Partyjne mlodziezowki apeluja o świadome robienie...

Partyjne mlodziezowki apeluja o świadome robienie zakupów
Zaapelowano do spolecznosci o pomoc w zmniejszeniu bezrobocia i wspieraniu polskiej gospodarki. Młodziez apeluje o świadome robienie zakupów i wybieranie produktów wyprodukowanych w Polsce. Zgoda. À czy w Polsce jeszcze cos produkuje sie ? Nawet zywnosc jest sprowadzana. Ziemie zabetonowane, niedlugo zabraknie pitnej wody przez bzdurne wydobywanie gazu lupkowego, ziemie zatrute, lasy karczowane, zaklady zrownane z ziemia...Madre rzady bezdusznych dorobkiewiczow. Àle dla informacji :
"Kody paskowe produktów wyprodukowanych w Polsce zaczynają się od cyfr – 590".

9 komentarzy

?????

W uzupełnieniu - w ciagu ostatnich 3 lat w ,,wolnej POlsce'' kilkakrotnie wzrosła liczba sklepów ze starą odzieża sprowadzaną ze śmietników Europy zachodniej (ze Starej Unii ) http://biznes.onet.pl/kryzys-z-drugiej-reki,18572,5449679,1,prasa-detal - powstają przewrotne pytania - czy za komuny ktoś widział takie sklepy ? Czy ,,dobrobyt'' wprowadzony przez ostatnie POtajtane rządy obudził w Polakach zachwyt nad ciuchami z zachodnich śmietników ? Czy może to kolejny przejaw uPOdlenia POd hasłami unijnego dobrobytu za 250Euro zmusza Polaków do ubierania sią w śmieciową odzież ? OdPOwiedzi należy sobie udzielić przed najbliższymi wyborami ...

1 1
ID:51386

zbuntowany_kaloryfer

Skoro wróżysz brak wody pitnej, to najwyższy czas zainwestować w konkretne beczki do zbierania deszczówki. Wody Ci wtedy nie braknie, a i nadwyżkę sprzedasz zarabiając w ten sposób na kolejne beczki. Widzisz? Brak wody pitnej leży w Twoim interesie!;)

4 3
ID:51389

peso

Taaaaak, nie no normalnie to ja uwielbiam takie apele, szczególnie od ludzi, którzy sami się do tego nie stosują.

No pokażcie mi osobę, która nawołuje do takiego zachowania a sama:
- nie jeździ samochodem, bo nawet, jeśli ma malucha czy poloneza to przecież ropa i gaz są rosyjskie, pozostaje tylko furmanka albo melex,
- nie ma telefonu komórkowego,
- TV ogląda na starym lampowym Neptunie po dziadku, tu bardzo proszę nie mylmy montowni z produkcją,
- nie ma komputera, laptopa czy tabletu, i tu proszę nie pisać, że Optimusy Kluski i inne tym podobne to były polskie komputery, to były składaki. Jak ktoś się upiera to poproszę o zestawienie listy polskich podzespołów vs. części importowane. Wyjdzie, że może obudowa i klawiatura z Polski reszta import,
- nie używa kawy, herbaty a zamiast tego pije tylko miętę i kawę zbożową,
- nie je cytrusów czy bakalii w sumie to nawet popieram, bo nasze owoce są zdrowe i smaczne
- nie używa kakao ani nie je czekolady,
- nie używa ubrań z bawełny, która w Polsce nie rośnie a jedynie z lnu lub ewentualnie z tworzyw sztucznych, tylko, kto dziś nosi lniane gacie?
- i tak dalej i tak dalej, przykładów jest mnóstwo.

We współczesnym świecie nie da się wdrożyć idei samowystarczalności, ani na Białorusi ani nawet w Korei Północnej jeszcze się to nie udało.

3 1
ID:51391

Radio_Moskwa

Opowiem wam małą historyjkę. Kiedyś pewien przedsiębiorca mający mały biznes przekonywał innego przedsiębiorcę, że hipermarkety i zagraniczny handel jest dobry, bo te pieniądze, które on zaoszczędzi w hipermarkecie będzie miał na inne wydatki. Drugi natomiast mówił, że hipermarkety zabierają miejsca pracy z rynku gdyż potrzebują około 5-6 razy mniej pracowników! Oczywiście nikt nikogo nie przekonał i oboje zostali przy swoich stanowiskach. Po kilku latach, gdy spotkali się ponownie. Zwolennik nadal był wielkim fanem hipermarketów gdyż tym razem argumentował to tak. No cóż czasy są ciężkie musiałem zamknąć swój biznes, ponieważ nie miałem już tylu klientów, bo jest duże bezrobocie a materiały, które sprzedawałem zostały oprócz artykułów spożywczych wprowadzone, jako dodatek również do sieci hipermarketów. Na to przeciwnik obcego handlu spytał I ty w dalszym ciągu jesteś zwolennikiem marketów?! Zwolennik odpowiedział na to a co mam zrobić jestem bez roboty na zasiłku! to kupuje tam tanie żarcie!

1 1
ID:51392

peso

@~Radio_Moskwa:

Jestem jak najbardziej za popieraniem polskich produktów i polskich firm ale też trzeba robić z głową a nie w takiej formie jak to jest postulowane.

Zadam Ci trzy pytania i bardzo prosze o odpowiedź.

1. Czy kupując w hipermarkecie śmietanke z KESEM-u popieram czy nie popieram polską firmę?

2. Czy mając do wyboru bilet lotniczy z polskiego LOT-u za 1.500 zł a z drugiej strony zagraniczne tanie linie z ofertą za 300 zł to jako Patriota wybierasz LOT ?

3. Do owego wspomnianego LOT-u właśnie transferują 400 mln naszych publicznych pieniędzy z łącznej kwoty 1 miliarda o jaką LOT poprosił. Czy nie budzi to Twojego sprzeciwu i jesteś za aby w takie przedsięwzięcia pompować publiczna kasę, bo to w końcu polski przewoźnik?

0 0
ID:51397

?

@zbuntowany_kaloryfer: czy dasz wode deszczowa do picia swojemu dziecku ?

0 0
ID:51406

zbuntowany_kaloryfer

Widzisz, @peso próbuje Cię udobruchać. A ja Ci powiem brutalnie i szczerze::jeżeli nie dostaniesz wody, to umrzesz. Tak po prostu.
Potrzebujesz wody Ty, jak również ci z których odpowiadasz. Ajajaj, despotyzm hydrauliczny znowu na czasie;)

2 0
ID:51411

szuja

@zbuntowany_kaloryfer:
A piwka nie?

0 0
ID:51426

zbuntowany_kaloryfer

Piwo jest jak najbardziej pożądane. A wiesz Szuj, że w waszej w starożytności piętnowano oszukiwanie na piwie? Kodeks Hammurabiego przewidywał kary dla chcących piwo "chrzcić" wodą.
Cyt:
§ 108. Jeśli oberżystka jako zapłatę za piwo zboża nie przyjęła, (lecz) według odważnika (zbyt) dużego srebro przyjęła, bądź równowartość piwa względem wartości zboża obniżyła (i) oberżystce tej udowodni się to, do wody wrzuci się ją.

§ 109. Jeśli oberżystka, w domu której przestępcy zebrali się, przestępców tych nie pojmała oraz do pałacu nie doprowadziła, oberżystka ta zostanie zabita.

§ 110. Jeśli (kapłanka) naditum (lub) (arcykapłanka) entum, która w klasztorze nie mieszka, oberżę otworzyła, bądź po piwo do oberży weszła, obywatelka ta zostanie spalona.

No i jak nie popierać tych praw!!!

1 0
ID:51433


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA