Oto przykład jak można zniszczyć miasto! Niemcy też...

Oto przykład jak można zniszczyć miasto! Niemcy też dopiero teraz zauważyli, że hipermarkety to nie żaden "cud" tylko dzięki nim można wyludnić mniejsze miasta i miasteczka! Widoki, które są na filmie idealnie przypominają nasze centrum miasta, czyli "starówkę”, którą tak dzielnie partacze przywracają do "życia"

18 komentarzy

peso

Znaczy, jak mam rozumieć to Niemieckie miasteczko wyludniło się bo w ich miejscowości nie ma hipermaketu, czy tak ?

No bo aby nazwać te 2 sklepy pokazane na końcu hipermarketami uuuu to trzeba naprawe dużo wyobraźni. To były co najwyżej supermarkety, to kudy im do hiperów.

Tak na marginesie w 3:38 sek jest widoczny znaczek Niemieckiej sieci Penny.
No, czyli ładnie to Niemcy Niemcom zgotowali ten los.

A tak już na poważnie w Niemczech ściana wschodnia rzeczywiście się wyludnia, ludzie stamtąd wyjeżdżają do części zachodniej ale uuuuuuu tu to trzeba mieć naprawdę dużo ale to dużo wyobraźni aby twierdzić, że to dlatego iż we wschodnich landach pootwierano hiper i super markety. W każdym razie ja bym na takie wyjaśnienie nie wpadł. Nie, no to jest naprawdę genialne.

Pozdrawiam
:D

5 5
ID:51669

j23

To po co chodzisz do marketu?

2 1
ID:51670

peso

Basia Kwarc i dyskonty:

2 7
ID:51672

Radio_Moskwa

@peso: Wytłumaczę ci to prosto jak tylko możliwe:) Otóż myślano kiedyś, że jak da się pozwolenia na drapieżny zagraniczny w naszym przypadku kapitał, który nie produkuje tylko importuje produkty i je sprzedaje to będzie fajnie, bo w miasteczkach powieje nowoczesnością! No i powiało! Jeden duży market zmniejszał zapotrzebowanie na pracowników około 6-7 razy. Oczywiście małe lokalne sklepiki nie mogły wytrzymać konkurencji i właśnie ktoś nagrał z żalu taki filmik. Efekt zawsze jest taki sam jak u pasożyta. Jak pasożyt niekontrolowany mocno się rozrasta to zabija żywiciela! Hipermarkety doprowadziły wielu lokalnych ludzi do bezrobocia i w konsekwencji w tych hipermarketach też nie ma, kto kupować, bo no cóż ludzie wyprowadzili się z miasteczka, w którym były tylko supermarkety a nie było firm np. produkcyjnych, które by mogły zatrudniać ludzi. Efekt jest zawsze taki sam! Widzimy to na filmiku widzimy to i u nas. Było 150 tys. ludzi jest około 100tyś proces trwa. Oczywiście we Włocławku to nie jest tylko ta przyczyna wyludniania się miasta. Ale ona jest widoczna dość mocno jak się chodzi po mieście i widzi te puste budynki po sklepikach czy małych firmach. Nie ja wymyśliłem Kupujmy lokalne produkty Przecież zawsze można dokarmiać obcych:)

7 3
ID:51673

zbuntowany_kaloryfer

Nie tylko małe miasteczka upadają. Proponuję zwrócić uwagę na "miasto duchów" Detroit. Czym się stało oraz jak potężną siłą destrukcyjną mogą być tzw. "związki zawodowe" (niech zgniją tam i u nas!)

9 1
ID:51674

Radio_Moskwa

@peso: No i co podesłałeś mi reklamówkę dyskontu z gazety wybiorczej:)
Dobrze zmanipulowana podprogowa bzdura:)

7 3
ID:51676

Radio_Moskwa

@zbuntowany_kaloryfer: No to pojechałeś:) pokazałeś modelowe miasto zarządzane dotacjami jak w UE! Niestety dotacje są żadną pomocą tylko ciosem w plecy prawdziwego rozwoju przedsiębiorstw. Na unie my się składamy po to by unia dała nam pieniądze byśmy je później roztrwonili na błazeńskie inwestycje i przerost administracji, która oczywiście działa na zasadzie pasożyta. Im większy pasożyt tym ciężej go utrzymać! Po zatem ludzie pracujący w administracji unijnej i lokalnej są zwykłymi niewolnikami bez własnej woli sterowanymi manekinami tak naprawdę im można tylko współczuć:) No ciekawe czy tak będzie wyglądał nasz Włocławek a może już tak wygląda???

4 3
ID:51677

peso

@~Radio_Moskwa:

Nie reklamówkę a satyrę,
Nie z gazety a z YT,

autorstwa znanej w necie prześmiewczyni naszej szarej rzeczywistości Baski Kwarc:

http://barbarakwarc.blogspot.com/

Pozdrawiam
:D

4 3
ID:51678

LALA20

@ Radio Moskwa

Śmiem twierdzić, i z całą pewnością mam rację, że jest to jedno z wielu
miasteczek przygranicznych na Południe od przejścia granicznego - Świecko.
Niektóre z tych miasteczek naprawdę są zadbane.
W tych miasteczkach nigdy nie było hipermarketów, bo i po co?
Na tym filmiku widać " Penny Markt " - znam tą sieć, na to miasteczko to luksus.
Wystarczyłby " Aldi ".
Mieszkańcy tych miasteczek, na większe zakupy wyjeżdżają do Cottbus i
Frankfurtu nad Odrą.
Niemcy ze wschodnich Landów wyjeżdżają za pracą do zach. Landów, to fakt.
Zach. Landy nie bardzo chcą przyjmować na stały meldunek Niemców ze wschodu.
Hipermarkety zawsze są usytuowane na obrzeżach dużych miast, przykład :
olbrzymi hipermarket " Huma " na obrzeżach Monachium.

P.S. Po zjednoczeniu Niemiec, B.R.D. " wpompowało " w strefę wschodnią
980 mld. marek.
@ peso ma rację.
Pozdrawiam.

5 1
ID:51683

zbuntowany_kaloryfer

Tak na wszelki wypadek dodam (w kontekście zamieszczonego filmiku), że absolutnie nie popieram prawicy rozumianej jako pIs! Wszak ich poglądy na gospodarkę to socjalizm w najczystszej postaci. Piszę to wyjaśnienie dlatego, że ktoś nowy na Forum mógłby jeszcze pomyśleć o mnie jako o zwolenniku pIs - a to tak samo jakby pomyślał o mnie jak o np. cwelu.
Na a związki zawodowe i socjal? Który rząd odważy się w końcu wziąć je "za mordę"? 1. Raz na zawsze skończyć z przywilejami dla poszczególnych grup zawodowych z górnikami na czele. Oszczędności niebotyczne, wielomiliardowe.
2. Zlikwidować dziwny twór zwany "zasiłkiem dla bezrobotnych". Również olbrzymie oszczędności.
3. Pomoc społeczną ograniczyć do wydawania talonów na absolutnie niezbędne artykuły żywnościowe pozwalające fizyczne utrzymać się przy życiu, oraz do posiłków wydawanych przez miejską jadłodajnię. Poza tym najubożsi mogą również chodzić na ciepłą zupę do jadłodajni "Caritas", ciuchy również mogą tam dostać (albo w PCK) - w USA zajmuje się tym Armia Zbawienia będąca instytucją charytatywną.
4. Płace niektórych grup społecznych (z nauczycielami na czele!) całkowicie uzależnić od osiąganych efektów.
Mam wrażenie, że wykonanie w 100% czterech proponowanych działań to początek budowania silnej i dynamicznie rozwijającej się gospodarki.
Ps. I jeszcze raz gonić, gonić i gonić wszelkie związki zawodowe z różnymi takimi Dudami, Jurkami, Guzami i innymi;).
Pytanie retoryczne: czy tworzysz u siebie w domu Ogrodową Komisję Trójstronną i zapraszasz do rozmów chwasty, czy też idziesz do ogrodu i ostro się za nie bierzesz, aby zaraza się nie rozprzestrzeniła..?

4 3
ID:51684

Radio_Moskwa

Stara zasada "klik wryyy" opisana przez Roberta Cialdini;) Oczywiście ja piszę hipermarket wy robicie wrry:) Ludzie nie ja zrobiłem ten film zaznaczyłem tylko pewien fakt i pewną zbieżność rozumowania ludzi tym razem z miasteczka gdzieś w Niemczech. Fakt ten polega na tym a w "kapitalizmie" doszliśmy do tego punktu, że w małych społecznościach odnoszę się tu również do naszego miasta jak Ja nie dam zarobić Pani Cesi z warzywniaka to ta Pani nie zleci u mnie np. remontu. I tylko tyle pragnę wam zasugerować:) owszem robię to brutalnie, ale być może zauważyliście już, jakie czasy nadchodzą:)

4 2
ID:51687

Radio_Moskwa

@zbuntowany_kaloryfer: No i znowu pojechałeś:) Mam nadzieję że nie jesteś z Ruchu Palikota:), bo nie trafisz do...:)

3 2
ID:51688

peso

@~Radio_Moskwa:

Jak kupujesz w hipermarkecie śmietankę z KESEM-u to popierasz czy nie popierasz lokalny biznes i siostrę Pani Cesi z Twojego warzywniaka tóra ma na imię Zdzicha i pracuje na linii w KESEM ?

4 2
ID:51693

Radio_Moskwa

@peso: Nie kupuje w marketach mam bliziutko sklepiki, w których ludzie nie wciskają mi bubli:) znam ich i oni mnie znają i doskonale wiedzą, co ja chcę i czego nie mogą mi wcisnąć:) I naprawdę nie poczuwam się dowartościowany, że przeszedłem się do wielkiego sklepu, który dziś ze względów podatkowych nazywa się A a po kilku latach nazywa się B.:)

3 4
ID:51701

peso

@~Radio_Moskwa:

Spytam inaczej, czy ktoś kto:

-kupuje w hipermarkecie śmietankę z KESEM-u to popiera czy nie popiera lokalny biznes i siostrę Pani Cesi z Twojego warzywniaka która ma na imię Zdzicha i pracuje na linii w KESEM ?

Czy popierasz tego polskiego właściciela ubojni który sprzedawał mięso z padłych krów? On też należy do lokalnej społeczności a i pewnie swoim sąsiadom dawał pracę.

Czy popierasz ten nasz regionalny zakład mięsny które stare i śmierdzące wędliny przerabiał na "świeże"? Lokalni mieszkańcy mają tam pracę i pewnie kupuje od lokalnych rolników trzodę i bydło.

Czy popierasz tego polskiego przedsiębiorcę z nieodległej wielkopolski który pod nazwą susz jajeczny sprzedawał różne trujące świństwa?

A czy na Twoje poparcie może liczyć polska firma bodajże z nieodległego Inowrocławia która sól przemysłową masowo sprzedawała jako spożywczą?

Ja uważam, że założenia typu:

Polak = dobry, uczciwy,

Polska Firma = uczciwa, płacąca podatki i pensje pracownikom, zawsze płaci kontrahentom,nie wyzyskuje ludzi,

Obcokrajowiec = oszust, złodziej,

Zagraniczna firma = nieuczciwa, nie płaci podatków, wyzyskuje pracowników, nie płaci im pensji, nie płaci kontrahentom,

Taka wiara jest naiwna.

Dlatego ja nie popieram bezmyślnie kogoś tylko dlatego, że jest Polakiem albo moim sąsiadem.

Kupując w markecie polskie jajka, mleko, mięso i wędliny, ketchup (tylko Włocławek), mąkę, cukier, musztardę (ja kupuję zawsze z Ocetixu), i wiele, wiele innych polskich produktów moim zdaniem też popieram polskie fimy i przedsiębiorców oraz ich polskich pracowników.

P.S.
Natomiast zdarza się dość często, że też kupuję w lokalnym sklepiku. Często jego właściciel sprowadza towary pod moje zamówienia a jak się spotkamy na ulicy to się sobie kłaniamy.

I tak na marginesie to, że zagraniczna sieć wczoraj nazywała się A a od dziś B wynika najczęściej z fuzji i przejęć. Rynek hurtowo-detaliczny od wielu lat przechodzi proces konsolidacji. Dotyczy to zarówno zagranicznych podmiotów jak i polskich firm. Wiele polskich hurtowni łączyło się zmienając nazwę i to kilkakrotnie np. DLS który też powstał z kilku innych podmiotów, po jakimś czasie i po fuzji z grupą Bos i inna duzą siecia zmienił nazwę na Tradis a dziś jest przejęty przez Eurocash.

Zyczę świadomego a nie bezmyślnego popierania polskiego bzinesu.
:)



3 2
ID:51714

Radio_Moskwa

@peso:
Ten lokalny zakład, który robi takie niecne rzeczy to jak myślisz robi to, bo:
1 jest dotowany przez zagraniczną centrale, która świadomie robi wszystko i jest wspierana przez własny rząd by poprzez niskie podatki i ulgi zdobywać klientów i eksportować swoje produkty gdzie się da?

2 Robi to, bo myśli i nie ma innego wyjścia by konkurować z obcymi zakładami gdyż we własnym kraju nie ma żadnego oparcia nie może zapłacić już mniej swoim pracownikom i jedyne, co przyszło do głowy kierownictwu to jak nie można uczciwie konkurować to trzeba oszukiwać!

Kupuj świadomie dokarmiaj swoich, bo jak oni zdechną z głodu to ty również!

2 1
ID:51725

Radio_Moskwa

@peso: I tak na koniec sprawdź, jakie warunki, pod jakim terrorem są obecnie firmy, które wymieniłeś i które tą szmatławą żywność umieszczały w tych hipermarketach. Bardzo odległe terminy płatności, jeżeli coś się nie sprzeda to od razu trafia z powrotem do tych polskich firm itp., Dlatego te firmy, co widać na przestrzeni lat dramatycznie właśnie dzięki marketom zaniżyły, jakość tej niegdyś wspaniałej naszej żywności, którą kupując teraz w marketach uważasz za śmieci i która naprawdę jest śmieciem! Albo, jakość albo cena inaczej się nie da no chyba, że w Polsce można wprowadzić niewolnictwo i robotnicy będą pracować za miskę zupy. Znamy to powiedzenie polski złodziej polski cwaniak itp. otóż tymi obelgami obrażano Polaków, którzy jakoś musieli sobie radzić w niewoli przez setkę lat! Kradli, bo musieli przecież nie byli u siebie w domu tylko pod okupacją!

2 1
ID:51729

szuja

Miasto nazywa się Gerabronn i wcale nie jest wyludnione.

1 0
ID:51737


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA