Honor utopili w basenie? Żartowałem. Żeby coś utopić,...

Honor utopili w basenie?
Żartowałem. Żeby coś utopić, to trzeba najpierw to mieć. Obejrzałem pierwszą część retransmisji 18. sesji Rady Miasto. Ten żałosny spektakl nie był dla mnie zaskoczeniem. Pisałem o tym wcześniej, że piątkowa deklaracja uczestników umowy dżentelmeńskiej poparcia uchwały w sprawie utworzenia spółki prawa handlowego, to tylko taki pic na wodę fotomontaż. Taki POPiS przed kamerami. Ile te słowa były warte to już od wczoraj wiemy. Kuriozalne w tym wszystkim jest to, że oni grają te spektakle przeciwko naszym interesom, za nasze grube pieniądze. Sprawy merytoryczne zostawię na później, bo ze strony koalicji dla mieszkańców, było tyle tego, co kot napłakał. Ale były za to poruszone inne ciekawe sprawy.
* Zgodnie z moimi przewidywaniami brylował radny Kalinowski. Chrząkał, brzdąkał ... ale zawzięcie czytał kartki, które mu napisali partyjni przełożeni. A miał ich tyle i tak mu się pomieszały, że gdyby przewodniczący Sobolewski nie zamknął dyskusji to by zaczął czytać kartki przeznaczone na następną sesję, m. in. nową propozycję budowy basenu. Podsumuję krótko. Dowiedzieliśmy się, kto naprawdę chce rozwoju miasta, a kto chce nadal robić z miasta ciemnogród. Po części się nie dziwię, bo pan radny Kalinowski sam w sobie tradycjonalista, który nie nadąża za przemianami, jest członkiem partii, która swoich członków uważa za "klasę wyższą" a resztę hołoty ma w pogardzie i spycha nie tylko Włocławek do rangi zaścianka, ale całą Polskę cofa do średniowiecza. A oni "siędą" sobie na białe koniki i będą pobrzękiwali szabelkami raz na wschód raz na zachód.
* Zarzucono prezydentowi Pałuckiemu, że zatrudnia byłych posłów SLD. Sądzę, że radny Chmielewski ten mecz z prezydentem wygrywa dość wysoko.
* Zarzucono prezydentowi, że nie panuje nad spółkami, ponieważ dochodzi w nich do nierównego traktowania, za łamanie kodeksu pracy. Konkretnie, to jeden pijaczek przyszedł do pana Chmielewskiego, do biura partyjnego ze skargą, że drugiego pijaczka potraktowano inaczej. Nie wiem, czy pan Chmielewski stawiał ten zarzut, jako radny czy jako szef PiS? Ale chciałbym w tym miejscu zapytać pana Chmielewskiego czy on z panem Stelmasikiem, też radnym panują nad WORD-em? A może kupowanie praw jazdy nie jest przestępstwem wg PiS-u?
* Będąc przy przestrzeganiu dyscypliny, bo raczej radnych nie obowiązuje Kodeks pracy, mam pytanie do pana przewodniczącego Sobolewskiego. Czy wyciągał pan kiedykolwiek konsekwencje w stosunku do radnych, którzy nie pełnią dyżurów w oznaczonym czasie i miejscu? Czy wyciągał pan kiedykolwiek konsekwencje w stosunku do radnych, którzy na sesji delikatnie mówiąc byli "wczorajsi"?
* Pani radna Borowiak dość głośno uniosła się, że posądza się młodzież o niszczenie boisk czy ogrodzeń. Że to robią ludzie wychowani w poprzednim ustroju. Pani radna, niech pani spojrzy w kalendarz i nie ubliża porządnym ludziom. Statystycznie, Ci wychowywani w obecnym ustroju do pięt nie dorastają tym wychowanym w poprzednim ustroju. Tamci to ogrodzenie szkoły i trawę na boisku własnoręcznie malowali na zielono. I wtedy własnej pracy nie niszczyli.
* Na zakończenie coś optymistycznego. Żal mi Was "wykształciuchy" (do których też się zaliczam) z Platformy Obywatelskiej, że dacie się wodzić na pasku ludziom, którzy wami gardzą. Tracicie twarz w oczach mieszkańców miasta.

5 komentarzy

Stacha

Masz racje Dionizy,że dobrało się towarzystwo i się POPiSują.Prawie wszyscy narzekaja na Pałuckiego ,że nic nie robi dla miasta - ale jak można cokolwiek zrobić jak większa część radnych jest na"Nie".Pan Chmielewski niech nie podskakuje - nic dobrego nie zrobił-zwolnił z pracy osoby,które były odpowiednio wykształcone i kompetentne.Szarogęsi się ale niech uważa bo jego dni tez mogą być policzone. Ten nowy stwór-koalicja nic dobrego nie zrobi dla Włocławka- będą dalej przepychanki słowne.Dawno nie było tak kiepskich radnych jak obecni.Najwyższy czas pomyśleć o zmianach w przyszłej radzie.Dość już tych samych nieudolnych i zawziętych pseudoradnych dbających tylko i wyłącznie o swoje partie i nazwiska.

0 0
ID:301

obserwatorka

Dionizy-- dajesz popalić ale masz racje,popieram Cie, w głowie sie nie mieści to co sie obserwuje na sesjach i tylu ludzi siedzi za nasze pieniądze- czy oni nie mają wstydu..

0 0
ID:302

Penelopa

Brawo za artykuł Daje wiarę, że lud nie jest taki głupii niewiele z ich bezszczelnych chwytów kupi.Tak trzymać.Wiele ludzi tak myśli. BRAWO

0 0
ID:303

Kaśka

Głosowali przeciwko nowemu basenowi:
PiS:
Jarosław Chmielewski
Joanna Borowiak
Małgorzata Kowalczyk-Przybytek
Stanisław Krzemieniewski
Marek Kalinowski
PO:
Marek Stelmasik
Marek Popławski
Andrzej Kazimierczak
Mieczysław Rek
WWS:
Dorota Dzięgielewska

Głosy wstrzymujące
Janusz Dębczyński (WWS - wyszedł na czas głosowania)
Wanda Muszalik (SLD - wyszła na czas głosowania)
Piotr Mokry (nieobecny na całej sesji)
Rafał Soboloewski (PO)
Eugeniusz Wypijewski (WFR)
Rajmund Osiński (WFR)
Józef Mazierski (WWS)

Głosy popierajace nowy basen:
Maciej Jarzembowski (SLD)
Olga Krut-Horonziak (BTOW)
Krzysztof Grządziel (SLD)
Tadeusz Raczyński (SLD)
Jerzy Rosiński (SLD)
Władysław Skrzypek (WWS)
Zbigniew Lewandowski (SLD)

Tak więc widzicie drodzy internauci, fakty mówią same za siebie. I nikt mi teraz nie powie, że nowa koalicja chce dobrze dla miasta. Nowa koalicja chce niedobrze dla prezydenta, czyli efekt jest wiadomy do przewidzenia - sfrustrowana opozycja będzie do końca kadencji blokować wszystko co wyjdzie od władz. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że w ten sposób jak zwykle nic nie powstanie, bo panowie pseudopoiltycy pseudopolitykują i zamiast w końcu zadbać o nasze umierające miasto wolą się kłócić. Brawo panowie, brawo.

Każde głosowanie w każdej ważnej dla miasta sprawie będzie w ten sposób zaprezentowane na tym portalu (mam nadzieje ze nadal bedzie panowac tu wolność wypowiedzi)

0 0
ID:305

NEGOCJATOR

POSłOWIE !! JESTESCIE BEZNADZIEJNI !! NIEUDOLNI !! KOSCIOłY TYLKO BYSCIE BUDOWALI !! ZACZNIJCIE DBAC O INTERESY NAS WłOCłAWIAN , A NIE TYLKO SWOJE !! SKANDAL !!

0 0
ID:306


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA