Felieton • serwis „Nowy Ekran” • 2...

Felieton • serwis „Nowy Ekran” • 2 października 2012

Poseł Stefan Niesiołowski został wzięty do Platformy Obywatelskiej na chłopaka do pyskowania. Ponieważ pyskuje już piąty rok, a przez ten czas bardzo często zapraszany jest przez różnych funkcjonariuszy do telewizji, więc najwyraźniej dopuścił sobie do głowy, że - jak to mówią Francuzi - fait la pluie et le beau temps (robi deszcz i pogodę tzn. sam wszystko ustawia) na tubylczej scenie politycznej. Rosjanie mają przysłowie, że każdy durak po swojemu s uma schodit (każdy wariat wariuje po swojemu), więc nie można z góry wykluczyć, że jest i taka ścieżka. Widocznie jednak nachodzą go od czasu do czasu lucida intervalla (przebłyski świadomości) podczas których marność jego platformianej konduity objawia mu się w całej ohydzie i śmieszności - i stąd, jak sądzę te widoczne już na pierwszy rzut oka zszarpane nerwy posła Niesiołowskiego, które aż się proszą o zbadanie przez jakiegoś dobrego weterynarza. Wścieklizna, jak wiadomo, jest chorobą odzwierzęcą - podobno również polityczna.

Ale nie bez powodu Pan Bóg stworzył również durniów. Świat ma z ich przyczyny wprawdzie wiele udręki i paroksyzmów, ale też i pewne korzyści. Są oni bowiem na ogół szczerzy. Taki na przykład pan premier Tusk z miedzianym czołem idzie w zaparte i żadna siła nie skłoni go do szczerej odpowiedzi na jakiekolwiek proste pytanie - kto na przykład zabronił mu kandydowania w 2010 roku w wyborach prezydenckich. Tymczasem poseł Niesiołowski - inaczej. W rozmowie z red. Nizinkiewiczem, najwyraźniej dlaczegoś zirytowany (takie stany niezrozumiałego pobudzenia określane są w psychiatrii jako irritabilis) i zamianą niektórych zwłok ofiar smoleńskiej katastrofy i sobotnim marszem pod hasłem „Obudź się Polsko” powiada tak: „Ucieszyłbym się, gdyby PiS zrobił rewolucję i próbę zamachu stanu, bo to byłoby ostateczny koniec Kaczyńskiego i PiS. Panowie, róbcie rewolucję i szturm na Belweder!”

Od razu widać, że pan poseł Niesiołowski niby coś tam wie, ale generalnie nie ma dobrego kontaktu z rzeczywistością. Ja na przykład odnoszę wrażenie, że to zachęcanie Jarosława Kaczyńskiego do zamachu stanu wskazuje, iż poseł Niesiołowski musiał coś słyszeć o planach bezpieczniackich watah, by w obliczu nadchodzącego krachu gospodarczego sprowokować gwałtowne rozruchy, pod pretekstem ochrony ustroju wyaresztować opozycję i malkontentów oraz przykręcić śrubę, na podobieństwo „surowych praw stanu wojennego”. Kto wie - może nawet otrzymał jakieś zadania na odcinku pyskowania, których chętnie się podjął, bo pewnie liczy na upieczenie dwóch pieczeni: zasłużenie się u mocodawców i pogrążenie Kaczyńskiego, któremu najwyraźniej nie może darować, że go kiedyś spuścił z wodą. Z drugiej strony widać, że kontakt z rzeczywistością ma słaby, skoro nawołuje do „szturmu na Belweder” - jakby tam znajdowało się jakieś centrum władzy. Tymczasem tam tylko mieszka z żoną prezydent Bronisław Komorowski, który żadnej władzy nie ma, a tylko świeci światłem odbitym od okupantów naszego nieszczęśliwego kraju, którzy dla sobie tylko wiadomych celów, na prezydenta wystrugali go

12 komentarzy

peso

Okazuję się, że ja też mam słaby kontakt z rzeczywistością.
Do tej pory sądziłem, że Komorowski został wybrany na prezydenta w wyborach przez większość Polaków a tu proszę, dzięki @Moherowi dowiedziałem się, że to był mylny błąd, bo:
Komorowski został wystrugany na prezydenta, przez okupantów naszego nieszczęśliwego kraju, którzy dla sobie tylko wiadomych celów.
Dobre ..., to przebiło nawet stwierdzenie, Jarosława który przecież, że Polacy wybrali Komorowskiego na prezydenta przez pomyłkę.
Zastanawiam się tylko jakiż to przewrotny i demoniczny plan mieli owi okupanci wystrugując na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Drogi @Moherze czy byłbyś łaskaw oświecić mnie i pozostałych nieuświadomionych?
Czy też uważasz, że ponieważ Lech Kaczyński nie chciał realizować tych wrażych planów został zabity w zamachu pod Smoleńskiem?

3 2
ID:45825

cichyobserwator

Moher : Felieton ten napisał pan Stanisław Michałkiewicz ale tego już nie wkleiłeś .
Tak przypadkiem ów publikuje na łamach Opcji na prawo, Najwyższego CZASU!, Powściągliwości i Pracy, Naszej Polski, Naszego Dziennika, Gazety Polskiej, Dziennika Polskiego, Niezależnej Gazety Polskiej, Mojej Rodziny i innych pism. Jego felietony emituje Polskie Radio Program I (od września 2006), Radio Maryja i Telewizja Trwam.29 marca 2006 na antenie Radia Maryja wygłosił felieton[5], który Rada Etyki Mediów i Marek Edelman uznali za antysemicki[6]. Kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego dopatrzyło się w nim treści propagujących kłamstwo oświęcimskie[7]."
Wynika z tego ,że pisuje do jedynych , niezależnych , głoszących najprawdziwszą prawdę mediów . Cytując mistrza z tego forum ( Pytajnika ) stosuje POZYTYWNĄ SOCJOTECHNIKĘ więc to wszystko to patriotyzm w najczystszej postaci.

4 4
ID:45829

peso

No proszę a ja głupi myślałem, że to tekst własny @Mohera i już zębami zgrzytałem z zazdrości, że taki ten @Moher wyedukowany, zna tyle języków i mądrych sentencji i tak mądrze tłumaczy nam nieświadomym rzeczywistoć.

A tu proszę, zwykły plagiat, no jak to się można pomylić.

Teraz już rozumiem, dlaczego do tej pory nie odpowiedział na moje pytania, przesłał je do redakcji i czeka na odpowiedź S.Michałkiewicza.

2 2
ID:45830

?????

Na temat pana Niesiołowskiego polecam wspomnienia jego kolegów z konspiracji .Jden z nich przed kamera powiedział o nim ,,dwulicowiec -to najdelikatniejsze określenie tego człowieka .....inne są już nieparlamentarne''. Czy warto więc poswiecać tyle uwagi takiemu ? Dla takich chyba lepsza niepamieć ?

3 3
ID:45833

ozon

"peso" i "cichy" tak to jest! Jaki nauczyciel tacy uczniowie.Wniosek taki że zawsze będą siedzieć w oślej ławce!

3 3
ID:45841

Moher

@peso: Dziękuje ci dobry człowieku za tą informacje ,że poinformowałeś forumowiczów że Moher popełnił plagiat.Ja i moja Koalicja Moherowa zgłosimy wniosek żebyś został włocławianinem roku 2012 ta wiadomość, zasługuje na szczególną uwagę i wyróżnienie,To jest nius roku !.Sa ludzie których uprzejmość jest gorsza od bezczelności ,ty należysz do nich.

3 5
ID:45844

Moher

@peso: Powołaj komisję śledczą składającą się z forumowiczów Włocławskiego Portalu Informacyjnego ,czy moher popełnił plagiat czy nie.Proponuje ciebie na przewodniczącego,( mam cichą nadzieje ,ze nie będziesz głosował z pustymi krzesłami),do liczenia głosów podaję kandydaturę-~cichyobserwator

3 5
ID:45845

?????

@~Moher: Cichy do liczenia ? To byłby przekręt murowany i jeszcze będzie udowadniał że to wszyscy winni tylko nie on -tak jak jego idol -bohater kabaretowych posiedzeń rządu .

3 4
ID:45849

cichyobserwator

@~?????: Ciebie na przewodniczącego tej komisji . Będziesz obalał aksjomaty i przeprowadzał ekskumacje parydygmatów.

2 2
ID:45857

czytacz

Dobrze, że wskazał Nowy Ekran. Od razu wiadomo o co chodzi. Tam jeden plagiator goni drugiego, zaczynając od "redaktora-kopiuj-wklej naczelnego":) Ciężko szukać w sieci drugiego takiego zbioru jak na NE:)

0 0
ID:45864

peso

@~Moher:
Jak umieszczasz w necie tekst a nie zaznaczasz wyraźnie, że jest on cudzy to czego się spodziewasz ?
Plagiat to kradzież a przecież po siódme nie kradnij, czy mam rozumieć, że takie przykazanie jest Ci obce?
Zamiast przyznać się do błędu, co w końcu jest rzeczą ludzka to atakujesz mnie.
Umieszczając treści w necie ponosisz za nie odpowiedzialność czy Ci się to podoba czy nie oraz musisz liczyc się z krytyką oraz wytykaniem błędów.

Wygodnie też dla siebie nie odniosłeś się do moich pytań o Prezydenta Kaczyńskiego.

Wreszcie zarzucasz mi bezczynność, a to dobre, nieźle się uśmiałem.

Po pierwsze nie wiesz czy coś robię czy nie.
Po drugie wielokrotnie na tym forum probowałem namówić osoby piszące o tym jakie to sa niezadowolone do działania i deklarowałem, że jestem gotowy dołączyć do rozsądnej inicjatywy i co i nic.
Zamiast tego ciaglę słuszę:
OBUDŹCIE SIĘ, JESTEŚCIE OKRADANI, OSZUKIWANI, OKŁAMYWANI

No to ja odpowiadam, OK, obudziłem się co proponujecie a w odpowiedzi:
OBUDŹCIE SIĘ, JESTEŚCIE OKRADANI, OSZUKIWANI, OKŁAMYWANI

No to znów:OK, obudziłem się co proponujecie a w odpowiedzi:
OBUDŹCIE SIĘ, JESTEŚCIE OKRADANI, OSZUKIWANI, OKŁAMYWANI

Dobrze ale co proponujecie, a echo swoje:
OBUDŹCIE SIĘ, JESTEŚCIE OKRADANI, OSZUKIWANI, OKŁAMYWANI

Tak więc drogi @Moherze jak to jest? płyta Wam się zacieła? bo jak do tej pory to ja tu nie widziałem, żadnej propozycji.

Masz okazje to zmienić, Twój ruch

3 1
ID:45865

?????

@~cichyobserwator: kabaretowych posiedzeń rządu z twoim idolem nic nie jest w stanie przebić -cała prawda całą dobę -to musisz przyznać.

0 1
ID:45989


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA