Piąte zwycięstwo Włocłavii

W 6. kolejce III ligi Włocłavia Oltech Włocławek pokonała ma wyjeździe Legię Chełmża 2:0.

Inny wynik niż zwycięstwo Włocłavii w tym spotkaniu z pewnością byłby niespodzianką, gdyż po piątej kolejce Legia zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z remisem i pięcioma porażkami.

Zawodnicy obydwu zespołów zaczęli od nieśmiałych strzałów i już w 1’ Michał Tuszyński próbował zaskoczyć Bartłomieja Szablewskiego lecz ten bez trudu chwycił piłkę. W odwecie Kamil Frąckowiak podjął się podobnej próby, lecz ta zakończyła się z takim samym skutkiem. Kolejne minuty spotkania upłynęły pod znakiem walki w środkowej części boiska, a sędzia często sięgał do kieszeni po żółte kartoniki. W 24 minucie bramkę zdobył Bartłomiej Dębicki, lecz sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną, w 40’ po serii rzutów rożnych wykonywanych przez Billego Abbotta i Kamila Frąckowiaka, ten pierwszy posłał piłkę na głowę Dawida Kwiatkowskiego, który strzałem w krótki róg pokonał Łukasza Osińskiego. Pięć minut później strzelec bramki zdecydował się na indywidualna akcję, lecz po jego strzale bramkarz odbił piłkę a dobitka Dębickiego byłą niecelna.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze ruszyli do odrabiania strat, lecz defensywa Włocłavii nie dała się zaskoczyć i wyprowadzała groźne kontry. W doskonałych sytuacjach znaleźli się Bartłomiej Dębicki, który trafił piłką w boczną siatkę oraz Tomasz Bartczak nieskutecznie próbujący przelobować bramkarza Legii. W 65 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Dariusz Preis, lecz jego strzał z najbliższej odległości obronili obrońcy Włocłavii. Jedenaście minut później sam na sam z bramkarzem gości znalazł się były pierwszoligowiec Maciej Wojtaś, któremu piłkę z pod nóg zabrał Szablewski. W 78’ spotkania wynik podwyższył Billy Abbott, który wykorzystał podanie Kamila Frąckowiaka po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Ostanie trzy minuty to popis ataku Włocłavii. Najpierw w 88’ Billy Abbott po dośrodkowaniu Frąckowiaka, trafił w poprzeczkę, a dobitkę głową tego samego zawodnika również zatrzymała poprzeczka po której niecelnie strzelał Tomasz Bartczak. Minutę później po ponownym zagraniu Frąckowiaka Bartczak znalazł się sam na sam przed bramkarzem rywali a ten wyciągnął mu piłkę z pod nóg. Debiutant Dariusz Kostuniak w dwóch dogodnych sytuacjach nie zdołał trafić do bramki rywali.

Dzięki temu zwycięstwu Włocłavia Oltech Włocławek awansowała na trzecią lokate w tabeli III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Legia Chełmża – Włocłavia Włocławek 0:2 (0:1)
40’ Dawid Kwiatkowski