Wyborcy patrzcie i ,,podziwiajcie''jak oni się z nas...

Wyborcy patrzcie i ,,podziwiajcie''jak oni się z nas śmieją -http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-tytul-polityka-roku-2011-ex-aequo-dla-komorow,1,4983587,wiadomosc.html ..... scenka jak w ,,Rewizorze'' Gogola ....

19 komentarzy

pieteq

Ci, co jak zwykle mają poparcie mediów, nadal cieszą się sławą i chwałą? Możliwe, ale ja nie wierzę w sondaże. Te przed wyborami są bliższe prawdy, ponieważ wynik wyborów może potwierdzić ich wiarygodność. Istnieje możliwość weryfikacji.
Natomiast sondaże mówiące o poparciu polityków przez spooczeństwo są dla mnie podejrzane. Nie ma też możliwości sprawdzenia, czy ich wyniki są prawdziwe. Sondaże takie mogą być świetnym narzędziem propagandowym.
Z innego badania tego samego ośrodka wynika coś zupełnie przeciwnego, bo wykazuje ono wzrost niezadowolenia z pracy Tuska i jego ekipy. Nastroje społeczne są najgorsze od lat.
http://www.rp.pl/artykul/17,780782-Nastroje-spoleczne-wedlug-CBOS.html

2 2
ID:36022

zbuntowany_kaloryfer

A ja się absolutnie nie zgodzę, że "nastroje społeczne są najgorsze od lat". Moim zdaniem zdecydowanie gorsze nastroje były za panowania brunatnych koszul z pIs. Osobiście odczuwałem silny dyskomfort psychiczny, jakiś taki nieokreślony lęk - choć nie miałem ku temu żadnych powodów. Sam fakt, że u władzy są takie indywidua powodował, że czułem się w niejako prześladowany, obserwowany... Natomiast teraz jest całkiem ok.

8 5
ID:36024

antek

zbuntowany kaloryfer; uczciwi ludzie niczego się nie bali. Jak masz za uszami, to się nie dziwię, że dostawałeś sr..czki ze strachu.

7 7
ID:36027

amityr

Dopóty ,dopóki hołota będzie miała igrzyska ok.

3 0
ID:36028

pietreq

@zbuntowany_kaloryfer, lęk przed Kaczyńskimi był sztucznie wywołany i podziałał na emocje ludzi, którzy podobnie jak Ty, nie potrafili uzasadnić dlaczego boją się PISu. Techniki wywierania wpływu na masy znane są już od setek lat a w obecnych czasach są jeszcze skuteczniejsze, bo dysponujemy lepszymi narzędziami i danymi. Długo przed zwycięstwem Kaczyńskich czytałem w tygodniku "NIE" Urbana artykuł, w którym autor wypowiadał się o grożącym niebezpieczeństwie, gdyby Kaczyńscy dostali się do władzy i chodziło o rozliczenia. Czesi to zrobili i tylko zyskali, dlaczego u nas dotąd nikomu jeszcze nie udało się tego dokonać? Kto tak naprawdę obawiał się zwycięstwa PISu jak nie stara ekipa oraz ich współpracownicy i inni skorumpowani politycy?
Pamiętam nagonkę na Kaczyńskich i PIS w mediach za czasów ich rządów. Wtedy społeczeństwo było straszone PISem przez media, lecz lęk nie był niczym uzasadniony, bo nie istniało żadne realne zagrożenie dla przeciętnego Kowalskiego. Teraz ludzie boją się o swój byt, a lęk jest uzasadniony, gdyż realnie poziom życia ludności spada i nie zapowiada się na poprawę.
Obecne nastroje społeczne w podanym przeze mnie artykule nie są porównywane do tych z czasu rządów PISu, lecz do tych z 2007 roku kiedy PO objęła władzę.

5 6
ID:36032

psychiatra

Zgłoś się do lekarza,jeśli się bałeś,czułeś że byłeś prześladowany i obserwowany a nie miałeś ku temu powodów.Jesteś chorym typem.

5 5
ID:36036

viki

Leki za PIS-u rozsiewali komuchy i ludzie z ciezarem na sumieniu.Pomagaly w tym tz"autorytety" i zawlaszczone media oraz socjotechnika.Teraz kolesie,SB,mafiozi zyja spokojnie bo juz nic i nikt im nie zagraza.Leki przeniosly sie na spoleczenstwo kiedy widza co sie wyprawia.Majatku narodowego nie ma ,pracy nie ma ,afery,cenzura,klamstwa i zrzucenie wszystkiego na zwyklego obywatela.Do tego polityka poklepywania i godzenia sie dla swietego spokoju oraz dewaluacja symboli narodowych.Do wielu ludzi jeszcze to nie dociera bo sa zajeci tym co maja wlozyc do gara ale juz niedlugo rozczarowanie to zacznie siegac zenitu po noworocznych podwyzkach

5 3
ID:36039

zbuntowany_kaloryfer

Zapewniam @antka, że nie mam nic "za uszami". Po prostu na wielu pozytywnie nastawionych do świata i życia oraz śmiało patrzących w przyszłość ludzi tak właśnie działał pIs i działają wszelkie formacje nacjonalistyczne, ultraprawicowe, ksenofobiczne. Ludzie je tworzący oraz ich wyznawcy są po prostu toksyczni.
Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem lewicy - ale jak to jest, że z tzw. "komuchem" można jakoś tam porozmawiać i od biedy znaleźć jakąś wspólną płaszczyznę, jakąś nić porozumienia..? Podczas gdy wchodząc w relacje z pisuarami (czy pisuarami bis - nazwa nieistotna) człowiek ma wrażenie, że dostanie kulkę w plecy gdy tylko się odwróci...

Haha! Kawał w sam raz na zimę mi się przypomniał:

Do prezesa Jarosława K. zgłosiło się kilkoro ludzi.
- Przychodzimy z propozycją.
- A o co chodzi?
- Chcemy postawić pomnik Panu śp. Prezydentowi przed Pałacem, który stanie w miejscu, gdzie nasi koledzy postawili krzyż zaraz po katastrofie. Co pan na to?
- Dobrze wiecie, że ja jestem za od samego początku!
- Wiemy i dlatego przychodzimy bezpośrednio do Pana.
- Tylko, że władze miasta nie są przychylne tej lokalizacji!
- Nam pozwolą - dorzucił drugi z grupy - mamy swoje sposoby!
- Na kiedy planujecie zakończenie prac?
- Jeszcze tej zimy powinien stanąć!
- Jakiej wielkości będzie mój śp. brat?
- Wszystko zależy do tego, jak obfite opady śniegu będą...;]]]

7 6
ID:36043

antydziałkowiec

Psychiatra ..stosujesz tybową dla byłej SB technikę bagatelizowania problemu manipulacji spoleczeństwem -oj nieładnie czuć w tym odorek Urbana ....A Donek z Komorkiem z Ciebie też się smieją ...

2 5
ID:36045

amityr

@~viki: Jakie leki . Ty sam idź się leczyć.. Ty jesteś z innej epoki i stałeś tak jak Jarek po tamtej stronie a teraz jak nie wiesz co napisać to piszesz banialuki.

6 2
ID:36046

pietreq

@buntowany_kaloryfer, PIS tak działał na ludzi jak go media przedstawiały.

2 2
ID:36049

pietreq

@amityr, muszę odnieść do Twojego ostatniego wpisu, bo uważam, że niesłusznie wysyłasz viki na leczenie. Nie wierzę, że nie domyślasz się, że nie używa on polskich znaków i dlatego pisze "leki" zamiast "lęki". Poza tym nie prawdą jest aby pisał on banialuki, bo przedstawił rzeczywistość taką jaka jest. Jeśli myślisz, że jest inaczej, to napisz jak Ty to widzisz, albo przynajmniej wskaż co niewłaściwego według Ciebie napisał.

2 1
ID:36050

viki

amityr,moze laskawie popatrz na wszystkie wpisy a pozniej na swoj.Jak wypadles ,glupio Ci?.Na tym forum roznimy sie pieknie ,raczej bez "jad czy piana z geby".Kazdy ma swoje zdanie i niestety powinnes to uszanowac, ale takie to trudne, prawda.Chcialbys byc moze sprowadzic wszystko do swojego poziomu ale wybacz rczej nie masz szans.Stoje po takiej stronie jaka uwazam za sluszna a moze kiedys jak dorosniesz i przejzysz tez zmienisz zdanie.Tego Ci zycze ,agresja to zly doradca .Niestety nalezysz chyba do tej czesci spoleczenstwa,ktora beznadziejnie uwaza,ze jesli przeciwko PO to znaczy ,ze za PIS-em.To taki prosty schemat,prawda?.A swoja droga PIS to druga co do wielkosci partia,na ktora glosuja Polacy wiec proponuje to tez uszanowac.Zycze Ci tez aby Nowy Rok niosacy ze soba drozyzne i szereg podwyzek nie byl dla Ciebie bolesny.
Przepraszam wszystkich za brak mozliwosci stosowania polskich znakow

2 1
ID:36058

zbuntowany_kaloryfer

@pietreq.
Napisałeś: "PIS tak działał na ludzi jak go media przedstawiały". Otóż ja uważam, że to trochę nie tak. Prezes knypel i jego sfora sami się odpowiednio przedstawiali i nadal skutecznie to robią. Wystarczyło (i wystarcza) posłuchać kilku-kilkunastu wypowiedzi żeby sobie wyrobić zdanie na temat tych typów i ich podejrzanych działań oraz pomysłów. Nie potrzeba komentarzy prezentowanych w mediach żeby dostrzec ciągoty wodzowskie, ksenofobiczne i zamiary przerobienia Polski na miły skansen;)))

Pytanie za 100 pkt. O kim jest ten wierszyk???

Mróz był okrutny i śniegiem wiało,
Mama mu niosła ciepłe kakao,
On w szafie siedział, bibułę czytał,
Na generała zębami zgrzytał.

Jechały "s...", jechały tanki,
Mama mu z kawą nosiła dzbanki,
On się do walki wielkiej szykował,
Więc pistolecik swój przygotował.

Strategię tworzył i kreślił plany,
Wiedział, że wielkie nadchodzą zmiany,
Czytał i pisał, pisał i czytał,
Czasami mamę o coś zapytał.

W zarysach tworzył grupy oporu,
Pochodnie ściągał aż z Ekwadoru,
Tworzył nocami i tworzył dniami,
Mama chodziła z naleśnikami,

Niosła banany i czekoladę,
I z rodzynkami pyszną roladę.
Niosła mu szynkę, niosła kiełbasę
I lukrowaną przepyszną masę.

Swe życie rzucił na stos dla sprawy,
Na bok wszelakie poszły zabawy,
Łzy mu płynęły, bardzo rozpaczał,
Bo mu generał kraj przeinaczał.

Morał zaś taki z tekstu wynika,
Że ciężki w Polsce los bojownika,
Co walczy dzielnie, krwi nie żałuje,
A nikt mu nawet nie podziękuje!

(Tytuł: nieznany, autor: nieznany, wiersz znaleziony w necie)

6 3
ID:36061

amityr

@zbuntowany_kaloryfer:
Wiem to wierszyk o kacyku Jareczkiem zwanym.
@viki chętnie ci odpowiem a może i więcej napiszę jak ty się nauczysz dziadku pisać poprawnie w ojczystym języku. Nie będzie mi uwag robił jakiś szaman . Nie mam zamiaru też się domyślać czy leki ktoś bierze bo ma lęki po herze czy jakieś inne zwierze np hydra czy hydrant a może Paska wydra.Komuna już była 20 lat temu i nie można dookoła Wojtek zwalać obecnego złodziejstwa ,ciaciarajstwa , głupoty i miernoty różnych osłów nazywających się przedstawicielami .Dopełniacz kogo czego?Kup sobie koronkę.

3 2
ID:36065

antyziemniak

I po raz kolejny zachłysnął się własną żółcią niejaki antydziałkowiec.....uklepany na miarę kaczora, zero jedynkowy, uwielbiający czytać jedynie własne wpisy. Światli ludzie wiedzą, że w Smoleńsku był zamach, kryzys finansowy to żydowski spisek a kondominium jest faktem, a nie wymysłem chorego umysłu...Wstań z kolan, bo jak się nie wyprostujesz to jarek cie nie zauważy.

5 1
ID:36080

antydziałkowiec

Antyziemniaczku - celowe zaniedbania po przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej to są fakty .Potwierdza je wrak leżacy do dziś na obcej ziemi wbrew obowiazującym zasadom(te zasady są opisane w internecie!!!!) -a kto tego nie widzi ten jest ...ziemniak .Urban też wmawial ,Polakom ,że sklepy są pełne , a protestujący to bandyci i wywrotowcy -wierzyłeś w te kłamstwa ?

3 4
ID:36083

amityr

Fakt .Wrak jest nasz , czy wasz.Rosjanie postępują z nami tak jak na to zasługujemy.

0 2
ID:36101

wadera

@~antydziałkowiec:
Urban to mądry człowiek i ty nim sobie gęby nie wycieraj . Jakby mogli a szczególnie prałaci to by już dawno siedział. Więc nic na niego nie ma. Idź człowieku i nie grzesz więcej.A tak w ogóle to wolisz rosół czy pomidorową.

2 4
ID:36115


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA