Ponieważ bezustannie słysze, że przecież PIS przez te...

Ponieważ bezustannie słysze, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję, co zrobił:

-produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.
-w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju
- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008
- inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny ( złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

-zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB ( jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) ( Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 ( zamrożenie kursu złotego na dwa lata)

-cena benzyny spadla z ok. 4,30 zł do 3,70 zł.

-zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
- podniesiono znacząco najniższą płacę.

-w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. ( za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

-wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko
- wydłużył urlopy macierzyńskie
- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka
- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

-zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą
- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji
- zainicjował budowę „gazoportu”.

-wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
-stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

-powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne

-wprowadził sady 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska)
- powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadla o 18 proc.
-dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych
- powołał nowe służby specjalne
- rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych.

-przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.
-wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

-nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio

13 komentarzy

radio Erewań

Gaz był po 28zł za butlę to pamiętam! No i bandytów łapali a nie wypuszczają jak teraz!

17 1
ID:45539

peso

Czy więc Twoim zdaniem, jesli PIS obejmie ponownie rządy, to:
PKB będzie rosło 6% rocznie,
bezrobocie spadnie o 1-1,2 mln osób,
cena benzyny spadnie do 3,7 PLN
dolar będzie po 2,5 , euro po 3,0 a fran szwajcarski po 2,0 PLN
i tak dalej i tak dalej ?

11 7
ID:45540

walkiria

Nie głosowałam na PIS ani na PO. Mój głos nic nie zmienił. Teraz oddam głos nieważny, ponieważ nie ma w tym kraju nikogo kto mógłby coś zmienić na lepsze.

7 6
ID:45543

witto

@peso: może tek nie będzie ale jak przy władzy zostanie PO to
PKB spadnie poniżej 0
bezrobocie sięgnie 5 mln
cena benzyny dojdzie do 10 PLN
euro będzie po 8, dolar po 6 a frank po 5
powstaną specjalne więzienia dla opowiadających dowcipy o PO i Panu Prezydencie
liczba urzędników wzrośnie o 100%
podsłuchiwane będą wszystkie rozmowy telefoniczne
listy i maile przed wysłaniem zatwierdzać będzie specjalny urzędnik
emerytura będzie od 80-go roku życia
zwolnienia lekarskie nie będą płatne ale za to służba zdrowia tak
liczba posłów wzrośnie do 1000 a senatorów do 300
i tak dalej i tak dalej

7 7
ID:45544

?????

@peso: Zgodzisz sie jednak ze zakłamanie i złdziejstwo polityczne(typu Amber Gold czy comiesięczne premie po 30 tysięcy zł) dla Śmietańsko -Pawlakowej koalicji było o wiele mniejsze , POLECAM ostatni odcinek posiedzenia rządu -nepotyzm i kolesiowstwo -nic dodac nic ując .ćiekawe kiedy Tusk poleci zdjąć ten program za prawdziwe oblicze rządu -mamy demokrację no nie ?

5 6
ID:45546

PiS

Teraz to żaden rząd nie naprawi błędów rządów PO

2 6
ID:45550

baba jaga

@peso: Czy ty zamiast mózgu masz papkę zrobiona przez POpaprańców?NIE DA SIĘ powrócic do tego co było w gospodarce za rządów PISu,bo właśnie POPAPRAŃCY spieprzyli wszystko to,co było dobre.Natomiast na pewno byłby powrót do ścigania wszelkiej maści "byznesmenów" i innych przestępców.

4 7
ID:45551

Zyga

A ja przysięgam wszystkim czytającym w/w komentarze - w 100% NIE zagłosuję
na PO!

3 4
ID:45554

?????

@~Zyga: Super tylko uzasadnij DLACZEGO nie zagłosujesz na PO ?

4 4
ID:45558

wadera

Amityr ma rację

0 4
ID:45561

peso

W przeciwieństwie do wielu tu piszących mnie nie podobają się zarówno rządy PO jak i PIS-u.

PO - generalnie to rząd PR-owy, który rzeczywiście jedzie na fali dotacji Unijnych, umiejętnie podsyca fobie antyPIS-owskie (przy dużej pomocy ze strony PIS-u).
Natomiast brak realnych działań mających mających nas ochronić przed kryzysem.
Nie będę tu się bawił w krytyka obecnego rządu bo inni robia to lepiej ode mnie.

Dla PIS-u gospodarka nigdy nie była priorytem, Prezes Kaczyński nigdy tego nie ukrywał, co zreszta było wtedy dość ucziciwym podejściem z jego strony.
Sztandarowymi hasłami były rzeczywiscie wymieniane powyżej lustracja, IPN, likwidacja WSI, czy stworzenie CBA.
Tylko, że:
- IPN łączy funkcje, archiwum państwowego, instytutu naukowego i prokuratury, pytanie czy taki mix ma sens ? Moim zdaniem IPN winien być tylko instytytutem naukowym a dostęp do materiałów winien byc dla wszystkich tak jak w Niemczech,

- PIS nie był twórcą ustaw lustracyjnych były już wcześniej, pamietam też przypadek jednego z ministrów rządu PIS który posądzony o wspólpracę musiał odejść, facek pow kilku latach się oczyścicił ale co przeszdł to jego, a co z próbą wywarcia wpływu na trybunał konstytucyjny poprzez sugerowanie, że niektórzy sędziowe współpracowali z SB - toż to ewidentne wykorzystywanie narzędzi lustracyjnych w walce politycznej,

- WSI - wg PIS-u gniazdo przestępców, tak mniej więcej było to przedstawianie, spodziewałem się więc licznych procesów przed sądami wojskowymi, może byłem naiwny ale rozumowałem:
przestępstwo -> prokuratura -> sąd -> wyrok
no i co no i nic, nie doczekałem się, a skoro nie było podstaw do skierowanie spraw do sądu to nie było przestępst lub Ci którzy się za to wzieli okazali się partaczami i nieudacznikami. Ponadto jak już PIS chciał zrobić czystki personalne to mógł to poprostu zrobić, nie musiał przy tym rozpętywać całej kampanii medialnej która nigdy nie służy tego rodzaju służbom.

- CBA - nie wiem czemu ale u nas panuje jakieś takie dziwne przekonanie, że jak trzeba coś uprawnić to trzeba powołać komisję (najlepiej sejmową), nową instytucję, urząd czy tym podobne. Korupcja, łapówkarstwo i tym podobne jest czynem niezgodnym z prawem i jako takie winno być ścigane przez policję i prokuraturę. Czemu więc zamiast usprawnić te działania w ramach istniejących struktur powołuje się za ciężkie pieniadze nowe instytucje. No bo danie tych pieniedzy policji nie było by juz takie miedialne. Wiele osób psioczy na ilość urzędników, a to że mamy całe mnóstwo instytucji dublujacych swoje działania to Wam nie przeszkadza, czym się różni działanie ABW od BBN czy Wywiadu i Kontrwywiadu, a Policji od CBŚ czy CBA ?

Łapanie przestępców w wykonaniu PIS-u:
a) sprawa Pani Blidy (nie będę komentował),
b) sprawa chirurga G, którego ostatecznie za nic nie skazano za to wygrał on proces przeciwko Panu Z za słynne słowa o zabijaniu. Oczywiście wiecie, że ta akcja kosztowała CBA ponad 1 mln PLN (ta informacje generalnie się zamiata pod dywan), super przykład na wydawnie publicznych pieniedzy,
c) wręczenie łapówki clebrytce M, którą tez uniewinnio, znów agent Tomek,
d) wręcznie łapówki posłance S no tu wreszcie sukces agenta Tomka potwierdzony sądowo,
e) afera gruntowa - klasyczny przykład strzelenia sobie w stopę, PIS który móg spokojnie rządzić jeszcze co najmniej 2 lata oddaje władzę w wyniku afery którą sam wykreował, to już było normalne mistrzostwo świata.

Inne osiągnięcia:
zwiekszenie nakładów na służbę zdrowia i podwyżka płac w tym sektorze - ten fakt zdecywanie przoczyły pielęgniarki z białego miasteczka pod oknami Premiera Kaczyńskiego,
Obraza Prezydenta - rzeczywiści ściganie za stronę antykomor jest żenujące, natomiast pamietam jak prokuratura ścigała bezdomnego który po pijaku obraził Prezydenta Kaczyńskiego a za porównanie braci do kartofli tośmy omal wojny Niemcom nie wypowiedzieli,

Tak więc dla mnie obie partie nie zasługuja na mój głos w wyborach, niestety nie widzę alternatywy więc pewnie też mój głos będzie nie ważny.


7 1
ID:45573

peso

@~?????:
Po raz kolej Ci powtarzam dla mnie jedni warci drugich.
Przypomnij sobie pensje i odprawy w Orlenie, Ciechu, KGHM-ie, TVP dla nominowanych z partyjengo klucza PIS, a pensje w publicznej TVP za czasów PIS ale i obecnie ?
Pensje i Premie dla członków KRRiT ?
Wreszcie kwestia SKOK-ów, czemu PIS tak zażarcie broni tej instytucji przed objeciem jej nadzorem KNF-u ?
Wytykaj błędy PO ale nie ideologizuj proszę PIS-u.

4 0
ID:45574

?????

@peso: tylko zapytałem o uzasadnienie dlatego że dość mam scenariuszy podkładanym motlochowi wyborczemu pt. ,,mniejsze zło'' ,zwróć uwagę że to ,,mniejsze zlo'' to cały czas ,,NOCNA ZMIANA'' w takiej lub inne konfiguracji . Zwróć również uwagę jak oni omijają temat ,,nocnej zmiany'' do tego stopnia że przez pewien czas bliokowane były filmiki z tego przewrotu gabinetowego Wałęsy .Czy to nie zastanawiające ? Czy prawda w oczy kole ?

4 3
ID:45576


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA