie na tym forum to opiszę. Nie zna Pani sytuacji od środka, bo uczestniczenie w radzie rodziców to troche za mało, żeby mieć rozeznanie w sytuacji...

13 2
ID:79504

gość-88252

@~gość-97976:
O ile sie zorientowałam, to nikt na tym forum nie pisze źle o szkole, tylko o tym, ze dyrekcja fatalnie traktuje pracowników. Jako uczennica nie może mieć Pani o tym pojęcia i dobrze, ze Pani tego nie odczuła. To świadczy pozytywnie o nauczycielach tam pracujących.

7 2
ID:79505

gość-88252

@~gość-51485:
Nie rozumiem, dlaczego w Polsce jest przyzwolenie na zle traktowanie pracowników, a szczególnie nauczycieli ? Zastanów sie, zanim cokolwiek napiszesz. Za chwile nie będzie miał, kto uczyć, bo już brakuje nauczycieli.

4 0
ID:79506

gość-41552

@~gość-97976: Cz y uczeń potrafi w taki sposób pisać? Więc kto to pisał? Może dyrekcja się broni.

2 2
ID:79507

gość-41552

@~gość-64499: to dawne czasy. może trzeba zapytać nauczycieli i uczniów, a nie pisać o przeszłości. z czasem to i ogień sie wypali.

2 3
ID:79508

gość-41552

@~gość-51485: Jeżeli dobrze pamiętam to tylko dyrektor nie chodzi na lekcje. Taka prawda.

5 0
ID:79509

gość-41552

@~gość-97976: To nie dyrekcja pomogła, warto sprawdzić zanim się napisze.

2 0
ID:79510

gość-41552

@~gość-64499: Dobre, najczęsciej to właśnie pani vicedyrektor próbowała poniżać przy nas innych nauczycieli.

4 2
ID:79511

gość-41552

@~gość-644 Ciekawe spostrzeżenie . Pan Milczarek nie żyje od kilku lat, skąd pani wie, że grono jest skłócone i jeszcze w dodatku rodzice?

4 0
ID:79512

gość-19718

@~gość-97976:
Użycie słów i sposób pisania w tym poście, jakby znajome:)...czy to pani vice może ???....bo z pewnością nie uczennica....hahaha....

6 1
ID:79513

gość-81654

Panie Prezydencie prosimy o pozytywna zmiane Dyrektora. Mam juz dosc chodzic do pracy w ciaglym.stresie, niewiedzac co mnie czeka ze strony kadry zarzadzajacej. Ile mozna byc mobbingowanym. To dziala negatywnie na caly proces dydaktyczny. Mamy naprawde dobra mlodziez i wyksztalcona kadre niech Pan pozwoli Nam rozwinac skrzydla.

9 3
ID:79514

gość-19718

@~gość-64499:
Pani wicedyrektor, wszyscy którzy znają Pani styl pisania już odkryli, że posty ""byłej uczenicy" i "bylego rodzica" to jedna osoba pisała. Proszę sobie darować...

8 1
ID:79515

gość-31424

@~gość-97976: niestety szkoda że taka sama empatia nie tyczy się nauczycieli. tam traktuje się ich jak niewolników, bez szacunku i z pogardą

6 1
ID:79516

gość-17120

Pan prezydent chyba się kogoś boi skoro takie sytuacje wychodzą, po tylu latach chyba już czas zmienić dyrektora, który nic ciekawego nie wnosi do życia szkoły i jak widać nie potrafi nią zarządzać.

2 1
ID:79517

gość-31424

znam środowisko od środka, od kilku lat na szczęście już tam nie pracuje..... i dzień zakończenia pracy w tym miejscu był jednym z najlepszych w moim życiu..... Uwielbiam pracę z młodzieżą do dzisiaj, i w ekonomiku przewinęła się masa wartościowych młodych ludzi ale współpraca z dyrekcją potrafiła zabić pasję do nauczania. Tylko nowa dyrekcja ma szansę coś zmienić. Poprzednia przez 15 lat sprowadzała placówkę systematycznie na samo dno. Dyrektor ekonomista nie wie że aby placówka funkcjonowała wzorowo trzeba przede wszystkim zadbać o pracowników? Panie Prezydencie, proszę nie zawieźć naszego zaufania

6 1
ID:79518

gość-51696

Czy my za dużo prosimy? Jedynie o zmianę dyrektora! Chcemy iść do pracy z dumą że pracujemy w tej pięknej 100 letniej szkole tylko ona tradycje straciła przez obecna dyrekcję

8 1
ID:79519

gość-78280

@~gość-17120: przede wszystkim należałoby zmienić pana prezydenta. Ten się kompletnie nie nadaje do zarządzania miastem powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Myślę, że u siebie na wiosce by się lepiej spełnił, tu się niestety pogubił, a miasto go przerosło.

1 0
ID:79520

gość-51696

@~gość-31424: zgadzam się my jesteśmy zastraszani nie wiemy za co dostaniemy po głowie szkoda że dyrekcja nie słyszy głos uczniów jak się ma z nimi osiągnięcia to nie pana dyrektora zasługa a nasza ciężka praca

4 1
ID:79521

gość-65173

@~gość-62779: święte słowa dyrekcja to koszmar. Mobbing mobbing i jeszcze raz mobbing. W sekretariacie obsługa niegrzeczna wręcz beszczelna

11 0
ID:79522

gość-27446

@~gość-51485: w Ekonomiku nauczyciele chorują w wyniku ciągłego stresu w pracy, tylko to jest powodem a nygusem to chyba ty jestes, każdy mierzy swoją miarką

4 2
ID:79523

gość-26358

Dzień dobry,
Czytam kolejny wątek na forum dotyczący ekonomika i nie dowierzam...
Z chęcią obejmę zaszczytne stanowisko dyrektora w Zespole Szkół Ekonomicznych. Posiadam 20 letnie doświadczenie, ukończone studia pedagogiczne, studia menedżerskie, ponadto jestem wykładowcą na wyższej uczelni, na kierunku ekonomia. Pochodzę z Włocławka. Zachęcam do głosowania na moją skromną kandydaturę :-)

2 2
ID:79527

gość-97353

@~gość-64499:
GDYBY DYREKCJA EKONOMIKA GODNIE TRAKTOWAŁA PRACOWNIKÓW I DBAŁA O WARUNKI PRACY, NIKT ZŁEGO SŁOWA BY NA TYM FORUM NIE NAPISAŁ.
TYLE W TYM TEMACIE.

7 1
ID:79530

gość-97353

@~gość-26358: no to jeszcze musisz miec poparcie organu prowadzacego i mozesz startowac w konkursie;)

1 0
ID:79531

gość-97353

@~gość-26358: aha jeszcze jedno, zapomnialas podac nazwisko i nie wiemy na kogo oddac glos

1 1
ID:79532

gość-47386

Ojej w koncu ktos poruszyl temat Ekonomika ... zarzadzanie w tej szkole ponizej wszelkich mozliwosci, sekretariat tez pozostawia wiele.do zyczenia tj. Ciagle.niezadowolone.miny ze.ktos przychodzi, nawet nikt na.Ciebie nie spojrzy, zenada. Mysle, ze zmiana totalna wladzy w szkole zmieni wszystko na.lepsze

5 0
ID:79533

gość-41552

@~gość-97976: @~gość-97976: @~gość-65173:
Cz y uczeń potrafi w taki sposób pisać? Więc kto to pisał? Może dyrekcja się broni.

3 1
ID:79534

Ważniak

Wystarczy to wszystko smerfnie wysmerfować. Papa Smerf wiedziałby co robić!

4 0
ID:79535

gość-51592

@~gość-26358: moje poparcie już masz, jeszcze potrzebujesz poparcia kuratorium, urzędu miasta, rady pedagogicznej, rady rodziców i związków zawodowych ze szkoły.
Dasz radę to załatwić ?
Świetnie, czekamy na Ciebie:))

1 0
ID:79536

gość-41552

@~gość-26358: Czemu nie? Gorzej to już nie moze być!!!

1 1
ID:79537

gość-44734

Czytam te wszystkie komentarze i cieszę się, ze ktoś w końcu miał odwagę napisać to co myśli każdy były i obecny pracownik tej szkoły. Do tej pory każdy bał się przyznać jak był i jest traktowany. Sprawowanie władzy przez zastraszanie, szantaż, ucisk, wymuszanie, faworyzowanie jednych i mieszanie z błotem innych, czy tak ta szkoła powinna być zarządzana????????? Z całego serca życzę żeby zmiany nastąpiły szybko, w przeciwnym razie szkoła upadnie i nic z tej 100 letniej tradycji nie zostanie. Panie prezydencie, niech Pan zacznie słuchać ludzi!!!!!!!!!!!

4 1
ID:79539

gość-78328

Kazdy potencjal musi trafic na.podatny grunt

1 0
ID:79540

gość-51592

@~gość-64499: a od kiedy to rodzice wiedzą, ze rada pedagogiczna jest skłócona przez jak to pani napisała "własną głupotę, pychę i zbyt wysokie mniemanie niektórych Pań Nauczycielek"
zanim pani zredaguje posta to proszę się zastanowić, czy jest on wiarygodny, bo już niektórzy na tym forum odkryli, ze nie jest pani rodzicem

3 0
ID:79541

gość-68050

Skoro jest tak fatalnie to czemu nikt inny ze szkoły nie startował jako kontrkandydat?

1 2
ID:79542

gość-46050

@~gość-68050: widac, ze slabo znasz sie na psychologii, wiesz co to jest syndrom sztokholmski, poczytaj sobie, to moze zrozumiesz, czemu nikt nie miał odwagi

2 2
ID:79543

gość-98173

Gdyby tutaj ten syndrom sztokholmski był to nie było by wątku o tym jak bardzo Wam źle. W tym syndromie ofiara rozumie oprawcę. Pedagożki wielkie za dychę i peta. Uczniowie i rodzice wiedzą więcej niż Wam się wydaje bo przy uczniach mówicie o sobie źle. Dlatego nie macie autorytetu u młodzieży. I nie będziecie mieli skoro robicie propagandę na forach społecznościowych. Gdyby naprawdę było aż tak źle to już dawno pozew lezałby w sądzie pracy. Istnie pisowskie postępowanie. Drogie Panie, pamiętajcie że w sieci nikt nie jest anonimowy, a to co robicie to typowe pomówienia. Na to są paragrafy. Karany nauczyciel?? Marnie to widzę.
Jako matka dwóch absolwentek szkoły mam nadzieję, że ktoś zrobi z Wami porządek. Bo o ile z dyrekcją problemów nigdy nie miałam, tak z jedną z Pan "pedagog" owszem.

4 2
ID:79544

unknow

Dyrektor szkoły bez kalifikacji – jak do tego doszło!!!, poprzednie konkursy ustawione i pewnie ludzi za to odpowiedzialnych już nie ma, nie ma też wobec kogo wyciągnąć konsekwencji!!! Obecny prezydent naraża się niektórym, bo to właśnie on przerwał ten kiepski spektakl. Obecna dyrekcja to ludzie bez kwalifikacji i umiejętności zarządzania. Pracownicy, w tym również nauczyciele (jak się czyta na forach) nie są zmotywowani do pracy, atmosfera jest fatalna, płace śmieszne. Nic dziwnego, że najlepsi odchodzą, kto chciałby realizować się w takim miejscu.

3 1
ID:79545

gość-18739

Kierowanie zespołem ludzi to duża odpowiedzialność, trzeba ich szanować ,doceniać odpowiednio motywować . Co się dzieje w ekonomiku ? Upokarza się ludzi nie szanuje się żadnego pracownika , stosuje się zastraszanie, szykanowanie . Dyrekcja lekceważąco podchodzi do nauczycieli , kamery na każdym kroku . Niestety poziom zarządzania szkołą jest bardzo niski tak jak kompetencje dyrekcji . Jeżeli czegoś wymagamy od swoich pracowników dajmy przykład od siebie a nie : nie prowadzimy lekcji i w godzinach pracy gramy sobie w tenisa stołowego z w budowalnce ( P .Dyrektor Ekonomika )

2 1
ID:79546

unknow

Władza miasta nie boi się zmian i właśnie sytuacja w EKONOMIKU to pokazuje.

0 0
ID:79547

unknow

Żeby placówka mogła się rozwiać musi mieć Menadżera, który sam dba o swój rozwój i podnosi kwalifikacje, w ten sposób zdobywa się wiedzę i kontakty potrzebne do tego by rozwijać szkołę. Młodzież z Włocławka i okolic zasługuje na to żeby dostać dobre wykształcenie i praktykę. TO POWINIEN BYĆ WASZ WSPÓLNY CEL PEDAGODZY!!!

2 0
ID:79548

gość-18739

Proszę osoby , które pracowały i pracują w tej szkole o uczciwe komentarze . nie dajmy się dalej zastraszać . Chyba że dyrektor Zse jest tak wielkim autorytetem i wszyscy chcą , aby dalej zarządzał szkołą

5 0
ID:79549

unknow

Najbardziej oblegane kierunki na najlepszych uczelniach w kraju to: audyt finansowy, finanse i rachunkowość. Warto zgłębić wiedzę i dać młodzieży możliwości rozwoju.

2 0
ID:79550

gość-79180

We Włocławku to jedyna szkoła z taką ofertą tyle, że kiepsko zarządzana.

2 0
ID:79551

gość-18739

Czego chcą nauczyciele Ekonomika ? Uczciwego , sprawiedliwiego kompetentego zarzadzania szkołą , traktowania każdego pracownika z szacunkiem ,, nie wprowadzania zarządzania przrez konfilkt , nie wzywania nas do gabinetu dyrektora i stosowania zastraszania mobingiu , wymuszania i proponowania bzdurnych obietnic , nie zatrudniania w ciagu roku szkolnego ponad 20 osób i obiecywania im mega przyszłości w ZSE Nasza szkoła to My : wspaniali uczniowie , kadra , która się
chce rozwijać , pracownicy administracji i obsługi , którzy są tłamszeni i nasza :" Wspaniąła dyrekcja ", która depcze nas ii zabija inwencję krok po kroku. Czas na zmiany

3 1
ID:79552

gość-77458

@~gość-98173: jako rodzic nie powinna sie pani wypowiadac o relacjach miedzyludzkich w zakladzie pracy, w ktorym pani nie pracuje. Po prostu pani to nie dotyczy i prosze nie wypowiadac sie na tematy o ktorych nie ma pani zielonego pojecia. Zycze, zeby pani corki nigdy nie musialy tego doswiadczyc w zyciu zawodowym.

2 1
ID:79553

gość-24311

@~gość-98173: Od tego jest FORUM by każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie bez konsekwencji wypowiedzenia umowy o pracę, jak to było w przypadku prób rozmów z dyrekcją. Karane to jest podszywanie się pod czyjś wizerunek...

2 0
ID:79554

Lao Tse

@~gość-98173:
Czy znowu ktoś sie podszywa pod rodzica ?
Przecież, gdyby tak dobrze mieli nauczyciele w ekonomiku, to nie włączyliby sie w tą dyskusję, to chyba jasne. Nikt przeciez nie chcialby zmienic dobrego szefa. Zgadza sie ?

3 1
ID:79555

gość-55744

Niestety prawda boli. I naprawdę nie będzie mnie nikt począł co mi wolno a co nie. Moim obowiązkiem jest reagować na hejt jeśli znam prawdę

1 1
ID:79556

Nooo

@~gość-55744:
Przykro mi to stwierdzic szanowny rodzicu, ale nie znasz prawdy, znałbys ją, gdybys doświadczył zastraszania w pracy.
Mnie osobiscie nic nie boli, a na pewno nie prawda, bo ją znam.

0 0
ID:79557

gość-71640

@~gość-98173: Pani dyrektor przesadziła chyba troszkę. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. "Drogie Panie, pamiętajcie że w sieci nikt nie jest anonimowy, a to co robicie to typowe pomówienia. Na to są paragrafy. Karany nauczyciel?? Marnie to widzę." Dowód na zastraszanie jak znalazł.

0 2
ID:79558

gość-71640

@~unknow: Prezydent jest jedyną osobą, która rozwiąże ten problem. Wszyscy na to czekają. Są nerwy.

1 0
ID:79559

Prawda

@~gość-55744:
niestety nie zna pani tej prawdy, moze dobrze, bo nie chcialaby pani tej prawdy doswiadczyc
Ofiary mają zawsze pod górke, a kat zawsze znajdzie swojego obroncę - to jest prawda stara jak świat

2 0
ID:79560

gość-72167

Dyrektorem się bywa, człowiekiem się jest. W postawie dyr. zabrakło jednego i drugiego. Czas na zmianę!

1 1
ID:79561

gość-55744

@~gość-71640: no dyrektorem to jeszcze nie byłam, w dodatku szkolnym... Jesteście lepsze niż Macierewicz i spółka.

1 1
ID:79562

gość-71640

@~go@~gość-71640:
Nie popełnia się przestępstwa z Art. 212 KK, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy!

Od powyższej zasady przewiduje się dwa wyjątki – nie popełni przestępstwa osoba, która publicznie podniesie prawdziwy zarzut:

- dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
- służący obronie społecznie uzasadnionego interesu

1 0
ID:79563

gość-46669

Panie Prezydencie, prosimy o mądrą, odpowiedzialną a przede wszystkim osobę dla której Ekonomik ma znaczenie, która chce dobra dla uczniów i nauczycieli jako całości, która ma plan na szkołę i jej rozwój.

2 0
ID:79564

gość-71640

@~gość-55744: Polityka polityką, a empatia i wrażliwość na ludzi to drugie. W sumie najgorsi są Ci, co zmieniają poglądy jak rękawiczki tylko po ty, by dobrać się do władzy. Ciekawe jakie poglądy ma dyrekcja w tej szkole jeżeli była przy władzy przez 15 lat.
Raz tu, raz tam. Dziwne. Tak naprawdę liczy się człowiek. Z każdym można się dogadać jeżeli ma się dobre chęci i ogólnie jest się dobrym człowiekiem. Jak widać dyrekcji tego zabrakło, a teraz chwalić się będzie jaka to jest POwska lub Pisowska - do koloru do wyboru w zależności od opcji rządzącej. TO JEST SZKOŁA I JEJ DOBRO NAJWAŻNIEJSZE. Moja podpowiedź, niech rządzi lepszy. Nie chodzi tylko o kompetencje, ale i życiową mądrość, która pozwoli scalić to, co uległo rozpadowi w wyniku ewidentnie złego zarządzania. Widać, że sytuacja jest dramatyczna.

4 0
ID:79565

gość-43865

Czekamy na mądrą i wyważoną decyzję Pana Prezydenta dotyczącą powołania dyrektora ZSE.Nie zgadzamy się na obecną dyrekcję. Chcemy zmiany , świeżego powiewu , który da szansę na dalszy rozwój . Czy szkoła ze 100-letnią tradycją nie zasługuje na profesjonalne zarządzanie ? Bez mobingu , zastraszania , niesprawiedlwego traktowania,lekceważenia , podważania kompetencji i kwalifikacji ( chyba dziwne ), skłócania Rady. Czy mamy przychodzić do pracy stłamszeni , wypaleni zawodowo ,myślący tylko w jaki spsób Pan dyrektor i Pani wice dyrektor chcą nas upokorzyć. ? Najważniejsza dla nas jest nasza praca , nasi uczniowie , budowanie pozytywnego wizerunku szkoły .Prosimy o danie nam szansy. Chcemy pracować z godnością. .

2 1
ID:79566

gość-80163

@~gość-46669: Musi być bierny mierny ale wierny ... no i pra jazdy kat ,,B''.

1 1
ID:79567

gość-71640

@~gość-80163: Cynik.

0 1
ID:79568

gość-73770

Już tak wszyscy nie czekajcie bo wszystko jest już wyjaśnione na stronie UM.
Ilość hejtu który tu się wylał z ust nauczycieli jest przerażająca. Dajecie świetny przykład dla uczniów.
Jak ktoś jest kozak to niech nie pisze tutaj anonimowo. Bo zaraz się okaże że te wszystkie negatywne wpisy robiły dwie osoby.
Pozdrawiam i polecam wziąć udział w kolejnym konkursie wszystkim niezadowolnym.

4 3
ID:79569

gość-71640

Nie musimy się kochać, ale szanujmy się, bądźmy dla siebie mili, uprzejmi. To fundament wszystkiego do czego dążymy.

0 1
ID:79570

gość-71640

Czy organ prowadzący wydał zezwolenie na zainstalowanie kamer w szkole? Czy nauczyciele zostali we właściwy sposób poinformowani?

0 0
ID:79571

gość-95823

@~gość-73770: czytam te wpisy od wczoraj i mam przemyślenie, że nikt tutaj piszący nie wypowiadałby sie gdyby bylo dobrze w tej szkole, tam musi sie cos zlego dziać od wielu lat, powinna byc kontrola jakiś instytucji, ale nie sprawdzanie papierów tylko atmosfery pracy i relacji międzyludzkich

1 1
ID:79572

gość-49049

@~gość-98173: Szanowna Pani Rodzicu dwóch córek: problem z syndromem sztokholmskim w pracy jest taki, że jeśli faktycznie osoba zaczyna go przeżywać, to nie tylko nie widzi wyjścia z sytuacji, ale również usprawiedliwia tę sytuację. Efektem jest brak działania i tkwienie w niekorzystnej sytuacji przez lata. To oczywiście nie tylko rujnuje nasze zdrowie, ale również karierę.
Proponuję, żeby lepiej zgłębiła Pani to zagadnienie, bo Pani ignorancja w tym temacie krzywdzi wszystkich, którzy tego doświadczają w pracy.

5 0
ID:79573

gość-49049

Syndrom sztokholmski w pracy w relacji pracownik – szef przebiega w 4 etapach:
niedowierzanie (dziwimy się, że szef nas wykorzystuje czy gnębi),
dostrzeżenie zagrożenia (zauważamy, że coś jest nie tak),
depresja (czujemy się okropnie w zaistniałej sytuacji),
akceptacja (aby poradzić sobie z napięciem, przystosowujemy się do tego, co się dzieje wierząc, że to dla naszego dobra, a szef jest dobrą osobą – po prostu jest zmuszony postępować tak, jak postępuje).

W ten sposób pracownik wpada w błędne koło mobbingu w pracy, z którego trudno jest mu się uwolnić. W zasadzie z czasem nie szuka już pomocy ani nie próbuje odejść – uzależnia się od szefa i usprawiedliwia jego zachowania. Nie widzi wyjścia z trudnej sytuacji. Poddaje się, niszcząc sukcesywnie nie tylko swoją karierę, ale i zdrowie.

3 1
ID:79574

gość-86714

@~gość-73770: Do wglądu nieujawniona ankieta na temat mobbingu w szkole.

2 0
ID:79575

gość-93464

@~gość-98173: słuchaj mądralo, która nie masz bladego pojęcia o syndromie sztokholmskim: jestem przykładem pracownika Ekonomika u którego stwierdzono ten syndrom nabyty w wyniku długotrwałego stresu w pracy. Dzięki terapii psychologicznej, która trwała 2 lata, dzisiaj jakoś funkcjonuję.
Chcesz jeszcze się powymądrzać na ten temat, czy mam ci pokazać dokumentacje medyczną ???

1 0
ID:79576

gość-85709

Taka ankieta była przeprowadzona 2-3 lata temu na Radzie Pedagoicznej . Nikt do dnia dzisiejszego nie zna jej wyników .

1 0
ID:79577

gość-85709

Taka ankieta była przeprowadzona oficjalnie na radzie pedagogicznej 2-3 lata temu . Do dnia dzisiejszego nikt nie zna jej wyników . My naucyciele ZSE wiemy co pisaliśmy .Niezły folwark zwierzęcy ktoś zrobił sobie z naszej szkoły....

1 1
ID:79579

gość-85709

Czyżby cenzura ? napisane było także : My nauczyciele wiemy co napisaliśmy w tej ankiecie dotyczącej mobbingu . Niezły folwark zwierzęcy ktoś zrobił sobie z nasze szkoły ... Proszę o uczciwe zamieszcanie komentarzy w pełnym brzmieniu

3 0
ID:79580

gość-85709

Czyżby cenzura ? Napisane było takżę :My nauczyciele ZSE wiemy co napisaliśmy w tej ankiecie dotyczącej mobbingu . niezły folwark zwierzęcy ktoś sobie zrobił z naszej szkoły ...Proszę o uczciwe zamieszczanie komentarzy w pełnym brzmieniu. Mam foto z tego wpisu

0 0
ID:79581

gość-85709

Polecam : komfortową praca jako nauczyciel w ZSE. Wymagania pracodawcy : brak motywacji do dalszego rozwoju ( po co zawyżać poziom ) , bycie nikim , sory bycie : szarakiem ( nie pokazuj co potrafisz ) , dobrze prezentuj się w telewizji ( kamery na koryrtarzach , w klasach . Wielki Brat patrzy ) , studia podyplomowe ? super : Będziesz uczyć kilku przedmotów więcej . Uczniowie Cię cenią ? Nie dostaniesz wychowawstwa i tak możemy pisaś , pisać , pisać..... Nie mogę zrozumieć Pana dyrektora . którego
nie chce nikt w naszej szkole ( poza nim samym i wiadomo , tych którzy mają przewileje od wielu lat .. Ważne wiedzieć , kiedy ze sceny zejść niepokonanym .

1 1
ID:79583

gość-95923

A ja wierze w Pana Prezydenta

1 0
ID:79584

gość-65591

@~gość-95923: to przestań wierzyć w cuda. Ja w niego przestałem wierzyć po roku rządzenia. Ten facet kompletnie nie nadaje się do rządzenia. Kompletnie. Jeszcze chwila i w rozwoju nas Solec przerośnie...
Ale ważne, że mamy ławeczki, murale i kino na przystani. Inwestycje atrakcje i rozrywki na poziomie pięciotysięcznej wioski.

3 1
ID:79585

gość-65141

@~gość-85709: a ja polecam Pani pracę w sektorze prywatnym.

Szefowie witają każdego dnia swoich pracowników brawami.
Dają urlopy w dowolnym momencie. Jak cos się nie uda pracownikowi to glaszcza go po plecach i mówią że i tak w niego wierzą. Dodatkowo szef zawsze słucha swoich pracowników i przeprasza ich za to że zrobił coś źle.
Oczywiście hojnie premiowani są pracownicy wyróżniający sie.

Tak wygląda prawdziwy świat okiem nauczyciela...

2 0
ID:79586

gość-18494

Przepraszam, ale dla mnie zachowanie nauczycieli, którzy pozwalają dyrektorowi latami się poniżać to tchórzostwo. To łatwe usprawiedliwienie, że "byliśmy manipulowani i zastraszani" dla utrzymania stanowiska pracy nauczyciela. A może trzeba było podjąć walkę z dyrektorem o szacunek i zaryzykować utratę pracy i walczyć w sądzie o swoje prawa jakby co?
Doskonale wiecie, że młodzież trzeba zachęcić, żeby przyszła do właśnie tej a nie innej szkoły, więc zachętą jest np. niezbyt wysoki próg wymagań, który na nauczycielach wymuszają niektórzy dyrektorzy. Jeśli młodzież nie przyjdzie, to trzeba redukować nauczycieli. Tego nie chce ani dyrektor, ani organ prowadzący i sami nauczyciele bo jest to problematyczne.
Jaki wy wzór dajecie innym - uczniom, rodzicom, swoim dzieciom i rodzinom? Albo się walczy o swoją godność albo zmienia pracę.

1 4
ID:79587

gość-18494

gggggggggggg

0 0
ID:79588

gość-14381

Moim zdaniem Włocławek pięknieje jest mnóstwo jeszcze do zrobienia, w tym priorytet dworzec, ale jest coraz lepiej. Nie można tylko krytykować ! Bo zmiany są

0 0
ID:79589

gość-86799

@~gość-651
Znam przykład. Własnie były nauczyciel przeniósł się i miał porównanie. Zaskoczę, na korzyść sektora prywatnego!!!!
W pierwszym dniu pracy szef zrobił kawę. Zaskoczona?

1 0
ID:79590

gość-86799

@~gość-65141:
Tak powinien wyglądać świat okiem nie tylko nauczyciela . Jeśli to negujesz, to Twoje kompetencje interpersonalne są w nie w najlepszym stanie. Relacje pomiędzy ludźmi to podstawa dobrej współpracy. To przynosi efekty. Warto więc się zastanowić nad tym i dać dobry przykład, a nie obgadywać sektor prywatny. Czyżby to szefostwo szkoły?

1 2
ID:79591

gość-86799

@~gość-18494: Masz rację. Może późno, ale lepiej późno niż wcale.

0 0
ID:79592

gość-86799

@~gość-68050: Dziękujemy za podpowiedź. Pomyślimy.

1 0
ID:79593

gość-86799

@~gość-93464: takich osób jest więcej

1 0
ID:79594

gość-80207

Aż trudno uwierzyć w to,co dzieje się w Ekonomiku.Jestem absolwentką tej szkoły i zupełnie nie miałam pojęcia o tak trudnej atmosferze w tej placówce.Współczuje nauczycielom! Ja nie wytrzymałabym pracy w takich warunkach.Potrzeba mediatora aby sytuacja uległa poprawie.Może to pomoże???

2 1
ID:79595

gość-13910

Ta opiina jest zupełnym ignoranctwem obrażaniem nas nauczycieli pracujacych w ZSe . zapraszam do pracy choćby na rok , a potem wypowiadania się na temat tego , co powinniśmuy a czego nie powinniśmy robić . poza tym niektórzy lubią oceniać innych nie znając całej istoty rzeczy . Chyba pan /pani nie wie czym jest mobbing . Super wypowiedż : albo sie dba o godność albo zmienia pracę , na nasze warunki świetna podpowiedż. Właśnie jesteśmy przykładem dla naszych bliskicgh i innych nauczycieli , że można walczyć i zmienić dyrektora , który od 15 lat kieruje szkołą w sposób urągający wszelkim wymogom i zasadom.

2 1
ID:79596

Lolu

Ja bym chciała tylko wiedzieć ilu tych nauczycieli jest. Bo coś mam wrażenie, że odpaliły się w sieci dwie osoby, w dodatku chyba niedouczone z zakresu i psychologii. Radzę wziąć się za pracę od przyszłego semestru a nie ściemniać jak do tej pory... Żal mi Was, jeśli myślicie w ten sposób to nie wyobrażam sobie, by ktoś taki uczył moje dzieci.

3 4
ID:79597

gość-79795

Czy moze ktoś wyjaśnić w jaki sposób obsadzono stanowisko dyrektora w tej szkole ? Bo z tego co tu piszą nauczyciele to wywnioskowałam że to jest partyjny przydział a nie konkurs , tak jak w innych podległych UM placówkach .Dyrektorzy są ,,nadawani '' jak za PRL-u , podobno ostanio kierownicy rownież .

2 1
ID:79598

gość-31312

@~Lolu: nawet, gdyby tylko dwie osoby miały byc w pracy mobbingowane, to i tak jest to o dwie osoby za dużo....

4 1
ID:79599

gość-48041

My chcemy normalnych warunków pracy! Aż tyle? Proszę zobaczyć jak my pracujemy jak w XX wieku szkoda, że nie jak XXI. Tu można długo pisać uczniowie sami widzą. Dość chodzenia jak dyrekcja chce a chcemy być bliżej uczniów i dobrze ich przygotowywać a nie zamartwiać się jak było do tej pory, dlatego zmiana jest u nas potrzebna

5 1
ID:79601

gość-72413

@~gość-18494: Uwazam , ze dalsza dyskusja na temat dyrekcji ( całej dyrekcji ) nie ma dalszego sensu . Wszyscy wiedzą , ze w szkole jest mobbing , fatalne zarządzanie szkołą , buta dyrekcji , nie szanowanie innych , kiepskie wykszałcenie szefa i jego wice , brak honoru kadry zarządzającej i trzymanie się stanowiska za wszelką cenę. Nie chcą was uczniowie , nauczyciele administracja . Wstyd że reprezentujecie Zse. Zastanówcie się : pieniądze to nie wszystko. Trzeba jeszcze z godnością spojrzeć na siebie w lustro a tego nie potraficicie . TZyczę wszystkim nauczycielom , podkreślam wszystkim pozytywnej zmiany .

2 1
ID:79602

gość-31733

Chcę tak szczerze napisać. Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Jak córka opowiada jaki jest bałagan, brak współpracy z dyrekcją, buta i arogancja dyrektor to mam ochotę przenieść ja do innej szkoły.

2 1
ID:79603

gość-14937

Faktycznie bez sensu dyskusja na temat władzy ZSE;) jeśli ona jest już właściwie reliktem;) Raz na wozie raz pod wozem ... teraz już chyba wiadomo na co czas ... szkoła się podniesie i zacznie funkcjonować jak dawno powinna ;) już nie mogę się doczekać;) [jak pewnie wielu uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli]

2 1
ID:79604

gość-14937

P.s. Chcielibyście Państwo, żeby forumowiczami były tylko dwie osoby;) ... Nas jest wielu ... i przeciwstawiamy się [w imieniu także Naszej młodzieży] temu co do tej pory się wyprawiało, braku porozumienia, chaosu, niemiłej atmosfery i wszechobecnego mobbingu ... MÓWIMY NIE

3 2
ID:79605

gość-96376

@~gość-79795: Partyjny?? W szkole??? Mam nadzieję, że wygra lepszy, który zazegna komflikt.

2 0
ID:79610

gość-11244

@~gość-13910: Uważasz, że to jedyna szkoła we Włocławku? Jestem przekonany, że nie.
Walczycie z dyrektorem od 15 lat? Bardzo słabo. A ile kontroli z kuratorium i Inspekcji Pracy mieliście? A związki zawodowe przecież macie i co? Co to za bzdura, że Wy dajecie dobry przykład? Komu? Jaki? oczekiwanie aż coś się zmieni? Chyba tylko Wy wierzycie, że zwalczacie dyrektora nic nie robiąc i czekając tylko do kolejnych wyborów na tym stanowisku...
Akurat bardzo dobrze wiem co to jest mobbing, bo skosztowałem tego bardzo dawno temu w dużej firmie i wiem też czym jest prawdziwy spór z dyrektorem.
Jak się czyta Wasze wypowiedzi o 15 letnich oczekiwaniach w pięcioletnich cyklach wyborów to ręce opadają.

3 0
ID:79612

gość-11244

@~gość-14937: A jak się przeciwstawiacie?
A Wasze związki zawodowe jakie opinie wystawiły obecnemu dyrektorowi?

3 0
ID:79613

gość-12500

Ludzie tylko narzekać potrafią, a nie brać się za konkretne działanie

3 0
ID:79615

gość-12068

@~gość-11244: Tak to wygląda tylko z zewnatrz. Uważam, że trzba znac wiecej szczegółów,zeby zajmować stanowisko. Specyfika pracy jest inna i miejsce szczcególne. Dla dobra dzieci należy nie jedno znieść.Nikt nie powiedział, że walka trawa 15 lat. Każdemu nalezy dać szansę. Tylko, ze tych szans było stanowczo za dużo.

3 1
ID:79616

gość-12068

@~gość-12500: Czyli jakie?

3 0
ID:79617

gość-12068

Wiem , ze ból był ogromny, ale proszę o spokój.

3 0
ID:79618

gość-12500

Nie będę nikogo instruował.
Zasłanianie się dobrem uczniów to tanie tłumaczenie i zamiennik dla utrzymania stanowiska pracy.
Poniżanie przez dyrektora dla dobra dzieci... No dobre sobie.
Wciskaj takie bajki gdzieś indziej.
To potwierdza jedynie, że nie robiliście nic poza szeptaniem za plecami dyra jaki on niedobry.
Brawo!

Odpowiedz sobie najpierw na pytania powyżej i przestań opowiadać o specyfice pracy, bo obrażasz moją i innych inteligencję.
Szansa, szansa, szansa...
na sukcessssss

4 2
ID:79619

gość-26358

Drodzy czytelnicy,
Szczególnie Pan/Pani pod pseudonimem "gość-41552" nie wydaje mi się, aby było gorzej, może być tylko lepiej. Moje nazwisko nic Wam nie powie (mam tu na myśli środowisko nauczycieli), ważne są chęci i determinacja do polepszenia sytuacji i bytu człowieka. Jak tylko będzie ogłoszenie z chęcią złoże aplikację. Pozdrawiam Rafał K.

3 0
ID:79620

gość-43918

@~gość-12500: Łatwo dajesz się prowokować. Tkwij w swojej racji za wszelką cenę. Nie proponujesz mądrej, rozważnej wymiany zdań, za to wymuszasz przyjęcie Twojej racji. W dodatku emanujesz cynizmem. Nie mój poziom.

3 0
ID:79627

gość-96991

Czy naprawdę stanowisko dyrektora musi być nadane dożywotnio ???...kiedyś mówiło się o takich ludziach "z zawodu dyrektor"....

5 1
ID:79628

gość-68665

Szanowny Panie gość-26358 czuję przekonanie, że gdybyś został dyr tej szkoły uczniowie nie musieliby szukać źródeł finansowania olimpiad na własną rękę... Obecna dyr niestety szybciej stworzy szereg przeszkód...

6 0
ID:79630

gość-26358

Szanowny gość-68665, dziękuję za miłe słowa. Mam wielu znajomych wśród lokalnych przedsiębiorców i nie tylko. Jestem osobą, która łatwo się nie poddaje w dążeniu do celu, osobiście angażuje się w rozwiązywanie problemów indywidualnych jak i grupowych, zawsze szukam rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Dla mnie liczy się jednostka, mam tu na myśli uczniów, ich rodziców, nauczycieli, panie i panów, którzy pracują w szkole i chcą robić coś dobrego dla siebie i innych. Nie ma rzeczy nie możliwych, najważniejsze są chęci... Jeżeli one są to później pojawia się kolejny etap, wspólne działanie... Pozdrawiam miłego dnia i więcej optymizmu oraz wiary... Rafał K.

1 0
ID:79633

gość-54798

Koleżanki i koledzy z ZSE . Nie wiemy co nas czeka 1 września . Pamietajmy , ze jestesmy razem , ze potrafiliśmy powiedzieć Nie kiepskiej i upokarzajacej Nas Dyrekcji . Nia dajmy się zmanipulować , poddawać miernym komentarzom , które bagatalizują to , co złego dzieje się w Naszej szkole. Będziemy razem i nie poddamy się . Kto jests łaby ? Ten , którego nikt nie chce , wyrzucają go jednymi drzwiami , wchodzi drugimi . Liczy się tylko bycie dyrektorem . Dlaczego ? Potrafię tylko być nim , to jest moja misja i cel w życiu . Bądżmy dobrej myśli i w spokoju czekajmy na rozważną i dobrą dla całej szkoły decyzji PPrezydenta Miasta > pozdrawiam , nie poddawajmy się

4 1
ID:79636

gość-54798

Koleżanki i koledzy z ZSE. Nie wiemy co Nas czeka 1 września. Pamietajmy , że potrafiliśmy powiedzieć NIE kiepskiej i upokarzającej nas Całej Dyrekji ZSE. Nie dajmy się zmanipulować , poddawać miernym komentarzom , które bagatalizują to, co złego dzieje się w naszej szkole .Jesteśmy i będziemy RAZEM , przeszliśmy wiele i nie możemy się poddać. Kto w tej chwili jest słaby i bez ambicji ? Odpwiedż jest oczywista : Ten , którego nikt nie chce . Wyrzucają go jednymi drzwiami wchodzi następnymi .. Liczy się tylko bycie dyrektorem . Dlaczego ? potrafię tylko to , to jest moja misja , mój cel życiowy. Bądżmy dobrej myśli pozytywnie nastawieni , czekajmy w spokoju na rozważną i dobrą decyzję Pana Prezydenta.

4 2
ID:79638

gość-79186

@~gość-43918: Jest dokładnie odwrotnie.
Nikt nawet nie spróbował odnieść się merytorycznie do moich opinii i pytań.
Chyba jesteście dla dyrektora "opozycją widmo".

2 2
ID:79640

gość-30847

Jestesmy zmeczeni, może dlatego, ale czujemy wszyscy to samo. Chcemy radykalnej zmiany, a nie tylko kosmetycznej. Czekamy na nowe tchnienie, nowego Ducha tej szkoły. Nas los w rękach Pana Prezydenta.

4 1
ID:79641

gość-41492

Zakrawa to na żart , że do dnia dzisiejszego nie wiemy , kto będzie dyrektorem szkoły . Lubimy niespdzianki ale nie
takie . Brak SZACUNKU wobec NAS , CAŁEJ KADRY ....Gdzie jest osoba decydująca ?

1 1
ID:79655

gość-41492

Mam pytanie. . Dlaczego za osobą , która jest dla nas nikim stoją kolelne władzę ? To jest niewiarygodne .

2 1
ID:79656

LALA20


'' Czekając na Godota '' - godota i godota,i nie możeta przestać ?

P.S.
Sorry, z całym szacunkiem, dla polemiki tego tematu.

0 0
ID:79661

gość-29266

@~LALA20: czekaj cierpliwie ...każda historia zaczyna sie od pojedynczego człowieka...liczę na to, że wiesz kto wypowiedział te słowa:)

4 0
ID:79664

gość-35467

Pracownicy , nauczyciele ZSE , zbliża się 1 września ( nasze władze są doskonałe , nie znasz szefa ? wkrótce go poznasz ) , idziemy do pracy z podniesioną głową , ,mimo kłód rzucanych nam przed nogi . My się nie wstydzimy przyjść do pracy . Ale DYREKCJA - wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd , nie ma co więcej pisać

3 1
ID:79671

gość-35467

Sezon na kabarety w okresie wakacyjnym jest zrozumiały , ale robić sobie kabaret ze szkoły ze 100 letnią tradycją i nauczycielami oraz pracownikami , którzy po prostu chcą pracować i mieć szanującą NAS dyrekcję , to jest Zenada . .Panie Prezydencie Chyba Pan przesadza.

4 1
ID:79672

LALA20

@~gość-29266:

Wiem.

1 0
ID:79673

gość-88190

Czytając to forum mam wrażenie, że ktos w niektórych komentarzach podszywa się za nauczycieli ZSE robiąc im zły pijar. Coś mi tu nie pasuje. Uważajcie drodzy nauczyciele.

4 0
ID:79674

gość-38238

Ciekaw jestem kto przygotuje 100-lecie. Marnie to widzę. Nie w takiej obsadzie.

2 0
ID:79675

gość-84860

Przecież na stronie UM Włocławek już znajduje się informacja,kto od 1 września będzie dyrektorem tej szkoly.

3 4
ID:79680

gość-71044

@~gość-84860: pełniącym obowiązki dyrektora:))...a to jest znacząca różnica....

4 2
ID:79681

gość-16008

@~Lolu: lepiej milczeć i wydać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości
Zastanów się, zanim coś napiszesz następnym razem.

2 0
ID:79684

gość-93181

Mam nadzieję, że po zmianie dyrektora nie będzie trzeba już płacić za ksero sprawdzianów lub też poddawać się mobbingowi ze strony niektórych osób z kadry nauczycieli. :)

2 3
ID:79688

gość-84713

@~gość-84860: ...i dramat będzie trwał nadal...żal serce ściska...

2 1
ID:79689

gość-70021

@~gość-93181: albo na odwrót, nadal tak będzie

0 0
ID:79690

gość-72985

@~gość-93181: to żadna zmiana tylko zamiana, poza tym i tak cały czas rządziła zastępca

2 0
ID:79699

gość-48930

@~gość-72985: dobre
ciekawe w jaki sposób rządziła zastępca? co miała do powiedzenia?

0 0
ID:79702

gość-81635

dużo

0 0
ID:79706

gość-11996

@~gość-81635: jeśli dużo, to zastanawiam się, dlaczego gabinet dyrektora nadal zajmuje ten, który nim nie jest ??? W ten sposób można wprowadzić w błąd rodziców, uczniów, pracowników szkoły itp.

1 0
ID:79707

gość-50264

właśnie widać jak dużo he do dzisiaj zamiast decyzje podejmować nowa p.o. "rządzi" stary boss;) ciekawe jak długo na to będzie pozwalać;(. Szkoda, bo mieliśmy nadzieję na "lepszą" zmianę,

2 1
ID:79709

gość-50264

no i znów zatrudniono, w roku konkursowym, ponad 20 nowych twarzy, większość nie wie co robić, jak robić ... nowicjusze a tu matura i egzaminy zawodowe. A fachowców odrzucono przy wstępnej weryfikacji ... ciekawe dlaczego? hmm mnie nasuwa się tylko jedno ...

3 0
ID:79710

gość-51575

@~gość-97976: Co innego byc uczniem a co innego nauczycielem i pracować w tej szkole. Ja tez byłam uczennicą tej szkoły i mam dobre wspomnienia i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jednak nie wiesz jaka atmosfera panuje między nauczycielami i dyrekcją, jak wygląda tam praca, więc nie porównuj tych dwóch rzeczy.

0 0
ID:79711

gość-29485

atmosfera znów mocno sfermentowana;(

1 0
ID:79712

gość-28835

Jako nowozatrudniony nauczyciel w tej szkole zastanawiam się dlaczego (a dzisiaj mamy 5 września), ciągle nie mam pensji na koncie, pytałem innych "nowych" i oni też nie mają. Zrobiłem rozpoznanie wśród moich znajomych - nauczycieli przyjętych do pracy w innych szkołach we Włocławku i już 1 września mieli wynagrodzenie na koncie.

2 0
ID:79715

gość-59156

A ja zastanawiam się dlaczego nie ma Internetu w XXI wieku.

2 0
ID:79718

gość-73220

...w dalszym ciągu nie wypłacono nowym nauczycielom wynagrodzen w Ekonomiku za wrzesień. To łamanie praw oracowniczych. Zostaliśmy bez pieniędzy na weekend.
Skandal !!!

2 0
ID:79720

gość-42143

Przepisy prawa pracy wyraźnie mówią, że umowa o pracę z pracownikiem musi być zawarta najpóźniej w pierwszym dniu pracy, czy to nie dotyczy włocławskiego Ekonomika ?
W poniedziałek zgłaszam to do inspekcji pracy, bo do tej pory nie otrzymaliśmy umów o pracę w tej szkole, a przepracowaliśmy już tydzień.

5 0
ID:79727

gość-30132

zawsze tak zawierali (po czasie)

5 1
ID:79728

gość-52016

zaczyna sie, odbieranie i przydzielanie obowiazkow bez przemyslenia

6 1
ID:79731

gość-78534

Jestem w szoku, szkoła kształcąca ekonomistów i logistyków nie potrafi stworzyć planu zajęć.
Aplauz

6 1
ID:79732

gość-22194

@~gość-78534: Mnie już nic nie zdziwi w tej szkole. Jedno wiem, nie liczy się dobro uczniów ani pracowników.

4 1
ID:79734

gość-15117

Mamy zakaz wypowiadamiaia się na temat naszej szkoły ( słowa dyrekcji na RP ) . Niesmiało chcę powiedzieć , że Ci , którzy nie byli za dyrekcją są nadal dyskryminowani. i to nie jest hejt , tylko stwierdzenie faktów

4 1
ID:79735

gość-15117

Bałagan to norma w ZSE@~gość-28835: @~gość-28835:

4 1
ID:79736

gość-84360

@~gość-52016:
Celowa zagrywka. Trzba czekać na więcej.

2 1
ID:79737

gość-83702

Znów się zaczyna stara bajka;( za kare, odbieranie obowiązków, które nauczyciele wykonywali latami. Bo przecież nie będzie "za nic" wypłacany motywacyjny i nagroda dyrektora. Pojedyncze osoby, sprzyjające władzy szkoły, dostają wszystkie dodatkowe zadania a te co się naraziły, bo jawnie sprzeciwiły się tej opcji przed konkursem, zostały ich pozbawione [bez zgody i konsultacji].

5 1
ID:79741

gość-48782

@~gość-83702: to typowa zasada "dziel i rządź", czyli kompetencje menadżerskie daleko odbiegające od standardów

4 2
ID:79742

gość-91336

Niech nas ktoś uratuje w tej szkole, bo jest coraz gorzej.

1 0
ID:79744

gość-12817

to jest szok, czego doswiadczyłem dziś. Autorytaryzm.

1 0
ID:79745

gość-19103

To dopiero drugi tydzien pracy a ja czuje jakby to byl czerwiec ... tragedia, katastrofa ... Ratujcie

1 0
ID:79746

gość-58880

Moja obserwacja z dzisiejszego dnia: trzeci dzien nie ma szkole BYŁEGO dyrektora i od razu atmosfera jakaś lepsza, panie w sekretariacie miłe i nie spięte, nawet p.o. dyrektora jakas inna.
Wnioski nasuwają się same.

0 0
ID:79759

gość-77498

@~gość-58880: Nie chwal dnia przed zachodem.

0 0
ID:79766

gość-48070

Czytam to wszystko i szczerze to dlaczego do tej pory nie zrobiono nic! !!!!! Przecież nikt nie jest bezkarny. Tylko narzekacie i myślicie, że za Was ktoś coś zrobi?!. Nauczyciele jesteście większością a dajecie sobą pomiatać jak przedszkolaki. weźcie się w garść i zacznijcie działać. Jak Wam źle co skończcie z tym. Zmiana może być w każdej chwili. każdy powołany może być odwołany. Nie macie związków zawodowych? Nie macie prawników? Żałosne. typowo po polsku nie robić nic tylko narzekać.

1 0
ID:79770

gość-80061

@~gość-48070: wczytaj się w tytuł tego forum

0 0
ID:79771

gość-52794

Niech ktos zrobi z tym porządek. Tak dłużej nie mozna. Celowo wprowadza sie nas w błd, żebysmy nie mieli szns odpracowania godzin (wiemy za co). Najpierw sie obiecuje, a teraz nie daje mozliwości i nawet kłamie. Czy w innych palcówkach też tak jest?

1 0
ID:79784

gość-49362

Właśnie sie dowiedzieliśmy, że wycieczki integracyjnej w Ekonomiku nie bedzie. Odwołana z powodu małego zainteresowania nauczycieli. A ja się pytam szanownej dyrekcji, co zrobiliście, żeby zachęcić swoich pracowników do wyjazdu ??? I odpowiem sobie sam: NIC, kompletnie NIC.
Za to skutecznie odstraszaliscie wszystkich od zapisywania sie na tę wycieczke, swoją niechęcią do samego pomysłu tego wyjazdu. Doszło do tego, ze nauczyciele bali się wpisac na te listę. Jak to się ma do expose p.o. dyrektora, w ktorym tak wiele mowiła o poprawie relacji w szkole...nie mam zielonego pojęcia.
Słowa nie idą w parze z czynami. Nie ma dobrej woli. Ta szkola jest w moralnej rozsypce, szkoda tylko nauczycieli i innych pracowników...większosc jest podłamana sytuacją i wielu chce odejśc z tej pracy.

2 0
ID:79803

gość-36523

Niech odchodza... droga wolna, zwolnia sie miejsca pracy :)

3 7
ID:79805

gość-12956

@~gość-36523: komentarz swiadczący o niskim poziomie kogos, kto to napisal.

3 1
ID:79806

gość-11411

@~gość-36523: z czego się cieszysz, że nauczyciele i inni pracownicy chcą odchodzić z pracy ??? To jest powód do twojej beznadziejnej radości ??? Niech odejdą ci, którzy do tego doprowadzili i nic nie robią, żeby to naprawić !!!

4 0
ID:79808

gość-13760

Kompletny upadek morale wśród nauczycieli, niektórzy z nich stali sie donosicielami do dyrekcji na swoich kolegów z pracy. Żenada i wstyd. Gratuluję dobrego samopoczucia kapusiom.

7 0
ID:79812

gość-85649

@~gość-49362: Tak, to prawda. Odczuwa się niechęć do nas i robi wszystko, zeby poróżnić. W takiej atmosferze trudno się pracuje.

4 0
ID:79819

gość-99860

Nikt nie trzyma nikogo w tej szkole na sile...jest tyle miejsc pracy, szklarnie czekaja...odchodzcie, skoncza sie zbedne komentarze, wstydzcie sie tego jak postrzegaja Was rodzice uczacej sie mlodziezy..., czy oby to na pewno wina tylko i wylacznie dyrekcji...

0 2
ID:79827

gość-11177

@~gość-99860: jeśli zespół źle funkcjonuje to w cywilizowanych jednostkach zmienia sie menadżera. Taka jest praktyka w dobrze zarządzanych podmiotach.

2 0
ID:79830

gość-44902

@~gość-99860: złe zarządzanie jest tylko i wyłącznie winą i brakiem kompetencji tzw. miękkich zarządzającego...

3 0
ID:79831

gość-44902

Szef powinien pamiętać, że największym wrogiem motywacji podwładnych jest on sam. Pracownik, wstając rano, powinien mieć dobre skojarzenia z firmą, a nie widzieć w niej same problemy.

2 0
ID:79832

gość-49440

@~gość-99860: odezwał się zwolennik nakazowego modelu zarządzanią: nie wolno komentowac:)))) Sluchaj PRL to sie skonczył 30 lat temu, chyba ze ciągle tkwisz w tamtej epoce. Szkoła przede wszystkim powinna być przede wszystkim szkolą dialogu, a tego niestety tu nie uświadczysz.

2 0
ID:79837

gość-25962

@~gość-99860: w dobie deficytu nauczycieli anglistów, matematyków, zawodowców, twój komentarz jest co najmniej bezmyślny, żeby nie powiedzieć głupi. Kim chcesz obsadzić te miejsca pracy ? Masz na to pomysł ? Nie widzisz, że jest problem na rynku pracy z w/w nauczycielami ? W dużych miastach setki nauczycieli odeszło w tym roku z zawodu do biznesu. Ten trend za chwilę pojawi się we Włocławku. Już się zaczyna pojawić. Nawet w Ekonomiku. Wystarczy spojrzeć na przygotowanie ludzi, którzy przyszli tu pracować.Coś jeszcze masz do powiedzenia w tej kwestii ?

2 1
ID:79838

gość-67779

@~gość-99860: rodzicom to przede wszystkim zależy na jakości wykształcenia ich dzieci, a bez dobrze, merytorycznie przygotowanej kadry nauczycielskiej to raczej nie będzie możliwe, więc nie spiesz się tak z tą radością, że dobrzy nauczyciele odejdą, bo trzeba zrobić wszystko, żeby zostali a zostaną tylko wtedy, jeśli zarządzanie szkołą będzie takie, jak przystało na standardy w XXI wieku.

3 0
ID:79839

gość-28992

Znow jakas tragedia, a ciagnie sie ona juz 16 rok, wracam do domu z bolem glowy i totalnym.wyczerpaniem. Mialam nadzieje, ze ten.rok przyniesie w koncu cos dobrego a tu stare "dobre" zwyczaje... rządzi stara wladza choc jest niby nowa ... jak byl mobing tak jest, totalny balagan ... aż sie nic.nie chce ... WŁADZO WŁOCŁAWKA REAGUJ wspomoż tych ktorzy jeszcze maja nadzieje ze EKONOMIK wróci do lat swietności. Na pewnoe nie z tymi ktorzy teraz decyduja i decydowali przez ostatnie 15 lat.

2 0
ID:79848

gość-28992

I.znow impreza z "bozej łaski" sie.szykuje ... niby integracyjna za ktorą trzeba zaplacic haracz ... bo jak nie zapalcisz( a rozliczenia nie widzialam takich skladek odkąd pracuje) jestes skreslona z listy bez wiedzy ... i snuje sie za Toba komentarz "przyjaciól" władzy ze buntownicy sa nie mile widziani ... AKCJA INTEGRACJA dla wybranych.Ciekawe co dzieje sie z naszym.socjalem ...

2 0
ID:79849

gość-28992

Ciekawi mnie tez co z nagrodami dyrektora i.motywacyjnymi..warto by sie tym.zainteresowac ... na liscie od 16 lat te same osoby i sztucznie, na.sile, wymyslane orgumentacje typu za Konkurs "gry w klasy" organizowany jedynie z twj okazji. Ludzie od 10 i wiecej nie dostaja motywacyjych a Ci co do zwiazku nie naleza to juz wogole tragedia. Nie wazne czy cos robisz czy masz olimpijczykow czy masz wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych, ważne jak sie nazywasz, czy sprzyjasz wadzy ... żebada

2 0
ID:79851

gość-96839

@~gość-28992: a tu się mylisz :))) wyniki matur z matematyki są brane pod uwagę...im słabiej wypadają, tym lepsza nagroda i motywacyjny:)))

6 1
ID:79863

gość-59429

@~gość-28992: założymy się, że na liście nagrodzonych będzie jak zwykle " stara gwardia" i co najwyżej jakies dwa- trzy nowe nazwiska dla zamydlenia obrazu, ze niby sprawiedliwie jest
Jeśli się pomylę poprawcie mnie

4 1
ID:79865

gość-89540

Fakt he nagrody to żadna niespodzianka raczej żenada

4 0
ID:79873

gość-36815

No i po spotkaniu integracyjnym he ... integracja polegała na.tym, że nagrody dostali w 90% Ci co od 16 lat dostają. Nowa władza strasznie sie postarała zeby nas zintegrować he gratulacje za pomysłowość...

2 0
ID:79877

gość-36815

Impreza wazeliniarska he chyba kupują ją hurtowo na aliexpress he niektorzy.

2 0
ID:79878

gość-12483

U Nas docenia sie jedynie miernoty ... od czasu do czasu, dla zamydlenia oczu, nagroda naprawde za zasługi. I nic znow sie w tym względzie nie zmienia niestety ale "jak Pan, taki kram". Aż szkoda tych co naprawdę z pasją podchodzą do nauczania .., bo.skutecznie takich wykaszają.

2 0
ID:79881

gość-43762

W szkole nr 20 dyrektor zabrał pracownikow na 3 dniowa wycieczkę nad morze, w Technicznej pojechali do teatru, w Chemiku tez wyjazd poza Wloclawek, w innych szkolach podobnie...tylko nie w Ekonomiku. Tutaj nic sie nie robi, zeby zintegrowac zespól, bo chyba to, co bylo w piątek nie mozna nazwac integracją, tylko "kontrolwanym" obiadem.Kiedy to sie zmieni ?

3 0
ID:79882

gość-24626

rozmowa kontrolowana. rozmowa kontrolowana

2 0
ID:79888

gość-76830

Każda władza się kiedyś "wymydli":)

1 0
ID:79889

gość-40907

Kontolowany obiad he

1 0
ID:79895

gość-40907

Integracja jak za stalinizmu dobrze, ze choc media wolne

3 0
ID:79896

gość-13162

@~gość-40907: zamach na wolne media też niektórzy mają we krwi...zwłaszcza ci urodzeni i wychowani w PRL-u;)

4 0
ID:79908

gość-87188

W zwiazku z obietnicą jawności wydatków jestem zainteresowana i proszę o wywieszenie ksera faktury na tablicy ogłoszeń lub elektronicznie. Proszę to czynic za.kazdym razem, gdy zbiera sie od Nas pieniądze ... na dziwne składki. Jeśli ktoś nie wie, paragon.jest obowiązkowy .. to nie my mamy sprawdzac to Nas nalezy poinformować ...

2 0
ID:79942

gość-91083

Popieram wywieszanie ksera dowodu zakupu ciasta w pokoju nauczycielskim...nigdy tego nie robiono w tej szkole. Gdyby doszło do zatrucia pokarmowego, jaki dowód byłby podstawą do roszczeń konsumenckich. Moze ktos odpowie nam na to pytanie ?

3 0
ID:79943

gość-15698

Przy obecnym uszczelnianiu systemu podatkowego kazdy wydatek musi byc potwierdzony faktura lub paragonem. Dziwie sie ze w szkole ekonomicznej tego nie wiedzą co niektórzy

5 0
ID:79944

gość-93545

@~gość-87188: w Technicznej tak robimy, wywieszamy na tablicy rozliczenie wraz z fakturami i paragonami

1 0
ID:79949

gość-73384

No.i tydzień mija, jak paragonów i faktur za wydatki ze skladek na spotkanie nauczycieli jak nie ma

1 0
ID:79950

gość-73384

OczysCzające formu, bardzo dobrze że jest ... może ktoś władny przeczyta i rozwali te zastałe, megalomańskie władze ... bo nadal sprawuje ją stara kadra a ta nowo jedynie wykonuje polecenia ... tragikomedia

1 0
ID:79951

gość-48436

Prosimy o wywieszenie dowodów [publicznie] za wydawanie z naszych pieniędzy ...za każdym razem. Traktowanie Nas poważnie i z szacunkiem na który każdy zasługuje. Chcemy godnie pracować i nie czuć na plecach mobbingu.

2 0
ID:79957

gość-48436

Kochana władzo, władzą się bywa ...

1 0
ID:79958

gość-68689

Oczyszczające forum... Serio? Oczyszczająca to może być dieta, która by się kilku Paniom przydała, ewentualnie psychoterapia, którą również sugeruję... Gorzej niż dzieci w przrzedszkolu. Wyrazy współczucia dla dyrekcji

0 7
ID:79965

gość-40016

Oto symptomy mobbingu według ekspertów:
1.Złe samopoczucie na myśl o pracy – jeśli często masz chęć wymiotować lub jesteś szczególnie zdenerwowany/a w nocy przed rozpoczęciem tygodnia możesz być ofiarą dręczenia w pracy.
2.Nieustanna krytyka – jeśli krytycznym komentarzom szefa nie ma końca, mimo że jesteś kompetentny/a, winić należy dręczyciela, który względem swoich ofiar stosuje odmienne standardy.
3.Wiele hałasu – dręczyciele zwykle wyrażają uczucia krzykiem. Jeśli często szef na ciebie krzyczy, podnosi głos, obraża i upokarza w obecności innych, najprawdopodobniej jest to mobbing.
4.Wypominanie błędów – jeśli szef prowadzi archiwum twoich błędów i bez przerwy o nich przypomina bez żadnej konkretnej przyczyny, wygląda na to, że padłeś/aś ofiarą mobbingu
5.Plotki i kłamstwa – jeśli szef rozpowszechnia niszczące plotki i kłamstwa na twój temat dopuszcza się mobbingu.
6.Zawsze potrzebujesz psychicznego odpoczynku – jeśli cały urlop wykorzystujesz na odpoczynek psychiczny od stresów pracy, przyczyną może być dręczenie. Inne oznaki to: brak chęci do życia na urlopie albo skargi członków rodziny, że masz obsesję na punkcie pracy.
7.Nierealny plan – dręczyciel nie będzie się wahać, by tak zmienić twój rozkład dnia, żeby ci utrudnić życie. Jeśli twój szef zwołuje w ostatniej chwili spotkania, choć wie, że tego dnia masz wieczorne zajęcia, odbierasz dzieci ze szkoły, masz wizytę u lekarza, może być dręczycielem.
8. Kradzież pracy – jesli pracowałeś/aś dniami i nocami nad projektem, zadaniem, przedsięwzięciem, a to twój szef lub kolega zbiera laury, i jest to standard, jesteś ofiarą dręczenia.
Mobbing jest kosztowny. Z badań wynika, iż około 45 proc. dręczonych pracowników cierpi na problemy zdrowotne spowodowane stresem. Należą do nich zaburzenia pracy serca, słaby system immunologiczny czy obezwładniający strach.

4 0
ID:79966

gość-96456

@~gość-68689: nie wiem kim jestes i skąd się wziąłes dziwny czlowieku ? Powinienes współczuc pracownikom szkoły a nie dyrekcji. Ja współczuję tobie...braku empatii i kompletnej ignorancji sytuacji, w ktorej znalazła sie kadra tej szkoły

3 0
ID:79968

gość-27790

@~gość-96456: Tak, wszyscy powinni Wam współczuć bo Wy tacy biedni jesteście. Oczywiście. Bez skazy, bez wady i na 100% wykonuje ie swoje obowiązki. Dziwię się tylko, że nikt nie wyciąga wobec Was konsekwencji prawnych odnośnie tego forum.

1 3
ID:79969

gość-84399

@~gość-27790:
Wykonujemy swoje obowiazki nawet na 200% jesli chcesz wiedziec. To po pierwsze.
Po drugie nie wiem czy zauwazyles, ze od 30 lat mamy wolne media i to forum jest tego wyrazem. Nikt tu nikomu nie grozi utratą życia czy zdrowia. Ludzie wyrazaja swoje opinie, na podstawie tego co doswiadczyli na wlasnej skórze w tej szkole

3 0
ID:79970

gość-30408

@~gość-27790: konsekwencje prawne powinny byc wyciągane przede wszystkim wobec pracodawcow stosujących mobbing

4 0
ID:79971

gość-17464

@~gość-68689: proponowanie psychoterapii osobom, które z niej korzystały lub korzystają z powodu mobbingu w pracy, zastraszania, szkalowania, upokarzania, psychicznego nękania i dręczenia w pracy przez pracodawce, któremu się wydaje, że jest Bogiem i może tak postępować z pracownikami jest co najmniej nie na miejscu i jest niestosowne.

4 0
ID:79972

gość-63068

i znów nic nie działa ... brak internetu, brak aktualnych programów, brak głośników, brak rzutników, brak prądu, brak działających komputerów i .... tablice interaktywne nigdy nie używane i świecące na drzwi otwarte ... raptem dwie służące jako ekran do rzutnika ... średniowiecze

3 0
ID:80008

gość-63068

p.s. żeby móc wyciągnąć konsekwencje prawne musi być do tego podstawa prawna;) od kiedy to mówienie prawdy i sypanie faktami jest przestępstwem;) ciekawostka ... a z drugiej strony może dobrze, żeby ktoś się tym bałaganem zajął, wtedy będą szopki;) proponuję może zadziałać w tym względzie ... będzie "teksańska masakra"

3 0
ID:80009

gość-63068

@~gość-68689: nawet większości he bo oczyszcza nie tylko ciało ale i umysł:P

3 0
ID:80010

gość-41780

Jestem ciekawy czy szefowie, ktorzy dręczą psychicznie i nękają swoich podwładnych śpią spokojnie ?
Czy jest to możliwe aby taki mobber wracał do domu, rodziny, dzieci, wnukow i nie mial wyrzutów sumienia, nie zastanowił się, nie mial refleksji ?
Czy naprawde żeby zyc, trzeby karmić się nieszczęsciem i cierpieniem innych ?

4 1
ID:80013

gość-20022

A dzis wielkie zaskoczenie ... nastaąąpił czas renowacji mebli z lat 50tych aby przenieść je (chyba że się rosypią) do nowo wyremontowanej szkoły ... aż mi się chciało płakać ze śmiechu bo myślałam, że to jakiś żart. Biedni pracownicy obsługi (pewnie za dziękuje w ramach obowiazkow pracowniczych) odrestaurowywali he meble ktore nadaja sie jedynie do utylizacji ... KToś na to patrzy i nic ... ciekawe dlaczego Ci ktorzy podjeli takie decyzje nie zakasali rekawow ... Nowa szkoła stare śmieci

0 0
ID:80017

gość-48430

Ludzie czy ta szkoła naprawdę musi upaść? Przecież takimi metodami rządzenia czeka nas niechybny koniec ... każdy już jest zmęczony tym bałaganem, brakiem logicznego zarządzania, brakiem totalnie wszystkiego ... a to co dziś się wydarzyło, to już jakaś totalna farsa. Stare, rozpadające się meble, które powinny trafić na śmietnik, mają zagościć w naszej nowej szkole. odmalowują je na żółto i czarno ... ławki trzymają się na słowo honoru, meble aż strach że się przewrócą [zamykane na gwoździe] Jak mamy zaprosić tam gości? Przecież to antyreklama.

1 0
ID:80018

gość-27000

Czy naprawde szkoła nie ma żadnych oszczędnosci, zeby kupic nowe szafki do pokoju nauczycielskiego ? A moze trzeba bylo postarac sie o sponsorów, ktorzy sfinasowaliby zakup tych nieszczęsnych szafek. W obecnych czasach dyrektor powinien byc przede wszystkim menadżerem, ktory szuka sponsorów, bo wiadomo, ze szkoly są niedoinwestowane

0 0
ID:80021

gość-84715

I znów "nowy" POMYSŁ zarządzających się pojawił w związku ze 100 - leciem szkoły ... Z własnych pieniędzy i uczniów mamy przygotować poczęstunek dla absolwentów. Bardzo to ciekawe, bo przecież płacą na to jakąś składkę, a my "jak dojne krowy" znów [jak co 5 lat] mamy prześcigać się w ciastach, deserach, koreczkach itp. PARANOJA. Sama herbatka i kawka od organizatorów to trochę za mało. A reszta jak zwykle uczniowie i nauczyciele. I znów jedyny zawód, który wynosi z domu aby wzbogacić miejsce PRACY ... PARANOJA. Rozumie wszystko ale na co idą składki absolwentów?? A ZA BAL Z OKAZJI 100 LECIA I TAK KAŻĄ ZAPŁACIĆ ... OT I NAGRODA SIĘ ŚLEPEJ KURZE TRAFIŁA ...

1 0
ID:80042

gość-72262

A nie mozna z tych skladek, ktore placą absolwenci kupic do kazdej sali, w ktorej bedziemy ich gościc ten sam zestaw: kawa, herbata i ciasto albo ciastka i cukierki, zeby później nasi absolwenci nie komentowali, ze za tę samą skladkę to w innej sali lekcyjnej bylo lepsze ciasto, wiecej poczęstunku...itp...
Pamietam, ze na zjezdzie 10 lat temu takie komentarze i porównania padaly ze strony Absolwentow...chyba nie o to nam chodzi :(

1 0
ID:80044

gość-45469

@~gość-72262: rzeczywiście były takie porównania na poprzednich zjazdach i zapytania naszych gości - Absolwentów, dlaczego takie rozbieżności w cateringu w poszczególnych salach, skoro wpisowe płacili takie samo

2 0
ID:80052

gość-23902

Aby do wiosny. Powiew świeżości tutaj jest wyczekiwany, jak obalenie komuny 30 lat temu. Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej placówki. Amen.

6 1
ID:80062

gość-57150

a ja już czuję wiosnę, choć listopad, i powtarzam za Grechutą ... "dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi, wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni, zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis, zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty, wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty ..." OBY DO WIOSNY;)

3 0
ID:80067

gość-57150

nie straszny mi nawet PRZESTRASZNY ŻÓŁTO - CZARNY KOLOR SZAFEK, bo wiem że zaraz trafią na śmietnik:) ...

4 0
ID:80068

gość-44631

Mam propozycję, aby osoby które nie są już funkcyjne, przestały się tak zachowywać jakby nic się nie zmieniło. ZMIENIŁO SIĘ ... NIE MAMY ZAMIARU WYKONYWAĆ POLECEŃ OD OSÓB DO TEGO NIEUPRAWNIONYCH... polecam wsiąść się do obowiązków, które wynikają z umowy o prace a nie z wyimaginowanych przyzwyczajeń.

6 0
ID:80077

gość-22031

aż trudno nie skomentować dzisiejszej przeprowadzki ... jakaś dzicz... Dyrekcja wrzeszcząca na młodzież, były dyrektor zachowujący się jakby nadal zasiadał na stołku dyrygował wszystkimi zapominając że jest zwykłym nauczycielem i sam powinien nosić stoły i krzesła ... a nie paradować białej koszuli jak na wybiegu.

12 0
ID:80091

gość-43925

Brak organizacji i opanowania na dzisiejszej przeprowadzce

4 0
ID:80092

gość-92686

Czy w tej przeprowadzce braly udzial tylko dzieci? Bo nie widzialam nikogo doroslego, wynajętego w celu przenoszenia mebli? Nie licząc bylego bossa w bialej koszuli kierujacego ruchem heheheheeh mała komedia

6 0
ID:80095

gość-52147

*CHAOS to mało powiedziane. "Bialy kołnierzyk", ktory chyba caly czas zapomina co nalezy do jego obowiazkow, stojacy u bram nowego/starego ekonomika dyrygujący urobionym po lokcie woźnym i wycieńczonej mlodzierzy gdzie maja nosic stare, rozwalajace sie sie lawki i krzesla, zamęt , brak organizacji i pomyslu na sprawne przeprowadzenie. NIE BYLO NIKOGO do pomocy, nikt nad tym nie panowal.

5 0
ID:80096

gość-31398

@~gość-44631: ja też nie wiem, kto jest w końcu moim przełożonym, zresztą większość pracowników nie wie, niektórzy z nich dostają sprzeczne komunikaty i polecenia od dyrektorki i kierownika...sytuacja kuriozalna i nie do pozazdroszczenia, pracownicy są skołowani.

4 0
ID:80097

gość-10743

Niepotrzebny krzyk na nauczycieli przy uczniów ani na te biedne dzieci jak były poganiane żeby szybciej nosiły. Jeden dzień, ale jakim kosztem.

5 0
ID:80100

gość-49624

@~gość-31398: potwierdzam, że nie wiadomo, kto w tutaj rządzi
jakieś dziwne pozory są tworzone, że wszystko jest nadal tak samo, jak przez ostatnie 15 lat, że to jakaś przejściowa sytuacja, że wszystko wróci do starego układu i właściwie nic się nie zmieniło
praca w takich warunkach jest nie do zniesienia, pracownicy znowu chorują, zwolnienia lekarskie, urlopy zdrowotne itp, ludzie nie wytrzymują nerwowo, to jest pokłosie sytuacji w tej placówce

3 0
ID:80105

gość-45486

Atmosfera porażka ... z cieżkim.sercem i zerową motywacją chodzę do pracy. Często boli mnie głowa i żołądek. Praca w tej rozwalającej sie szkole to udręka. Czekam, jak na.zbawienie, na zmianę władzy. Aktualna zupełnie nie rozumie jak nami zarządzać, jak wprowadzić pozytywną atmosferę pracy, jak spowodować żeby i uczniom się chciało. Szkoda ...

3 1
ID:80109

gość-56920

faktycznie nie wiadomo, kto tu jest u Nas decyzyjny. Nowa władza za każdym razem spogląda na byłego dyrektora i szuka akceptacji ... to jakaś żenada ... a my na to wszystko patrzymy i mamy po dziurki w nosie. Rozumie, że zarządzanie to nie łatwa sprawa, ale to co się tu dzieje można jedynie nazwać nieudolnym autorytaryzmem, mobbingiem, nietolerancją, nepotyzmem i innymi patologiami władzy.

0 0
ID:80110

gość-68492

ciekawa jestem czy nowa władza zasiądzie ze starą w tym samym pokoju;) bo to już będzie szczyt wszystkiego

0 0
ID:80120

gość-96269

Szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego w środowisku, w którym jest mobbing zawsze znajdą się osoby wspierające sprawców mobbingu ????? A może to jest powielanie schematów z domu rodzinnego, nieprzepracowane traumy z przeszłosci ?
Proszę o komentarze w tej sprawie....

5 0
ID:80147

gość-51963

@~gość-96269: świadkowie przemocy psychicznej, którzy nie reagują i w dodatku wspierają sprawcę przemocy, kryją go, są tak samo winni, a może nawet bardziej, bo mogli przerwać zapędy "przemocowca", a nie robiąc tego wydają wyrok na ofiary przemocy i zastraszania

3 0
ID:80151

gość-76643

@~gość-96269: oczywiście, że tak ... ludzie gnębieni w domu rodzinnym, życiu osobistym łatwiej daja sie zniewalac ... a najgorsze jest, że.przyklaskują temu potem.

1 0
ID:80154

gość-14334

@~gość-96269: a dla mnie najgorsze jest to, gdy do mobbingu pracownika przez pracodawcę, dołączają się niektórzy koledzy i koleżanki z pracy poprzez obmawianie, dyskredytowanie, szkalowanie i w takich warunkach ofiara szykanowania jest bez szans

3 0
ID:80156

gość-85689

Może "ofiara" wcale nie jest ofiarą tylko próbuje coś ugrać przez pomówienia.... Skoro w szkole cześć nauczycieli popiera dyrekcje to może warto by "ofiaa" zastanowila się nad sobą... I nie robiła więcej razy z siebie idiotki na forach

3 4
ID:80177

gość-54606

@~gość-85689: a skaad przypuszxzenie, że to ktos z tej szloly pisal? Dyskusja jest chyba otwarta forma. Pomijam ostatnia linijke swiadczaca o poziomie.

1 1
ID:80191

gość-13891

Co powiecie na temat dzisiejszej akcji zamknięcia uczniów w klasach? Dyrekcja jest niepoważna, wszystko tylko na pokaz...
Żenada

0 0
ID:80194

gość-86848

@~gość-85689: A co to za bzdury piszesz ? Zastanów się zanim coś wydobędziesz z tej swojej "mądrej" główki. Trochę empatii odszukaj w sobie, bo za grosz nie posiadasz tej cechy. Czy w ogóle wiesz co to znaczy być szykanowanym w pracy ?! Myślisz, że to tylko jedna osoba była lub jest szykanowana ? Rozejrzyj się wokół siebie, zastanów się nad sobą, popatrz na ludzi, którzy doświadczyli dyskryminowania w pracy. Po prostu bądź CZŁOWIEKIEM !!!

1 0
ID:80197

gość-71754

@~gość-85689: na szczęście to tylko niewielka część nauczycieli o ktorych piszesz, pozostali pracownicy szkoły i nie tylko nauczyciele mają zgoła odmienną opinię, choć głośno jej nie wyrażają. Wiedzą doskonale przy kim nie mogą pozwolić sobie na wylewność

1 0
ID:80198

gość-23991

@~gość-13891 : dramat. Same wazeliny brały udział w święcie szkoły ... uczniów też wybrano. Kapsuła czasu dla wybranych ....Reszcie kazali siedzieć w klasach albo wogóle nie poinformowali o wydarzeniu... Oto twarz naszej placowki

0 0
ID:80199

gość-23991

@~gość-85689: szczyt wszystkiego ... szkoda, że takie osoby są wśród Nas, bak empatii i zrozumienia to nie cecha prawdziwego nauczyciela, radzę poważnie sie zasatanowic ...

1 0
ID:80200

gość-41318

Drogie Panie "ofiary" Ludźmi są wszyscy wokół poza Wami... To Wy nie macie empatii a poziom forum same narzuciłyście... A wykonywanie pracy nauczyciela, jak piszecie prawdziwego nauczyciela to już na pewno nie w Waszym wykonaniu Wstydu to Wy nie macie I poważnie się zastanówcie, ale nad sobą... To, że będą riposty, było wiadomo,ponieważ nie dopuszczcie tutaj wypowiedzi obiektywnych,liczą się dla Was tylko Wasze wpisy obrażające wiele osób, bo nie tylko dyrekcję ,ale jednocześnie osoby z Wami pracujące, jesteście takie niezadowolone, sfrustrowane, żal mi Was, ale bardziej osób, które muszą z Wami pracować, to właśnie przez Was innym nie chce się iść do pracy, szkoła bez Was funkcjonowałaby inaczej, lepiej, jesteście podłe, wyrachowane, szukacie dziury w całym, i moje Drogie Panie, macie słabą pamięć..tak Wam źle było przez ostatnie lata,a kto dostawał nagrody dyrektora , prezydenta, motywacyjne... był typowany do różnych nagród odznaczeń, no powiecie, przecież zasłużyłyśmy...ale gdybyście były mobbingowane to tak by nie było... miałyście "swoją kandydatkę " na dyrektora...już nawet funkcje rozdzielałyście i cóż się stalo, poznała się na Was... W dość krótkim czasie, wolała zarządzać inną szkołą niż z Wami współpracować... Oj za chwilę będzie fala Waszych komentarzy, krytykujących mój wpis, spodziewam się tego, na to Was stać, pisząc anonimowo, bo cywilnej odwagi Wam brak, nakręcacie się wzajemnie, może zacznijcie Bloga pisać, będzie Wam łatwiej ... A teraz co Was boli??? Że się udało? Dlatego musicie negatywne komentarze napisać o przebiegu dnia dzisiejszego... Za dużo pozytywnych opinii było dziś słychać Oj Bidulki Pozdrawiam, do zobaczenia na Balu

4 8
ID:80201

gość-43629

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzisiaj działo w szkole? Jakieś zamieszanie ogólne. Kazano nam nie wychodzić z klasy.

1 1
ID:80204

gość-67222

@~gość-41318: bardzo sfrustrowana jestes osobo, ktora to napisalas, chyba musisz podjąc terapie:)))
Wspólczuję, bo widze ze tracisz grunt pod nogami...czekam na dalsze twe wpisy...aha jeszcze jedno, z tymi nagrodami, motywacyjnymi itp to jednak przesadzilas:((...
p.s..na bal sie nie wybieram...upsss....

3 0
ID:80205

gość-32159

@~gość-41318: taki był plan ...

1 0
ID:80207

gość-27413

dzisiaj słyszałam od nauczycieli z technicznej, że są zainteresowani przyłączeniem się do tego forum...eh..ciekawe dlaczego ?

2 0
ID:80209

gość-87265

I dobrze, że nie wybierasz się na bal. Jednej fałszywej mniej. Zabolało pewnie, że trzeba za siebie zapłacić. No cóż... Koniec sponsorowania

2 2
ID:80211

gość-52929

@~gość-41318: o jakich nagrodach prezydenta piszesz ? O ile pamięć mnie nie myli, to przynajmniej od trzech lat dyrekcja nominuje tylko siebie i nie podała żadnego innego nauczyciela do tej nagrody

3 1
ID:80218

gość-29863

I znow szopki, stary dyrektor, dzis nauczyciel, pchał sie przed szereg... zamiast usiasc wsrod Nas, udawał że niby sprawuje jakąś wladze... i pchał sie na.przody, byle przed kamere ... tragiczne

3 1
ID:80219

gość-17332

Retoryka gościa 41318 jakby mi znana? To Pani, Pani ...? Pani też nerwy puszczają? Nie Pani pierwszej! Inne nauczycielki z tej szkoły też nie wytrzymały! Do święta szkoły wybrano "nowych" nie zorientowanych jeszcze w temacie, bo tylko Ci mogą uśmiechać się w dość naturalny sposób do kamer i zdjęć. Wczoraj w browarze Pan w centrum, "reszta" pokornie z boku. Nic się nie zmieniło! Wszystko jak dawniej, na swoim miejscu. Dyrygent ten sam. Pisze Pani ochoczo o innych, ale Pani również nie brak cywilnej odwagi! A wstyd w którym miejscu u Pani można znaleźć? Zdanie cyt."Ludźmi są wszyscy wokół poza Wami" to kogo dotyczy? Jakich "zwierząt"? Czy może koleżanek z pracy? Czy to jest wyrazem Pani empatii do innych? No śmiało, wymień nazwiska - pierwsze swoje, a potem tych, o których piszesz! Cywilnej odwagi, nie bądź anonimowa!!! Daj przykład innym! Nie widzisz, że sama obrażasz i poniżasz innych! Autorytetem w podjętych przez siebie kwestiach to raczej nie jesteś!!!!!!

6 0
ID:80222

gość-39685

Jak się cieszę, że już po ... uroczystość pochłonęła sporo moich sił i pieniędzy, oczywiście bez możliwości zwrotu tych drugich ... Że absolwencie się nie zorientowali, że "lekko" ich ....... ehhhh. Wszystko po kosztach, aż serce bolało ... pół domu wyniosłam, żeby wesprzeć sprawę ... oczywiście nie liczę na dziękuję, bo u Nas to jedynie CI co po linii władzy, uzyskują taką nagrodę. Warto było jedynie dla uczniów, absolwentów i koleżanek po fachu, które mają szczęście oglądać ten bałagan, kilka razy w roku [jeśli w ogóle zdecydują się zaglądnąć do Nas, a robią to nieliczne z powodu takich zarządzających].

3 4
ID:80226

gość-39685

@~gość-87265: Skończy się owszem sponsorowanie;), tych którzy nic nie robią ... sprawiedliwość dosięgnie wszystkich koleżanko, będziesz jeszcze narzekać a ja wtedy do Ciebie podejdę i wszystko CI przypomnę;)

6 1
ID:80227

gość-40161

@~gość-87265: jak do tej pory to ja sponsorowałam szkołę w wielu aspektach, przedsięwzięciach, wyjazdach, akcjach, zakupie materiałów biurowych, dekoracyjnych itp., a nie szkoła mnie:))))...i jestem przekonana, że większość nauczycieli też sponsorowała szkołę wielokrotnie, bo przecież ciągle na nic nie było pieniędzy, a więc o co chodzi autorowi wpisu ????...nie wiem

1 3
ID:80231

gość-70933

@~gość-87265: szkoda, ze twój post nawołujący do zakonczenia sponsorowania nie pojawił się przed sobotą, moze wówczas wielu z nas przygotowujących sale na zjazd skorzystałoby z twej "mądrej" rady i nie kupowalibyśmy z wlasnych srodkow obrusów, serwet, serwetek, śmietanki do kawy, dekoracji na stoly oraz czegos do zjedzenia dla naszych uczniów, bo przecież coś musieli zjeść będąc w szkole przez ten czas ...hehehe...masz racje: koniec sponsorowania !!!!

5 1
ID:80232

gość-40935

@~gość-41318: czytając twojego posta, przychodzi mi na myśl "Moralnosc Pani Dulskiej". Hihihihihi

1 1
ID:80235

gość-66190

Oj tak u Nas można by nakręcić remake Moralności Pani Dulskiej he ... wypisz wymaluj, film by miał branie

1 1
ID:80236

gość-57403

Oj tak, nasza własna Dulska, przechodzi samą siebie, ale.ktoś trafił

1 2
ID:80237

gość-66190

z szacunku do absolwentów nie będę komentować akcji ze 100 lecia. Paranoja, nadaje się jedynie do kabaretu, chwilami można było się popłakać z bezradności, z pomysłów gospodarzy ... że to się udało to mega zasługa opatrzności i uczniów oraz nauczycieli ... bo zarządzający prawie w ogóle się nie przyczynili do sukcesu, wręcz stawiali same kłody.

0 2
ID:80238

gość-75612

Oj, prawda, prawda to wszystko.
Gdyby nie prezydent i jego zastępca, radni nie byłoby remontu. Dzięki Wielkie.

0 0
ID:80239

gość-16090

Nie przynoście, nie dajcie, nie sponsorujcie i przede wszystkim nie komentujcie. Piszesz, że nie będziesz komentować, a komentujesz. Mam wrażenie, jakbym z Waszych pienię zjadł trzy ciastka! Zachowajcie trochę taktu i szacunku dla goście. To smutne, że dziś muszę czytać, jak wiele sprawiłem Wam kłopotu! Za wszystko przepraszam. Dodam tylko, że wpłaciłem składkę, tak jak wszyscy zaproszenie!!! Totalny brak ogłady.

5 0
ID:80244

gość-88627

Poziom nauczycieli tworzących tw komentarze sięgnął dna... Jeśli tak Wam źle zalecam wizytę w sądzie pracy, a nie próbę zrobienia szumu na, portalach.... Jak dzieci. Czemu nie zglaszacie się do intutucji, które są od tego by Wam pomóc?? Bo jedyne co macie to plotki i masę zawiści, a nie konkretne dowody na to, że ktokolwiek Was mobbinguje.... Zalosne

2 1
ID:80248

gość-46757

@~gość-160@~gość-16090:
Łatwo domyślić się kto to napisał.
Na marginesie, czy zna ktoś firmę gdzie pracownicy w ramach promocji sami finansują tak duże przedsięwzięcie?
Oczywiście nikt nie musiał tego robić, ale dla dobra sprawy (również z przyczyn emocjonalnych, prestiżowych i okoliczności) trzeba i warto było.
Sytuacja wymagała większego wkładu nauczycieli. To nie kwestia ogłady, taktu.

0 0
ID:80251

gość-72396

Znów wpis naszych kochanych Dulskich;) ... żaden absolwent nie napisałby takich bredni, wiedząc że jego kasa poszła nie wiadomo na co, a ugościli go nauczyciele i uczniowie... porażka i słaba propaganda ... no ale czemu się tu dziwić, jak trzeba będzie w końcu pracować a nie adonisować he;) ... zawsze można wywiesić fakturki i każdemu niedowiarkowi zamknie się buzie he p.s. już je wizualizuje;)

0 5
ID:80254

gość-43182

@~gość-88627: Twoje wskazówki są bezcenne... wszystko ma swoje miejsce i czas...czekaj cierpliwie....i nie dziw się ludziom, ze nie chcą pracować kolejne 5 lat w warunkach, jakich pracowali przez ostatnie 15 lat...

1 1
ID:80258

gość-47932

@~gość-88627: jeśli nie dostrzegałeś/aś przez ostatnie piętnaście lat w jaki sposób traktowano tutaj wielu z nas, pracowników obsługi, nauczycieli w tym obecnych emerytów, to się zastanawiam gdzie w tym czasie byłes/aś ? Naprawdę trudno było dostrzec, gdy poszczególne nasze koleżanki z pracy niejednokrotnie autentycznie płakały, czuły się poniżone, odarte z godności, miały zaniżone poczucie wartości po tym jak potraktowane zostały przez przełożonego. Wiele razy to wszyscy widzieliśmy. Nie wierzę, że Ty tego nie widziałes/aś, jesli byłeś/aś tu z nami przez ostanie piętnaście lat ? A może powiesz, że zasłużyły sobie, że sobie same są winne ? Twoja retoryka wskazuje na to, ze tak twierdzisz. Naprawdę ???!!!!

2 4
ID:80259

gość-56946

@~gość-47932: naprawdę!

0 0
ID:80260

gość-71964

@~gość-56946: "lepiej milczeć i wydać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości"

3 5
ID:80262

gość-23190

@~gość-56946: żal mi Cie ...ale empatię widocznie.nie każdy posiada..

0 0
ID:80263

gość-43116

Prawda, nie każdy ma empatię,a Wy jesteście na to dowodem !!! Oj rozwścieczone te "nasze" koleżanki/ koledzy ::)) , serducho (o ile je mają) boli, bo wszystko się udało i teraz nie mają się do czego przyczepić :::)))) Szukają dziury w całym, szukają i szukają, cytatami rzucają, naprawdę macie niskie poczucie wartości,ale przez Was samych, to forum pokazuje Wasze prawdziwe oblicze, niestety w negatywnej odsłonie, nie będę pisać o wstydzie,bo wstydu nie macie, i lepiej się zastanówcie ,bo Wasze teksty zaczynają być pomówieniami,a jak uważacie się za takie inteligentne to wiecie co to oznacza, he P.S. czas na zmiany, do innych szkół i firm Was zapraszamy ::)) Tam będzie Wam lepiej, bo tu tak źle, a jak będzie fajniej bez Was OJEJ EJ

5 1
ID:80264

gość-17767

Z czego to wynika, że pracujecie 15-lat - jak twierdzicie - mobbingowane, piszecie na forum od kilku miesięcy, ale nic więcej nie robicie?! Są instytucje, które czekają na takie sprawy! Stanowicie tak dużą kadrę pracownicza i nie radzicie sobie z tak prostym problemem? Jest wiele ofiar to i wiele dowodów, i świadków! Wystarczy argumentów, by przekonać Sąd. Szkoda energii! Sąd Pracy, Inspekcja Pracy, zakładowy SIP-owiec no i trzy prężne związki zawodowe. To nie możliwe, by nikt nie reagował!!! Takim nic nie wnoszącym pisaniem szkodzicie sobie (patrz: wpis wyżej o poziomie nauczycieli) i środowisku,w którym pracujecie. Wiele jest szkół we W-ku, których pracownicy udowodnili wyrokami sądów, a nie pisaniem, swoja krzywnę. Życzę powodzenie. Dajcie na forum znać, jak poszło.

7 1
ID:80265

gość-66983

@~gość-88627: czekamy, aż opadną Tobie różowe okulary, gdyż poziom Twojego wpatrzenia w naszego "ex" jest co najmniej niepokojący. Hehehe.

0 1
ID:80266

gość-90032

@~gość-43116: ...żal mi Ciebie...mało wiesz, miales i masz klapki na oczach...żyj sobie tak dalej, ale nie zaprzeczaj prawdzie, bo się mylisz...

0 1
ID:80270

gość-41550

@~gość-43116: Jakiś nerwowy jesteś forumowiczu. Zawsze możesz opuścić forum, jesli tak bardzo nie podoba Ci się, że pracownicy szkoły chcą w końcu się wypowiedzieć. Mają prawo. Dyrektor piastuje funkcje publiczną, jest opłacany z podatków obywateli, a więc z definicji jest narażony na ocenę swojej pracy. Jeśli przebieg tej pracy i styl zarządzania daleko odbiegał od standardów przyjętych w krajach europejskich (a zaliczamy się do nich, przypomnę Ci że to nie Korea Pólnocna), to pracownicy maja prawo mówić o tym i starać się o zmianę władzy, ponieważ praca w NORMALNYCH warunkach przekłada się na jakość edukacji młodzieży. Zarządzanie przez konflikt (a z takim mamy tu do czynienia) nie jest czynnikiem sprzyjającym tej edukacji. Od współczesnych menadżerów wymaga się wysokiego poziomu kompetencji, zwłaszcza tzw. miękkich oraz umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz ustawicznego kształcenia w tym zakresie.Tego tutaj zabrakło. przez ostatnie kilkanaście lat. Jeśli nie posiada się tych cech i umiejętności to relacje w zespole się psują. Wina leży zawsze po stronie zarządzającego i rolą zarządzającego jest naprawić te relacje. Jeśli tego nie potrafi zrobić, powinien honorowo odejść, ponieważ krzywdzi innych i siebie również.

4 7
ID:80271

gość-40493

@~gość-41550: Szkoda, że nie korzystasz z tego prawa na radach pedagogicznych i przez 15-lat ani razu nie "oceniłaś"pracy dyrektora. Jesteś pracownikiem, możesz też się wypowiedzieć na radzie. Powiedz wprost, że "nie spełnia Pan standardów ...itd" Za odwagę nagrodzimy Cię owacjami na stojąco. Pracuję 15 lat i nie pomnę, by ktokolwiek zajął w tym temacie stanowisko. Wewnętrzne problemy szkoły powinny być rozstrzygane wewnątrz placówki, np. na radach. Masz wówczas pewność, że szelkie uwagi zostaną zapisane w protokóle. Jeśli takie sprawy "wywleka" się na zewnątrz, to "psuje się nie tylko relacje w zespole" ale i wizerunek firmy. Problemy rodzinne też załatwisz na forum? Wspomniał tu ktoś wcześniej, że wypełnialiśmy na wniosek jednego ze związków ankiety dot. mobbingu w pracy. Gdyby wyniki były tak niepokojące, to nie sądzisz, że związek nie wykorzystałby jej wyników?
PS.
Bardzo podoba mi się, "że pracownicy chcą się w końcu wypowiedzieć. Maja prawo.", tylko nie rozumiem dlaczego na forum, a nie na radzie?! Dlaczego anonimowo, a nie personalnie.

8 3
ID:80273

gość-25488

Oj chciałoby się wprowadzić rządy despotyczne niektórym... takie plany można ziścić na Białorusi ewentualnie ... powodzenia życzę;)

0 0
ID:80274

gość-24245

@~gość-40493:
zero komentarza. związki wypowiedziały się definitywnie w tej sprawie i o dziwo jednogłośnie. nic dodać, nic ująć, a tylko zaczerpnąć informacji.

3 5
ID:80275

gość-74680

Brawa dla Gościa 40493 Podpisuje się również pod tą wypowiedzią

3 2
ID:80276

gość-14067

@~gość-40493: no faktycznie tam gdzie mobbing to i wolność wypowiedzi i to na radach ... bo spuchnę he ale ktoś wymyślił [no wiadomo kto;)] Tutaj chociaż nie ma cenzury, która u Nas od razu byłaby widoczna.. a z drugiej strony, proszę poczytać periodyki o mobbingu wŁADZO, charakteryzuje się ona tym, że pracownicy się boją i nie widzą sensu już w porozumieniu z pracodawcą, bo wszystko z daleko już zaszło. PRACOWNICY CHCĄ ZMIANY A NIE OGLĄDANIA TEGO BAŁAGANU KOLEJNE 5 LAT!!!

0 4
ID:80279

gość-14067

Zachęcam osoby, które mają wpływ na wybór nowej kadry zaradzającej w naszej placówce, o przeprowadzenie z Nami rozmów lub przeprowadzeniu ankiety z wszystkimi pracownikami szkoły lub nawet z uczniami [bo to nie tylko nauczyciele] na stałe i od kilku lat tu pracującymi. Wynik byłby upokarzający dla aktualnie panujących.

0 2
ID:80280

gość-14067

@~gość-74680: nie dziwię się he, jeśli jesteś wśród wybranych, którzy za dygnięcie, uśmiech lub spuszczenie głowy dostajesz każdy motywacyjny od 16 lat i każdą nagrodę ... jak się tu nie zgadzać. Niestety są i tacy wśród Nas .. ale i Ty zrozumiesz, co z Tobą zrobiono pozbawiając Cię głosu i możliwości podejmowania autonomicznych decyzji. Tak niestety zachowuje się osoba mobbingowana czasami a nawet z syndromem sztokholmskim. I ten syndrom mnie przeraża najbardziej, bo odchorujesz to potem, jak zrozumiesz że to wszystko było "ułudą i kłamstwem" ... ale wtedy będziemy z Tobą i na pewno Cię wesprzemy.

1 6
ID:80281

gość-76260

@~gość-24245: Rozumiem, że potwierdziły terror i mobbing? Gdzie mogę znaleźć tę wypowiedź związków? Przeczytam w poniedziałek i jeszcze tego samego dnia zamieszczę sprostowanie na forum. Daj mi szanse zapoznać się z tymi informacjami, bo może czegoś nie wiem? Jeżeli są na to dowody, to rozumiem, że związki podjęły jakieś działania? Proszę też o wypowiedź w tej kwestii innych pracowników, czy czytaliście coś na na ten temat, kiedy i gdzie?

6 1
ID:80282

gość-76260

Gościu 40493 BRAWO za obiektywizm!!! Pisz dalej, bo logicznie argumentujesz!!! Warto czytać!!!!!!!!!!!!!

2 0
ID:80283

gość-84189

Do gościa: 24245. Dlaczego o dziwo??? Myślę, że to z korzyściom dla pracowników, że stanowisko związków jest jednoznaczne! A mogły by mieć odmienne zdania? Do świetnie, teraz sukces murowany. Wreszcie będzie lepiej, wreszcie coś się zmieni!

1 0
ID:80284

gość-11445

@~gość-40493: bląd w Twoim myśleniu widzę zasadniczy: jesli wyniki ankiety bylyby pozytywne, to zapewniam Cię, ze nikt z zarzadzających nie zwlekałby z ich ujawnieniem. Odbylaby się rada i zostalibysmy z nimi zapoznani. Pozytywnymi sprawami kazda dyrekcja lubi się pochwalić. Tak sie nie stalo. Domyslasz się już dlaczego :)

1 3
ID:80285

gość-45785

@~gość-40493: Szanowny Gościu, skoro pracujesz tutaj 15 lat, to doskonale wiesz, jak to wszystko wyglądało, jak przebiegały te poszczególne kadencje, chyba że byłeś "człowiekiem" dyrektora, to wówczas rzeczywiście przechodziłeś obojętnie wobec tych ludzi, których dotykała, nie boję się użyć tego słowa: krzywda. Wiesz dobrze, jak przebiegały rady pedagogiczne, głosowania i dobrze wiesz, kto sporządzał protokoły i decydował, co się w nich ma znaleźć. Nic więcej nie dodam, bo mam wrażenie, że chcesz tutaj nas forumowiczów sprowokować. Skoro jesteś faktycznie pracownikiem tej szkoły od 15 lat, to nigdy nie uwierzę, że nie widziałeś, co tutaj złego się dzieje.

0 1
ID:80286

gość-94217

@~gość-76260: a gdzie widzisz obiektywizm, raczej to jest prowokacja i naśmiewanie sie z ludzi tutaj pracujących. Negowanie zlych doświadczeń tych ludzi, to z całą pewnoscia nie jest obiektywizm

1 2
ID:80287

XYZ

@~gość-40493:
Czy znalazles sie na tym forum tylko po to zeby wykazac ze nic niepokojącego nie dzialo sie w ekonomiku ? Zaskakujące są tezy, ktore stawiasz. Wskazuja na to, ze chyba jednak tutaj nie pracowales przez ostatnie kilkanascie lat. Jestes zadowolony z siebie ?

1 1
ID:80288

Kkkkk

@~gość-40493: z calym szacunkiem, ale mam wrazenie, ze sie urwales z choinki
Ty cos w ogole wiesz na temat mobbingu ? Znasz te mechanizmy ? Moze bys zglębil najpierw temat zanim sie wypowiesz. Jestes dobry...w teorii, ale w praktyce to nie jest takie proste

1 3
ID:80289

gość-89679

To nie dodawaj, nie komentuj , bo sama się nakrecasz,a i tak komentujesz ...he :) wszystko, to, co pozytywne,a odmienne niż Wasze zdanie, zmień w końcu szkołę Kobieto, bo Twój i koleżaneczek jad przesiąkł naprawdę wartościową osobę, której mamisz oczy, niekoniecznie do spełnienia obietnicami a nigdy nie uwierzę, że jak komuś źle to nic z tym nie robi i przestań pisać bzdury o syndromie sztokholmskim, bo się powtarzasz, TY i Twoje psiapsiółki, wszystkie razem psujecie atmosferę w szkole, wstyd przed nowozatrudnionymi, że takie osoby jak Wy są wśród nas, myślicie, że jesteście takie fajne? Lubiane? No niestety jesteście w błędzie... Tworzycie swój krąg i tylko knujecie, a jeszcze bezczelnie potraficie się do nas uśmiechać, a za chwilę mówiąc negatywnie na nasz temat, większość Was przejrzała, niektórzy potrzebują więcej czasu na wyleczenie się z Waszej choroby, wstyd, naprawdę wstyd, nie potraficie być obiektywne jesteście wzajemnie zaszczute, swoim jadem, mieliście coś do dyrekcji, trzeba było coś z tym robić na bieżąco, a nie teraz na forum udawać wielce pokrzywdzone, bo plan Wam się nie udał, a poza tym ciągle wymyślacie, negatywne rzeczy, byle tylko coś złego napisać, mam na myśli rok bieżący, daje Wam to satysfakcję? Pisząc, np. że coś ze Zjazdem nie wyszło, lub inne bzdury, pisaliście, cytuję "Jakiś nerwowy jesteś forumowiczu. Zawsze możesz opuścić forum" to ja teraz napiszę ZAWSZE MOŻECIE OPUŚCIĆ NASZĄ SZKOŁĘ

7 4
ID:80290

gość-63776

@~gość-89679:
Juz wiem kim jestes:))
Tego to sie nie spodziewalem !
Ale masz misje, ciekawe co za to otrzymasz ?

0 4
ID:80291

Gość

@~gość-40493:
Przypominam ze praca dyrektora została oceniona w czerwcu
Wszystkie trzy zwiazki mialy wypracowaną tę samą opinię
Kazdy zdrowo myslacy i inteligentny czlowiek rozumie ten fakt jednoznacznie

0 3
ID:80292

gość-85004

@~gość-89679: nie wytlumaczysz im niczego, one są pewne swojej nieomylnosci. Jedyne co potrafią to knuc i spiskowa. Nieudacznice własnego życia, które nie mogą pogodzić się z przegraną we własnym życiu. Tak chętnie piszą na forum o problemach w szkole... Problemach, które same tworzą? Może niech napiszą o problemach z domu. O swoich rowodach, zdradach, jak są zdradzane i upakarzane w domu....

4 1
ID:80293

gość-35077

@~gość-89679: Na taki komentarz czekałam!!!!!!!!!!! Brawo, jeszcze raz Brawo!

4 2
ID:80294

gość-32461

@~gość-85004: pogìęło cię na dobre. Matko Święta !
I w dodatku w niedziele...eh...

0 0
ID:80295

gość-81391

@~gość-85004: takie wycieczki osobiste to nadają się do tygodników , gdzie więcej obrazków niż treści;), nie tutaj kochana. Tutaj rozmawiamy o pracy, warunkach w jakich przyszło Nam pracować. To, co ja czy Ty robisz w domu to raczej nikogo nie interesuje i nie powinno. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, to proszę o konkrety, do których każdy może się odnieść a nie operę mydlaną ... JESZCZE RAZ POWTARZAM, WALCZĘ O GODNE WARUNKI PRACY o ATMOSFERĘ KTÓRA SPRZYJA PRACY O RÓŻNE TRAKTOWANIE NAS WSZYSTKICH. Nie oceniam pracodawcy pod kątem dobrze umytych naczyń w domu, ale pod kątem tego co sobą reprezentuje i jak to wpływa na moją pracę. Resztę mam w nosie, ja nie muszę się z nim/nią użerać po godzinach i weekendami na szczęście.

0 4
ID:80296

gość-46418

@~gość-89679: "Naszą Szkołę"?? Czy ona jest prywatna?

1 0
ID:80297

gość-71463

@~Kkkkk: Dziękuje za słowa szacunku wyrażone cyt. "mam wrażenie, że się z urwałeś z choinki". Ten zwrot wiele tłumaczy. Każdy, kto ma odmienne zdanie, zostaje tu skrytykowany. Jeżeli piszesz, to pisz Koleżanko we własnym imieniu, o własnych przeżyciach i doświadczeniach. Nie pisz o innych, bo może sobie zwyczajnie tego nie życzą. Nie odbieraj mi prawa do wypowiedzenia się, bo też jestem członkiem grona, o którym piszesz.

6 1
ID:80299

gość-48088

@~gość-43116: A ja chciałem zapytać, komu zależy na poróznieniu "starych" z " nowymi"? Po co ta celowa zagrywka i przedstawienie starszych, doświadczonych w złym świetle? To zupełnie niepotrzebne. Każdy się stara i chce, żeby wszystko wypadło jak najlepiej To chyba oczywiste. Każdy pracuje dla dobra ogólnego. Niepotrzebne jest poróżnianie kadry, co miało miejsce już w przeszłości. Trzeba więc rozmawiać i pamiętać, że warto byc poprostu dobrym czlowiekiem, nie szukać prywatnego interesu. Nauczmy się współpracowac i zrozumieć...

1 0
ID:80301

gość-62989

Uderz w stół.... Jak piszą powyżej negujące wpisy to Koleżanki nie dadzą na siebie nic powiedzieć eh he ::)) Ideały... W swoim zaściankowym towarzystwie być może. Nikt nikogo nie chce poróżnić, to Wy niszczycie tą szkołę i Wy nie znacie znaczenia słowa mobbing... I właśnie starsi od Was stażem i młodsi maja Was dosyć... Tak, tak dobrze czytacie, Was mamy dość, ktoś napisał Nasza Szkołę, a Wy "łapiecie za słówka" A co się Wam już nie podoba, tak,NASZĄ SZKOŁĘ, z pozytywnym wizerunkiem, który psujecie od dawna, i nie tylko na forum bo lata wstecz na zewnątrz źle się o niej wypowiadaliście, o nas, nauczycielach, tworzymy tą placówkę, i zależy nam na tym, by miło i przyjemnie się pracowało, ale z Wami niestety tak nie jest, uczniom też potraficie na nasz temat źle się wypowiadać... Czy to jest w porządku? Negujecie metody nauczania innych osób, i uważacie, że źle nauczają, jak jesteście takie idealne, każda w swoim fachu to otwórzcie swoją szkołę a nam dajcie spokój, bo na wizerunek szkoły pracujecie się wspólnie, pozytywnie, i nie mówcie, że trzeba rozmawiać, bo akurat Wy tego nie potraficie

5 1
ID:80302

gość-23068

Walczysz?? Na forum?? Jak dzieci kiedy zaczyna się pyskowka. Od wali o godność pracownika są sądy pracy. Pracuję z Wami dość długo by móc powiedzieć, że robicie więcej złego niż dobrego. Ciągle zwolnienia, wymówki itp.

4 0
ID:80303

gość-74472

@~gość-62989: ale cie poniosło...motywacyjny dostaniesz tajny agencie jj...krótko tu pracujesz i niewiele wiesz

0 3
ID:80304

Stary

@~gość-62989:
Nie trzep się tak jak ryba bez wody:)
I tak wszystko jest juz przesadzone
A starzy nauczyciele (mam na mysli staż pracy) nie tolerują donosicieli. Zbyt negatywne mamy doswiadczenia. "Starzy"zawsze się ostatecznie dogadują. Nie pouczaj "starych", taka moja rada. Nie musisz z niej korzystac, ale może....

0 4
ID:80305

gość-67378

Nic nie wiecie, bo pracuję dłużej niż Wy, pouczać Was nie mam zamiaru, bo jesteście niereformowalne, a rady to dawaj swoim koleżaneczkom, ja z Waszych nie mam zamiaru korzystać, bo te osoby, co skorzystały nie wyszły na tym najlepiej

5 0
ID:80306

gość-67378

Donosicielem nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę, mam swoje zasady, moralne zasady, których Wy nie macie ::)) he

2 0
ID:80307

Jejku

@~gość-23068: Pracujesz z nami niewiele ponad rok. Nic nie wiesz o nas i o naszej sytuacji. Nawet nie zadalas sobie trudu, zeby sie dowiedzieć. Tzn. Dowiedzialas sie ale tylko z jednej strony. Spłycasz wszystko i dezawuujesz, dlatego ludzie nie traktują cie serio. Poza ciętym jezykiem to jeszcze przyloz sie do mowych przedmiotow ktore dostalas. Tutaj sa naprawde specjalisci wysokiej klasy w swoich zawodach. Wymagania sa wysokie i metody nauczania wypracowane latami. Nie chcialabys przeciez zaniżac poziomu ? Nie mozemy sobie pozwolic zeby ktos odstawal od zespolu. Wiesz, najwazniejsze sa wyniki egzaminu i w ten sposob budujemy pozytywny wizerunek szkoly. A uczniowie są bardzo wymagający jesli chodzi o egzamin zawodowy. Jesli mówią o nauczycielu negatywnie to mają racje. Ucz się, nie trać czasu na forum:)))

2 5
ID:80308

gość-51866

Z Wami, przepraszam, nie ma ochoty się nikt dogadać, poza Waszym kręgiem, więc nie dodawajcie sobie...

3 1
ID:80309

gość-39357

@~gość-51866: To co w takim razie proponujesz w takim razie ?
Jakies konstruktywne wyjscie z tego impasu ? Mediator ?

0 1
ID:80310

gość-56720

Niestety nie macie racji wypowiadając się negatywnie o nauczycielach... Po pierwsze, kłamiecie, bo obrażałyście dobrych nauczycieli w tym czego nauczają, po drugie, niektórym z Was też wiele brakuje... Nie jesteście alfą i omegą... Czytanie z podręcznika lub "puszczanie" prezentacji to nie najlepszy sposób przygotowania do egzaminu zawodowego Po trzecie " obgadywanie" nauczycieli do uczniów to chyba nie domena, jak to kiedyś się określiłyście, dobrych nauczycieli. Po czwarte, dlaczego nie dopuszczacie do siebie myśli, że ktoś może uczyć lepiej od Was?

3 0
ID:80311

gość-56720

Wam proponuję się uczyć :) etyki zawodowej he

1 0
ID:80312

Lilu

@~gość-56720: Etyka zawodowa powinna przede wszystkim dotyczyć osób, ktore celowo i z pełną swiadomoscią doprowadzały innych pracowników do płaczu, załamania nerwowego, zapaści, omdleń, duszności. Etyka zawodowa powinna dotyczyć osób przez ktore inni muszą korzystać ze zwolnień lekarskich, wizyt u specjalistow, terapii, farmakologii i urlopów zdrowotnych. Etyka zawodowa powinna dotyczyć osób przez ktore inni musieli zrezygnować z pracy lub odejsć z zawodu. Etyka zawodowa powinna dotyczyc osób, ktore sugerowaly innym pracownikom z kim nie nalezy zadawac sie w pracy i rozmawiać (bo przeciez są trędowate). Etyka zawodowa powinna dotyczyc osob, ktore tworzyly plotki na temat zycia osobistego innych ludzi ( np na temat rozwodów i zdrad).I na koniec etyka zawodowa powinna dotyczyć osob, ktore o innych pracownicach wyrażają się per "psiapsiółki", "koleżaneczki" i....""pindy".
Oto moralność Pani Dulskiej w pełnej odsłonie.

4 7
ID:80313

gość-56720

Oj jesteś w błędzie :) ale tak jak ktoś już wspomniał, krytyki nie przyjmujecie, więc wysilać się nie będę a omdlenia i duszności może powstają z zawiści i niewdzięczności!!!
Nie przypominam sobie by ktoś tu użył słów "pindy"... Mylny tok myślenia Koleżanko :) oj bardzo Mylny hihi
Ktoś pytał o propozycję rozwiązania, zatem na tym etapie do którego doszłyście, swoją nienawiścią, podłością, spiskowa iem, itd... Itp... rozwiązanie jest jedno!!! Zmieńcie pracę, bo i tak Wam źle, idźcie na dłuższe zwolnienia i zdrowotne, a zobaczycie jak NASZA SZKOŁA odżyje bez Was, które tylko widzą czubek swojego nosa, Amen

6 1
ID:80314

gość-98040

"Tutaj sa naprawde specjalisci wysokiej klasy w swoich zawodach" .... Żart na miarę stulecia. Tych specjalistów można wyliczyć na palcach jednej ręki. Specjalista wysokiej klasy nie robi tego, co Wy robicie na forum. Pytam raz jeszcze, skoro macie dowody w postaci dokumentacji medycznej, dlaczego nie sięgacie po pomoc instytucji takich jak sąd pracy? Bo tak naprawdę jedyne co macie to lenia, ogromnego lenia w sobie i zbyt długie jezyczki.... Plus zbyt wysokie mniemanie na swój temat. Masakra.... Z czym do ludzi, do młodzieży? Wstydu nie macie. Takie pokrzywdzone przez los jesteście?? Szkoda, że nie widzicie własnych błędów.... Klika, jedna wielka klika, która sama nie wie o co jej tak dokładnie chodzi...

6 3
ID:80315

gość-41151

Ja mam tylko jedno pytanie kiedy beda tablice w salach. Nerwy juz mi puszczają.

1 0
ID:80316

.

Powiem tak, przykro mi, gdy widzę, jak Ekonomik z roku na rok coraz bardziej się stacza. Rozmawiając z dużo starszymi absolwentami od siebie, dowiedziałam się, że niegdyś była to naprawdę świetna szkoła. Nic dziwnego, że z przyjemnością do niej wracają. Niestety zauważyłam pojedyncze osoby wśród absolwentów z przeciągu ostatnich 15 lat... W prywatnej rozmowie z jednym z absolwentów, który jest również moim kuzynem, zapytałam się go czy spotkamy się na zjeździe. Jego odpowiedź brzmiała następująco: Nie będę płacił za to żeby posłuchać "Hałasa". Ta dyrekcja wykańcza nie tylko nauczycieli, ale również uczniów. Sama mam ochotę jak najszybciej stąd uciec. Prawdziwy cyrk zaczął się rok temu, a w tym uderzył z podwójną siłą. Nie bez powodu na studniówkę zapraszani są tylko wybrani nauczyciele. Ze "starszą" kadrą nauczycieli tworzymy jedną rodzinę i w wielu nauczycielach widzimy ogromny autorytet. "Nowych" nawet nie staramy się zapamiętać. Mam wrażenie, że są zatrudnieni tylko dla sztucznego poklasku dla dyrekcji. Spotkałam się z brakiem kompetencji i empatii z ich strony. Oczywiście nie u wszystkich nowo zatrudnionych, ale Ci bardziej kompetentni i "ludzcy" według mojej obserwacji i tak wolą trzymać się ze "starszymi".

2 7
ID:80317

gość-46396

@~gość-56720: Po pierwsze wyraźnie widac, że to ty masz kłopoty z przyjmowaniem krytyki.
Po drugie nie ma naukowego potwierdzenia, że "omdlenia i duszności powstaja a zawiści i niewdzięczności", natomiast z pewnością są wynikiem długotrwałego stresu w pracy. I na to są dowody medyczne. Po trzecie istnieją inne instytucje niż sądy pracy, które wsłuchują się w potrzeby pracowników. Po piąte nie widze tutaj żadnego "lenia" o czym świadczą wyniki egzaminów zawodowych. Po szóste doskonale wiemy o co nam chodzi:)))

1 7
ID:80318

Kolo

@~gość-98040: O wysokim poziomie wiedzy i umiejętności nauczycieli świadczy to, ze mimo utrudnionych warunków pracy, stresu, przeszkód, kłód rzucanych pod nogi, braku dobrego wyposażenia sal są w stanie realizować proces dydaktyczny skutecznie i z efektami. To że specjaliści się cenią i są pewni swojej wartości to nie jest nic nagannego. wręcz odwrotnie. Najważniejsze jest, że uczniowie są zadowoleni i rodzice z widocznych efektów tej pracy. Widzimy swoje błędy i poddajemy je ewaluacji, dokłądnie wiedząc o co nam chodzi. Amen.

2 7
ID:80319

gość-76102

@~gość-98040: młodzież nas docenia, zapewniam cie, za kompetencje, merytoryczność i umiejętność przekazywania wiedzy. Skąd to wiem ? Od nich samych. Nie obrażaj nas nauczycieli proszę.

2 0
ID:80320

gość-61725

Macie ten problem, że nie wiecie o co Wam chodzi... Zbyt pewne siebie nie bądźcie, bo wcale najlepsze nie jesteście, do specjalistów Wam daleko, jak masz kobieto dowód medyczny, że omdlenia masz ze stresu to nie wylewaj żalów na forum, lecz się i nie stresuj jeszcze bardziej pisząc te komentarze, bo się sama nakręcasz, a potem będziesz kozłów ofiarnych szukać, że znowu masz złe samopoczucie, w takich sytuacjach to chyba lekarze zalecają jak najmniej nerwowy styl życia, a tutaj jak widać po Twoich między innymi wpisach jest dla Was nerwowo, więc może jakieś sanatorium....? Odpoczniesz od tej jakże złej szkoły, a przede wszystkim my od Ciebie i Twoich intryg

9 1
ID:80321

Tablica

Odpowiedzi na pytanie o tablice w salach raczej na tym Waszym forum nie dostaniecie :)
P. S. Nie da się ukryć, że nerwy Wam puszczają :) może jutro w pokoju meliska?

6 2
ID:80322

gość-56645

@~gość-14067: Przyznam, że aż się boję!!!! Piszesz "...będziemy z Tobą i na pewno Cię wesprzemy". Nie możecie wspierać się miedzy sobą? Znów musicie ingerować w sprawy innych?

8 2
ID:80323

gość-56645

@~gość-11445: Wytłumacz mi jedno - jeżeli związki skierowały ankietę do członków Rady i zrobiły to dla własnych celów (np. na wniosek przewodniczącego, członka, itp.), by zbadać jakieś niepokojące zjawisko, to dlaczego zarządzający mieliby jej wyniki przedstawiać na radzie? Jakim prawem! Gdyby jednak wyniki budziły jakiekolwiek wątpliwości, to zapewniam Cię, że związki mają ustawowy obowiązek powiadomić Inspekcję Pracy i wnioskować o przeprowadzenie kontroli. Jak długo pracuję w tej szkole - a jest już kilka lat - to nie pamiętam, by podobna sytuacja miała miejsce. Związki również w tej sprawie nabrały wody w usta. Jak myślisz? Dlaczego? Pewnie się boją? Nie zamierzam bronic, ani też winić nikogo, bo nie taka jest moja tu rola, ale chcę przedstawić swoje subiektywne zdanie. Wiem, że znów spotkam się z krytyką. Pozdrawiam stałych czytelników.

10 1
ID:80324

gość-78481

Do "." kropeczki O jakiej Ty rodzinie piszesz, z księżyca spadłaś??? Jestem że "starej" kadry i uwierz mi nikt z Wami nie chce się utożsamiać, a tym bardziej tworzyć rodzinę, nie ośmieszaj się Rodzinę naszą szkolną może uda się stworzyć ale bez Waszych osób, bez Was intrygantek, co to uważają się nagle za najmądrzejsze Zejdź na ziemie

5 3
ID:80325

gość-40359

@~Tablica: Pytałam kilka razy w szkole i uzyskałam taka sma odpowiedz. Nie wiem co w tym zabawnego.

0 0
ID:80327

.

@~gość-78481: Myślę, że zbyt pobieżnie przeczytała Pani mój wpis i źle go zinterpretowała. Sądziłam, że uda się Pani wydedukować, że jestem uczennicą. Pisząc o rodzinie, miałam na myśli stosunki ucznia ze starszą kadrą.
Takie poczucie zapewniła mi kadra, którą znam. Pozdrawiam serdecznie.

0 2
ID:80328

gość-87790

Do 76102 Macie umiejętnoć przekazywania uczniom... Nie wiedzy, a plotek, negatywnych i nieprawdziwych informacji o nauczycielach nie zWaszego kręgu, buntowania uczniów przeciw innym nauczycielom, skąd to wiem? Od uczniów!!!

7 1
ID:80329

gość-54984

Do "." kropeczki: Kropeczko, Czy Absolwent - Kuzyn nie proponował, żebyś sama została dyrektorem? Nie mówił, że drzemie w Tobie ukryty potencjał, który wystarczy tylko rozbudzić? Bo widać, jak już się starasz pracować na tzw. "dobro ogółu". Co do wykańczania uczniów, to informowanie o takich czynach na forum nie jest właściwym medium. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale niefortunnie strzeliłaś do własnej bramki - faulowałaś Waszą koleżankę, to Jej wytknęłaś błędy. Oj, nie ładnie!!! Jako jako tzw. rzecznik, powinna już dawno zająć się sprawą. Zgłoś Jej problem i własne obserwacje, niech nie zaniedbuje obowiązków i powiadomi pedagogów, rodziców, Kuratora, Rzecznika Praw Dziecka itp. I jeszcze jedno - ustalcie wspólne stanowisko - to od 15 lat trwa mobbing, czy cyrk od roku? Bo różnica jest znaczące.O liście gości decydują rodzice i uczniowie, nie wypada się zatem na siłę wpraszać. To ich autonomiczna decyzja!!! A z tą "jedną rodziną" to bym nie przesadzała, chyba ze na zdjęciu. Miłego dnia w "rodzinnym" gronie.

7 0
ID:80330

.

@~gość-78481: Myślę, że zbyt pobieżnie przeczytała Pani mój wpis i źle go zinterpretowała. Sądziłam, że uda się Pani wydedukować, że jestem uczennicą. Pisząc o rodzinie, miałam na myśli stosunki ucznia ze starszą kadrą.
Takie poczucie zapewniła mi kadra, którą znam.
Pozdrawiam serdecznie.

0 1
ID:80334

gość-20564

Wszystkim Paniom, które napędzają sztuczny cyrk na forum, które nie mogą do dziś pogodzić się z decyzją Władz Miasta mam do powiedzenia jedno: ludzie, święta idą. Weźcie się za porządki w domu i przygotowania do Bożego Narodzenia zamiast pluć nienawiścią....

7 0
ID:80336

gość-68467

@~gość-61725: z tego co czytam, nikt tu nie napisał ze szkoła jest zła, skąd zatem twoja teza ? Poza tym, widać doskonale na tym forum o co chodzi nauczycielom. O zmiany stylu zarządzania. O nic więcej. To tak dużo ? Nie sądzę. To się zwyczajnie należy tym ludziom po tylu latach.

1 1
ID:80337

Wizo

@~gość-56720:
O jakim "puszczaniu" prezentacji piszesz, nie rozumiem, do dyspozycji ponad 60 nauczycieli są moze ze trzy sprawne projektory. W innych szkolach widzimy zupełnie inny standard wyposażenia klas. To takie dziwne, ze chcemy tez miec podobnie.

0 0
ID:80338

.

@~gość-54984: Hmm może za X lat przemyślę Pani/Pana propozycję odnośnie zajęcia stanowiska dyrektora szkoły, aczkolwiek najpierw planuję ją skończyć

2 1
ID:80339

Docieklliwy

@~gość-56645: Absolutnie nie zamierzam cie krytykowac, ale z każdego badania powinien byc przedstawiony osobom poddanym badaniu raport, zeby nie bylo niedomówień i spekulacji. Tylko tyle.

1 0
ID:80340

gość-10470

"Uczennico", dlaczego wklejasz dwa razy ten sam wpis, dziwnym trafem mówisz tym samym głosem,co Panie tego forum ::)) Co masz obiecane, lepszą ocenę :) he Bardzo źle postępujesz nie starając się zapamiętać nowych nauczycieli,zadaje Ci pytanie: dlaczego ???? Uważasz, że są niekompetentni,jeśli tak to na jakiej podstawie? ,Nie uważasz,że jesteś niesprawiedliwa? Twoi "starsi" nauczyciele też kiedyś zaczynali pracę... A poza tym jeśli jesteś nadal uczennicą to czy nowozatrudniony czy pracujący to powinnaś znać ich tyle samo czasu lub zbliżony czas...

4 1
ID:80341

Zozo

@~gość-56720:
Dlaczego wypowiadasz sie z taką zlością o nauczycielach, ktorzy pchają tę szkolę do przodu pomimo trudnosci. Wkladają serce i wszystkie swoje umiejętnosci w realizację procesu dydaktycznego, częstokroć nie mając odpowiednich warunkow pracy i wsparcia. Pomimo to ich wklad w uzyskanie odznaki brązowej szkoły Perspektyw jest przeogromny. Przeciez wiesz, co wplywa na uzyskanie tego statusu: w duzej mierze wyniki egzaminow zawodowych oraz ilosc fianalistow konkursow i olimpiad. Dlaczego wiec wyganiasz tych nauczycieli ze szkoly ? Dlaczego taką nienawiść i zlość kierujesz w ich stronę ? Dlaczego wedlug ciebie, to nie jest ich szkola ? To oni przecież tworzą tę szkolę i jej sukcesy.

3 1
ID:80342

:)

Zdecydowanie CYRK OD ROKU

0 0
ID:80343

gość-97662

@~gość-41151: Za parę tygodni

0 0
ID:80344

gość-24298

Do Zozo złość i nienawiść, mają te Panie, nie my, widocznie mało wiesz, my mamy dosyć oczerniania szkoły i nas, bo nie tylko mówią tu źle o dyrekcji. Dlaczego wyganiamy? Bo im się nie podoba, ciągle krytykują, przynoszą wstyd szkole, nie patrząc na siebie, jakie są obludne i podłe, tak podłe, widocznie mało o nich wiesz, jeśli rzeczywiście jesteś osobą postronna, chyba, że Koleżanki podszywajaą się pod kogoś Nie będziemy tolerować takich zachowań, nas jest więcej i lada chwila podejmiemy pewne kroki

5 1
ID:80353

gość-24298

Ci nauczyciele o których piszesz pchają ta szkołę ale do tyłu

2 0
ID:80354

Gosc

Dlaczego pchają szkole do tyłu? m.in.swiadcxy o tym zalozenie tego forum, bo jak ktoś napisał już wyżej, nie mogą się pogodzić z decyzją urzędu miasta, biedne liczyły na inne rozdanie kart, zamiast knuc i rzucać kłody, gdyby były takimi porządnym pracownikami szkoły, to by zaczęły współpracować, a nie robić wszystko na złość, i krytykować nawet te rzeczy, które wypadają bardzo dobrze. Czepiają się głupot, byle tylko się przyczepić, byle wbić igłę, plan wakacyjny, z początku wakacji im nie wyszedł, ktoś się na nich poznał, wybra inna placówkę, i się nie dziwię, a jeśli ich plan by jednak się udał, to czy my byśmy było tacy podli? Nie, byśmy współpracowali, bo pracujemy właśnie dla uczniów i chcemy by było i jak najlepiej, trzeba godnie uszanować decyzję i potrafić uczciwie działać, a nie bo jest nie ta dyrekcja co sobie wybrały więc będziemy robić na złość. O takich osobach nie można powiedzieć, że pchają szkole do przodu, bo dla nich nie liczą się potrzeby szkoły ale ich własne, a co uczniów finalistów itd. Nie tylko szkole tworzą zdolni uczniowie, dla nas liczy się każdy uczeń, nie każdy ma predyspozycje, żeby wygrać Olimpiade lub zajść dalej, ale za to może być bogaty wewnętrznie, udzielać się w innych sferach, każdy uczeń jest ważny, zdolny, mniej zdolny, nie ma dla nas podziału, jak widocznie dla tych Pan, poza tym, to uczeń wygrywa Olimpiady konkursy, nie nauczyciel, wkład jest przede wszystkim ucznia, więc proszę nie pisać ,że to ich sukcesy, bo będzie uczniom przykro

8 0
ID:80355

.

@~gość-10470: Napisałam dwa razy to samo omyłkowo, gdyż na drugi dzień nie widziałam go na forum i myślałam, że w wyniku jakiegoś błędu wpis się nie dodał. Serio, czy to jest najważniejsze?
Poza tym przy moim kolejnym wpisie prawie cały tekst został usunięty i został tylko wstęp, więc przepraszam ale znów zdubluje wpis

0 0
ID:80356

.

@~gość-10470: W odpowiedzi jednak najpierw zredaguje coś nowego.
Żyjemy w wolnym kraju, gdzie jest wolność słowa. Drogie Panie i Panowie to jest ogólnodostępne forum, każdy może tu zaglądać i komentować. Jako jednostka tej szkoły uważam, że też mam coś do powiedzenia, a że do cichych nie należę, stąd moje wpisy. Nie potrzebuje ocen na zachętę. To żenujące, ale jakoś musiała Pani/Pan na to wpaść, więc hmm... Czyżby to Pani się "sprzedała" naszej władzy? Co Pani z tego ma?
Mówię to, co widzę. Mając doświadczenie z nowozatrudnioną, która kompletnie nie ma pojęcia o przedmiocie i podaje nam z lekcji na lekcje sprostowania swoich notatek wydaje mi się, że mogę mówić o niekompetencji. Nie będę ukrywała, że chodziło o lekcje pracowni. Sytuacje, w których uczeń zadaje pytanie nauczycielowi, jak coś ma zrobić, a ten odpowiada, że nie wie i odchodzi uważam że nie powinny mieć miejsca. W naszych starszych stażem w tej szkole soreczkach widzimy pasję do przedmiotu który uczą i ufamy im. W młodszych stażem widzę, że się męczą. Mam być wyrozumiała, bo nikt od początku nie był alfą i omegą? Okej, ale niech uczą mniej ważnych przedmiotów, a nie takich które kończą się egzaminem zawodowym!! Czy przez to, że nauczyciel musi się wdrążyć ja mam być stratna?! Niech nauczyciel się uczy i dogląda starsze koleżanki ale nie moim kosztem.

0 6
ID:80357

.

A teraz pierwowzór uciętego wpisu:
Hmm może za X lat przemyślę Pani/Pana propozycję odnośnie zajęcia stanowiska dyrektora szkoły, aczkolwiek najpierw planuję ją skończyć.
Faktycznie, nie zauważyłam w jaki sposób strzeliłam do własnej bramki i nie mam pojęcia w którym momencie "faulowałam" swoją "koleżankę". Nie wiem nawet, o którą Pani/Panu chodzi. Niestety objęcie wspólnego stanowiska nie jest możliwe gdyż patrzymy na sprawę z dwóch skrajnych perspektyw.
"Koleżanka", którą Pani/Pan wspomina, opowiada o perspektywie nauczyciela, który pracuje tam ponad 15 lat i swoich odczuciach. Ja przedstawiam wizję ucznia, którym sama jestem. Nie powiem Pani/Panu czy mobbing jest w tej szkole od 15 lat, gdyż nie "kibluje" w jednej klasie od 15 lat. Mało tego - nie jestem w stanie nawet powiedzieć, czy jest w tej chwili, bo sama go nie zaznałam i nie miałam prawa go zaznać. Śmiało jednak mogę powiedzieć, że uczniowie czują się od roku, jak w cyrku, ponieważ wiem to z autopsji.

0 7
ID:80358

Do Zozo

Zozo wytłumacz dlaczego tylko kilkoro nauczyciel wg ciebie tworzą ta szkołe przepraszam,a my pozostała część kadry???? To co nic nie robimy ??? Społeczność szkolna tworzą też uczniowie,pozostali pracownicy,Niesamowita jesteś Macie niepojęte wysokie mniemanie o sobie ,zbyt wysokie I to Was zgubi, niektórych już zgubilo

3 0
ID:80362

gość-45509

@~gość-40359: To na forum chciałaś uzyskać inną odpowiedź? Na każdej lekcji mogłaś zapytać nauczyciela o tablicą, było by szybciej. Na forum trzeba czekać na odpowiedź nawet kilka godzin. Ja też jestem uczennicą i zapytałam tylko raz i to w szkole. Po co się niepotrzebnie nakręcać. Nie widzisz, że nauczyciele są niekompetentni w tej szkole! Koleżance naszej "kropeczce" dzieje się krzywda, jest wykańczana i ani wychowawca,ani żaden nauczyciel,pedagog, ani pani rzecznik nie reaguja! Tylko plotują na przerwach na korytarzach. Faktycznie,to,co się dzieje od roku,to jakiś cyrk. Dobrze,że kropeczka pisze na forum, może to ktoś zauważy i się obudzi. n-le obgadują do nas innych na lekcjacha teraz podszywają nie na forum za uczennice. Co to za szkoła! Żal.pl

1 0
ID:80363

gość-16392

@~. : Droga koleżanko z pracy, a nie wydedukowałaś przypadkiem, że bez większego trudu zostaniesz rozpoznana! Nie mieszaj w to uczniów. Wystarczy, że same robicie cyrk, a potem o cyrku same piszecie. Mam kontakt z zatrudnioną w tamtym roku osoba, której już dziś nie ma. Wiele Wam i Waszym spiskom "zawdziędza". Zaufała Wam, a dziś bardzo tego żałuje. Stała sią ofiara Waszych obietnic. Mam pisać dalej?????????????????????

9 0
ID:80364

gość-16392

@~. : To fakt, nie umiem czytać i że nie udało mi się "wydedukować". Następnym razem na "takie" tematy rozmawiał z Paniami, które dają Ci poczucje rodzinnych więzi. Inni nauczyciele nie podejmują z uczniami takich tematów. Pewnie czytałaś też, że "uczniowie sa wykańczani przez dyrekcję tej szkoły", to powiadom Te panie, może podejmą się sprawy i sprawią, by inni też poczuli więzi.!!!

3 0
ID:80365

gość-50840

@~gość-10470: Masz rację. Zauważ, że "uczennica" interesuje się problemem szkoły od 15 tak, czyli od wieku niemowlęcego? (może to ploty wyssane z mlekiem matki!!!) Skoro ma takiem spostrzeżenia i złe doświadczenia kuzyna, co chyba jest tu raczej zwiedziona ciekawości. Ot, takie tam moje wnioski! Pójdę dalej, i powiem, że to jakiś teatr, bo panie grają nieudolnie rolę swoich uczennic, byle tylko poniżać i krytykować. Grają dość nieudolnie, aczkolwiek na znanym nam już poziomie. No cóż, jakie reżyserki i obsada, taki teatr!!!!!!!!!!

11 1
ID:80367

.

W szkole faktycznie jest cyrk, ale taki nie śmieszny. Za to tutaj, odkąd biorę czynny udział w dyskusji, mam ubaw po pachy hahahah
"interesuje się szkołą od 15 lat" ludzie, wyraźnie napisałam wyżej, że nie jestem wstanie wypowiedzieć się na temat ostatnich 15 lat, tylko opisuje to co widzę teraz.
Wydaje mi się, że sprawy zaszły bardzo daleko i wasza wzajemna zawiść przysłania wam oczy. Nie dopuszczacie do wiadomości, że ktoś spoza nauczycieli też może się tu wypowiedzieć. Doszukujecie się ciągłych intryg i podstępstw.
Śmieszy mnie to, że niby udało się wam rozstrzygnąć kim jestem hahahah
W sumie to w pewnym stopniu czuję się urażona przez "świeżą" kadrę. Nie wierząc mi w to, że jestem uczniem, pokazujecie jakie zdanie macie o uczniach tej szkoły. Czy Panie naprawdę uważają nas za bandę niewykształconych dzieciaków? Jeśli tak, to waszym zadaniem, DROGIE NAUCZYCIELKI, jest to zmienić. Człowiek nawet ten piętnastoletni kształtuje już swój światopogląd i ma własne zdanie. Nie wierzycie mi bo je mam? Nie wierzycie mi bo piszę bardziej rozbudowane wypowiedzi, bardziej poprawne pod względem stylistycznym, językowym itd? Drogie Panie, publikując coś na forum, proszę przeczytajcie to dwa razy. Niech wasze wypowiedzi mają jakiś poziom. Niegdyś zawód nauczyciela był uznawany za inteligencje narodu. Pokażcie mi, że nią jesteście.

2 9
ID:80373

gość-73477

@~. : Droga uczennico!
Mam nadzieję, że "wydedukowałaś", że zwróciłam się NIE DO CIEBIE, lecz odniosłam się do wypowiedzi gościa10470.
Jesteś jedyną "uczennicą", która wdała się w polemikę z pracownikami tej szkoły. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do pracy nauczycieli, to zgłoś do Pani Dyrektor lub do Kuratorium, bo to jedyne i właściwe instytucje uprawnione do oceny pracy nauczyciela i tego, czy "n-l ma pojęcie czy nie", a nie Ty . Ponadto, w trosce o dobre imię Tej szkoły, Jej pracowników i uczniów proszę, nie obrażaj publicznie innych. Informuję Cię, że o Twoich wpisach planuję niezwłocznie powiadomić Panią Dyrektor z żądaniem wyciągnięcia konsekwencji prawnych. To, co piszesz, jest naruszeniem dobrego imienia szkoły i nauczycieli, ponieważ publikujesz tu bardzo poważne zarzuty i pomówienia pod adresem instytucji oraz funkcjonariuszy publicznych:
- ":ekonomi z roku na rok się coraz bardziej stacza"
- "Ta dyrekcja wykańcza nie tylko nauczycieli, ale również uczniów"
- o n-lach piszesz - " są zatrudnieni tylko dla sztucznego poklasku dla dyrekcji"
-o n-lach piszesz "Spotkałam się z brakiem kompetencji i empatii z ich strony"
- "Czyżby to Pani się "sprzedała" naszej władzy? Co Pani z tego ma?" - skąd te retoryczne pytanie?, czy naprawdę uważasz, że adresat na forum powinien Ci odpowiedzieć na pytanie?
- "Mając doświadczenie z nowozatrudnioną, która kompletnie nie ma pojęcia o przedmiocie i podaje nam z lekcji na lekcje sprostowania swoich notatek wydaje mi się, że mogę mówić o niekompetencji" - o kim piszesz? W ten sposób obrażasz i podważasz kompetencje innym nowozatrudnionym!
- " Doszukujecie się ciągłych intryg i podstępstw"
- "Czy Panie naprawdę uważają nas za bandę niewykształconych dzieciaków?" - podaj źródło, gdzie znalazłaś taki wpis, który pozwolił wysunąć takie wnioski?
Mam nadzieję, DROGA UCZENNICO, że powyższe cytaty pozwolą Tobie wyciągnąć właściwe wnioski i mieć "ubaw po pachy". Przeczytaj to dwa razy!
Ps. Myślę, że to już najwyższy czas zakończyć prawnie tę farsę. Dalsze kroki należą do Pani Dyrektor.

10 1
ID:80375

gość-63707

Uczennico przeczytaj mój wpis pod tytułem Gość w którym napisałam, że dla nas ważny jest każdy uczeń etc. Więc proszę nie pisać, że mamy złe zdanie o uczniach. Nas pouczasz, a sama nie czytasz że zrozumieniem.......!!!!!!!!

8 0
ID:80376

gość-63707

I proszę nas nie obrażać, bo Ciebie nikt nie obraża

9 0
ID:80377

gość-59626

@~gość-68467: @~Docieklliwy: To napisz do związku skargę, że przeprowadził ankietę a nie przedstawił raportu! To do dyrekcji masz żal? Dyrekcja nie dopełniła obowiązku??? Związek nie znalazł tego, czego szukał. To proste i co tu przedstawiać!!!

11 0
ID:80379

gość-52272

Kropeczko nie wiem kim jesteś ale poproś mamę o wizytę u lekarza.

14 2
ID:80380

gość-59626

Uważam, że to, co czytam o szkole i moich koleżankach powinno stać się tematem poniedziałkowej RP. Mam nadzieję, ze uda się zidentyfikować rzekomą "uczennicę" i wyciągnąć dyscyplinarne konsekwencje.

12 0
ID:80381

gość-18596

Kropeczko, Twój wpis z wtorku i jego poprawność językowa pozwoliły mi postawić hipotezę, że jesteś jedną z Pań, których celem jest osmieszyć dyrekcje i 95 % kadry. Analizując Twoje ostatnią wypowiedz należy stwierdzić, że jednak jesteś uczennicą :)))). Domniemam, że to stres jest tego przyczyną. Jako wieloletni pedagog dam Ci dobrą radę - nie nakręcaj się i nie frustruj, szkoda zdrowia!!!!!!!. Jak bierzesz czynny udział w dyskusji, to na pewno też czytasz jakie spustuszenia mogą poczynić nerwy, czasem nieodwracalne (nawet terapia może nie być skuteczna!!!) Po treści wpisów wnioskuję, że jesteś uczennicą klasy maturalnej. Przeanalizowałam plan lekcji klas IV i nigdzie nie widzę, by pracownię prowadziła Pani zatrudniona w tym roku? Daj mi szansę i napisz,o jaki przedmiot chodzi, bo chcę Tobie pomóc. Może powinnaś pójść z tym do Pani Pedagog lub Pani Dyrektor, która dba o sprawy uczniów i może poruszyć problem na zespole wychowawczym. Ukrywając fakty, stawiasz Dyrekcję w trudnej sytuacji, bo nie pozwalasz sobie pomóc a innym nie dajesz szans na rozwiązanie problemu. Nadchodzą święta, może pomyśl o Tych, których dotknęły Twoje słowa, przepełnione negatywnymi emocjami i agresją słowną. Może na jakiś czas wyłącz się z udziału na forum, odpocznij. Życzę rychłego rozwiązania problemów i powrotu do równowagi. :::))))))))))))))))))))))))

13 0
ID:80383

gość-43682

Baw się sama w tą grę inteligencjo narodu ::::))))))))

1 1
ID:80386

.

@~gość-73477:
Droga Pani, niestety ale skargi uczniów i prośby o zmianę nauczyciela nigdy nic nie wynosiły i żadnych zmian nie było.
Proszę mnie nie zastraszać Panią Dyrektor. Naruszają dobre imię szkoły wszyscy tu obecni, nie tylko ja.
Wszytskie przetoczone przez Panią "cytaty" jestem w stanie uzasadnić. A w odniesieniu do paru z nich ja również mam do Pani parę pytań.
"Mając doświadczenie z nowozatrudnioną, która kompletnie nie ma pojęcia o przedmiocie i podaje nam z lekcji na lekcje sprostowania swoich notatek wydaje mi się, że mogę mówić o niekompetencji - o kim piszesz? W ten sposób obrażasz i podważasz kompetencje innym nowozatrudnionym!"
Czy naprawdę myśli Pani, że zacznę rzucać nazwiskami na forum? Poza tym we wcześniejszych wiadomościach wspominałam, że nie piszę o ogóle nowozatrudnionych.
" Czyżby to Pani się "sprzedała" naszej władzy? Co Pani z tego ma? - skąd te retoryczne pytanie?, czy naprawdę uważasz, że adresat na forum powinien Ci odpowiedzieć na pytanie?"
To pytanie było odbiciem piłeczki, Droga Pani, na pytanie skierowane ku mojej osobie pt."co Ci za to obiecali, lepszą ocenę?" (przetoczone pytanie nie jest skopiowane kropka w kropkę, przeniesiony jest tylko sens, gdyż nie będę szukała wyżej wpisu)

Sięgnę jednak rady gościa 18596 i odpuszczę sobie dalszą walkę z wiatrakami. Ma Pani rację, szkoda zdrowia.
Pozdrawiam i Wam, Szanowna Rado Pedagogiczna, również życzę dojścia do porozumienia między sobą. Wesołych świąt, niech nam wszystkim żyję się lepiej! Tego życzę i ucznią, i nauczycielą. Niech każdy wyciągnie odpowiednie wnioski.

0 8
ID:80391

gość-74978

@~gość-18596: Zupełny brak wyczucia i nietakt. Nie dziwi mnie ten wpis, bo oczywiste kto to mogł napisac, Typowa zgrywka charakterystyczna dla zdecydowanej mniejszości. Należy z tym się pogodzić. Tak, :mniejszości. Radzę przekierować sie na inny obiekt "do bicia". Błąd myslenia, ale jak piekna odsłona tego co w głowie siedzi. Gratulacje za ta odsłonę osobowości i ninawiści.

0 0
ID:80394

gość-65568

Kropeczko, nie pisze się "ucznią i nauczycielą" tylko uczniom i nauczycielom, radzę się pouczyć poprawnego pisania zamiast udzielać się na forum i oczerniać bez podawania konkretnych argumentów, bo swoich spraw i tak nie chcesz rozwiązać prawidłową droga, którą już ktoś Ci powyżej zaproponował, zatem wnioskuję, że w ogóle nie chcesz ich rozwiązać, bo gdyby Ci zależało, nie robiłabys tego tu na forum. Masz jeszcze wychowawcę, też nie pomógł? Pomogła? Zapytasz dlaczego my "tu" jesteśmy? Bo mamy dość obelg w nasza stronę i nie pozwolimy by "koleżanki" z grona w tak negatywny sposób się o nas tu wypowiadały, są takie mądre, inteligentne, itd. To niech mają odwagę podejść do każdej/każdego z nas osobna i powiedzieć nam prosto w oczy, co myślą...

11 0
ID:80398

gość-43945

Apel, Proszę wszystkich o zaniechanie wpisywania komentarzy.
Niech te święta przyniosą ukojenie i wewnetrzny spokój. Pamiętajmy tylko to , co dobre i wybaczmy błędy. Spokojnych świąt.

1 8
ID:80399

gość-55045

@~. : Kropeczko, cieszę się, że wiele zrozumiałaś i wyciągnęłaś właściwe wnioski. Szkoda czasu i zdrowia Twojego i Nas wszystkich. Moje wpisy nie miały na celu zastraszyć Ciebie, ale nieco ostudzić Twoje emocje i zapędy do nieprzemyślanej krytyki i tzw. "mowy nienawiści". Nie wszyscy tu piszący naruszają interes społeczny i dobro szkoły. Nigdy nie prosiłam, byś podała nazwisko nauczyciele tylko nazwę przedmiotu, a to znacząca różnica.
Życzę wszystkiego co najlepsze. Pozdrawiam Kropeczko.

3 0
ID:80401

gość-96341

@~gość-55045: Czy mój apel o zaprzestaniu komentowania Ciebie nie dotyczy? Chcesz dalej to ciągnąć, nie potrafisz odpuścić?
Niestety wygląda to na tłumaczenie się. Jeszcze raz proszę o spokój. Pozdrawiam wszystkich.

0 6
ID:80403

gość-59768

To po co wchodzisz i sprawdzasz To po 1. Po 2. Co wystraszylas się,że ktoś się w końcu za Was wziął, i już bezkarnie nie będziecie mogły obrażać innych osób, po 3. Jesteś podobno taka inteligentna, to powinnaś już wiedzieć, że komentarze pokazują się z dużym opóźnieniem, więc osoba do której piszesz z pretensjami, prawdopodobnie nie widziała Twojego "apelu" Po 4. Dlaczego ktoś ma Was słuchać, same wszystko nakręciłyście

9 0
ID:80405

gość-14705

Do 96341 A kim my dla Ciebie jesteśmy, że w taki sposób się odnosisz : "Czy mój apel o zaprzestaniu komentowania Ciebie nie dotyczy?" hola hola, zagalopowałaś się

7 0
ID:80407

gość-13769

@~gość-59768: Ogromnie dziękuję za wsparcie. Masz rację - OSOBA INTELIGENTNA DOSZŁABY DO TEGO SAMA!!!! Pozdrawiam
PS. To trudne, by powstrzymać się i nie skomentować, ale chociaż zacytuję mojego kolegę:
"No cóż, z konia pociągowego nie zrobisz galopowego!!!!!!"

6 0
ID:80409

gość-25815

@~gość-14705: Bardzo dziękuję za wsparcie. Uderz w stół ..........itd. Panie same rozpętały burzę, a dziś uciszają innych.

7 0
ID:80412

gość-25815

@~gość-96341: Pozostawię twój wpis bez komentarz, ponieważ wytrawni czytelnicy wiedz o co tu chodzi!!!
Samych przyjemności!!!
Czytaj dalej!!
PS. Dopiero teraz dostrzegam zalety utworzenia tego forum.

7 0
ID:80413

gość-82120

No coz zareaguje inaczej, bez emocji. Jeszcze raz spokojnych swiat.

0 3
ID:80414

gość-16302

Wesolych Świąt

0 0
ID:80415

gość-10629

Wesołych Świat

0 1
ID:80434


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA