Dziś ok godziny 11 taki dziwny mężczyzna (płaszczyk z...

Dziś ok godziny 11 taki dziwny mężczyzna (płaszczyk z czarnej podszewki , czarna mycka na głowie ,za długie skarpety ,tłuste pejsy do ramion, zapach czosnku i czegoś jeszcze )ukradkiem fotografował ruderę przy skrzyżowaniu Polnej i Królewieckiej . Czyżby pamiątkowe zdjęcia miały być wywiezione do Izraela jako dowód w sprawie o odzyskanie? A może to nowe blokowisko w tamtym rejonie stoi na terenie Izraela , a mieszkańcy jeszcze o tym nie wiedzą ?

33 komentarze

ozon

Jeżeli istnieje skrzyżowanie tych ulic o których piszesz to napewno byłeś to TY. Marzy Ci się być właścicielem jakiś nieruchomości oj marzy.....

4 1
ID:43848

Stacha

A w jakim mieście był ten cudak? Osoba,która napisała tę wiadomość chyba nie jest z Włocławka. Nie ma takiego skrzyżowania - proponuję spacerek po mieście.

3 0
ID:43851

george best

Fotografował swoją własnośc czy to dziwne ?I co Ty masz do Izraela ?trochę tolerancji.

5 7
ID:43853

szuja

To ul Stodólną zlikwidowano ?

3 0
ID:43855

o

polna i krolewiecka?

5 1
ID:43858

ja

A gdzie jest we Włocławku takie skrzyżowanie.

2 0
ID:43860

LALA20

@ ?????

Podejrzewam, że to był Twój wujek z Florydy.

1 1
ID:43862

Swój

nie ma takiego skrzyżowania Polna Królewiecka ?

1 0
ID:43864

Stacha

do Swój
Nie ma i nie było takiego skrzyżowania. Jest Stodólna i Królewiecka.

0 0
ID:43869

Swój

do Stacha zamiast znaku zapytania powinien być wykrzyknik !!

0 0
ID:43871

peso

Biorąc pod uwagę ile nieruchomości było kiedyś w rękach żydowskich to aż dziw, że takie sceny nie są częstrze.
Polacy robiący zdjęcia swoich byłych nieruchomosci na Litwie też zapewne wywołują tam reakcje alergiczne. No ale jest oczywiste, że w tamtym przypadku racja jest po naszej stronie.
A swoją drogą chyba nie takich komentarzy spodziewał się nasz przyjaciel @~?????, wystarczył głupi błąd w nazewnictwie ulic i cały misterny plan poszedł ...



prośba do admina o nie wycinanie linku w końcu to już nasz polski klasyk

2 1
ID:43873

ozon

Masz racje "peso". Takie są efekty gdy nienawiść zalewa umysł. żałosne są te antysemickie wpisy . Wstyd.

2 3
ID:43875

szuja

@~ozon: asz racje "peso". Takie są efekty gdy nienawiść zalewa umysł. żałosne są te antysemickie wpisy . Wstyd.

Powiedział Żyd z dziada pradziada. Hahaha

4 1
ID:43882

peso

@szuja:
a kto to może wiedziec jaka krew płynie w naszych żyłach ?
żydowska, tatarska, szwedzka (potop) czy niemiecka
Ale zapewne Ty masz 100% pewność ...

1 0
ID:43884

ozon

Wyobraż sobie "szujo" że błękitna i jestem gotów Ci to udokumentować możemy się spotkać. A tak na marginesie to lepiej być prawdziwym Żydem niż farbowanym ,zakłamanym katolikiem.

2 2
ID:43887

LALA20

@ peso

Są firmy, które na zlecenie odtwarzają drzewa geanologiczne.
Wielu ludzi jest zainteresowanych tymi sprawami.

0 0
ID:43889

rollnick

@~ozon:
"...lepiej być prawdziwym Żydem niż farbowanym ,zakłamanym katolikiem".
Tutaj muszę przyznać ci rację, bo jestem takiego samego zdania.
Prawdziwym Żydem na pewno nie jest ten kto udaje Polaka, lecz ten kto się przyznaje do swojego pochodzenia, zachowuje tradycję przodków i jest z tego dumny. Do takich Żydów mam wielki szacunek i są mi bliżsi niż katolicy, którzy gardzą swoją tradycją i żyją jak poganie.

0 0
ID:43894

?????

@peso: Tak to prawda ,tylko zastanawiajace jak was nie interesuje ta cicha kolonizacja naszego polskiego państwa przez żydów .Oni już naliczają i żerują na naszych oszczędnościacjh -to jeszcze mało ? Czekacie aż zaczną ustalać nam czynsze ,jak w urzędach wprowadzą hebrajski ? W jakim kraju jest coś takiego dopuszczalne jak ingerowanie ambasady izraelskiej w listę w gości zapraszanych do szkoły przez dyrektora ?A może czekacie na reklamę w TVP1 ...,,wasze ulice ,nasze kamienice'' , tak jak rodzice i dziadkowie opowiadają? Wtedy może będzie już za późno .

1 0
ID:43896

peso

@~?????:
Jak by Ci tu odpowiedzieć a Cię nie urazić, nie wiem jak odbieraja to inni ale ja uważam, że wyolbrzymiasz "problem". Nie znam ani jednego przypadku z Włocławka zwrotu mienia pożydowkiego w ręce dawnych właścicieli (choć nie twierdzę, że takich nie ma). Za to o ile mi wiadomo zdecydowana większość nieruchomości we Włocławku jest własnością Polaków. Znam też mnóstwo przypadków zwrotu w naszym mieście nieruchomości kościołowi katolickiemu. To Twoim zdaniem źle czy dobrze?
Twój post to nie gniewaj sie ale taki news jak lądowanie talibów w Klewkach stąd i odbiór podobny.
Zamiast na ficyjnych lepiej skupić się na realnych problemach.
Pozdrawiam

1 0
ID:43905

peso

@~LALA20: "Są firmy, które na zlecenie odtwarzają drzewa geanologiczne."
oraz do wiadomości @szuja
Jedna osoba z mojej rodziny zrobiła drzewo geanologiczne (grzebała w archiwach, jeździła po parafiach etc), wyszło, że jedna z praprababek była zubożałą szlachcianką która wyszła za chłopa, inny przodek przyjechał do Polski z Węgier

1 0
ID:43907

LALA20

@ ?????

Czy nazwisko - Simon Wiesenthal, coś Ci mówi ?
Jeżeli tak, to opisz nam tego człowieka, wystarczą dwa mądre zdania.

Zachowujesz się w tym temacie, jakbyś był spod znaku " Toten Kopf ".

2 0
ID:43908

peso

Do admina,
Z mojego ostaniego postu wycięto zdanie po węgiersku które brzmiało:
"Pozdrawiam Panie i Panowie"
Tłumaczenie na węgierski zrobiłem używając tłumacza google,
to chyba lekka przesada aby wycinac taki tekst tylko dlatego, że był po węgiersku

0 0
ID:43923

?????

@peso: Fikcyjne Klewki ? Poszperaj w internecie a zobaczysz ile farbowanych lisów tobą rządzi oraz kto zasiada w zarządach i radach nadzorczych banków i spółek z udziałem skarbu państwa .Możesz również w UM dowiedzieć się ile leży wniosków o zwrot majątków w centrum Włocławka .A Michnik, Kwaśniewski to też Klewki ?

0 1
ID:43926

szuja

@~ozon:
Szanowny Ozonku a masz ty chociaż co pokazać ???
Masz szczęście bo lubię pooglądać raczej waginki.

0 0
ID:43936

szuja


Mówi Żyd ,że poszedłby sobie na wojnę.
Zastrzeliłby ze trzech arabów.
A jakby ciebie zastrzelili ?
A mnie za co ?
________________________
Dobry Żyd to..................proszę sobie dokończyć.

0 0
ID:43937

rollnick

@szuja:
Dobry Żyd to zakamuflowany Żyd? Czy to miałeś na myśli?
Skojarzyło mi się ze starą nauką rabinów.

A brzmi to właściwie tak:
"Mądry Żyd to zakonspirowany Żyd.
Zdemaskowany Żyd to głupi Żyd".

Talmud

0 0
ID:43941

rollnick

@ozon, @peso:
Widzę, że zgodnie przyłączacie się do chóru z zewsząd napływających głosów, że Polacy to antysemici.
Zastanawiam się jak to jest możliwe w kraju, w którym Żydów i arabów prawie się nie spotyka. Czy słyszał ktoś z was o jakimś prześladowanym Żydzie w Polsce?
Sam Geremek, zapytany w amerykańskiej telewizji czy w Polsce jest antysemityzm, odpowiedział według Zbigniewa Brzezińskiego tak:

"Urodziłem się w getcie. Moja rodzina zginęła w getcie. Ja zostałem wybrany po wolnych wyborach, przez wolny rząd, na ministra spraw zagranicznych Polski. Czy to panu wystarcza?".

Podobnie na zarzut polskiej antysemickości zareagował niedawno Władysław Bartoszewski.

"Proszę mi wymienić inny kraj Unii Europejskiej, który w ciągu ostatnich 15 lat miał trzech ministrów spraw zagranicznych Geremka, Rotfelda, Mellera, pochodzenia żydowskiego (...). Proszę mi wymienić taki kraj w Europie".

0 0
ID:43944

?????

@~LALA20: Dałaś przykład jak żyd szanuje swoich rodaków a piętnuje wrogów .Ale tego przykładu nie da się odnieść do Polaków .Najblizszy przykład- postawa Tuska wobec Putina o tym świadczy .A tak w kontekście Smoleńska -po zamachu w Bułgarii na żydów Izrael nie dopuscił żadnych obcych mataczy do zwłok swoch braci .A co zrobił Tusk ano pozwolił zwłoki swoich rodaków profanować na obcej ziemi za poklepanie po pleckach przez agenta KGB !!!!!!!.Czy trzeba być ślepym by tego nie dostrzegać ?

1 0
ID:43945

peso

@rollnick:

"Widzę, że zgodnie przyłączacie się do chóru z zewsząd napływających głosów, że Polacy to antysemici."

Do ciekawych wniosków doszedłeś tylko nie bardzo wiem na jakiej podstawie

0 0
ID:43957

rollnick

Na podstawie m.in. tego komentarza ozona:
"Masz racje "peso". Takie są efekty gdy nienawiść zalewa umysł. żałosne są te antysemickie wpisy . Wstyd".
Znam poglądy ozona na temat Polaków i myślałem, że je podzielasz. Jeśli tak nie jest, to przepraszam i cofam to. W takim razie mój powyższy wpis dotyczy tylko ozona.

0 0
ID:43963

ozon

Moich poglądów na temat Polaków nie znasz bowiem odpisywanie na wpisy forumowiczów ( w pewnym sensie znajomym) dotyczą ich wypowiedzi . Obrażliwe określenia o innej narodowości są na forach powszechne więc opinie sami sobie wystawiacie jako ludzie nie jako naród . Już pisałem że "mądrej głowie dość dwie słowie.."?A poza tym to używa się pewnych skrótów myślowych ogólnie przyjętych na forach. Zresztą co mnie obchodzi twoje zdanie na mój temat? Wolno Ci mieć każde i tego się trzymajmy.

0 0
ID:43970

?????

@~ozon: Twoje poglądy są pochodzenia platformerskiego na podbudowie nocnej zmiany i to wyłazi wszędzie gdzie tylko puścisz bąka więc nie filozofuj i oceniaj siebie a nie innych na tym forum bo ani twój poziom ani poglady na to nie pozwalają.

0 0
ID:43974

peso

@rollnick:
Dwie rzeczy:
Po pierwsze - nie uważam, że Polacy to antysemici jako coś co jest ogólną zasadą i regułą,
Po drugie - w Polsce są ludzie których tym mianem można by określić, co np. dla mnie jest dziwne i trudne do zrozumienia biorąc pod uwagę to co sam napisałeś, odnośnie tego ilu dziś Żydów mieszka w Polsce, zakładam, że takie osoby to mniejszość tylko czasami niestety ta mniejszość potrafi zaistnieć patrz, niszczenie cmentarzy, wypisywanie napisów na murach czy pomnikach, wpisy w necie itp.
i to jest smutne :(

0 0
ID:43975


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA