Festiwal Motoryzacji 'AutoMania' na Pchlim Targu

17 czerwca, na terenie Pchlego Targu i w jego otoczeniu spotkają się fani motoryzacji z całej Polski. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają też włocławian.


Festiwal Motoryzacji „AutoMania” skierowany jest głównie do fanów tuningu i sportów motorowych, choć nie zabraknie na nim też innych grup pasjonatów, w tym posiadaczy klasycznych i zabytkowych aut oraz motocykli. Impreza ma też charakter pikniku rodzinnego z atrakcjami dla całych rodzin, w tym dla najmłodszych. Pojawią się na niej również symulatory i fundacje promujące  bezpieczeństwo na drogach.

W programie wydarzenia przewidziane są m.in. zlot aut sportowych i tuningowanych, prezentacje wyjątkowych samochodów, motocykli, quadów, pojazdów SSV, pokazy profesjonalnego driftingu i sesje Drift Taxi, czyli przejazdy z udziałem publiczności, nie mniej widowiskowy stunt motocyklowy i rowerowy, pokazowe przejazdy w wykonaniu zawodników specjalizujących się w różnych odmianach sportów motorowych, w tym m.in. 10-letniego włocławianina Borysa Piotrowskiego,  jednego z najmłodszych rajdowców w Polsce, osiągającego duże sukcesy również w kartingu. Pojawią się również goście specjalni. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i strefy zabaw dla dzieci. Organizatorzy pracują też nad tym, żeby w ramach wydarzenia odbyły się uliczne wyścigi na 1/4 lub 1/8 mili.

Chcemy, żeby pasjonaci motoryzacji, a takich nie brakuje też we Włocławku, spotkali się w pełni legalny sposób, na imprezie, na której zostaną zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. -  Nasza impreza wspiera tych ludzi i ich pasję, ale przy okazji realizujemy również inne ważne cele społeczne. Promujemy zasady i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo na drogach. Do współpracy zaprosiliśmy też szereg fundacji. Jedna z nich zbiera fundusze na zakup bardzo kosztownych karetek neonatologicznych do ratowania życia i zdrowia noworodków.

Wydarzenie jest organizowane przez grupę fanów motoryzacji z Włocławka i Torunia. Wśród nich nie brakuje profesjonalnych organizatorów, mających na swoim koncie realizację wielu dużych imprez. W event są zaangażowane również włocławskie firmy.

We Włocławku dostrzegamy sprzyjający klimat i potencjał do organizacji dużych cyklicznych wydarzeń o charakterze krajowym, a nawet międzynarodowym, nie tylko imprez motoryzacyjnych – mówi Tomasz Niejadlik. - Sam osobiście jestem z Torunia, dużo działam w tym mieście oraz innych zakątkach Polski i szczerze muszę przyznać, że na tę chwilę naprawdę jestem bardzo zbudowany tym, z czym spotykamy się tutaj. Bardzo duża otwartość i przychylność ze strony władz miasta, urzędników, służb, ale też szeregu innych włocławian oferujących pomoc i wsparcie, do tego zaangażowanie firm, to tylko część tego, co zrobiło na nas duże wrażenie. Oczywiście, na finalne oceny przyjdzie czas po wydarzeniu, ale na tę chwilę z warunków pod organizację naszej imprezy jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wprowadzeniem do AutoManii będzie mniejsze wydarzenie, które odbędzie się dzień wcześniej, czyli w piątek 16 czerwca. Organizatorzy eventu dla grupy z ogólnopolskiego klubu Cabrio Poland przygotowują Rajd Turystyczny „Zadbanym po Mieście”, w ramach którego miłośnicy kabrioletów poznają najbardziej atrakcyjne miejsca Włocławka i okolic. Uczestnicy tego zlotu zaprezentują się przed włocławianami między innymi w trakcie paradnego przejazdu ulicami miasta.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA