Pucharowe zwycięstwo Włocłavii

W meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Włocłavia Oltech Włocławek pokonała na wyjeździe Zgodę Chodecz 5:3.

Już w drugiej minucie spotkania, po prostopadłym podaniu Dariusza Kostuniaka, bramkę dla WKP zdobył Łukasz Drwięga. Gospodarze jednak nie rezygnowali z walki i pięć minut później strzałem zza linii pola karnego wyrównał Łukasz Ziółkowski. Kolejne minuty spotkania to zdecydowana przewaga Włocławian, którzy swoją przewagę potwierdzili kolejnymi bramkami. W 21’ po jego strzale Krzysztofa Kmiecia piłkę odbił Maciej Buczkowski wprost pod nogi Bartosza Gralewskiego a ten bez trudu pokonał bramkarza gospodarzy. Osiem minut później z okolic środkowej linii bramkę, z małą pomocą bramkarza Zgody, zdobył Adam Tyjas. Gospodarze stworzyli dwie groźne sytuacje lecz strzały Rosiaka i Ziółkowskiego minęły światło bramki.

W przerwie meczu trener Rojewski dokonał trzech zmian. Tomasz Bartczak, który pojawił się na boisku zdobył bramkę (57’) po dokładnym zagraniu Łukasza Drwięgi. Na boisku nadal przeważali trzecioligowcy lecz az nie mogli pokonać bramkarza miejscowych. Pasjonujące dla kibiców było ostanie 10 minut spotkania. Najpierw w 83 minucie dośrodkowanie Rosiaka z lewej strony wykorzystał Ziółkowski, w odwecie dośrodkowanie Abbotta wykorzystał Bartosz Śmigiel. w 88’ po faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę którą zamienił na bramkę Rosiak, która ustaliła wynik spotkania.

Zgoda Chodecz – Włocłavia Oltech Włocławek 3:5 (1:3)
2’ Łukasz Drwięga
7’ Łukasz Ziólkowski
21’ Bartosz Gralewski
29’ Adam Tyjas
57’ Tomasz Bartczak
83’ Łukasz Ziółkowski