starcy! przestańcie jeździć rowerami po chodnikach! Czy...

starcy! przestańcie jeździć rowerami po chodnikach! Czy was z racji wieku prawo nie obowiązuje?

Stałem na przystanku i taki baran wręcz najechał na mnie rowerem i jeszcze z mordą na mnie, kiedy po drugiej stronie ulicy ma piękną, równą ścieżkę rowerową. PO zwróceniu uwagi, że to jest chodnik i przystanek w jednym starszy pan mnie zbluzgał i sobie pojechał wykrzykując obelgi. Starcom wolno więcej? są ponad prawem, czy co? Skoro policja daje mandaty z aprzejscie nba czerwonym, to może w końcu wezmiecie się za jezdzacych po chodnikach rowerami? A może straż miejska wzięła by się za coś pożytecznego chociaż raz w życiu? Nieeeee, wy będziecie ganiac 13-latków z półówką grama, to przecież najwazniejsze, zeby dzieciakowi życie zniszczyć, nie? A starcy niech roią co chcą, im przecież wszystko wolno. A zachowują się nierzadko gorzej niż ta młodzież, której zwracają uwage...

15 komentarzy

Wyborca

@ stareosły.. co chcesz tym wpisem udowodnić , swoja głupotę , oki...udało Ci się , gratuluję . A teraz odsyłam do przepisów kodeksu drogowego ...
Prawo o ruchu drogowym reguluje to tak:
"Art. 33 ust. 1a.*W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z pobocza, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5, a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni.
2.*Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.
3.*(...)
5.*Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.
6.*Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
7.*Kierujący rowerem może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych w przepisach art. 11 ust. 1-3, jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10."

6 11
ID:52164

george best

Jak tak czytam niektóre wpisy to szkoda ze każdy polak nie może mieć broni jak w stanach .Zaraz było by 25 milionów i bezrobocie zjechało by do minimum.Tez jestem chamem bo nie ustępuje np.miejsca w pociągu czy autobusie .Czasem jeszcze będąc w Polsce 2 lata temu powiedziałem jednemu Panu że jemu są już nogi niepotrzebne a mi tak .Nikt nie żyje jak żółw z Galapagos 120 lat a starszyzna potrafi skakać na wiecach i nogi ich wtedy nie bolą.Co do tego rowerzysty zrozum że śpieszył się na działkę bo za rok mu ją zabiorą.

4 5
ID:52167

stareosły

wyborco
widzisz, naprodukowałeś się bez sensu, a ja wyraźnie napisałem że naprzeciw (po drugiej stonie ulicy) jest nowa ścieżka, mało tego 100m od przystanku, na początku chodnika, jest znak ZAKAZ JAZDY ROWERÓW (or sth,)

może to i śmieszne starcze, ale wyobraź sobie że takie bydle najechało na Ciebie i Cię uszkodziło (np złamanie), z resztą na Ciebie to pół biedy (w końcu to popierasz), wyobraź sobie, że taki stary osioł wjeżdża na twoje 10-letnie dziecko (czy wnuczka) czekające na autobus w drodze ze szkoły, ciekaw jestem, czy też byś takie bzdury p...ił. Samochody na ulicach, piesi na chodnikach a rowery na ścieżkach. Po to są ścieżki, ulice i chodniki.

10 0
ID:52169

Radio_Moskwa

Przecież wiadomo, że "Starcom wolno więcej" Przykładem Wałęsa i "prof." Bartoszewski:) Zresztą u nas w miasteczku staruszków jest więcej niż "młodzieniaszków"

7 1
ID:52170

kret

@~stareosły: Nobel za słowa " starcze, taki stary osioł, bydle ". Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu.

1 0
ID:52171

...

tez bedziesz stary

2 5
ID:52172

stareosły

oczywiście (jeśli dożyje), ale będe przestrzegał przepisów i na pewno nie bede jezdził rowerem po chodniku. Nie będe się uważał za lepszego od innych i nie będe myślał że mi wszystko wolno, bo mam swoje lata. przepraszam, ale nie można nazwać osła inaczej niż w ten sposób, przez swoją głupotę i zarozumiałość zagraża niewinnym/postronnym przechodniom, jest więc bydlakiem i starym osłem, ponieważ nie dość że nie widzi znaku zakazu, nie widzi ścieżki, to nawet nie widzi ludzi na chodnikach. Jest osłem i tyle, tylko osioł jest tak nierozumny, niestety

4 1
ID:52174

Tom

@~george best: No nie mogę wyjść z podziwu, jaki Ty jesteś bohaterski, powiedziałeś jednemu Panu, że " jemu nogi są mu niepotrzebne". Twoja matka będzie z Ciebie dumna.

5 2
ID:52175

george best

@~Tom: rodzice moi nie żyją jak skończyłem 19 lat .Ze mnie nie musi być nikt dumny .Jestem zwykłym człowiekiem i tyle.I proszę nie pisz nigdy na temat rodziców bo moi żyli bardzo krótko matka 43 a ojciec 44 lata .

1 1
ID:52177

wadera

A ja lubię młode "warzywa"jest tego całkiem sporo!

0 0
ID:52181

...

Wszystkim rowerzystom życzę szerokiej drogi, przepraszam, chodnika! A chamstwem "młodzieży" się nie przejmujcie staruszkowie kochani, bo nie wszyscy młodzi taki poziom kultury reprezentują jak niektórzy tu piszący. Ja uważam, że fajnie, że lubicie ruch! A po ulicach nie radzę jeździc. Niebezpiecznie! dobrej pogody na rower, z wyrazami najwyższego szacunku dla całego pokolenia pogodnych staruszków!

0 0
ID:52186

wadera

@~george best:
Stąd zamiast głowy kalafior a w środku kalafiora.........? Hahaha

0 0
ID:52192

zbuntowany_kaloryfer

Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytania jeżeli chodzi o Twoje wilkołactwo. Ja na serio nic nie mam do wilkołaków. Moja małżowina jest wampirką i pogodziłem się z tym. Tak musi być najwyraźniej.

0 0
ID:52205

radny browarek

@zbuntowany_kaloryfer:
Przepraszam ,że się wtrącam ale wadera przecież ci odpisała na Twoje zapytanie i to dosadnie.

0 0
ID:52238

amityr

@radny
Kaloryfer pewnie znowu brał i nie dowidzi

0 0
ID:52250


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA