Kiedy na św Łucję mróz, to smaruj wóz. Na św Łucję...

Kiedy na św Łucję mróz, to smaruj wóz.
Na św Łucję noc się z dniem tłucze
Po św Łucji i kot na marchew mruczy
Św Łucja dnia przyrzuca.
Stara tradycja każe zapisywać pogodę od Łucji przez 12 dni. Każdy z tych dni jest obrazem kolejnego miesiąca.

14 komentarzy

ozon

O matko kochana, wychodzi na to ,że Kaczyński przez cały rok będzie ludzi na ulice wyprowadzał i z budżetowych (naszych!) pieniędzy drukował ulotki, transparenty i inne wieńce. No tak gest się ma jak inni na to dają. Solidarnie jakby inaczej. A tak nawiasem mówiąc to politycy zwłaszcza ci ze "świecznika" powinni być badani i to przez niezależnych biegłych psychiatrów! Koniecznie !!!!

4 5
ID:47987

zbuntowany_kaloryfer

Prezes powinien być badany obowiązkowo.

4 4
ID:47989

Adam

Beda nastepne ofiary mrozu. Tona wegla juz kosztuje 900 zl. Jak maja ogrzac sie ludzie bez zadnych dochodow ? Ale co tych obtluszczonych politykow obchodzi ?

6 1
ID:47991

witto

na św. Hieronima jest pogoda, albo jej ni ma

4 0
ID:47993

baba jaga

@zbuntowany_kaloryfer: Kto wie,czy ty też nie powinieneś poddać się badaniu?

4 4
ID:47995

ozon

A na to nie wpadłem drogi "Adamie"! Może jednak niektórzy powinni odsysać sobie tłuszczyk a conajmniej przeczyścić żyłki ( nie czekając na zawał) co by się mózg im lepiej dotleniał.Co do tego zamarzania to raczej rzadko ma to miejsce w domach- raczej są to bezdomni i trunkowi . Szkoda ,że tak czuły PiS solidarnie nie przekaże swoich subwencji na budowe np noclegowni.. no tak jakoś mało solidaryzuje się jeśli chodzi o konkrety. Tak czy siak generalnie należy władze odchudzić i to we wszystkich znaczeniach tego słowa.. Co do badań to do dobrego tonu teraz należy chadzac do psychoanalityków,,,, to taki szpan nowoczesnej Europy.

4 3
ID:47998

george best

Ty a dlaczego ona święta ?ta Łucja pomagała kalekim czy oddała swój majątek na Caristas?

2 2
ID:48006

baba jaga

@~ozon: "Drogi"ozonku.Powiedz,proszę,kiedy PO przekazało swoje subwencje na bezdomnych.Oczywiście,jak wiesz,to podaj kwotę.

2 1
ID:48014

zbuntowany_kaloryfer

Babo jago! Oczywiście, że powinienem być badany...! Biorąc pod uwagę moje pomysły i wcielanie ich w życie to jak najbardziej zalecana jest kontrola psychiatryczna.
Tyle tylko, że dzięki takim jak ja latamy w kosmos zamiast skakać wesoło po drzewach;)))

2 2
ID:48027

zbuntowany_kaloryfer

A jeżeli już padło hasło "drzewa" to:
- dlaczego słoń zamyka oczy?
- żeby go na jarzębinie nie było widać!
A czy widział ktoś kiedyś słonia na jarzębinie?
- No właśnie! To dowód na to, że cholernik bardzo dobrze się schował!;)))

3 0
ID:48034

kortyzol

@zbuntowany_kaloryfer:
A dlaczego słoń a nie Baba Jaga ?

1 1
ID:48041

ozon

Szanowna "babciu jagusiu" i w tym co napisałaś jest cała rzecz.Wszyscy trwonią pieniądze podatnika, wszystkie partie dostają ogromne pieniądze ale jeden PiS wzywa do solidarności społecznej , więc w tym konteksie był mój poprzedni wpis. Po czynach ich rozpoznacie ,po czynach....i tego od wrażliwego PiSu oczekuje.Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane niczym Zielony Rynek w naszym mieście. Myślałem ,że czytasz ze zrozumieniem..zawiodłem się na Tobie...jesteś "babuniu" nieobiektywna ale to deficytowy "towar" w naszym społeczeństwie co konstatuje ze smutkiem.

0 0
ID:48096

szuja

@~ozon:
To facet jest transwestytą. Raz pisze tak jak chłop,raz jak baba.

3 0
ID:48123

ozon

"szuja" jestem tolerancyjny i nawet może mieć rozdwojenie jażni... byle przyjemny w dotyku.... jak mówią "galerianki"

0 2
ID:48136


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA