Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy....

Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy. 132 tys. rodziców, którym w tym roku urodzi się dziecko, otrzyma z tego tytułu dodatek socjalny wypłacany najuboższym - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na prognozy resortu pracy.

W 2013 r. urodzi się w naszym kraju ok. 390 tys. dzieci. Blisko 35 proc. z nich przyjdzie na świat w rodzinach, w których miesięczny dochód na osobę nie przekracza 539 zł. To poziom pozwalający zaspokoić jedynie podstawowe potrzeby życiowe. Tzw. minimum egzystencji, wynosi ok. 500 zł na osobę. Jednorazowy dodatek socjalny to obecnie 1000 zł

20 komentarzy

Oczytany

Nie ważne, że bidna. Ważne że katolicka. Co z tego że śmierdzi bidą, klerykalizmem. Ważne że mamy sejm katolicki.

5 1
ID:49815

george best

@~Oczytany: W Licheniu i nnych tego typu budowlach dla wiernych nie widać tego .Moja żona z pochodzenia jest Meksykanka i powiem że u nich tez panuje wariactwo wiary ale nie szowinizm,nietolerancja .Wiara jest wiara a nie pomieszana struktura z polityką.Co do biedoty to myslę cały czas że Polska stacza się do poziomu kamienia i Boga dalej już nie chcę się pocić bo nie chcę psuć sobie dobrze zapowiadanego dzionka...-pozdrawiam

2 1
ID:49817

?????

@~george best: Ale za to mozemy POchwalic sie ,,elitami'' - http://vod.pl/10-najbogatszych-politykow,111999,w.html......a Owsiak wraz z ,,ofiarnymi'' .....za nich odwali robotę i zostanie POgłaskany ....PO .....

0 2
ID:49826

peso

@~Moher:

A co proponujesz z tym zrobić ?

0 0
ID:49839

kret

Ta bezsilność każdej potrzebującej jednostki w potrzebie, ubezwładnionych w imię zysków tylko nielicznych jednostek i grup, jest przerażająca.Chyba naprawdę wracamy do epoki kamienia, szałas,ziemianka, czemu nie.

0 0
ID:49853

Moher

@peso: Ty mnie zadajesz pytanie ?Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska jest przewodnią siłą narodu i z tym pytaniem zwróć się do nich.Oni mają pełne szuflady pomysłów.To dzięki mądrej i dalekowzrocznej polityce partii ,mamy to co mamy.
Ale mam pomysła, jak mówi Kiepski -POpaprańców pod Trybunał Stanu, pojąłeś ~peso

1 4
ID:49866

?????

@~Moher: W kraju w którym Polityczna mafia sama sobie przyznaje nagrody i sama siebie ocenia to tylko takie rozwiązanie może coś zmienić - OKREGI JEDNOMANDATOWE z personalną odpowiedzialnością .... których ta mafia boi się jak ognia ...

0 1
ID:49872

peso

@~Moher:

A stawiaj przed sądem i wsadzaj do więzień kogo chcesz. Nie poprawisz tym sposobem sytuacji ani jednego dziecka z ubogich rodzin.

Dalej czekam na Twoją propozycję rozwiązania problemu.

1 0
ID:49875

Moher

"Pracy i chleba", "Gospodarka nie działa a Irlandia była obiecana.

1 1
ID:49879

Moher

Z danych ministerstwa wynika, że każdego dnia aż 6 tys. funkcjonariuszy nie przychodzi do pracy. Mają płacone 100%chorobowego, dlaczego inni mają płacone 80% chorobowego.

1 1
ID:49881

peso

@~Moher:

"Pracy i chleba" - eeeeee, toż to postulat z kategorii pobożnych życzeń a nie konkretna propozycja. Nie w tym, rzecz, że ja niechciałbym aby zlikwidować bezrobocie oraz aby wszyscy zarabiali dużo ale w tym, że trzeba jeszcze mieć pomysł jak to zrobić.

"Z danych ministerstwa wynika, że każdego dnia aż 6 tys. funkcjonariuszy nie przychodzi do pracy. Mają płacone 100%chorobowego, dlaczego inni mają płacone 80% chorobowego."

I to jest już jakiś konkret, ja dorzucił bym jeszcze zrównanie wieku emerytalnego służb mundurowych ze zwykłymi pracownikami. A parę innych uprzywilejowanych grup też jeszcze by się znalazło.

0 0
ID:49883

Moher

@peso: Może jesteś zainteresowany KRUS-(em) aby rolnicy płacili tyle co płatnicy ZUS
Należy w trybie pilnym zlikwidować senat,i zmniejszyć liczbę posłów,bo i tak produkują buble legislacyjne.

1 0
ID:49885

Moher

@peso: Masz temat i będziemy prowadzić konwersacje na temat grup uprzywilejowanych.
http://www.fakt.pl/Zobacz-kto-w-Polsce-ma-przywileje,artykuly,57067,1.html

0 0
ID:49886

peso

@~Moher:

No właśnie mniej więcej o te grupy mi chodziło a za likwidacją senatu i zmniejszeniem liczby posłów jestem jak najbardziej za
Dorzuciłbym jeszcze likwidację dopłat z budżetu do partii politycznych.

Ponadto wprowadził bym podatek taki jak w Niemczech dla osób deklarujących, że są wierzący i z tak zebranych pieniędzy, tak jak w Niemczech czy Austrii wypłacał bym państwowe pensje duchownym tak aby posłyga kapłańska mogła być dla wiernych bezpłatna.
Jak Ci się to podoba ?

0 0
ID:49888

wadera

Nie jest tak źle.Przed wojną podobnież było gorzej. Po wioskach chodziły całe stada żebraków. Fakt,że nie było śmietnisk przy marketach.

1 1
ID:49907

Moher

@peso: Każdy podatnik płaci na kościół,nawet o tym większość nie wie,a skoro płacę to jakim prawem żądają opłaty za ślub ,pogrzeb chrzest?
http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsce-kazdy-placi-na-kosciol-1-04-podatku-dochodowego/

2 0
ID:49909

peso

@~Moher:

No popatrz nie wiedziałem a faktycznie pytanie czemu mamy płacić za posługi kapłańskie jest na miejscu.

0 0
ID:49943

peso

@~Moher:

A swoją drogą tośmy se pogadali o tym, gdzie można by zaoszczędzić pieniądze wydawane z budżetu ale jak to ma pomóc dzieciom to dalej do tego nie doszliśmy.
:(

0 0
ID:49950

?????

@wadera: Prawda ...jeszcze o śmietniki się nie biją ...jeszcze.... ,a to że 80% rodziców nie stać na wakacje dla swoich dzieci , a co trzecie dziecko w szkole jest niedożywione to pestka-sami sobie winni ...nie jest jeszcze tak żle ...w unijnej Polsce ..zaciśnimy pasa ..to się POprawi ...

1 0
ID:49954

kret

Jak to się nie biją,pergole pozamykane na klucz, bezdomni i tak sobie dają. radę, zamiast zatrudniać tych bezdomnych udają że śmieci mniej.

0 0
ID:49985


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA