Pięćdziesiąt razy rządowy embraer zawoził Donalda Tuska...

Pięćdziesiąt razy rządowy embraer zawoził Donalda Tuska do Gdańska lub go z niego odbierał w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zdarzały się weekendy, podczas których premier wylatał równowartość nowego mercedesa - informuje "Newsweek".

Niedziela, 2 września 2012 roku. Donald Tusk tradycyjnie wypoczywa w Trójmieście. Dzień zapowiada się przyjemnie: premier ma wziąć udział w wielkim meczu TVN „Politycy kontra gwiazdy”. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, ale transport nie jest problemem. Przecież szef rządu ma do swojej dyspozycji służbowego embraera. Rano wsiądzie, poleci, zagra i wróci. To nic, że jego podróże z tego weekendu – łącznie z piątkowym wylotem z Warszawy i poniedziałkowym powrotem z Gdańska – będą kosztować tyle, ile nowy Mercedes Klasy C. Premier nie lubi siedzieć w Warszawie. To miasto go męczy.

„Newsweek” jeszcze w sierpniu wystąpił do kancelarii premiera o listę wszystkich rządowych lotów od 1 stycznia 2010 roku. Służby prasowe premiera przekazały nam to zestawienie niechętnie, otrzymaliśmy je dopiero po dwóch miesiącach. Z danych wynika, że premier traktuje samoloty jak taksówki: wraca nimi w piątki do domu i przylatuje w poniedziałki do pracy.

35 komentarzy

?????

Ale ...,,nic sie nie stało'' ,,polskie rodziny nadal żyja zbyt rozrzutnie '' , 250Euro miesięcznego zarobku i 6zł za litr paliwa to luksus dla owiec wyborczych . Trzeba pomyśleć o oszczednościach .

11 4
ID:47436

zbuntowany_kaloryfer

@Moher: niedługo macie "miesiączkę", do 10go grudnia niedaleko. I jeszcze ten grudzień... Kolejną rocznicę możecie sobie przywłaszczyć. Przecież w tym jesteście mistrzami.
Właściwie to mógłbym Wam pomóc. Ale Wam... Nie lubię Was po prostu. Chyba 2 lata temu (albo 3 - nie pamiętam), tuż przed Sylwestrem napisałem jak ze środków, które przeciętny obywatel ma w kuchni zrobić petardę. Poważną petardę, bardzo poważną. Po kilku godzinach instrukcja została usunięta (i słusznie - jakiś szczeniak albo świr mógłby zrobić coś sobie albo innym).
Masz Moherze olej, mąkę..? Reszty składników nie podam z wiadomych względów hahaha, pokombinuj sam. Może jednego mohera będzie mniej.
Ps. Moher - jeżeli źle dobierzesz proporcje to będziesz okaleczonym moherem (chodzi o to, że nie spowodujesz eksplozji tylko paskudny pożar), a nawet ślepym. Ale podobno niewidomi mają całkiem znośne życie. Nawet telefony dla nich są w produkcji. Dostaniesz psa-przewodnika i będzie super.

6 12
ID:47440

Sportowiec

A przecież mógł jechać PKS-em. A samolot niech wozi dzieci z domów dziecka. Jakie to nośne - prawda?

6 10
ID:47443

Zofia

We Francji politycy sa rozliczani za uzywanie samolotow rzadowych, przyjmowanie prezentow od delegacji z innych krajow, przemieszczanie sie samolotami rzadowymi w sprawach prywatnych, wakacji na koszt podatnikow. W ubieglym roku pani minister wyleciala za to. U nas to towarzystwo jest nietykalne, skorumpowane, cyniczne, uzywa sobie do woli za nasze pieniadze.

8 3
ID:47452

!!!!!

Będąc Premierem jeździłbyś na rowerze.

6 9
ID:47455

Moher

@zbuntowany_kaloryfer: Wielkie nieba co ja czytam -Posłuchaj chłoptasiu ,filozofie podwórkowy, spod trzepaka osiedlowego.Stwierdzam z przerażeniem ,że masz brak koncentracji uwagi.To już majaczenie o rocznicy 10 grudnia jesteś na haju?podajesz przepis na granaty .Jeśli chodzi o olej, to mam go w kanistrze 20 l Podaruję ci na mikołajki i wlej sobie do głowy ,mam cichą nadzieję że ten olej który dostaniesz w prezencie uzdrowi cię.Będziemy się modlili za ciebie na kółku różańcowym aby dobry Bóg dał ci troszkę poloru.

6 4
ID:47463

Koalicja Moherowa

@~Zofia: Należy jeszcze doliczyć jego mecze (haratanie gały) 2 x w tygodniu gdzie helikopter Sokół za ochranianie bierze 16 tys zł. Ile to meczy rozegrał w swojej kadencji,bo ja już się pogubiłem.

7 5
ID:47465

ozon

Szanowna "koalicjo m" meczy to krowa - poprawnie pisze się i mówi meczów. Zadbaj o język i poprawną polszczyzne tak w mowie jak i w piśmie a póżniej weż się za księgowanie wydatków rządowych. Jedni wydają na bzdurne ekspertyzy i różne marsze z pochodniami i bez i to też ze składek podatników. Możesz czekać pod RM z rikszą i w ramach ćwiczeń popedałować na świeżym powietrzu - będzie przyjemne z pożytecznym i zapiszesz się "koalicjo" doi historii.....Powodzenia

5 8
ID:47468

cichyobserwator

@~Zofia: Może ty mieszkasz we Francji ale gazet to chyba nie czytasz ? To o Sarkozym :
,, Tuż po objęciu prezydentury podniósł sobie uposażenie o 172 proc. (do 19 tys. euro), bo nie mógł znieść, że zarabia mniej niż premier. Zabrał mu też podparyską rezydencję z basenem, choć sam miał do dyspozycji trzy pałace i fort nad morzem
,,Sarkozy zorganizował też najdroższy szczyt w dziejach Francji trzygodzinna inauguracja chybionej zresztą Unii Śródziemnomorskiej, urządzona w przepastnym Grand Palais, kosztowała 17 mln euro. 58 tys. euro za każdą minutę"
I o nowym :
,,Mimo kryzysu Hollande zafundował sobie największy rząd w Europie: aż 38 ministrów pomaga premierowi Jean-Marcowi Ayrault. Część to tzw. ministrowie delegowani (np. do spraw żywności pochodzenia rolnego albo udanej edukacji), ale każdy może liczyć na 9,9 tys. euro pensji miesięcznie. Największe wydatki we francuskim rządzie generują jednak doradcy zwłaszcza ministrowie z partyjnego nadania potrzebują kogoś, kto wie cokolwiek o resorcie. Według nowych, zaostrzonych reguł jeden członek rządu może mieć maksymalnie 15 zauszników, każdy z pensją do 13 tys. euro, a więc wyższą niż płaca samego ministra.

http://www.polityka.pl/swiat/analizy/1528875,1,francja-kryzysowe-oszczednosci---w-kieszeniach-politykow.read

Rzeczywiście oszczędni ci Francuzi - tylko brać przykład.

4 7
ID:47470

Koalicja Moherowa

@~ozon: Jednak ta" onana "zrobiła ci spustoszenie w mózgu.Jesteś lepszy od prof Miodka i Bralczyka?

9 5
ID:47471

Johan

@~ozon: Już chciałem jednoznacznie odpowiedzieć, że wyłącznie meczów, bo tak każą słowniki poprawnej polszczyzny, gdy natknąłem się na interesujące wyjaśnienie tej kwestii prof. Jana Miodka. Otóż okazuje się, że profesor nie potępia tych, którzy mówią i piszą meczy...
Poczytaj sobie, jest to na tej samej stronie co zerżnąłeś:m" meczy to koza ( ty zmieniłeś na krowę) - poprawnie pisze się i mówi meczów"
Wylecz się z " onany nie będziesz złośliwym momusem.

9 3
ID:47472

?????

@~cichyobserwator: typowo komunistyczna propaganda cichego -,, u nas kradną ,ale zobaczcie jak kradną u sąsiada '' -To ma byc twój ,,uczony '' model obecnosci na forum ? Pouczanie innych , popierdywanie partyjniackie ? Spuść wode bo bo już śmierdzi propagandą ...idola .

6 5
ID:47473

Zofia

Dlatego tez Sazrkozy przegral a Holland i ministrowie po wyborach obnizyli sobie wynagrodzenia. Co do biurokracji to zgadzam sie, ze nalezy ja zmniejszyc. Ale chodzi miedzy innymi o to ze w czasie jakiejs katastrofy, czy innych problemow ministrowie, wojtowie i prezydent ida tam, zeby pomoc ludziem a nie siedziec na tronie jak ci u nas i napychac sobie kieszeniei tylko trwa cyrk ze Smolenskiem . Czy nasi wojtowie wzieliby ciagnik aby odniezac ludziom drogi ? Wynagrodzenia nalezy porownac proporcyjnie do najnizszego wynagrodzenia. U nas takiego nawet nie chca ustalic a kodeks pracy nie jest przestrzegany. Obecnie najnizsze wynagrodzenie we Francji wynosi 9,40 za godzine brutto. Ponad 1400 na miesiac. tydzien pracy legalnej wynosi 35 godzin. We Francji patronat tez chcialby miec niewolnikow, ale na szczescie takich jak niektorzy na naszym forum jest malo.

3 4
ID:47479

?????

@~Zofia: Uważaj zofio cichy szykuje kolejne piardniecie w ramach ,,swojej prawdy'' .Oczywiście będzie to prawda zgodna z wytycznymi idola czyli ,, Polska rodzina żyje zbyt rozrzutnie i trzeba jej zacisnąc pasa ''....

5 5
ID:47484

amityr

A miało być tak:http://www.pardon.pl/artykul/3211//4

4 1
ID:47490

ozon

"Johan" oraz inni.Nikt nikogo nie potępia . Niczego nie muszę z niczego ściągać ani douczać się. Mnie uczono tak Was inaczej, widocznie inne książki czytaliście. Wiele form jest dopuszczalnych ja pozostanę przy "meczów"...Nie sil się na złośliwostki bo marnie ci to wychodzi. Miast mówić o zachowaniach erotycznych- spróbujcie je stosować bo chyba braki w tej dziedzinie macie ogromne. i wyrażnie cierpicie na brak partnera.Polecam Starowicza też profesor.

2 5
ID:47492

cichyobserwator

@~?????: Wyjaśnij mi co to znaczy ,, szykuje kolejne piardniecie " . Co to jest to ,,piardnięcie " bo w kilku zródłach sprawdziłem i wszędzie tylko pierdzą i po prostu ludzką sprawą jest pierdzenie . Ty piardzisz ? To się zaczęło po hemisferektomii czy po ekskumacji ? Napisz jak to robisz i którą stroną , i dlaczego to ma taki wielki wpływ na logiczne myślenie . Może w warunkach 250 Euro i oparach benzyny po 6 zł powstał nowy organizm i trzeba to gdzieś zgłosić . Może jak Pantofelek masz teraz wodniczki tętniące i dlatego piardzisz ? Chyba wyczułem od początku ,że ktoś normalny ( pierdzący ) takich banialuk to by nie wymyślił.

Taka merytoryczna odpowiedz jak wszystkie twoje.

4 7
ID:47505

szuja

Niech wieczne będą idee Solidarności.Jeszcze trochę i wróci socjalizm. Oczywiście bez takich głupoli jak jaruzel, kiszka czy ten grzyb kania. Hahaha

1 1
ID:47509

Moher

@~ozon: "Meczy" to koza, pisze się "Meczów". Ktoś" - Gry w INTERIA.PL ...
gry.interia.pl/pc/news/fifa-13.../komentarze,1846883,,54682789
1 Paź 2012 Komentarze - Gry w INTERIA.PL - kto pisze takie teksty chyba powinien to wiedzieć (tryb: poszerzony/według wątków)
Zerżnąłeś czy nie ?Zbuntowany i inni napiszcie ze to plagiat

2 1
ID:47511

?????

@~Moher: Najwpierw ustal z kim prowadzisz dyskusję .akurat ten ,,dyskutant '' zawsze wacha kota od ogona '' bo racja musi być po jego stronie -nie czytałeś innych jego wpisów ?

5 1
ID:47517

ozon

"włóczki" odsyłam do mojego wpisu z przed 5 godzin. Fakt meczy koza ale tak czy siak krowa to też rogacizna. Ryczycie, ryczycie ale mało mleka dajecie, i plączecie się jak to włóczki no i gratuluje adwokata w osobie "pytajnika"! Wart "Pac pałaca a pałac Paca".

2 4
ID:47520

Koalicja Moherowa

@~?????: ozonowi to jeszcze należy czytać broszurki, z serii Poczytaj mi Mamo

7 2
ID:47528

?????

@~Koalicja Moherowa: chyba miałeś na mysli ,,świerszczyki '' ze Szwecji ?

6 1
ID:47539

ozon

No nie każdy potrafi być młody duchem"moherki" Mam wrażenie ,że jesteście metryką młode lecz mentalnie......starowinki i to wychowane hen gdzieś na "ścianie wschodniej".

2 4
ID:47544

?????

@~ozon: traktuję to jako komplement a to dlatego że tam(na ścianie wschodniej) jeszcze uczciwość i prawdomowność jest wartością samą w sobie a takich fałszywców jak ty trudno spotkać .A twój ,,duch'' jest może ,,mentalnie młody'' ale już zrobaczywiały i zakażony polityczną zarazą z posmakiem czosnku ale tego ,,modyfikowanego''.

4 2
ID:47573

ozon

Jak to jest? Odnoszę się do "moherów" a "pytajnik" odpowiada.....Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i wielu go używa nic w tym zdrożnego. Wypisując takie dyrdymały "pytajniku" można śmiało stwierdzić ,że skażony jesteś mentalnie jak pewien osobnik rodem z Gruzji, czy też Adolfem z Austrii ,że nie wspomne o pewnym Wieławie G. Podobno pieski jeśli mają mocno ciemne wręcz czarne podniebienie to oznacza ,że są ostre i mówi się o nich "zły pies". Laryngolodzy zaś twierdzą ,że i wśród ludzi bywają kolorowe podniebienie i najgorsze są te czerwone. Zajrzyj sobie w gardziołko człowieczku.

4 6
ID:47576

Moher

@~ozon: Ciebie to kołysali w betoniarce?

5 2
ID:47593

?????

@~ozon: a ty kiedy ostatnio sprawdzałeś swoje po...dniebienie ? W Szwecji może ?

4 2
ID:47602

ozon

A ostatnio "pytajniku" byłem w Hiszpanii i fakt gardło bolało. Zmartwie ciebie- wszystko z podniebieniem moim ok- proeuropejskie i prorozwojowe jest żadnych nalotów ani grama PRLu.

1 4
ID:47612

?????

@~ozon: Twój idol w kabaretowych posiedzeniach rządu też jest ,,prorozwojowy ''-milion w lewo ,milion w prawo ,tak jakby , zaokraglenia sypią się jak z rękawa tylko wracając do tematu -długonosy szasta pieniędzmi z rękawa podatników .....

3 0
ID:47624

ozon

Jak każdy rząd w Polsce nic nowego nie odkrywasz"pytajniku"Elity wywodzą się ze społeczeństwa więc.....taka już widać "uroda" Polaków- od lewa do prawa poprzez środek. Władza deprawuje ...Zgłoś sprawe do prokuratury- wolno ci żyjesz w wolnym kraju .

1 2
ID:47629

?????

@~ozon: Do TEJ prokuratury która kilka lat kryła amergoldowych oszustów ? Czy może jest jeszcze jakaś ,,inna '' prokuratura która nie chroni firm w których pracują dzieci politykierów ? Może zdzwonisz do kancelarii tuskopremiera tam chętnie udzielają takich informacji ....

2 4
ID:47644

ozon

Masz wyjście napisz skargę do Trybunału Europejskiego i zacznij korzystać z praw i wolności nie tak prymitywnie jak robisz to cały czas. Masz "wędkę" to złap rybę....produkcie socjalistyczny - niereformowalny pt "pytajnik"

2 1
ID:47654

Moher

@~?????: Ja @ozonowi postaram się o audiencję u Rzecznika Rządu Pawła Grasia ,tylko pytanie, czy udzieli ozonowi audiencj?i. Ponoć Graś spotyka się tylko w nocy, tak jak udzielił audiencji Grzegorzowi Hajdarowicz,

4 1
ID:47656

?????

@~ozon: to się zdecyduj -bo raz radzisz do prokuratury innym razem do trybunału ..a do tuskopremiera już nie ? Ta ,, wędka '' na idola jest ,,be'' ?

3 3
ID:47657


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA