mam 18lat choruje na padaczkę wzw typu b i depresje(objawy...

mam 18lat choruje na padaczkę wzw typu b i depresje(objawy depresji 2010r) od urodzenia , dnia 15.02.2012 r. stawałem na komisje w zusie nijaki pan doktor K. J..... powiedział że mogę normalnie funkcjonować chodzić do szkoły pracy itp z tym ze nie uwzględnił tego ze napady padaczkowe mam co drugi dzien i to ze nauczanie w domu mam od zerówki. Nie wiem czy w tym zusie są sami lekarze uzdrowiciele paranoja!!!
nie wspomnę już o mojej sytuacji materialnej w domu jak są tacy mądrzy to niech kupią mi leki za 420zl co miesiąc bez których nie mogę normalnie funkcjonować

9 komentarzy

Tomek.L

NIe pierwszy to taki przypadek od czasów gdy lekarze - orzecznicy są na garnuszku ZUS-u. Jeżeli sprawy wyglądają tak jak Piszesz, Odwołuj się do wyższych instancji.

8 0
ID:38504

Mk

~@anana Od tej decyzji jak od każdej innej przysługuje odwłanie, więc złoż je co ważne w odpowiednim czasie. Podzielam Twoje emocje i wierzę ,że w nastepnej "instancji" uda się coś zdziałać . Moja sugestia jeśli mozna? Słuchaj nie da się przeżyć życia siedząc w domu, musisz się odważyć wyjść do świata. Nie zaniedbuj wykształcenia,zdobądź maturę , potem licencjat (PWSZ przy ul. Mechaników3 kształci wiele osób z niepełnosprawnością, a studia dzienne są bezpłatne do tego stypendia stypendia ) dasz sobie śpiewająco radę. Z tekstu wyłania się obraz osoby wrażliwej oraz inteligentnej, więc nie daj się zepchnąć chorobie na boczny tor, w tym względzie ten lekarz miał rację. Pozdrawiam ,Cześć.Głowa do góry.;)

3 0
ID:38505

normal

swojego czasu tez miałek jazdy z ZUS-em.Najpierw zostałem "cudownie ozdrowionyy" po wypadku samochodowym a pózniej w ten sam cudowny sposób niestwierdzono u mnie uszczerbku na zdrowiu.W obu przypadkach składałem odwołania do sądu i w obu przypadkach wygrywałem sprawy bez problemu.Mechanizm działania tej maszynki jest prosty -lekarz orzecznik wydaje decyzje niekorzystną dla petenta.I tutaj zaczyna dopiero zaczyna sie bieg sprawy jesli petent nie odwoła sie od decyzji to w tym misjcu sprawa się kończy.Renta ,zasiłek,odszkodowanie lub inne świadczenie nie zostaje przyznane.Pieniązki zostają w ZUS i wszyscy oprócz petenta są zadowoleni.Wriant dugi -petent sie odwołuje,sprawa trafia do śądu.ZUS sprawe wygrywa i jest jak wyżej tylko droga dłuższa i koszty większe.Ale pieniązki i tak zostają w ZUS.i znów wszyscy oprócz petenta są zadowoleni.Wriant drugi .Petent spraw w sadzie wygrywa.Oczywiście ZUS sie odwołuje ale petent znów sprawe wygrywa i tym razem petent jest zadowolony i ZUS musi wypłacić swiadczenie.Moja rada jest taka odwołuj sie odwołuj i jeszcze raz odwołuj.ZUS liczy na niewiedze ludzaką i zmęczenie zawodnika.Że nie bedzie wiedzial jak napisac pismo,że nie bedzie mu sie chciało chodzić po śądach itp.Nawet w ewidentnie oczywistych sprawch orzekają negatywnie bo może człowiek sie nie odwoła.Ja im nie popusciłem i sie opłacało.A już bezcenne było zobaczyć żal w oczach prawnika zusu przy ogłoszeniu wyroku na moja korzyść.Pewnia jakaś premie poszł w d......

5 0
ID:38509

ozon

Bardzo to przykre co piszesz i podzielam opinie żeby się odwoływać. stany depresyjne towarzyszą każdemu powznie choremu i nie tylko ale nie można być biernym Wiem że to gadanie ale poddawać sie nie można. Trzymam kciuki a Ty informuj jakie kroki poczyniłaś.

2 0
ID:38511

wadera

A bierzesz Convulex ?

0 1
ID:38522

antydziałkowiec

Jednym z wydatków ZUS są wydatki na komisje lekarskie ....czyli ,,sędziowanie we własnej sprawie'' ...na koszt podatników .....jedyny taki ewenement w Unii ...

3 3
ID:38524

Mk

@~antydziałkowiec: Takich lekarzy "na garnuszku "mają także firmy ubepieczeniowe. Jak się człowiek ubezpiecza po raz pierwszy musi przejść taką formę badania, kóre stwierdza jakim stanem zdrowia cieszy kandydat na klienta i jaka jest skala ryzyka ,że ulegnie on nieszczęśliwemu wypadkowi.Jak nie wierzysz popytaj ludzi.

1 1
ID:38527

anana

@wadera: biorę
depakine chrono
keppra
topamax
tegretol
zoltar

0 0
ID:38528

antydziałkowiec

@~Mk: ja to wiem ,doświadczyłem tego na własnej skórze z finałem (pozytywnym dla mnie) w sądzie .I dlatego uważam ,że to ZUSOWSKA PATOLOGIA na koszt płatników składek -czyli nas .Wszystkim walczącym z tym ZŁODZIEJSKIM systemem ubezpieczeń w polsce życzę wytrwałości -to jedyna droga do zwycięstwa nad PATOLOGIĄ .

1 2
ID:38549


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA