Ekologia POlityczna

„Recykling akumulatora litowo-jonowego zużywa więcej energii i zasobów niż wyprodukowanie nowego akumulatora, co wyjaśnia, dlaczego recyklingowi poddawana jest tylko niewielka ilość akumulatorów litowo-jonowych” – mówi Aqsa Nazir, doktorantka w laboratorium badawczym akumulatorów na Florida International University.
A co na to ekolodzy POlityczni z eurokołchozu ?
Nadar wzorem Lenina będa lansować kłamstwa i oszustwa na temat aut elektrycznych ?

25 komentarzy

gość-94572

W roku 2025 na rynku pojawić się może 11 mln ton zużytych baterii, z którymi nie wiadomo co można będzie zrobić. Utylizacja baterii to koszt 1 euro za kilogram. Odzyskanie z ogniw litu jest jednak aż pięć razy droższe niż jego wydobycie - 1 tona odzyskanego litu wymaga przetworzenia aż 28 ton baterii.
https://nowiny24.pl/rzeszow-autobusy-elektryczne-nawet-5-razy-tansze-w-eksploatacji-niz-spalinowe-ale-co-z-kosztami-utylizacji-baterii/ar/c3-15866305
Cwaniakowanie gości od zbitki ' p i o ' wołami jak zawsze jednostronne i kłamliwe. Problem w ujęciu całościowym jest dla nich nie do ogarnięcia intelektualnie więc jak zawsze uni najmondrzejsze i reszta się nie liczy.
Podaj adres tego artykułu pani Nazir , dasz radę ?

21 1
ID:86423

Lala20

@~gość-94572:

Maszyna parowa działała bardzo dawno temu. Ona jest matką wszelkiego postępu, ale ten postęp w coraz większym stopniu
obraca się przeciwko nam, ludziom i Naturze. I tak gadu, gadu, a pozytywnych zmian nie widać.
Mimo wszystko, myślę że chciałbyś być w Kongo - w Dolinie Katmandu, udziałowcem w Tablicy Mendelejewa.

12 0
ID:86429

gość-61099

@~gość-94572: DuPO...waty ekspercie , cytat pochodzi z artykułu na BBC opartym na badaniach prowadzonych przez naukowców Florida International University. , a nie partyjnych uczonych duPOwłazów z Brukseli i Berlina .

0 20
ID:86431

gość-61099

@~Lala20: Wiedze czerpię z NIEZALEZNYCH źrodeł , a nie od ucfzonych PO POrtyjnym WSCHE gdzie wykladają autorytety z Lubranca i Brześcia .

0 20
ID:86432

Lala20

@~gość-94572:

Popełniłem wielki, bardzo wielki błąd geograficzny - chodzi o dolinę Katanga w Kongo. Bardzo przepraszam.

2 0
ID:86434

Lala20

@~gość-61099:

Ty też swą wiedzę oparłeś na mediach, ale, żeby napisać w temacie coś ze łba, to już za ciężko.

15 1
ID:86435

Lala20

@~gość-61099:

Bardzo szybko odpowiadam - wiarygodnymi żródłami dla Ciebie są, prawicowe szmatławce -
'' Do rzeczy '' i '' W sieci ''. Goń się po Gothen Strasse, [ 3-go Maja ].

15 1
ID:86436

gość-76356

@~Lala20: Napisała to doktorantka Florida International University...........czy twój ,,łeb '' jest w stanie to zrozumieć ? Czy moze gapisz się na POspeców z ghatunku POwiatowych gwiazd POrozwiwszanych na plotach i latarniach dla których postawienie przystanku na wjeździe na Kaliską z Falbanki to szczyt umiejętności zdobytych na POwiatowym uniwerku partyjnym ?
Zobacz ,jeden z tych specjalistów plakatowych założyl głupi uśmiech i .....mundur pajaca cyrkowego ...tacy ci sie też podobają ?

0 20
ID:86437

gość-94572

@~gość-61099: PIS...dowaty nieboraku jezeli nie potrafisz podać adresu artykułu , który niby sam przeczytałeś to widać poziom intelektualny jaki reprezentujesz . Jaką wiedzę i poziom posiadasz świadczą te wrzutki pisane wielkimi wołami a niezależność ,którą posiadasz to niezależność od myślenia. Tupet i chamstwo na wysokim poziomie ale cała reszta ...?

18 0
ID:86438

gość-64985

@~gość-94572: Chamstwo - twoja domena przejawia sie popieraniem takich mundurkowych ,,czerwonoarmstow '' jak ten donosiciel z WOPR .

0 19
ID:86441

gość-64299

@~gość-76356: Chamstwem nie przykryjesz swojego dyletanctwa i braku podstawowej wiedzy. Cytujesz kogoś, to pokaż z czego to wzięte. Powołujesz się na amerykancki ( pisownia do intelektu odbiorcy )uniwersytet a podanie adresu artykułu przewyższa Twoje możliwości intelektualne ? To jak to mogłeś przeczytać , pojąć i to jeszcze w języku angielskim ? Twój łeb się gotuje co widać po literówkach a chamstwo masz odwrotnie proporcjonalne do IQ .

20 0
ID:86442

gość-86363

@~gość-64299: ,,Twój łeb się gotuje co widać po literówkach a chamstwo masz odwrotnie proporcjonalne do IQ ....'' wzorcowy cytat chamstwa autora , slownictwo ktorego rudy kłamca używa zazwyczaj na spędach stada OLtycznych baranów ...

0 17
ID:86447

gość-92481

@~gość-86363: kto pierwszy użył łba ? Do niego była odpowiedź więc czytaj uważniej i nie rób literówek. Do chama76356 była odpowiedź to dlaczego Ty go bronisz?

15 0
ID:86448

gość-23212

@~gość-92481: ,,dlaczego recyklingowi poddawana jest tylko niewielka ilość akumulatorów litowo-jonowych” – mówi Aqsa Nazir, doktorantka w laboratorium badawczym akumulatorów na Florida International University....''
To jest zasdnicze pytanie dla partyjnych ekologów POlitycznych a nie wasze chamskie przepychanki slowne których celem jest odwracanie uwagi od POstępujacego POdstepnego zniewolenia spoleczeństwa Europy .
Niewolnictwo POd plaszczykiem demokracji i ekologii POlitycznej .

0 15
ID:86449

gość-92481

@~gość-23212: Mam wielkimi literami napisać żeby do Ciebie dotarło ? Cytujesz ?! Pokaż z czego ten cytat .Odpuść sobie wielkimi wołami 'PO' i skup się -patrz na usta - podaj adres tej publikacji pani Nazir ! Ty się bawisz w chamskie przepychanki a nie potrafisz podać z czego cytujesz ! Tak, to ja mogę Boga cytować a wiem ,że ON , jakby teraz żył to by elektrykiem jeżdzil.

14 0
ID:86453

Lala20

@~gość-23212:

Zachowujesz się jak wędrowny kaznodzieja, którego ludzie nie bardzo lubią i nie bardzo chcą słuchać.
Nawiązujesz do niewolnictwa nędzny, pisuarowy robaczku.
Nieuku, jeżeli dasz radę, polecam Ci powieść p.t. '' Lot Sokoła '', autor Wilbur Smith. Sokół, to nazwa żaglowca do przewozu
niewolników. Zapytam, lubisz dobrego, smutnego, prawdziwego bluesa? U mnie, wśród wielu wykonawców tego gatunku, na
pierwszym miejscu jest czarnoskóry gitarzysta John Lee Hooker.
Poprzez literaturę i muzykę nawiązałem do niewolnictwa. Zastanów się, co piszesz.
P.S.
Na przełomie XVIII i XIX w. na Florydzie akumulatorami zajmowali się Seminole, a ich najsłynniejszy wódz Osceola w tej
dziedzinie zrobił doktorat, śmiech. Mój szacunek, dla tego wielkiego człowieka, wodza.

4 0
ID:86454

gość-91457

@~gość-92481: chyba szukanie w internecie sprawia ci dużo kłopotu albo ....jesteś z POkolenia ktoremu POdobno wszystko się należy ...

0 13
ID:86462

gość-91457

@~Lala20: Orvela czytaleś ? To w nawiązaniu do niewolnictwa ...dobrowolnego ...

0 0
ID:86463

gość-92481

@~gość-91457: Mistrz ciętej riposty z Ciebie ! Dwa tygodnie coś cytujesz i nie potrafisz pokazać z czego to bierzesz ale to innym zarzucasz ,że znależć nie mogą.Z jakiego pokolenia jesteś ? Z tego co Bóg ich opuścił i zapomniał obdarować minimum rozumu do normalnej egzystencji ?

12 1
ID:86467

Lala20

@~gość-91457:

Co nieco, o Orwelu słyszałem. Szeroko poznałem tego człowieka czytając historię wojny domowej w Hiszpanii. Na marginesie
dodam, w tej wojnie brał też udział Ernest Hemingway. Nie będę się w tym temacie rozpisywał, wiem i rozumiem o co chodzi.
Kończąc, w temacie polecam film Johna Steinbecka, p.t. '' Grona gniewu ''.

0 0
ID:86474

Lala20


Nawiązując, 0rwel powiedział - '' Kto się sq.rwił, sq.rwionym pozostanie ''.
Z całą pewnością, nie mylę się, jak bardzo te słowa pasują do idoli P.i Suarów, ale, czy oni coś z tego zrozumieją?
Pałacowy błazen jest totalnie sq.rwiony, jego kadencja już się kończy. Byłoby roztropnie, aby łabędzica niema podjęła pewne
kroki w kierunku zakupu małej posiadłości w kibucu. Inaczej, błazen stanie przed Trybunałem Stanu, taka jest prawda. Lwia
część tej '' katolickiej '' bandy powinna trafić do kryminału.
P.S.
Błazen wybiera się w podróż do Stanów i Kanady, padają pytania, po co, dlaczego, w jakich sprawach?
Jacek Siewiera nie potrafił odpowiedzieć na te pytania.

7 1
ID:86477

gość-69912

@~Lala20: Twoja ,,entelegencja jest POwalająca '' . Szkolisz się na wystapieniach rudego kłamcy ? Kłamcy bo 100 dni mineło a jaego obiecanki z ze spędów nadal są w strefie obiecanek ... dla naiwnych wyborców .

0 4
ID:86493

Lala20

@~gość-69912:

Poniekąd masz rację, nie zaprzeczam, ale - zauważ, ile czasu pochłonęło uporządkowanie kraju w strukturach politycznych,
administracyjnych, sądowych. Trwa to do chwili obecnej. Cały czas trwa walka z katolickimi łapciuchami którzy cały czas
przeszkadzają w uporządkowaniu Polski, w naprawie Polski. Oczywiście, dasz mi ripostę, P.iS to banda która zniszczyła Polskę
a pałacowy błazen jest totalnie sq..wiony
Po raz kolejny na tym Forum zaznaczam, nigdy nie byłem komunistą.
P.S.
***** ***, ***** ePiSkopat, ***** pałacowego błazna.

4 0
ID:86496

gość-25388

@~gość-69912: Najważniejsze ,że twoi co obiecali to dotrzymali !
Po pierwsze , jak tylko wygramy odzyskamy wrak ,który wróci do kraju ! - tak mówił najinylygetniejszy w PIS Jarosław ?
Ile minęło dni i gdzie leży ten wrak ?

2 0
ID:86497


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA