Zobaczcie jak solidaruchy załatwiły swoich, to już nie...

Zobaczcie jak solidaruchy załatwiły swoich, to już nie komuna. Chcieliście kapitalizmu no to macie i róbcie w gacie jak czym jeszcze macie .Jeśli nie płacisz, a wynajmujesz duże mieszkanie, trafi do niego jeszcze jeden dłużnik. Masz małe lokum, zostaniesz zakwaterowany do kogoś innego. Skąd pomysł ? Pewno z filmów Barei.
800 tys. zł - tyle ok. 300 osób zalega z opłatami za czynsz Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krapkowicach. Rekordzistka, kobieta samotnie wychowująca dzieci, ma do zapłaty ok. 20 tys. zł.

Ponieważ na dłużników nie działają ani prośby, ani groźby, miasto postanowiło zacząć działać inaczej. Dłużnik zamieszka z dłużnikiem.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12734710,Jak_po_wojnie__Kilka_rodzin_w_jednym_miesz kaniu.html?lokale=warszawa

11 komentarzy

?????

Ja bym inaczej napisał -,,róbcie w gacie jak je jeszcze macie '' bo nie wiadomo czy dług już objął nasze majtki na tyłkach czy jeszcze kawałek gumki nam zostało ...a przy zarobku 250Euro miesiecznie jak ci ludzie maja oplacać wynajem ?

16 2
ID:46510

zbuntowany_kaloryfer

To po prostu na razie tylko projekt będący w głowie jakiegoś urzędasa z Pipidówka znajdującego się na końcu świata. Który i tak nie przejdzie. To rozwiązanie dobre na papierze urzędasa, który w ten sposób bez większego wysiłku i myślenia mógłby łatwo rozwiązać faktycznie istniejący problem. Przecież coś takiego mogłoby doprowadzić do potężnych napięć społecznych, a nawet wielu tragedii. Wszak ktoś może być biednym dłużnikiem, ale spokojnym, normalnym człowiekiem. A tu nagle dokwaterowują mu dłużnika, który jest awanturnikiem, alkoholikiem i złodziejem. Zaczyna sprowadzać menelstwo i zamieniać dom w melinę zastraszając, okradając i szykanując pierwotnego właściciela. Zapytam zatem: nie zostałyby w takim przypadku brutalnie pogwałcone prawa człowieka? Tak, pomysł niedorzeczny, absurdalny i nieludzki wręcz. Takie brutalne, kołchozowe projekty dość powszechnie stosowane były w zdechłym ZSRR, szczególnie we wcześniejszym jego okresie.
I durny typ hipokryta porównuje to do wynajmowania pokoju, jakby nie wiedział, że z wynajmowanego pokoju ze względu na konflikty i napięcia ze współlokatorem każdy może zrezygnować w ciągu godziny... Ale najlepszy jest pomysł dokwaterowywania samotnemu facetowi samotnej kobiety. Wiejski spec od spraw demograficznych się znalazł;) Powinien może się zwolnić i założyć biuro matrymonialne;)))
Wspomnieć muszę, że na studiach wielokrotnie zmieniałem lokum i w KAŻDYM przypadku dochodziło do starć między współlokatorami. Absolutnie w każdym. Zawsze szło o:
1. Podkradanie (albo o posądzanie o podkradanie) jadła z lodówki
2. O papier toaletowy (kto teraz kupuje) i o to kto nie umył sanitariatów
3. O to, że pedantowi przeszkadzał bałaganiarz, który zostawiał naczynia do umycia na drugi dzień.
Jednak najczęstszym zarzewiem konfliktów była lodówka. To teraz wyobraźmy sobie sytuację gdy nie możemy zmienić lokum i jesteśmy na współlokatora skazani. I na koniec jeszcze bardzo słaba strona tego poronionego projektu: załóżmy, że ten dokwaterowany menel - alkoholik powie pierwotnemu lokatorowi: słuchaj śmieciu, od razu zapowiadam, że z prądu będę korzystał, ale nie płacę ani złocisza. Ty płacisz, a jak nie będziesz i odetną to ja mogę żyć bez. Byle pampa była. Czy o tym pomyślał twórca tego chorego projektu? Na Kołymę z nim;)))

3 0
ID:46518

peso

Z jednej strony niby racja, że wrażliwośc społeczna, konieczność pomocy słabszym i takie tam ....
A z drugiej strony miałem okazję poznać ludzi którzy wychodzili z założenia, że im się mieszkanie za free poprostu należy jak psu buda i jeszcze mieli pretensję, że standard nie taki. Albo, że oni tak bardzo chętnie mieszkanie sobie kupią, za np. 5% jego wartości rynkowej, no bo drożej to już zdzierstwo.
Nie no fajnie miec takie roszczenia tylko, że mnie na moje lokum to nikt nie dołożył ani złotówki, sam sobie musiałem na nie zapracować.

2 0
ID:46523

kortyzol

Co się martwicie. Matki do więzień ,dzieci na przechowalnie jak bagaż i spoko.Zawsze 2tys zł dla ekipy solidaruszej będzie więcej.

2 3
ID:46524

?????

@peso: Masz rację ale nie do końca .Poczytaj konstytucję RP i przeanalizuj zwarte tam zatwierdzone przez ZGROMADZENIE NARODOWE prawa obywatelskie ,a potem porównaj je z upolitycznioną i upartyjnioną(czytaj -zakłamaną ) rzeczywistością . Gwarantuję ci że nigdzie nie znajdziesz tam zapisu że Polaka można skazać na śmierć pozbawiając go dachu nad głową (podstawowego prawa obywatelskiego ) podobnie jak prawa do godnie opłacanej pracy ,bezpłatnej opieki zdrowotnej i nauki . A co sie stało w Gdańsku i w Opolu ? Gdzie tam była konstytucja i jej strażnicy-organizacje broniące podobno praw czlowieka ? Ja czekam na ich odzew w tych sprawach .

1 1
ID:46547

szuja

Fakt ,że u nas nie ma Rzecznika Praw Obywatelskich ale jest Rzecznik PO. hAHAHA

1 2
ID:46549

peso

@~?????:

OK, zajrzałem do konstytucji ale nie znalazłem tam zapisu o tym, że państwo ma zapewnić każdemu darmowe mieszkanie i wysoką płacę.
Niestety oprócz osób które naprawde potrzebują pomocy jest bardzo dużo ludzi którzy tę pomoc dostają a niekoniecznie na nią zasługują.
Tym osobom też Twoim zdaniem należy się darmowe mieszkanie i comiesięczna zapomoga (bo przecież praca by ich zhańbiła)?

1 0
ID:46555

cichyobserwator

@~?????: Chłopie - ogarnij się ! Rzeczywistość to po prostu Rzeczywistość - innej nie ma . Może nie jest rajem dla wszystkich ale jest tylko rzeczywistością i nie ma odmian rzeczywistości . Tak jak pogoda zawsze jest - tak i rzeczywistośc zawsze jest - choc może być dobra albo zła . Ci twoi wykładowcy to logiki nie uczyli - coś ty za uczelnie kończył ? Temat jest przykry ale to tym bardziej powinno się unikać języka z wieców partyjnych .Tak ci doskwiera krzywda innych - napisz co kiedykolwiek zrobiłeś bezinteresownie dla bliżniego w niedoli . Twierdze ,że NIC bo tak właśnie mają zwykli krzykacze - w momencie próby milkną bez odzewu .

3 4
ID:46558

ozon

Postawe roszczeniową ma 95% obywateli no mniej więcej tylu też jest katolików...Z punktu widzenia tych drugich zwłaszcza walczących o życie to poczęte pokutuje taka filozofia ;pan Bóg dał dziecko a państwo ma dać na dziecko. i wogóle państwo ma dać, ma dać no bo "czy się stoi czy się leży... i każdemu po równo nie inaczej bo to wg nich sprzeczne z Konstytucją.A co do tej "rzeczywistości" to "pytajnik" jest najbardziej rzeczywisty z rzeczywistych i może służyć jako wzorzec jak ten pod Paryżem.Od metra głupoty chciałoby się powiedzieć.

3 2
ID:46563

?????

@~ozon: możesz podać źródło tego ,,bąka '' o 95 % ? Czy może już podfruwasz zadowolony z ,,prawdziwych danych'' jak ta przyslowiowa gołębica -synonom głupoty ?

0 2
ID:46593

ozon

Matko kochana! Ja Ciebie też lubie "pytajniku".A co do danych to "szukajcie a znajdziecie" może onet.....? Jak już ornitologicznie zahaczyłeś to wiem ,że orłem nie jesteś spokojnie siedż przy otwartym oknie. Zdrowia życze fizycznego i tego drugiego też.

3 1
ID:46606


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA