MAM PYTANIE -czy w tym mieście samorząd zrobił już dla...

MAM PYTANIE -czy w tym mieście samorząd zrobił już dla jego mieszkańców WSZYSTKO by im ułatwić życie ,że pozostały tylko sprawy(pierdoły) dotyczące przenoszenia pomników ,czy może to już pachnie KIEŁBASĄ ....lub odwracaniem uwagi o czegoś ważniejszego ?

7 komentarzy

Ryś

Nie wiem czy jest sens nazywać pomnikiem ten glaz z okresu PRL, wedlug mnie powinni go przenieść (nie likwidowac ale przenieść) a w jego miejsce postawic marszałka ale to ma byc pomnik anie znowu jakas sciema.Tylko pozostaje jeszcze jedno pytanie, gdzie zostanie przeniesiony monument Ludzi Pracy? Może na plac przy Zielonym Rynku?

0 0
ID:6411

szuja

Jaki głaz Ci się nie podoba ? W naszym mieście już jest jedna bardzo patriotyczna nazwa mostu na Wiśle.Nie rozumiem czym się różnią "zasługi" dla Polski p. Rydza-Śmigłego od p. Marchlewskiego.Haha

0 0
ID:6414

Dionizy

Nie sądzę, żeby Rada Miasta zrobiła wszystko, dlatego chwytają się teraz za wielki i ciężki sukces. Dlaczego? Bardzo prosta odpowiedź. Uchwała była w 1992 i wyszczególnionego w niej tego pomnika nie było. Więc już mamy kłamstwo. Żaden z prezydentów nawet nie czynił prób usunięcia pomnika Ludziom Pracy aby nie narazić się na antypatię mieszkańców. Sobolewski chce zmusić Pałuckiego, aby nie był konkurentem w najbliższych wyborach.
Ryś, ten głaz nie jest rodem z PRL-u. On ma tyle lat co ziemia. A ludzie pracowali od zawsze. Św. Józef też był robotnikiem. Ten "głaz" jak go nazywasz nie jest partyjny tylko robotniczy. Natomiast Piłsudski dla odmiany był socjalistą. Nie wiem czym się wyróżnił dla Włocławka?
Może teraz w demokracji nie ma już ludzi, którzy pracują? A może część ludzi rzeczywiście bierze kasę za nic? I to właśnie im przeszkadza ten monument? Może radni też nie pracują, więc za co biorą nasze, podatników, pieniądze???

0 0
ID:6419

szuja

Naczelnik ,naczelnikiem,ale był straszny babiarz i miał z tego powodu chorobę zwaną w tamtych czasach jakoś tak.A kleru nie na widział,bo się wszędzie mu wpieprzali.Równe chłopisko.

0 0
ID:6432

sportowiec

Ano tym Drogi Szujo Rydz Śmigły różni się od Marclewskiego. że kiedy ten pierwszy wyprowadzał w 1920 roku kontruderzenie znad Wieprza, pierwszy przywieziony na bolszewickiej taczance, czekał na przedpolu Warszawy aby razem z kilkoma innymi zdrajcami instalować w Polsce komunistyczny podległy bolszewii rząd. I to by było na tyle. Nie sądziłem, że Polak może zadać tak kompromiyujące go pytanie. Aha1 Ponieważ jesteś tak prymitywny dodaję, że dzięki sukcesowi tego manewru (Radzymin - mówi ci to coś), bolszewicy musieli odstapić od Włocławka i możesz dziś mówić po polsku, a nawet wypisywać takie brednie.

0 0
ID:6445

szuja


sportowiec (26-07-2009, 20:50:21)
Może i masz częściowo rację.Czytałem ,że było trochę inaczej i z Naczelnikiem też.Kto inny opracował cały plan kontrataku na sowietów . Po tym człowieka zabito a zasługi przypisano.
Ale jak już p. Rydz ,zrobił do Rumunii hyc to, zapomniałeś bo tak wygodnie,prawda w oczy kole.Naczelny kacyk zostawia wojsko na polu bitwy i ucieka .Zero honoru i wstyd dalej pisać.

0 0
ID:6448

szuja

sportowiec (26-07-2009, 20:50:21)
Szpagat jest cienki ale mocny.

0 0
ID:6465


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA