włocławek-miasto cofające się w rozwoju i źle...

włocławek-miasto cofające się w rozwoju i źle zarządzane!!

Podam tylko kilka przykładów tragicznie zarządzanego miasta Włocławka..chcę to zmienić i chcę się spotkać z Władzami w imieniu ludzi , którzy mnie poprą:
DZIŚ: Ludzie bez pracy we Włocławku: obraz nędzy i rozpaczy Urzędu który ma pomagać bezrobotnym: -okienko wydawanych formularzy-1 osoba wydająca kartki do wypełnienia-rejestracji,(kolejka codziennie po 20-30osób-w innych pokojach na górze/dole pracownicy spod "literek" przy kawie zastanawiają się nad prezentem dla synowej, ciuszkami dla dziecka czy co ubrać na na najbliższą imprezę koleżanki z drugiego piętra) która wertuje swoje notatki by dopuścić "potencjalną" osobę bezrobotną do wizyty za ..7-10dni lecz i tak nie wszystkie dokumenty sie zgadzają bo świadectwo pracy w oryginale z przed 15lat jest wymagane gdzie i tak nie ma prawa do zasiłku..każda osoba średnio spędza około 5-10 minut.. -nowych ofert w Urzędzie Pracy we Włocławku w ciągu tygodnia jest mniej niż nekrologów w gazecie pomorskiej na codzień, choć i Gazeta owa nie może poszczycić się soldnym działem -informacje o ofertach pracy w odpowiednich stanowiskach są przekazywane w ten sposób: "ma pan internet?" "mam"-odpowiadam(ciekawe jakbym nie miał?) "tu ma pan strone z naszymi ogłoszeniami..a ogólnie to praca taka jak na tablicach przy wejściu" myślę sobie:przepraszam, że przeszkadzam.. "a oferty zagraniczne jakieś są?"pytam "okienko 14" ... przy okienku nr 14 dwie osoby ale z drugiej strony barykady.., pytam o oferty i słyszę: "zna pan jakis język?" "angielski" "dobrze?" "komunikatywnie"-odpowiadam "tu ma pan strone z ogłoszeniami zagranicznymi" "ale to jest Urząd Pracy w Toruniu"zaznaczam "tak,bo tam są najlepsze oferty" ...zgroza...co się tutaj dzieję..czy jakikolwiek pomysł jest na funkcjonowanie?czy przy rekrutacji do UP było ogłoszenie :kto pierwszy ten lepszy?czy kierownik każdego sektora to kontroluje i wymaga podstawowych zadań należnnych pracownikowi na danym stanowisku???? proste pytanie które narzuca się w mojej główie:jaki jest odsetek ludzi , którzy znaleźli pracę przez UP we Włocławek i ..kto za to odpowiada i co ma na swoje wytłumaczenie.. co jest nie tak? odpowiedz prosta i logiczna: zarządzanie-podstawy ergonomii funkcjonowania placówki społecznej i może brak chęci.. to był UP teraz kilka przykładów jak jeszcze jest w ponad stutysięcznym mieście: podziurawiona ulica Toruńska-pełno gruzików i odłamków na które są narażone dieci idące do szkoły-uruchamiamy wyobraźnie i ..tysiące ciężarówek dziennie-olbrzymie koła które rozbryzgują odłamki wszędzie.. do tragedii niedaleko!!! -zastępcze przystanki: ktoś pamiętał żeby postawić na Toruńskiej ale żeby śmietniki dorzucić to już iq nie pozwalało:wszędzie rozwiewają sie bilety, niedopałki, papierki, kartoniki po papierosach -linia nr 3:Dyrektorze mpk, ma pan problem:śmierdzący odór alkoholu i smród niemycia, patologia społeczna, którą nie trzeba tepić tylko pomagac:jak? dla bezrobotnych obniżyć cenę biletu do ulgowego wprowadzić dodatkowego kontrolera od Zakręt do Toruńskiej-zyskacie więcej bo i tak 90% nie kasuje biletu a tak to może wypiją jedno piwo mniej by załować srodki na bilet ulgowy-powtarzam ulgowy!!wprowadzić procedury co do czystości i zachowania w autobusach gdzie karą będzie grzywna do MOPR która obniży zasiłek okresowy lub docelowy..kara dotkliwa, myślę. -ZUS we Włocławku-trzeba było wydać zgodę by był w Płocku bo to przecież też nad rzeką!by dojechać do Zusu ludzie poświęcają 30-40 min autobusem(koszt zawsze 5złw 2 strony)-super spółka zus/mpk działa nieźle..ale to jeszcze nic..kto jest gościem głównie w Zusie:ludzie chorzy, starzy, przedsiębiorcy.Jako ,że Ci ostatni sobie poradzą z takimi problemami to dwie pierwsze grupy jadąc w kierunku miejsca przeznaczenia albo mają wątpliwości czy dojadą,albo się martwią czy będzie kontrola bo przecież na chleb nie ma to i na bilet tymbardziej..wszystkiemu towarzyszą opowieści jak to przed i po wojnie było lepiej:) teraz przytoczę najczęstsze zdania słyszane na ulicach Włocławka: "cześć,pracujesz gdzies?" "cześć masz coś kasy pożyczyć" "cześć chu...o wyglądasz ale nie martw się głowa do góry, będzie lepiej jak nie w tym życiu to w nastepnym" może w innym mieście..-NIE!NIE DOPUŚĆMY DO TEGO DROGA WŁADZO NASZEGO MIASTA napisał: mieszkaniec, który chce coś zmienić

18 komentarzy

abcde

Panie "mrówki robotnice" w PUP są zmęczone nudą. Tak się strasznie nudzą, że aż nie wiedzą co ze sobą zrobić. Windosowski pasjans też już im się nudzi. Czasami aż nie wiedzą, którą ręką głowę podpierać ze zmęczenia.

13 1
ID:50032

Radio_Moskwa

Czego ty chcesz od "władzy" dzisiaj kulig jutro wycieczka rowerowa? Czego Ty chcesz? Masz baseny, stadiony, masz przystanie dla luksusowych jachtów, czego jeszcze?
Włocławek się zwija nie zmieniajmy tego! Trzeba było nam wszystkim pójść na wybory a nie jednemu się nie chce a drugi nie wie, na kogo głosować! Nie chciało się to wygrali ci, co ich rodziny zdyscyplinowane tłumnie poszły i wygrały! Wygrały wybory dla siebie, co widać, słychać i czuć!!! UP niech, chociaż zmieni tą głupotę, że jak ktoś chce założyć w bezrobotnym mieście firmę to musi mieć dwóch dobrze zarabiających żyrantów tylko skąd ich wytrzasnąć w bieda-mieście!?

12 1
ID:50034

?????

@~Radio_Moskwa: Słuszne uwagi ..a co na to owce ?...nadal Beeeee i nadal Meeeee ? A może już czas na wybór BEZPARTYJNYCH fachowców ? Zanim wasze(nasze ) majtki z....zostaną sprzedane ?

6 6
ID:50035

świnka Pepa

A ja przejrzałam chytry plan władzy. Włocławek się wyludni, reszta poumiera z głodu. Wszystko się "zaora" i stworzy największe w Europie pole golfowe. Będą przypływać wspomnianymi wyżej jachtami. Może jeszcze jakieś kasynko w bursztynku. Panie z PUP będą hostessami a z UM krupierkami.

10 1
ID:50037

ozon

A zerknijcie w archiwa i sprawdzcie jaka jest frekwencja wyborcza w mieście i to od lat. Wybierają Ci ,którzy nie chodzą dlatego tak łatwo przechodzą "zgrane karty" jak w szulerni. Od samego narzekania - nawet słusznego nic się nie zmieni.kierowanie się szyldem partyjnym to samooszukiwanie.Nie obietnice a realne możliwiości- tak należy patrzeć na kandydata- kandydatów. Kto da więcej, ocnacza jak głęboko zanurzy się ręka w nocniku tym powyborczym.A teraz konkretne propozycje to jakie "Krzysztofie"?

8 1
ID:50039

?????

@~ozon: Ozon to ty , czy nie ty ....jakie mądre wnioski , jaka głębia analizy i....co z tego wynika ?

3 4
ID:50041

szuja

A tak miało być pięknie. Oj solidaruszki.

3 4
ID:50043

ozon

Ktoś kto 32 lata wychowywał się ,i żył w prawdziwej demokracji jak ja wie na czym demokracja i społeczeństwo obywatelskie polega- wnioski wyciągaj i ucz się bo samo pyskowanie nie wiele zmieni i zauważ i ty i tobie podobni ,że od 22 lat trwa walka polityczna w kraju a obywatel jest cały czas na drugim planie.Jaka Polska będzie? Trwa "przeciąganie liny" ale do czasu i nie mam na myśli rewolucji tylko zmianę mentalną następnych pokoleń i ufam ,że ta nastąpi .Póki co obietnicami piekło jest wybrukowane i tak "krawiec kraje jak mu materii staje" -pamiętaj o tym i uważaj na to kto jakie karty rozdaje- rozczarowanie gotowe. Wnioski wyciągaj sam .

3 2
ID:50047

Duchu

Celna ocena i argumenty.

2 1
ID:50050

?????

@~ozon: Nareszcie można ciebie zrozumieć a możesz ,,rozjaśnić '' skąd taka przemiana ? Chyba że ty jesteś jak ten ,,światowit'' z inną twarzą na każdą stronę swiata ...?

1 3
ID:50056

ozon...

Od roku pisze i mówie to samo . Przejrzyj archiwum portalu a przekonasz się. Naucz się czytać między wierszami, nie kieruj się chorymi emocjami to wiele zrozumiesz i może nauczysz się czegoś od innych forumowiczów. Zacietrzewienie przyćmiewa umysł. Jeżeli zmienisz jeszcze stację radiową oraz prasę- sukces murowany i nie staniesz się "ślepym narzędziem". To tylko zależy od ciebie. Powodzenia .Acha. Jeszcze mała uwaga: pisze się chyba "Światowid"?Sprawdż.

2 1
ID:50068

szuja

@~ozon:
No fakt ty już masz wprawę i sporo się pewnie nachapałeś.

3 1
ID:50071

~ sp

Zmieniono naszą osobowość, teraz nie jestem Towarzyszem a Obywatelem,awans społeczny........za czym ta kolejka ta stoi -MOPR

1 0
ID:50077

~ sp

Nauczyciele historii coraz częściej i odważnie mówią o porywach narodowych, powstaniach bez zaplecza, giną niewinni ludzie w imię czego.....WŁADZA.

2 0
ID:50078

ozon

Masz rację. Wiedzy o demokracji o tym ,że można żyć i myśleć inacze nachapałem się jak piszesz kolego "sz" i chętnie dzielę się nią z innymi. Coś ci zabrałem?Twoim kosztem mam co mam? Zazdrość jest dobra w miłości a i to nie zapalczywa bo zrujnuje uczucia . Odwal się ode mnie i nie zaczepiaj. po co "wkopujesz topór wojenny"?

1 3
ID:50079

~ sp

@~ozon @~szuja Pozdrawiam "nic nie warto, tylko......'"

1 0
ID:50084

szuja

@~ozon:
Przecież nie w Polsce,bo jak się domyślam uciekłeś przed aresztowaniem w poważnym będąc stanie.Jak wróciłeś to już nic nie było bo komple rozdali miedzy siebie. Teraz płaczą ,że nic nie było więc nic nie ukradli. Trafiony i zatopiony, jak dzonny..Killerem ,to ty raczej nie będziesz. Jaki topór. Kup sobie brzytwę i idź na poziomki. Hahaha

0 0
ID:50118

ozon...

Złe warunki materialne rzuciły się na rozum"szujo"?Pleciesz bez sensu a wiklina twardnieje....Rozbawia mnie ta retoryka ! Parę lat i wykruszą się tacy zawistnicy ,którzy z bezsilności próbują obrazić. Nie jesteś w stanie "szujo" dla mnie liczy się świat realny..ty poprostu jesteś tylko jakimś nickiem- nikim więcej dla mnie.Baw się dobrze.

0 0
ID:50134


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA