Tak dużo tu mądrych wypowiedzi o profilu ekonomicznym,że...

Tak dużo tu mądrych wypowiedzi o profilu ekonomicznym,że się zapytam . Proszę mi prosto powiedzieć dlaczego zawsze jak spada wartość złotego to mówi się ,że jest to spowodowane spadkiem waluty węgierskiej. . Nie spadają żadne łaty, korony itd a tylko nasz złoty. To my mamy w końcu złotego czy forinta.

10 komentarzy

antydziałkowiec

Polecam zapoznanie się z ostatnimi wydarzeniami w Isladii -tam jest wytłumaczenie wszystkich problemów inicjowanych przez unijnych naciągaczy bankowych manipulujacych walutami podobno ,,nieżaleznych '' państw .

3 3
ID:36419

zbuntowany_kaloryfer

@Wilczyca - wygląda na to, że dostajemy niejako rykoszetem;)
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,10915613,Czy_zloty_i_forint_to_ciagle_dwa_bratanki_.html

3 5
ID:36422

Zibi.

Korelacja miedzy tymi walutami jest silna ze wzgledu na kluczową role gospodarek w Środkowej Europie. Polska i Węgry to stosunkowo duże i sprawne organizmy gospodarcze w stosunku do Czech, Rumunii czy Słowacji. Inwestorzy z City czy NY traktują PL i HUF bardzo podobnie i najczęściej łącznie. Kupuja do swoich portfeli łącznie i Forinta i Złotego. Jeśli sprzedają, zamykając swoje pozycje to też razem. Problem polega na tym, że Polska (rząd) powinien zadbać o informacje i tłuc dzień w dzień artykuły w FT czy NYT że PLN to Polska czyli zielona wyspa a HUF to waluta kraju który przekierował sie na faszyzm. Brak zewnętrzego pozytywnego PR o naszej gospodarce powoduje takie nielogiczne ruchy na rynku walutowym.

4 3
ID:36427

Oliwia

Susznie, dziwnym jest ze euro ma coraz mniejsz wazrtos a wydajemy na nie coraz wiecej zlotwek. To jest spekulacja gieldowa doprowadzajca nas do ruiny. To decyduj cwaniacy pseudoekonomisci i nasza wita na gorze majca swoje konta w euro.

5 7
ID:36428

pietreq

Przyłączam się do pytania wadery.
Szukałem w necie i niby znalazłem odpowiedź od tych, którzy wysuwają takie twierdzenie, że osłabienie naszej waluty jest zależne od notowań waluty węgierskiej.
- Zmiany kursu węgierskiej waluty mają duże znaczenie dla złotego, ponieważ inwestorzy zagraniczni rozpatrują naszą gospodarkę w kontekście całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Pod wpływem utrzymujących się złych nastrojów i podwyższonej awersji do ryzyka, polska waluta może nadal tracić - stwierdził analityk TMS Brokers Szymon Zajkowski.
Podobnego zdania jest analityk Noble Markets Radosław Wierzbicki. - Osłabianie się forinta jest spowodowana obawami o wypłacalność Węgier, które przez wprowadzone zmiany związane ze sposobem wyboru zastępców prezesa banku centralnego, straciły szansę na pomoc ze strony Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niestety kiepska sytuacja na Węgrzech odbija się w poszczególnych gospodarkach Europy Środkowej, w tym w Polsce - powiedział Wierzbicki.
Na sytuację na Węgrzech zwraca uwagę także specjalista rynku CFD i Forex w firmie City Index Karolina Kamińska:
"Takie osłabienie się forinta ma niekorzystny wpływ na polskiego złotego. Zagraniczne firmy inwestycyjne postrzegają państwa naszego regionu jako całość i, stąd negatywne informacje płynące z kraju Madziarów znajdują swoje odwzorowanie w kursie naszej waluty" - wskazała w komentarzu Kamińska.
W Czechach ostatnio mają spadek bezrobocia i być może dlatego ich waluta się umacnia.
Nie znam się na ekonomii, w szkole miałem tylko jej podstawy i dlatego mogę jedynie polegać na wiedzy i doświadczeniu ekonomistów.
Filtruję jednak ich wypowiedzi, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że część z nich to "politycznie zaangażowani ekonomiści".
Myślę, że nie do końca jest prawdziwe tłumaczenie, że przyczyną spadku złotego jest sytuacja na Węgrzech i spadek forinta, bo w 2011 roku złoty w stosunku do euro stracił więcej niż forint. Tezom wypowiadających się w polskich mediach głównego nurtu przeczą również fakty, które przedstawiła wadera, że waluty innych krajów zaliczanych do tzw. rynków wschodzących nie słabną tak jak nasza waluta. Od pierwszego stycznia 2011 złoty stracił po ok. 10 proc. wobec bułgarskiej lew, czeskiej korony czy rumuńskiej nowej lei.

2 2
ID:36429

pietreq

@~Zibi, dlaczego tutaj wciskasz ludziom takie demagogie, że Węgrzy przekierowali się na faszyzm?! Kto Cię tego uczy?

5 2
ID:36430

Bat

Robią nas wszystkich w ciemniaka. W NY sprzedają aparty po 100mln dolar a my króliki w polszu mamy na to bulić w ukrytych podatkach i dymać jak roboty. A Ci którym pracy brakuje będą znikać pomalutku. Krok po kroku. Aż ich watachy komorników nie dorżną. Ot system który nam sprzedali.! Myśleć nie chwilą, bo teraz mam. Albo trochę solidaryzmy? Łał ta umarła jak prawie solidarność.

4 0
ID:36433

antydziałkowiec

Zibi może być przykładem jak bardzo prpaganda sukcesu potrafi osłabić niezależne myślenie -nawet przykład Islandii , czy stanowisko Anglii i państw skandynawskich rzeczowo kwestionujące założenia bankierów- eurokołchoźników,,grabiacych do siebie '' nie jest w stanie tego zmienić .Ciekawe jakie będą wpisy gdy żydowsko-amerykański plan zniszczenia Euro zakończy się pomyślnie ?

1 1
ID:36438

Zibi.

~pietreq - proponuję pomyśleć samodzielnie a nie cytowaćwypowiedzi tzw. celebrytów finansowych, którzy umieja jedynie powielac to co pisza w FT.

2 2
ID:36441

pietreq

@~Zibi, jak uważnie i do końca przeczytasz mój wpis, to masz szansę przekonać się, że właśnie robię to, co mi proponujesz.

1 1
ID:36451


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA