Włocławski PiS pamięta o Powstaniu Styczniowym?, a jeżeli...

Włocławski PiS pamięta o Powstaniu Styczniowym?, a jeżeli fotorelacje są rzetelne, to nikogo z włocławskiego PiSu czy PO nie widać przy pomniku w czasie upamiętnienia wyzwolenia Włocławka. No chyba, że osobno upamiętnili, ale tego nie wiem. A nawet gdyby to znów te beznadziejne podziały, rozróżnienia itd...

8 komentarzy

sportowiec

Od czasów komuny 20 stycznia obchodzi się we Włocławku rocznicę wyzwolenia. Starzy PZPR-owcy przychodzą tam z przyzwyczajenia. Wcale nie mam im tego za złe, ale zapytam: jakiego wyzwolenia? Przecież tego dnia zaczęła się sowiecka okupacja Włocławka. Owszem była o niebo łagodniejsza od niemieckiej, ale była to okupacja. Podobnie jak austriacki zabór był łagodniejszy niż rosyjski, ale był! Nie widzę zatem powodu aby świętować zajęcie naszego miasta przez sowietów. Uważam, że zamiast tego powinno złożyć się kwiaty na grobach krasnoarmiejców, którzy zginęli bądź zmarli w trakcie walk z Niemcami. PS A dlaczego nie świętuje się wejścia polskich żołnierzy do Włocławka (22.01)?

7 2
ID:49394

ozon

Pamiętać i kojarzyć to wielka sztuka.O tym ,że jest 150 rocznica trąbią media no i politycznie należy uczcić taką rocznicę ale już nie koniecznie wiedzą o ważnych postaciach tego zrywu- czego dowód dał "pożal się Boże polityk" Hofman. Co do wyzwolenia miasta i wyzwolenia jako całości to fakt ten powinien być ważny w świadomości Polaków bowiem hitleryzm został pokonany ...i życie tracili tak Rosjanie (to też mężowie, ojcowie czy braciaczyiś) jak i Polacy i w takim aspekcie myślę należy o tym pamiętać. Przecież życie jest wartością i nie podlega dyskusji ani rasowej ani politycznej- to powinni wiedzieć zwłaszcza katolicy a przecież PiS jest po stronie życia- zawsze i wszędzie czyż nie?

2 2
ID:49401

?????

@~sportowiec: i to jest dobre pytanie , za takie pytanie dostałem od historyczki ...dwójkę ....

3 2
ID:49405

~ sp

No Ozon przywróciłeś mi wiarę w przedmiocie kierunków humanistycznych ,wiedza historyczna i polityczna" ,ale jak to ma to bezrobocia

0 0
ID:49441

Sławek Bieńkowski

W pełni zgadzam się ze Sportowcem, uczcić pamięć biednych poległych Rosjan, którzy oddali życie ale nie czcić z pompą rocznicę rozpoczęcia kolejnej okupacji. Jeżeli święto to 22/23 stycznia bo to wtedy dopiero wkroczyło polskie wojsko (pod egidą ruskich ale polskie).

Pozdrawiam
Sławek Bieńkowski

0 0
ID:49446

Kamila

No tak, dla Radnego Bieńkowskiego kolor krwi i pochodzenie żołnierza, który wyzwolił od hitlerowców Włocławek ma znaczenie. Jak Rosjanin czy inny to już nie wyzwoliciel-nie ma święta. Faktem jest, że wyzwolenie nastąpiło 20 stycznia, bo wtedy hitlerowców przegnano z Włocławka.

0 0
ID:49454

sportowiec

@Kamila: weź dziecko i jeszcze raz wolno przeczytaj wpis Bieńkowskiego. I jeszcze raz , też wolno. Ateraz spróbuj zrozumieć. Jak nie możesz, to jeszcze raz wolniutko. Próbuj do skutku. Nie trać nadziei. A potem obejrzyj film "Róża" z Dorocińskim.
PS. W Armii Czerwonej byli również Ukraińcy, Białorusini, Kazachowie i przedstawiciele wielu innych narodowości. Pamiętajmy o tym.

0 0
ID:49458

szuja

Dobrze sobie poczytać kto tak naprawdę na Powstaniu Styczniowym zarobił.

1 0
ID:49476


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA