Dwie przegrane Anwilu w Poznaniu

W dwóch spotkaniach sparingowych w X Memoriale im. Jacka Ponickiego Anwil Włocławek przegrał z drużyną BK Prostojev 69:70 i Polpharmą Starogard Gdański 72:77.

Anwil Włocławek jak dotąd nie może zaliczyć X Memoriału im. Jacka Ponickiego do udanego, gdyż na swoim koncie ma dwie porażki. W trzecim dniu (niedziela) Anwil Włocławek rozegra mecz z gospodarzem PBG Basket Poznań.

W pierwszym meczu rywalem Anwil Włocławek był czeski zespół BK Prostejov. Po 20 minutach gry włocławianie wygrywali 38:33, którzy głównie za sprawą Barycza i Greena uzyskali przewagę. Po przerwie do głosu doszli rywale, którzy bardzo szybko wyrównali stan spotkania. Czwarta kwarta to gra kosz za kosz. Przy stanie 69:70 na kilka sekund przed zakończeniem meczu spod kosza nie trafił Krzysztof Szubarga, po którego rzucie piłkę zebrali zawodnicy BK Prostejov i to oni mogli cieszyć się z wygranej 69:70.

Anwil Włocławek – BK Prostejov 69:70 (17:17, 21:16, 13:20, 18:17)
Green 17 (2x3), Barycz 14 (4x3), Szubarga 13 (2x3), Pluta 9, Trimboli 7, Dunn 6, Sullivan 2, Glabas 1.

BK Prostejov: Veikalas 24, Lawrence 9, Chán 8, Prášil 8, Landry 8, Hyży 6, Tóth 4, Krakovič 2, Skibniewski 1.

W drugim spotkaniu włocławianie podejmowali drużynę Polpharmy Starogard Gdański. Pierwsza minuty meczu to wyrównana gra ligowych rywali. Wraz z upływem czasu zawodnicy Polpharmy powiększali przewagę nad "Rottweilerami" i na zakończenie drugiej kwarty prowadzili aż 38:25. W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Igora Griszczuka zaczęli odrabiać straty, a na sześć minut przed końcem spotkania przegrywali czterema punktami. Niestety gracze z Kociewa wzięli drugi oddech, odrobili stracone punkty i ostatecznie wygrali spotkanie 77:72

Anwil - Polpharma 72:77 (13-15, 12-23, 25-23, 22-16)
Pluta 13, Trimboli 12, Jovanović 11, Green 9, Sullivan 8, Dunn 7, Szubarga 7, Barycz 3, Glabas 2.