Stan wojenny dla rolników

Dowództwo - rudy kapral z alkoholikiem pułkownikiem ... Brakuje tylko powołania tuskiej rady ocalenia narodowego !

13 komentarzy

gość-75516

Chłopie , już wróciłeś z płatnego wyjazdu na tzw. strajk rolników - przestań pić !

12 1
ID:86319

Lala20


Chyba jesteś moim rówieśnikiem.
Pamiętasz?, kiedyś we Włocławku był zespół muzyczny , '' Chłop żywemu nie przepuści ''.
Ostatnie wydarzenia w Warszawie pokazały, że od wielu dni była knuta prowokacja w sprawach rolników. Z całym szacunkiem
dla rolników, ale to są nieodgadnione osobowości. Trochę w nich nieustępliwości, ale i fałszu, zakłamania.
Proponuję ci historię - Galicja - powstanie chłopskie, Jakub Szela, to była prowokacja Austriaków. Znasz historię pańszczyzny w
Polsce?, to było barbarzyństwo. Tylko Górale nie poddali się pańszczyżnie.
Zapamiętaj moje słowa, złośliwy, durny człowieczku. NIE nawiązuj do stanu wojennego, oby nigdy już w Polsce nie było widać
W.R.O.N. pisuarze.
Odsłużyłem w Armii 884 dni.

3 1
ID:86320

gość-76379

@~Lala20: Magdalenka to też barbarzyństwo .... a gdzie ty ,,odsłużałeś '' ten swój MON ?

0 0
ID:86338

Lala20

@~gość-76379:

Magdalenka to wstyd. Gdzie służyłem?, Samodzielny Batalion Skotów, Wojska Obrony Wybrzeża.
P.S.
Podlegasz jeszcze mobilizacji?

0 0
ID:86348

gość-96018

Żabochlapy ?........ w Ustce żabochlapy co rano orały plaże na poligonie oplot ....widok niepowtarzalny ...
Widać że woda morska zrobiła spustoszenie w twoim ... poddaszu .

0 0
ID:86359

Lala20


W Ustce nie służyłem. Na skotach byłem przy radiostacji. Jeżeli to sprawi ci dziki śmiech i satysfakcję, na ćwiczeniach w
dooooopę dostałem i to ostro. Super dniem był dzień słonia.

0 0
ID:86361

gość-61099

@~Lala20: Widoczne za mało w dooooopę dostałeś , bo rozum u ciebie niczym u gaciowego na mundurówce ... albo u szefa POdstawowy łorganizacji partyjny .....na kuchni POlowej ....

0 2
ID:86433

Lala20

@~gość-61099:

Nie obrażaj człowieka z magazynów mundurowych, geniuszem nie jesteś. Moim oficerem politycznym był pewien kapitan,
przyzwoity człowiek, zawsze, w zaufanej grupie mówił '' ch.j z komuną, to musi j.bnąć ''. Sprawdziło się. W jego
towarzystwie pękła nie jedna flaszka.
Z kuchni polowej jedzenie było dobre - obiad pod drzewem, podany nie na czas.
Jesteś pisuarem, nie wstyd ci?
Pytanie - Armia Napoleona wracając spod Moskwy, nie miała guzików przy mundurach, dlaczego???

3 0
ID:86440

gość-23212

@~Lala20: ,,oficer polityczny ...przyzwoity czlowiek ? Czy ciebie do reszty dopadły historyczne koszmary ? Każdy politruk to wyszkolony prowokator mający za cel badanie nastrojów i pogladów .Czytałeś kiedykolwiek tygodniowy raport takiego obłudnika ,,o nastrojach wśród żołnierzy służby zasdniczej '' wysylany do Głównego Zarządu Politycznego LWP pod nadzorem towarzyszy radzieckich ? chyba nie czytałeś ?

0 0
ID:86451

Lala20

@~gość-23212:

Wiem, i rozumiem, o co Ci chodzi. Dla nas, wąskiego grona, był przyzwoitym człowiekiem.
Na pewno pisał raporty, ale nikt z żołnierzy, w temacie - polityka, nastroje, żadnych kłopotów nie miał.
Przez całą służbę - 884 dni, zaliczyłem dwa areszty. Dzisiaj, to tylko wspomnienia.
P.S.
'' Żołnierzu '', dajmy sobie spokój, spocznij!, czas wolny, wracaj na kompanię.

0 0
ID:86455

Lala20

@~gość-23212:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie - co z tymi guzikami???

0 0
ID:86456

gość-41814

@~Lala20: Widocznie byliście wartościowymi nieświadomymi informatorami typu ,,nie wim czy to ważne , ale..... '' .Polityczne kawały też wam opowiadał z finałem ,,tylko nie powtarzajcie nikomu , bo wiecie ....'' ? Kazdy politruk przysięgał na wierność Moskwie ....i okresowo podlegał przesłuchaniu przez GRU ... a jego rodzina była pod obserwacją slużb . Historyk powinien to wiedzieć ...

0 1
ID:86466

Lala20

@~gość-41814:

Wiesz, zastanawiam się do jakiej grupy ludzi Cię przypisać. Myślę jednak, że bardzo pasujesz do I.P.N. W tej instytucji pracują
'' najlepsi '' prokuratorzy, sędziowie i historycy. Powiedzmy sobie szczerze, ich praca jest podsycana jadem. Droga do prawdy
historycznej powinna wyglądać inaczej. Ale, Ty wiesz lepiej, dokładniej.
Ja też orientuję się w tych sprawach. Ty historycznie chcesz mieć rację, ja życiowo mam rację. Dajmy sobie spokój.
Biorąc pod uwagę historię, w dużej mierze konfidentami byli księża, i dlatego, Tadeusz Kościuszko wydał rozkaz
powieszenia dwóch biskupów, wyrok wykonano.
P.S.
Co z tymi guzikami, czekam.

0 0
ID:86473


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA